Dieťa a veľké bojové plemeno psa. Máte skúsenosti?

nikollette
27. júl 2009

Ahojte viem ze je tu tema, psy a babatka a podobne, ale mna momentálne zaujímajú názory na spolužitie velkých bojových plemien, a detí, bábatiek? Máte niekto skúsenosť? My máme 5 mesačného synčeka, a máme mini čivavku Lili, ktorá ma 2 roky.. to je úplne v pohode... ale uvažujem nad kúpou veľkého plemena, aby boli dvaja kamoši.. mini čivava a k nej niečo ako pravý opak, niečo mohutné...
Mám aj známu co maju dokonca v byte, (my chceme do domu zo zahradou a dvorom) dvoch psov.. amleho a obrovskeho asi 70kg psa bordeox dogu..a maju babenko a ten pes je upln mierumiluvny.. ten maly by sa nam nom mohol aj vozit, psovi je to jedno.. proste tak bol vychovany.. bojove velek plemeno na domáceho mazla.. my uvazujeme na dogo argentino,.. nakolko ja by som chcela obycajnu velku modru dogu cca 100cm vysoka je, ale prietelovi sa nepáči, on by skor nieco co vyzetaju hrozivejsie, nieco ako pitbull alebo bandog (najbojovejsie plemeno na svete) no to sa mi zda trosku nebezpecne, tak uvazujeme nad tou dogou argentino ... ak neviete o akeho psa ide stačí dat do googlu dogo argentino a hned a to vyhodí.. viem ze vsetko zalezi od vychovy psa, ale co myslite, bude to v pohode? My ho chceme mat vnutri takisto ako nasu civavu, samozrejem cez den si moze lietat na dvore, ale v noci pekne vnutri a takisto aj zimne obdobia..nechcem starszenho psa, na dvor do budy...
Budem velmi vdacna za vase nazory, a skúsenosti 😉

nikollette
autor
27. júl 2009

Jabjunka asi tak...
ja by som nedokazal psa nehat vonku, aj keby bol asi hocijaky... musi mat kontakt s rodinou, nie len obcas 🙂
My sme vcera boli dat nakryt prvy krat nasu civavu 🙂 som zvedava co z toho bude 😅
ale uz viakcrat nechceem..vravi sa ze je dobre ak ma fenka aspon raz stenitaka, neneham ju umret ako pannu 😀 😀 😀 😀

jabjunka
27. júl 2009

Vidíš a třeba vlkodav je jeden z nejmilejších psů,jen je problém,že jsou krátkověcí a to je třeba i problém u německých dog.Hodně mívají problémy se srdcem.
Zlatou střední cestu bych viděla v cane corso,boxerech,ale rovnou vám doporučuju zavrhnout bandoga.Jsou to krasavci,ale mají značně nevyrovnanou povahu.

jabber
27. júl 2009

Souhlasím s jabjunkou, pokud pod pojmem gaučák pouze myslíte psa, co žije v bytě, tak opravdu můžeš mít gaučáka z kteréhokoli psa 😀 To bychom mohli mít gaučáka i z našeho novofundlanďana 😀 ovšem by mě asi kleplo 😀
Já pod pojmem gaučák vidím spíš psa, který leží celý den na gauči, pak se jde vyčůrat před barák, max obejít kolečko a zase honem na gauč 😀

nikollette
autor
27. júl 2009

To viem bandog, je najbojovejsie a najnevyspytatelnejšie plemeno (ak sa to tak dá napísať) to k dietatku urcite nie.. aj ked priatelovi sa starsne páči, ja by som to nechcela ani za nič..
Ale aj cane corso su dost bojový.. aj boxeri su pekny, ale ja cchem nieco vacsie ako po kolená 😀
ja cchem malého slona 😀 😀 javascript:addEmoticon('😀','vBody')

nikollette
autor
27. júl 2009

Cane corso - obľúbenosť plemena v súčasnosti stúpa pre jeho silný teritoriálny pud a neprekonateľnú lásku k svojmu majiteľovi a rodine, ktorá preňho znamená všetko a je odhodlaný ju brániť do posledného výdychu telom aj srdcom. Cane Corso miluje deti a stáva sa ich verným a nenahraditeľným priateľom a strážcom, ktorý sa rád zúčastní každej detskej hry.

daniela1983
27. júl 2009

no tak my jedine tohto

https://www.youtube.com/watch?v=3QK47v9Uxg4


ale v tejto farbe ttp://files.myopera.com/smietnik/albums/474322/Bearded_collie.jpg

a nemusim sa bat o deti, naj naj psik na svete 😉 v januari ideme pre steniatko

jabjunka
27. júl 2009

A máš nějaká konkrétní kritéria?Jako jen krátká a hladká srst(podotýkám dopředu,že tyhle štětiny se uklízí mnohem hůř,než srst dlouhá),jen kratší čumec aj????

