svetluskax
30. jan 2013

@evelyn246246 nuz zaujimave..., svojho casu velmi rozsirene, len poistovne menej a menej preplacali, az zostali v plnej vyske k hradeniu (pred viac rokmi), dost bola ziadana, sama som ju brala roky.....

matusskaaaaa
30. jan 2013

Tiez som ju davnejsie brala kvoli akne, pomohla, plet sa vyrazne vylepsila. Potom bola pauza a ked som si ju pytala od svojho doktora po case, daval mi "akoze" to iste, ale s inym nazvom, k Diane som sa uz viac nedostala. Uz vtedy hovoril, ze nema az take nizke davky hormonov ako ine tabletky.
Na druhej strane - kazda zena je pred branim akychkolvek tabletiek upozornena na mozne vedlajsie ucinky - trombozy, migreny a pod. Cize toto varovanie by sa nemalo tykat len jedneho druhu, ale vsetkych..

zuzulica
30. jan 2013

@evelyn246246 Ja som to tiež kedysi brala, ako prvú antiku, ale vymenila mi ju, lebo že sa nemala brať dlhšie ako pol roka či čo... To bolo už dáááávno.

dadushe
30. jan 2013

Taky jsem to kdysi brala hlavně kvůli akné, pomohla mi, ale pak když jsem jí cca po půlroce vysadila, protože mě začaly silně bolet nohy, byla situace s akné daleko horší a 6 měsíců mi nenaskočila MS, byla to moje první a poslední antikoncepce, ryze odrazující záležitost 😎

sissy27
30. jan 2013

@evelyn246246 rovnaké vedľajšie účinky majú všetky antikoncepčné tabletky, takže nový čas a jeho pisálkovia sa zas predviedli 😝 ja som tiež kedysi brala diane-35, perfektne a natrvalo mi upravila pleť, vedľajšie účinky žiadne, po vysadení tiež bez problémov... vtedy mi dr. hovorila, že sa nepredpisujú ako atk ale ako liek na akné, pretože majú veľa hormónov a atk sa v ich prípade berie ako vedľajší efekt... už vtedy (cca 16rokov dozadu) boli dostupnejšie iné, s nižšími dávkami hormónov, teraz ani nehovorím, ale spomínané vedľajšie účinky majú v príbalových letákoch popísané všetky...

ginger_fox
30. jan 2013

@evelyn246246 brala som ju odhadom 5-6 rokov kedysi davno. Akoze to uz mam byt mrtva, ci?

kladina
30. jan 2013

Aj ja som ju brala a nemala som s ňou žiadne problémy, ani po vysadení. na budúci týždeň si nájdu iného strašiaka, ktorým budú strašiť čitateľov, ktorí budú neúnavne kupovať ich plátok...

veja79
31. jan 2013

Ahojte no zaujímavé, každý síce vie že má nežiadúce účinky a vysokodávkové horšie ako teraz moderné nízkodávkové ale ked ju idú sťahovať z predaja asi je ešte v dačom iná...
Ja ju beriem nie ako antikoncepciu ale na odporučenie endokrynológa kôli dosť veľkým problémom s hormónami už tretí mesiac...Boli ste už daktorá za dr. nech vám ju na základe tohoto článku vymení?
A ešte jedna otázka je tu daktorá ktorá berie hormóny vo forme HAK nie ako antikoncepciu ale na odporučenie endokrynologa ako hormonálnu liečbu - nemáte vtedy nárok na doplatok z poisťovne?

sirinka
31. jan 2013

Tak vo Fr je z toho vraj dost velky skandal, kedysi som aj ja uzivala HAK, aj ked chvalabohu tuto nie... Ale s najnovsimi informaciami uz by som sa na to nedala a ani mojim dceram ju nebudem odporucat.... Je to privelky zasah do organizmu....