Detská cyklosedačka. Prosím o radu!

martina48
1. máj 2009

Ahojte som v dileme..viete my prosíím poradiť...boli sme s manželom kupovať celú výbavu t.j. bicykle a aj sedačku...predajca nám dohováral nech kúpime sedačku do zadu,ale ja som tvrdohlavo chcela do predu..tak sme aj kúpilii,no ale my moc nevyhovuje pretože my sme kúpili už ten novší typ podobný sedačke čo je do zadu..moc mi je vysoko a keď dám ešte malému prilbu tak ani nehovorím ☹ ...predávajúci je známy môjho švagra tak hádam nám ju bude ochotný vymeniť...no ale neviem sa znova rozhodnúť či klasická sedačka do predu tá by už bola dobrá alebo do zadu...do predu by som chcela kvôli tomu že malého vidím a vie sa zabaviť so zvončekom 😀 ..ale zase do zadu je tá výhoda že malému nenafúka do tváričky pretože ho budem chrániť a taktiež ani mušky mu nenaletia..idem sa z toho zblázdniť a aj preto že každý my radí inak.. chcem Vás preto poprosiť o vaše názory,či skúsenosti...za každý príspevok vám budem mooooc vďačná

likvidili
1. máj 2009

Ahoj Martina,
My mame sedacku vzadu a mam velmi dobre skusenosti.
Maly je kryty a nenafuka mu do tvare.
Mne osobne sa zda aj bezpecnejsie dieta vzadu.

mark33
1. máj 2009

ahojte, aj ja vozim maleho vzadu, tiez sa mi to zda bezpecnejsie, nefuka do nho, aj ked sa niekedy pocas jazdy nahne, lebo chce nieco vidiet, tak vtedy ma to trosku tahne do strany, manzelka ho vozit zatial neskusala

martina48
autor
1. máj 2009

likvidili...a od kolkátich mesiacoch,či rokoch si malého začala dávať do zadu?..lebo mne sa to zdá dosť skoro od 15tich...a malý je spokojný?

likvidili
1. máj 2009

Uz si presne nepamätam, priblizne od roka a pol. Maly bol velmi spokojny. Ale urcite zalezi aj od typu dietata.
Ja mam kludne dieta a sedel tam ako päť penazi. 😉

martinka211
1. máj 2009

ahoj,aj ja mam sedacku vzadu a malemu sa m velmi paci a tiez si myslim je to pre neho bezpecnejsie ako vpredu.a to ze mu tak nefuka do tvaricky pocas jazdy je tiez dobre 😉

cipka
2. máj 2009

Pridávam sa k väčšine. Máme tiež sedačku vzadu a malá tam je spokojná, pozerá do zadu a hlavne ju neprefukne. Výhodou sedačky vzadu je, že ti pri nohách nič neprekáža, nevýhodou, že ked si chceš zobrať nejaký batoh, nemôžeš ho mať veľmi nabalený, lebo by zavadzal vzadu.

denisab32
2. máj 2009

......tieto sa tešia veľkej obľube: http://www.britax-roemer.de/fahrrad-kindersitze/.....
ja som tiež za sedačku dozadu....

dosa
2. máj 2009

ahoj, tiez sme mali pre dceru sedacku vzadu, urcite je to pohodlnejsie, nemusis sliapat do pedalov s roztiahnutymi nohami a aj sa lepsie "soferuje", ked mas vpredu prehlad. na malu nefukalo, pekne sedela, pozerala a ked nahodou zaspala, tam sa mi oprela o chrbat 🙂 vozila sa tam ked mala malicko vyse pol roka, lebo pol roka mala v zime a to sme boli radsej v kociku 🙂
su dostat sedacky, ktore sa len pripevnia na konstrukciu pod sedadlom (ako v odkaze likvidili), alebo take, ktore sa davaju na nosic. ja som si kupila tu co sa dava na nosic (aj ten som tam musela dokupit), lebo ja mam hrozu z toho, ze to drzi len na dvoch tyckach 😉 . ale bezne vidam aj take na cestach, takze je to asi len o pocite 🙂

trixi
2. máj 2009

martina, uz je tu tema o sedackach na bicykel, mozno sa tam dozvies viac:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

dosa
3. máj 2009

... boze, az teraz som si precitala, co som napisala - oprava: nie od pol roka ale od roka a pol! ! !