jabjunka
27. júl 2009

daniela1983:Jestli dobře koukám,je to vousatá kolie(bearded)?

jabjunka
27. júl 2009

Oprava,už vidím tvůj link. 😀

jabber
27. júl 2009

Jinak k těm německým dogám - potkávala jsem jednu, která žila v paneláku, 3+1, jeden pokoj byl vyčleněn jen pro ni. Chudáci byli jak lidi, tak pes 😅 Ale pes je to nádhernej a mně se nejvíc líbí žlutá s černou maskou 😵 a mastif 😵 - to je pan pes 🙂 http://www.mastif.estranky.cz/

nikollette
autor
27. júl 2009

NO chcem krátkostrté niečo, aj ked viem ze plzne viac ako srsť dlha.. ved amme civavu krátkosrstú, a ta blzne ako divá.. ani na ruky ju uz nemozem zobrat.. a cierne oblecenie pri nej nehrozí, celé by bolo od jej chlpov, ale co uz lubime ju 😉
NO nieco co je velmi velke, vysoke, mohutné, s krátkou srtou vhodne k detom, a dnu do domu... co by si poradila??

jabjunka
27. júl 2009

Kdyby ti nevadila dlohá srst,tak tohle.....http://www.celysvet.cz/tibetska-doga.php
Jinak CC,neboBD,ale upozorňuju,že mám bílého boxiše a teď u nás sněží a dostat štětiny z čehokoliv(koberec,oblečení,gauč)je téměř nadlidský víkon. 😝

jabber
27. júl 2009

nikol - no vidíš, a co třeba mastif? 🙂 http://www.mastif.eu/deti.php?sid=

nikollette
autor
27. júl 2009

Také chlpaté skôr nie...
mastif je celkom pekny, ale doga víťazí ajtak 😀
prečo neni dobra ta AD, alebo BD?

nikollette
autor
27. júl 2009

Podla mna je pekny aj sharpei, ale toho máme u dedka,a nechcem také isté...

nikollette
autor
27. júl 2009

No už tu nik nieje ☹
hm škoda, ale dakujem za nazory a príspevky 😉

monika0123
27. júl 2009

ahoj.necitala som prispevky.mojho syna pred dvoma tyzdnami pohryzol nas pes tak nestastne do licka ze to bez jazvy neostane 😔 k nam bol pes vzdy mily a nikdy do nas ani nezavrcal ale maleho velmi nemal rad lebo kvoli nemu prichadzal o pozornost.psa sme pred 4 rokmi ako steniatko kupili rodicom a pes ich zboznoval.teraz ked sme kupili velky dom tak sa rodicia pristahovali k nam kedze muz robi v zahranici tak nech nie sme sami a pes prisiel s nimi.maly mi vybehol na dvor a zrazu bolo pocut velky narek.nikomu to neprajem zazit.je to krizenec nemeckeho ovciaka a rotvajlera.do toho okamihu sme si mysleli ze ma silu rotveijlera a rozum vlciaka tak ako rovnaky miesanec ktoreho mal muz pred par rokmi ale takto kruto sme sa presvedcili o opaku.k tak malemu dietatu by som takeho psa nedavala.vzdy pri pohlade na jazvicky mojej malej lasky si vycitam ze sme mali takeho psa pri dietati.neurob rovnaku chybu.

jabjunka
27. júl 2009

Jo,mastif taky není špatná volba.U německé dogy bych při dítěti měla strach z jekyll-hyde syndromu(nevím jestli to je správně napsané).
AD je aktivnější než BD.

Omlouvám se za zpožděnou reakci,byli jsme venčit. 😀 😀 😀

nikollette
autor
27. júl 2009

A aky je to syndrom???? O com to je?

jabjunka
27. júl 2009

Dřív to bývalo hlavně mezi kokry,ale teď už se to oběvuje i u něm.dog.Je to tak,že se v období dospívání začne pes v jeden okamžik naprosto neproblémový,hodný,poslušný,obracet na naprosto nezvladatelnou bestii.A protože psi mívají taky pubertu,spousta lidí to zpočátku připisuje právě pubertě,ale ono to trvá dál a často to končí smrtí zvířete,protože psovi je jedno jestli napadne cizího,nebo vlastního.U toho kokra je to líp zvládnutelné díky velikosti,ale dog(pes) může v dospělosti dosáhnout klidně 80kg a takového psa už těžko zvládnete. ☹

""U mnoha "sériově" chovaných plemen psů, kde se hledělo na exteriér a tolerovala se i nestandardní povaha, se začaly tyto symptomy vyskytovat. U kokrů to bylo nejdříve a právě u zlatých. Je pravdou, že u černých se to objevuje vzácně, ale přeci jen se to objevuje. Kokříci byli v polovině minulého století velice žádanými psíky bohatých paniček, což je prvopočátek celého problému.
Čím dál častěji se s tím stejným malérem setkávám u golden i labrador retrievrů, kde u labíků vedou světlí nad černými, ale ještě asi před deseti lety to bylo opačně,ale i u ND. Škoda, že nejagresivnějšími jedinci jsou ve většině případech právě i ti nejhezčí.""

