Detské oddelenie - nemocnica Antolská. Máte skúsenosť?

hanam
16. okt 2009

Detské oddelenie nemocnica Antolská-mate niekto skúsenosť so starostlivosťou a celkovo ako to tam prebieha, co si mam zobrat ak tam idem s 3 mesacnym babom. Dakujem velmi pekne.

hanam
autor
16. okt 2009

Budem rada za kazdu informaciu.

hanam
autor
16. okt 2009

nikto ste tu s babatkom nelezali?

dsnadja
16. okt 2009

ja som tam bola s malou ale pred 9 rokmi tak to ti už bude prd platne,ale bolo tam dobre všetko som si tam brala a mali sme pani doktorku Bezekovu,bola mila...dufam že sa skoro uzdravite a nebudete tam dlho....

hanam
autor
16. okt 2009

dakujem dsnadja aspon niekto sa ozval, no potrebovala by som nejaku cerstvejsiu info. Budem rada ak mi niekto odpovie.

diddi
16. okt 2009

Ked sme boli s nasimi na pohotovosti,na Kramaroch,na neurologii,tak som si precitala oznam pre rodicov,ktorych dietatko ide na hospitalizaciu....bolo to rozdelene na vekove kategorie....kedze mas malinke babatko,tak musis brat vsetko - plienky,navlh.obrusky,latkove plienky,kremik,lieky,ktore uziva....neviem ako je to s oblecenim,ale ja by som brala urcite vlastne....zbal si vsetko,co potrebujes okolo babatka...urcite tam asi budes tiez....tak pre seba nezabudni toaletak,pribor,slapky do sprchy,slapky na nosenie,uteraky,toalet.potreby,pyzamo,teplaky.....ja som na antolskej rodila,s detmi som lezala na nedonoseneckom...je to dobra nemocnica,aj personal....neboj,ste v dobrych rukach 😉

diddi
16. okt 2009

mozem sa este spytat?....preco vas dali na antolsku?....s tak malym babatkom zvyknu posielat na kramare

emjee
16. okt 2009

pozri aj tuto temu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... su tam rozne pribehy z inych nemocnic

hanam
autor
17. okt 2009

diddi dakujem...neviem preco ale poslali nas tam...mame podozrenie na metabolicku poruchu...dufam ze sa nenaplni ☹

titkovamiriam
17. okt 2009

hanam bud len rada ze ides na antolsku ,kramare su spinavy brlloh neochotnych sestriciek a nervoznych sanitarok!!!!! ☹ 😠 ☹ 😠

diddi
17. okt 2009

to je pravda

hanam
autor
17. okt 2009

nuz dufam ze to tam bude naozaj v pohode...a hlavne nech nam pomozu...

titkovamiriam
17. okt 2009

drzim palceky nech ste skoro v pohode 🙂 🙂 🙂

hanam
autor
17. okt 2009

dakujem miriam 🙂

hanam
autor
17. okt 2009

Neviete ci je na detskom na antolskej aj nadstandard alebo kolko vas bolo na izbe? Plati sa tam za jedlo?

titkovamiriam
17. okt 2009

kedy tam ides? ja ti neporadim no nevedeli by ti to povedat keby si tam zavolala-asi tam z konika nikto nelezal.

hanam
autor
17. okt 2009

skusila som este tu temu ktoru mi tu linkla emjee, uvidim ci sa niekto ozve, ked nie pojdem vyzbrojena standardne a ked nieco bude treba manzel mi hadam donesie.

macca5
17. okt 2009

pred 17r som ležala so synom na Kramároch-lekári boli super a sestričky? Našli sa aj dobré.Pred 3,5r som ležala s druhým synom na antolskej-patrili sme k perfektnej lekárke Bezekovej,bola úprimná milá a milovala deti.Sestričky som zažila rôzne,ale aj tie neochotné sa zmenili,ked som si ich kúpila čokoládou.Nalepšia a moja spriaznená duša tam bola staničná.Bola to tá najlepšia žena,velmi mi pomohla v tých najhorších chvílach.
Za jedlo som platila,myslím 220sk na den,príbor,pohár a pod. mi požičali na podpis.Stravovať sa nemusíš,je tam aj bufet.Ja som si tam pre malého zobrala všetko,oblečenie,kozmetiku,plienky.On bol maličké 11dnové bábo.Pre seba si zober tak isto všetko.Nepamatám si,či tam bola nadštandartná izba,sprcha bola na konci chodby,ja som bola s malým sama na izbe,ktorá mala spoločnú detskú kúpelku/ak sa to tak dá nazvať/s druhou izbou. 😉 Dúfam,že som Ti aspon trochu pomohla a velmi nenaplešila.Prajem Vám vela zdravia.

