Dieťa a veľké bojové plemeno psa. Máte skúsenosti?

nikollette
27. júl 2009

Ahojte viem ze je tu tema, psy a babatka a podobne, ale mna momentálne zaujímajú názory na spolužitie velkých bojových plemien, a detí, bábatiek? Máte niekto skúsenosť? My máme 5 mesačného synčeka, a máme mini čivavku Lili, ktorá ma 2 roky.. to je úplne v pohode... ale uvažujem nad kúpou veľkého plemena, aby boli dvaja kamoši.. mini čivava a k nej niečo ako pravý opak, niečo mohutné...
Mám aj známu co maju dokonca v byte, (my chceme do domu zo zahradou a dvorom) dvoch psov.. amleho a obrovskeho asi 70kg psa bordeox dogu..a maju babenko a ten pes je upln mierumiluvny.. ten maly by sa nam nom mohol aj vozit, psovi je to jedno.. proste tak bol vychovany.. bojove velek plemeno na domáceho mazla.. my uvazujeme na dogo argentino,.. nakolko ja by som chcela obycajnu velku modru dogu cca 100cm vysoka je, ale prietelovi sa nepáči, on by skor nieco co vyzetaju hrozivejsie, nieco ako pitbull alebo bandog (najbojovejsie plemeno na svete) no to sa mi zda trosku nebezpecne, tak uvazujeme nad tou dogou argentino ... ak neviete o akeho psa ide stačí dat do googlu dogo argentino a hned a to vyhodí.. viem ze vsetko zalezi od vychovy psa, ale co myslite, bude to v pohode? My ho chceme mat vnutri takisto ako nasu civavu, samozrejem cez den si moze lietat na dvore, ale v noci pekne vnutri a takisto aj zimne obdobia..nechcem starszenho psa, na dvor do budy...
Budem velmi vdacna za vase nazory, a skúsenosti 😉

dada1212
30. júl 2009

Tak to myslím že dôvod na uhryznutie naozaj nebol a naozaj si myslím, že veľkému psovi, ktorý je aspon trochu vychovaný by to nevadilo, skôr by sa mu to páčilo, nie ako tomu malému psíkovi, ktorý sa cíti ohrozený byť vkuse a každým.
Ja poznám dosť bojových psov a myslím si, že väčšinu ich majitelia zvládajú, ale majitelia malých psíkov si väčšinou myslia, že takého malého psíka vychovávať netreba, berú ho ako hračku a preto je väčšina z nich nezvládnuteľná.
Ja som mala tiež zlú skúsenosť s bojovým psom, konkrétne napadol môho psa, ale ked si zoberiem všetky okolnosti toho napadnutia, tak na vine bol len jeho majiteľ, ktorého pes prestal baviť, nestaral sa o neho a preto bol agresívny, lebo je naozaj zaujímavé, že vtedy ked sa o neho staral, tiež sa stretol s mojim psíkom a nie raz a vždy sa úplne ignorovali.A o pár dní neskôr ked bol celé dni zavretý a utiekol, tak to nedopadlo dobre.
Odporúčala by som ti ísť na výstavu psov a tam by si uvidela, koľko majiteľov svojich bojových psov dokonale zvláda a že takých psov nezvláda len pár jedincov, napríklad puberťáci, ktorí chcú toho psa len na zvyšovanie svojho ega a často ho aj k agresivite vedú, aby sa mohli pochváliť, aký je ich pes agresívny.
Možno by nebolo naškodu, keby tí, čo chcú takého psa, predtým absolvovali psychologické testy, lebo pár z nich to nemá v hlave úplne v poriadku a je pravda, že to nemusí potom dobre dopadnúť.

cairka
30. júl 2009

dada, aj u malých psov sú rasy, ktoré hryzú a ktoré nie 😉 vraj je jorkšír najzlostnejší pes minule niekde hovorili 😅
dnes sme akurát mali nemilý zážitok s malou, vracali sme sa domov z vonku, malá bola asi 2 metre za mnou a ja som otvárala vchodové dvere do domu, ked sa zo schodov vyrútilo "šteňa" neviem akej rasy (možno bojový, možno nie, každopádne malo minimálne 50 cm v kohútiku a asi aj viac) , za ním viala slečna, čo ho mala na vodítku a pes si to namieril rovno k malej (verím, že v sa chcel hrať, nie ublížiť), lenže ako sa na malú ovalil, tak tú hodilu dozadu a plesla hlavou o dom, ešte šťastie, že tam je polystyrén, čo zatepľovali... mať ten pes o pár kíl viac, tak neviem, neviem, ako by to dopadlo... takže keby na ňu aj vyletel jorkšír, tak sa zľakne rovnako, cúvať pred ním bude rovnako, ale isto by ju neplesol o dom 😖