martina48
autor
3. máj 2009

ahoj mamičky a tatinko...velmi mooc vám ďakujem 😀 ..... trixi prečítala som si aj tú tému,a som zase na začiatku 😅 ...dopredu,či do zadu ☹ 😅 ... tie sedačky čo sem nahodili likvidili a denisab32 vyzerajú super..hneď by som ich brala-neváhala by som...no ale v tej predajni kam idem vraciať sedačku vôbec nemajú sedačky s týmito značkami...majú ale asi len 2 druhy aj to neviem akej značky ale ak ich mám porovnať s týmito sedačkami tak je to velikánsky rozdiel...tie čo sú v obchode vyzerajú narozdiel od spomínaných sed.,také labilné,úzke,tenký plast...zdajú sa my malo bezpečné 😒 ...neviem,ale asi na túto sezónu to vyzerá na prednú,klasickú...ale určite keď budem kupovať sedač.do zadu,bude to jedna z týchto 😉

xixi7
4. mar 2010

Ahojte kocky, kde sa daju cyklosedacky pozriet v BA? Zatial som ich nasla na nete len v e-shopoch.Dakujem.

renabr
5. mar 2010

Aj my máme dozadu a je super 🙂

mamutka
25. mar 2010

xixi - napriklad v Dubravke, Bicykle u Mira, alebo obvolaj cykloshopy

evina313
25. mar 2010

my sme kupovali v Dubravke - u mira. kupovali sme zadnu, aj s perovanim, a je perfektna 😉

evina313
25. mar 2010

odkial si? myslim ze aj v Rusovciach je velka predajna, teda aspon bola. aj v Stupave, to mas kusok za Ba, neviem odkial si

andika10
11. júl 2010

chcem sa spýtať či má niekto skúsenosti s touto cyklosedačkou, ďakujem http://www.cykloshop.sk/kategoria/prislusenstvo...

zoeno.1
11. júl 2010

@andika10 ahoj,my taku pouzivame a som zatim spokojna a mala samozrejme tiez 😉

andika10
11. júl 2010

@zoeno.1 dik elmi pekne, asi ju kúpime, aj cena je dosť prijaťelná keˇˇdže kupujeme hneď

sisulka7
12. júl 2010

my sme kupili dopredu, lebo nasa mala je velke sidlo a keby som na nu nevidela, tak by som bola z toho nervozna a zatial som spokojna, mam pansky bicykel a nezavadzia mi. Mame tu plne plastovu, kde ma priputane aj nozicky aj pas a este to ma taky pultik a mala je velmi spokojna. A aj ked som sa rozpravala s predavacom, tak povedal, ze vlastne deti by nikdy dozadu nedal. Tak si vyber.

janina1977
12. júl 2010

my máme túto http://www.weeride.com/Kangaroo-Center-Mounted-... a zatiaľ max.spokojnosť

kingstonka
15. júl 2010

aj my mame tu co janina1977 a sme spokojni

stellama
15. júl 2010

my máme tuto a mala ju aj švagriná a bola s ňou tiež spokojná aj naše druhé sa bude voziť v nej.-http://www.predeti.sk/?idmenu=174 tiež mi bolo čudné že bude vzadu ale je to v pohode.

giulianka
26. jún 2012

@janina1977 a @kingstonka Kde ste zohnali sedačku WeeRide Kangoroo? Poraďte prosím. Viete mi povedať do koľko kg je použiteľná? Ako sa vám jazdilo (kolená tlačiť od sedačky)? Ďakujem! 😉

mat_ka
29. jún 2012

Ja akosi tomu weeride neviem dojst na chut. Strasne divno sa to akosi montuje na bike.

iBert je vec ktoru mame odskusanu a je to uplna bomba, lahucka, nezavadza, pre dieta hrozne pohodlne, jednoducho sa tam dava dieta....

jajabajaja
18. aug 2013

@mat_ka ahoj, vidim ze u vas je namontovana predna aj zadna sedacka. ktora je podla vasej skusenosti lepsia?

renata7718
13. okt 2013

ja som tiez presla na takyto tip sedacky ,sice uz neskor lebo uz mame 4 roky 🙂 🙂 ale vazime len 15kg takze ja si ju velmi pochvalujem a vrelo ju odporucam ,no teraz by somju uz potrebovala predat ,takze ked by mal niekto zaujem .najlepsie by bolo v okoli sabinova (osobny odber) lebo neviem ako by som ju poslala , je len rok pozivana v pripade zaujmu odfotim .,, paa renata

jolli01
8. máj 2014

Prosim vás pekne mamičky skúsené aký je rozdiel medzi sedačkami do zadu montované na nosič a na sedlovú trubku???Co je lepsie a prečo???Ďakujem vopred!!

viacmiesta
27. máj 2014

@renata7718 ahoj mohla by si mi odfotit vasu cyklosedacku aj poslat mi cenu aku by ste za nu chceli?? dakujem, som z okolia sb 🙂