monikab9
17. okt 2009

ahoj hanam ja som rodila na atolskej pred rokom a myslim si ze je to velmi dobra nemocnica a najme su tam skvely lekary a je tam aj nadstandard,ja som bola na izbe s jednou babou a najvic tam bolo tri na izbu

mm1
21. okt 2009

Hanam: predpokĺadam, že chceš vedieť, ako je to na detskom oddelení tam.... a nie v porodke...
ja som tam bola s mojou maličkou pred rokom... boli sme na izbe dve, menšie detičky sa snažia dať na jednotku s mamičkou, pokiaľ maju kapacity...
Dieťaťko si za stravu neplatí, mamička ak má záujem, tak si dopláca... Ja som stravu nemala, ale viem, že sa to takto dalo.
personál na detskom veľmi milý a prívetivý.....

bets
21. okt 2009

ja som tam bola so synom, ani nepamatam kolko krat... a boli sme aj v inych mestach. a ked bolo nieco vaznejsie, tak sme vzdy bezali na Antolsku, akoze sme si neboli isti, ze kde je detska pohotovost, lebo sme sa chceli nechat hospitalizovat prave tam. aj na vybratie mandli sme radsej pockali 3/4 roka na termin, ako ist na Kramare. Na izbe som vzdy bola so synom, a vzdy len sami my dvaja. Stravu som si neplatila, pokial som dojcila, ked uz nie, tak som si mohla/nemusela stravu zaplatit. sestricky celkom ok, ale mne stacilo, ze sa tam mozem byt synom a vela som nepotrebovala. ked bol vacsi ocenili sme skolku, kde sa mohol chodit hravat... a ta doktorka Bezekova je doktorka s velkym srdcom, skromna, mila, vsetci o nej pekne hovoria, pomaha ako vie... ked som tam bola, priviezli dve deti zo socialne slabej rodiny, nevedeli, kde ich umiestnit, tak ich priviezli do nemocnice (z nejakeho dovodu ich zobrali rodicom) a prave tato doktorka sa snazila detom pomoct, nosila im dobtoty z bufetu, ktore dovtedy nikdy nejedli. myslim, ze sama ma viac deti (myslim, ze 5).
a nemozem zabudnut na jednu udalost, ked sa mi tam zacal 8 mes. syn dusit, este som s nim dovtedy nezazila laryngitidovy zachvat. v tom soku som nevedela co robit, tak som ho schmatla na ruky a v noci bezala dopredu za sestrickou. a sestricka mi hovori, ze uz volala doktroku, co mala nocnu sluzbu, ze ho pocula (aj ked sme boli na konci chodby). bolo to pre mna mile prekvapenie, takato rychla reakcia... dovtedy som citala a pocula len negativne zazitky na nemocnice vseobecne....
a JIS - to bola 24h. starosltivost, na izbe sme tam mali tv s videom a zo skolky sa dali poziciavat rozne videokazety (mozno uz vymenili stare videoprehravace za DVD prehravace, neviem, ale je to uplne jedno... dietatu aj to postaci, pokial ho je potrebne zabavit v posteli...)

skybaby
1. mar 2013

Ahojte, nenašla som novšie tému, je tu niekto kto vie ako to je aktuálne pri hospitalizacii na antolskej? Mame so staršiu dcérou nastúpiť v pondelok ... Hlavne by ma zaujimalo, či sa budem môcť v priebehu týždňa napríklad vymeniť s manželom alebo mojou mamou, kedže doma mám ešte menšiu dcéru

vavrenka
1. okt 2013

@skybaby ahojcek, boli ste hospitalizovani na antolskej? ake je to tam? zajtra ide mm aj s nasou 2 rocnou decroku (ja nemozem som v 35tt), dakujem za akukolvek info.

skybaby
1. okt 2013

@vavrenka v pohode, ubytovanie ok, strava ok, take porcie, že mala to nezje, takze som si nedokupovala extra stravu pre seba. Je tam aj nemocnicna skolka s milymi ucitelkami. Personál je milý, ale musíte sa radšej všetko pýtať ( na vyšetrenia, na výsledky)
Je to rozdelené na veľké a malé deti, my sme boli na veľkých, nie sú telky na izbe, mali sme so sebou prenosný DVD prehrávač.
Ak sa nastavis na to že idete do nemocnice a nie do luxusného hotela, tak sa Vám bude páčiť 😉
Teda dúfam že nemáte nejake veľké problémy zdravotne. My sme boli viacmenej preventívne, takze sme si to s malou užili ako na vylete
A zoberte si nocník so sebou, na veľkých deťoch neboli 😉