nikollette
autor
30. júl 2009

No to poznám,mladí chalani čo psov schválne vyhecujú, aby sa ukázali ako ich pes dokáže obraniť,zúriť atď... 🙄

dada1212
30. júl 2009

cairka Nepríjemné, naozaj sa asi len chcel hrať, šťanatá sú hravé, ale je to hlavne tej slečny, mali si ho dať na kratšie, ak videla, že niekto je v blízkosti. Ale na druhej strane aj trochu chápem, že ju možno nenapadlo, že takéto niečo sa stať môže, vedela že nikomu neublížili, že je hravý, ale to, že môže napríklad v rámci hry vyskočít na malé dieťa a to napríklad spadne, ju nenapadlo.

nikollette
autor
30. júl 2009

Asi nemá deti ešte tá maldá slečna 😅 😅 😅

jonki
31. júl 2009

zuzkab...pisala si o tej celotvarovej transplantacii....len sa chcem zastat toho biedneho labradora...ta zena bola predavkovana liekmi a predpoklada sa ze ju chcel zachranit a prebrat k zivotu (aj ked psim sposobom 😖 ) je diskutabilne ci ta zena chcela spachat samovrazdu alebo sa predavkovala neumyselne....takze ja tu psiu logiku aj chapem...ze si chcel zachranit umierajucu panicku 😒......nechcem tu davat link odkial som to vytiahla, je tam fotka 😝

a k tym psom....pes ako pes len dosledky mozu byt podla velkosti rasy odlisne...a este samozrejme zavazi povaha psa a prisna ruka jeho pana.

kamoska ma bernskeho salasnickeho....plemeno ktoreho vacsinou mozte natriet na chleba....ale ked som tam tak sa divim co mu dokaze niekedy urobit jej syn....nikdy mu nikto nebol prikladom aby sa ublizovalo zvieratam/vkuse mu vsetci dohovarame a vysvetlujeme ze zvieratam sa neublizuje....a ten hafan znesie fakt vela.....ale niekedy....len vdaka tvrdej ruke a drezure kamosky

....a nechat psa sameho s dietatom nemusite...na to staci fakt sekunda....ked sa otocite....pes sa vam s dietatom na sekundu odbehne za chrbat a je to 😒

briketa
3. aug 2009

nikollette, nikde som to nevidela tu spomenute, tak to napisem ja.
kupovat druheho psa (predpokladam, ze stena) a mat babatko pojde celkom na ukor jedneho z nich a som si ista, ze babatko to nebude. ver mi.
mam dvoch psov a dieta, uz o par dni aj druhe. nie je to tak,ze kupim psovi kamarata a budu sa spolu hrat. dva psy su svorka a treba ich mat zmaknutych. starostlivost o stena popri malom, pokial sa mu naozaj venujes je velmi, ale velmi narocna. aj s dvoma psami a kocikom uz nemozem ist hocikde, lebo je to narocne na manipulaciu.

nemecku dogu som mala harlekyna, nie modru a trhalo mi srdce, ze ma kratky zivot (9-10rokov)

briketa
3. aug 2009

..tym som nechcela povedat aby si svoj plan zrusila, ale odlozila pokial maly nebude mat tak 2.5 roka

sasinka155
26. dec 2010

ano to vsetko je pravda ale dieta by z hygienickych dovodou nemalo bit velmi v kontakte aspon by s nim nemal spavat a je potrebne psa casto kupat ked uz taq a co sa tyka bojovych plemien taq by sa majtelia mali trestat za to ked im ujde pes ja mam pidbula ale este mi neusiel a ked vybehol z dvora taq na povel sa hned vratil je to vec vychovy ...

gabok
24. jún 2011

Decká bavíte sa o ničom. Neni zlý pes, je len zlý pán, a panička. A zákerný sú taký malý vajčiaci cca do 5 kg, najprv ta kusne do lýtka a ked sa zohneš, tak do vajec. Nechajte tzv. boj. plemená na pokoji, ak chceme tak z NO urobíme zabijaka ako len chceme. Pa pa

evabb35
25. jún 2011

Tieto psy sú tak náročné na výchovu, denný výcvik, veľa behať, treba im venovať denne omnoho viac času - pri malom dieťati si to veru neviem predstaviť ako by ste to zvládali.