gangulienka
27. júl 2009

Pripojim sa do debaty, tak v prvom rade nemam rada nazov bojove plemena (bojove plemena sa kedysi vyuzivali na psie zapasy, neznamena to ze bojuju s ludmi ) lenze ked vas uhryzne civava nic sa nestane ale velky pes...tak to uz je pruser a to sa teda hned aj medializuje a hned je to nebezpecny bojovy pes (a pritom je vacsinou na vine clovek )...dieta a velky pes je podla mna v pohode ale potrebuje vychovu, velkeho psa treba spravne vychovat aby bolo spoluzitie prijemne (teda aj maleho ale ked je ten neposlusny a rozmaznany da sa to lahsie prezit 😉 )...argentinka by sa dala v pohode, bandog urcite nie...potrebuje pevnu ruku a skuseneho chovatela

dari
27. júl 2009

jeeej,keby sme mali podmienky tak doga je hned nas dalsi clen rodiny.....to je moj sen.... 😵
nepaci sa mi moc delenie psov na bojove a nebojove plemena .... nas maly vyrastal s dobermanom a dvoma malymi miesancami, ja mam skusenost, ze prave tieto male plemena sem tam chnapli po malom a po nasej Bekoske sa mohol aj valat a nikdy mu nic neurobila - radsej vsetko pretrpela ale nikdy mu nic nespravila. Podla mna vela zavazi aj vychova psa, ale to aky je/bude zalezi uz od kazdeho jedneho psa - jeho povahy, ci uz je bojovy ci nebojovy...

titkovamiriam
28. júl 2009

nikol nezalezi od psa ale od majitela.sama mam tri deti a vyrastaju s pitbulmi.starsieho sme uz museli dat utratit a revali sme vsetci jak male deti no mame fenku a je to vyborny pes na strazenie a hranie. a ak sa aj stalo ze ked deti boli male a psa niak nechtiac buchli-pitbuly maju vysoko harnicu bolesti takze sa nic nestalo.bezne si obaja nehali na usi a chvost pristipcobvat stipce 😀 😀 😀
a pri nich sa da lahko zisitt ked im zacali detske hry liest na nervy-samozrejme ze potom im dal clovek pokoj.takze by som sa velkemu plemenu nebranila-ked bude cviceny tak sa nemusis bat

titkovamiriam
28. júl 2009

som si vsimla ze si z bratislavi,v ivanke mame velke cvicisko a pan butika je kazdu chvilku na jojke co sa velky psov zastava lebo s nimi zije chova a cvici ich cely zivot.v predajni ma aj kopec knih ako sa k takymto psom chovat.
www.sponzia.sk

titkovamiriam
28. júl 2009

a este nasi psy vzdy spali vnutri na sedacke,pes ked bol maly mal traumy z mysi a jezkov a mlada sa automaticky pridala ked k nam prisla tak sme mali pitbulikov-gaucakov.a ked bola zima ani curat sa im von nechcelo 😀 😀 😀 no vedeli perfektne tahat sane

nikollette
autor
28. júl 2009

Vidím samé pozit.názory 🙂
No uvažujeme nad tou argentinou, je to jedine co pripadá do úvahy...
Miriam no ja som z SC, ale do Ivanky som chodila do skoly 😉

silvia123
28. júl 2009

No dieťa a bojovné plemeno psa - veď to hovorí samé za seba -NIKDY! (odmalička som zbožňovala psov, poznala som naspamäť všetky plemená, ale keď sa mi narodil malý, nechcela som psa na dvore ani náhodou). Mám strach, dieťa nevie odhadnúť čo psa bolí a môže mu nechctiac stúpiť na chvost, alebo ho nešťastne chytiť (aj susedovu malú teraz pohrýzol ich domáci maznáčik a má na tvári zuby, ešteže šlo o malého psa), poznám prípad v okolí keď chovali rotwailera na byte a odhryzol ich bábätku nožičku a popritom bol tiež mierumilovný" -je to brutálne, nechcem plašiť, ale ak veľkého psa, tak treba zabezpečiť aby sa k nemu dieťa v žiadnom prípade nedostalo, raz je to len zviera...

tilly
28. júl 2009

hmm, susedia dávali malého(4 roky) k babke... švagrina tam mala pitbulla... malý už k babke nechodí... dva krát ležal v nemocke po uhryznutí... na tváričke má stále jazvy... 😔
ale hlavne, že žije, je zdravý a psov sa nebojí

nikollette
autor
28. júl 2009

Podla mna fakt zalezí na výchove toho psa...
poznam velmi vela bojových psov, co su domaci maznacikovia , gaučový, ani von sa im nechce, deti ich tahaju za usi, a oni su na to uplne flegmatický...