vavrenka
1. okt 2013

@skybaby to si ma potesila.. a ako je to s izbami? manzel si nevie predstavit byt s neviem kolkymi dalsimi mamickami na izbe.. ozaj, toalety a sprchy su niekde na chodbe alebo maju dve izby spolocnu kupleku, wc?
a moze sa prestriedat s mojou mamou?
co vsetko im mam nabalit so sebou?
a ako je to s navstevami? rada by som ich chodila aspon pozerat
a snad poseldna otazka - do kolkej mozeme prist na prijem? budu jej hned brat krv - myslim, ci je to tam zvykom- ci mame prist nalacno, alebo nemusime.
a nevies anhodou, ci tam nie je nejaky nadstandard?
dcerka ma stale (uz skoro mesiac) zvysene teploty, problemy s bielymi krvinkami a nasli jej zvasene lymf. uzlinky v brusku, tak len dufame, ze to bude nejaka blba infekcia, lebo vsetky ostatne vysledky ma ok.. prosim, maj trpezlivost s mojimi otazkami, som z toho hotova, ze nejdem s nou ja a celkovo, ze musi do nemocky..v velmi pekne ti dakujem za ochotu 😵 😵

skybaby
1. okt 2013

@vavrenka ja som bola tiež hotová, lebo doma som mala mladsiu, ktorá mala vtedy rok a pol. Izby sú rôzne. My sme mali dvojpostelovu s tým že jedna posteľ pre mna a jedna pre dcéru, takze sme mali izbu samé a sprchu a wc sme mali spoločne s vedľajsou izbou, kde boli dvaja teenageri. Mne to nevadilo, ale oni sa podľa mna hanbili ísť do sprchy 😀
To prestriedanie neviem či dovolia, určite nebudú nadšení, ale treba sa spýtať.
Balit nemusíš veľa, hlavne hračky a niečo aby sa zabavili. Jedlo si ked tak kúpia aj v bufete alebo im donesies. Návštevy sú poobede od tretej do piatej. Ale oni môžu vyjsť na chodbu alebo do bufetu hocikedy, len musia povedať sestre a musia ich vedieť zohnať ked treba ísť na vyšetrenie. A kľudne ta pustia aj na izbu, počas tých navstevnych určite a podľa mna aj mimo nich.
My sme išli na príjem na 8.00, lepšie je tam byt takto skôr podľa mna a prvý den nám nerobili vôbec žiadne vyšetrenia. Nadstandard podľa mna nie je, ale môžte sa spýtať.
Držím palce nech všetko dobre dopadne 😉

vavrenka
1. okt 2013

@skybaby dakujem velmi pekne

skybaby
1. okt 2013

@vavrenka ešte ma napadlo že určite berte toaletak a nejake pohariky, lyzicky 😉 v tej škôlke môže byt tvoj muž s ňou alebo si vtedy aj na chvíľu odbehnut 😉

jasminet
2. okt 2013

@vavrenka 2 rocne deti neviem ci zoberu do tej skolky, od 3 rokov chodia povinne tam, pokial to dovoli zdravotny stav a personal. urcite treba zobrat toaletaky a nejake mineralky, ale daju sa aj dole v bufete kupit. inak chodi pani zo skolky na oddelenie, ked poviete, pozicia knizky, hracky, skladacky, potom si pre to pride a donesie nieco nove. kupelna je pre 2 izby spolocna, aspon ja som to tak mala po oba razy co som tam s malou bola a aj muz ked s nou bol. vzdy sme boli sami na izbe. raz na malych a 2x na velkych detoch. ale aj vzadu je jedna velka spolocna kupelna s vanou, keby bolo treba.
jaj a navstevy, kedze mala bola na infuzke po cely cas pobytu v nemocnici, tak navstevy za nami chodili na izbu, neviem ci je to tak bezne. len ked s nou bol muz a dali jej potom uz prec infuzku, tak s muzom sa sli pred nemocnicu trajdat, tak aspon vypadli z tej izby.

lusina13
10. nov 2014

Ahojte,

podla predchadzajucej diskusie rozumiem, že sa dá ist na pohotovosť a aj prípadne byt hospitalizovaná s 1. ročným dieťaťom aj celkom malinkým aj na Antolskej??? a su tam na izbe postelele aj pre mamičky však?? nie ako na Kramároch, že si ich možu rozložiť len večer a ráno zložiť.????
Viete niekto ešte napr o detskej nemocnici v Heinburgu??? ako to tam chodí kolko to stojí alebo stačí tiež príst na pohotovost a ak by ste ostali ležať tak vas tam hospitalizuju??? Ďakujem za info...🙂