maminuska
25. jún 2011

Chovám psov dlhšiu dobu , momentálne mám francúzskeho( FB) a anglického buldoga(AB), FB má 12 kg a 2,5 roka a AB má 22 kg a 1,5 roka. Nie su to veľké psy ale majú veľkú hlavu, tým pádom pomerne velku papulu a zuby. Uhryznutie by nebolo príjemné, u AB by som mohla povedať dokonca aj velmi nebezpečné.
Ale ..... obidve plemená buldogov su charakterizované ako nekofliktné a vyrovnané a vyznačujú sa nesmiernou láskou k deťom.
nesúhlasím s tu vysloveným názorom že AB je plemeno ktoré má agresivitu v genoch ,AB prešiel takým prešlachtením že sa z neho stal absolutne flegmatický pes, ktorý nevyžaduje vela pohybu lebo to neudýcha.

V každom prípade suhlasím s tým , že vela problémov vzniká vtedy ak majitel nezvládne postavenie teda hierarchiu v smečke. Pes si musí byt vedomí za každých okolností kto je vodca a kde má on miesto a že je posledný v hierarchii.
Obidve moje feny vedia že ja som vodca ( aj pred manželom a to preto že s nimi trávim viac času a viac sa im venujem ) a tak sa ku mne aj správaju.Podriadene, nie však so strachom. Pes nepotrebuje demokraciu , nevie čo má robit , pes potrebuje vedenie a ak ho nemá snaží sa ho prebrat on - je to svorková a pudová záležitosť.
Čo sa týka detí , tak tie pes registruje ako konkurenciu až v období puberty detí , nie keď sú deti malé, vtedy ich berie ako štenatá, ktoré však môže aj trestat! A toto je hlavná príčina problému ked pes uhryzne malé dieťa v rodine.
Pokial je vedený tak, že deti su deti alfa samice a samca a tie su nedotknutelné za všetkých okolností tak k nehode nemôže príst.
Mne ked sa narodila malá , už som mala FB a privítanie bolo burlivé a to v tom smere že ked som nedala pozor fena ju úoblízala priamo v perinke , oni su neuveritelný skokani a to napriek tomu že maju kratšie nohy. Jednoducho vyskočila na gauč alebo na postel a už jela. 😀
AB prišla k nám neskôr, malá už sedela ale od malého šteniatka som ju viedla k tomu že dcéra je moje štena a ona nesmie.
Stalo sa mi že FB zavrčala po dcére a aj po nej chnapla do vzduchu ked jej siahla do misky- to bolo ešte len varovanie-, ale to bola moja chyba, pretože tam malá nemala čo robit v čase krmenia.Napriek tomu som ju za to potrestala a v mojej prítomnosti ju nechala do toho jedla siahat, nikdy viac sa to už nezopakovalo, jednoducho pochopila že nesmie. Dnes má Romanka vyše jeden a pol roka a úplne suverenne sa pohybuje medzi psami, dovolím si ju aj medzi nimi nechat samu ked idem do druhej izby alebo vešiam prádlo. Ale aj dcéru som viiedla k tomu že psom nesmie ubližovat, teda tahat za ušká, za labky ale bežne som ju našla ako ich pusinkuje, ako sedia na zemi pri telke a ona má ruku na chrbte spiaceho psa.
Treba podchytit výchovu od šteňata a venovat sa mu, potom dokážete zvládnut aj velkého psa. Všetko je o majitelovi a len výnimočne sa vyskytuje pes s ktorým sa fakt nedá robit nič, ten je agresívny za každých okolností, potom ho je potrebné vyradit z chovu a ja osobne doporučujem aj utratenie. Ale podotýkam to je velmi vzácne.

niecikeksik
18. okt 2016

Čaute do dnesneho dna som nedala na pitbulla dopustit.mam 3.prvu fenku som si kupila pred 7r. S pp chodim s nou na xvicak je to milacik rodiny miluje ludi pocuva na slovo.som v 30tt tehotenstva.v nedelu ma fena napadla na dvore mam roztrhnute stehno a ruku boli sme na pohotovosti zasivat.jedine stastie ze bol manžel doma nechcem si predstavit co by sa stalo keby ma zvalila a zahryzla sa do jrku alebo do bruska.muz ju zacal lopatou mlatit nechcela ma pustit...som v šoku nikdy nebola agresivna.velmi sa bojim o babo po tom šoku co sme prežili.to bolo varovanie co ak by sa stalo nieco horsie...