Dieťa a veľké bojové plemeno psa. Máte skúsenosti?

nikollette
27. júl 2009

Ahojte viem ze je tu tema, psy a babatka a podobne, ale mna momentálne zaujímajú názory na spolužitie velkých bojových plemien, a detí, bábatiek? Máte niekto skúsenosť? My máme 5 mesačného synčeka, a máme mini čivavku Lili, ktorá ma 2 roky.. to je úplne v pohode... ale uvažujem nad kúpou veľkého plemena, aby boli dvaja kamoši.. mini čivava a k nej niečo ako pravý opak, niečo mohutné...
Mám aj známu co maju dokonca v byte, (my chceme do domu zo zahradou a dvorom) dvoch psov.. amleho a obrovskeho asi 70kg psa bordeox dogu..a maju babenko a ten pes je upln mierumiluvny.. ten maly by sa nam nom mohol aj vozit, psovi je to jedno.. proste tak bol vychovany.. bojove velek plemeno na domáceho mazla.. my uvazujeme na dogo argentino,.. nakolko ja by som chcela obycajnu velku modru dogu cca 100cm vysoka je, ale prietelovi sa nepáči, on by skor nieco co vyzetaju hrozivejsie, nieco ako pitbull alebo bandog (najbojovejsie plemeno na svete) no to sa mi zda trosku nebezpecne, tak uvazujeme nad tou dogou argentino ... ak neviete o akeho psa ide stačí dat do googlu dogo argentino a hned a to vyhodí.. viem ze vsetko zalezi od vychovy psa, ale co myslite, bude to v pohode? My ho chceme mat vnutri takisto ako nasu civavu, samozrejem cez den si moze lietat na dvore, ale v noci pekne vnutri a takisto aj zimne obdobia..nechcem starszenho psa, na dvor do budy...
Budem velmi vdacna za vase nazory, a skúsenosti 😉

penny13
28. júl 2009

My máme bernských. Sú síce veľké, ale mierne.

titkovamiriam
28. júl 2009

ja som do ivanky pristahovalec,ak by sa nas pes pokusil niekoho pohryst tak uz aj ide do psacieho neba 😠 a neverim zeby pokusal bezdovodne!!!

jabber
28. júl 2009

Většího psa než mastifa jsem v životě neviděla 😀 Vlkodav je sice vyšší, ale štíhlejší a nepůsobí tak mohutným dojmem 😎 dogy i vlkodavové vedle něj vypadají jako úplná tintítka 😀 U mastifa mi spadla čelist - panička ho tehdy vedla asi na půlmetrovém vodítku, ten pes jí byl prostě do pasu 😀 jak říkám -je to 'pan pes', ale mít ho v bytě bych teda nechtěla 😀

silvia - samozřejmě pes nemůže zůstat s dítětem bez dozoru ani na chvilku a zrovna tak je potřeba naučit dítě jak se k psovi chovat. Aby mu např. dalo pokoj, když pes nemá náladu...aby ho pořád nestíhalo, netahalo za uši, za ocas atd. Kolik lidí chová psa a zároveň má dítě a kolik je takových případů, že se něco stane? Nemá cenu takhle plašit a strašit 😉 Se správnou výchovou a přístupem se nestane nic 😉

nikollette
autor
28. júl 2009

Ale poviem pravdu, asi jediný pes, z ktoreho sa tak uplne domacu maznacik nedá vychovať je BANDOG!
A toho jedinehp by som k dietatu urcite nepustila.. inak fakt zalezi na tej vychove.. ale bandog je bandog 😅 😅
ten je podla mna fakt hrozivý:
http://www.pitbullterrier.it/forum/files/bandog...
http://www.freewebs.com/greysholtkennels/jo luc...

ale bandoga by som nechcela aj preto ze neniaž taká velký, vysoký... síce je mohutný a masívny,ale nie velký...

nikollette
autor
28. júl 2009

Podla mna je velmi velky, aj masívny bordeux doga.. no ta ma len halvu ako 3 ludské hlavy.. kokos.. to je vacsie ako mastif.. mala som šancu porovant..

dadulik
28. júl 2009

moj nazor: bojove plemeno psa k detom NIKDY ! kazde zviera ma nevyspitatelne spravanie, hoci moze mat tu najlepsiu vychovu, tak isto bohuzial ako clovek 😔

nikollette
autor
28. júl 2009

http://www.pitbullterrier.it/forum/files/bandog...
to je masívny pes, čo 😕 😵 😵
tá hlava, ako skriňa 😀

jabber
28. júl 2009

nikol - na výchově psa a na výchově dítěte 😉 On je 100x flegmatický, ale jednou ho to ucho třeba bude zrovna bolet anebo nebude mít prostě zrovna náladu a ožene se, na to se nedá spoléhat, že je flegmatický. S malým dítětem pořád pod dozorem 🙂 Člověk neví co to dítě zrovna totiž napadne.
Pamatuju na případ asi tříleté holčičky, která se přikradla k jejich spícímu psu a zařvala mu ze srandy do ucha. Pes se lekl a ošklivě jí pokousal v obličeji. A byl to miláček rodiny a nejhodnější pes. V tv o tom pak samozřejmě mluvili jako o dalším napadení dítěte psem 🤐

nikollette
autor
28. júl 2009

No ja som zas taka, maleho by som s tak vylekym psom nikdy sameho nenechala, a po druhé, ani by som nenehala aby maly robil psovi zle (trhal za chvost, či za ucho, alebo ho štípal za kožu...) to sa mi tiez nepáči.. prečo by to ten pes mal trpieť?
Ked som este nemala dieta, a videla som ako niekto neha svojmu dietatu robit zle zvieratam, akýmkolvek, behal mi s toho mraz po chrbte a mala som na to pekné nervy... takze by som to malemu nedovolila ani teraz..

jabber
28. júl 2009

já nevím, no, mně bandog a vůbec psi s takovou stavbou těla nic neříkají 😅 😀

nikollette
autor
28. júl 2009

No mne tiez nie, to skor priatelovi.. alt to je masivita... aaaaa... toho by som sa bala aj ja 😀 a ja sa psov nebojím 😅

silvia123
28. júl 2009

ja nemám v úmysele nikoho plašiť, ale čo sa stalo sa stalo a boli toho plné noviny a je to holý fakt... a nie strašenie... ja som písala že ja by som v žiadnom prípade nechcela veľkého psa, keď mám malé dieťa, áno po väčšine prípadov je to v pohode, ale čo ak predsa... prečo by som to mala riskovať, nevidím jediný dôvod, ale je to každého vec... ale vidíte sami, že sem napísali mamičky, ktoré už majú dieťa pohryzené psom a určite keby môžu vrátiť čas, tak by ho ku psovi nedali ani priblížiť...

liviky
28. júl 2009

nikollette - my máme amerického buldoka(myslím že je v albu s cácorkama 🙂 ) a je zlatý,předtím sme měli bordínku a byl moooc zlatý,.....kdysi předtím sme měli i bandoka,ale toho bych si s dětma asi moc dobře neuměla představit!
....chtěli jsme taky argentinu,ale je to dost velké šídlo a na vše hrrrrr.....samo že hodně udělá výchova,ale v některých plemenech je divokost,kterou nikdy nezměníš ani výchovou!
....a to že chcete mít psa doma na noc a přes den na dvoře je podle mého super.....tak bude pes cítit že patří do Vaší smečky a výchova a respekt je o to snažší 🙂

astora
28. júl 2009

silvia moja svokra mala pitbulka velkeho ked sa mi narodila dcera dali sme mu ju ovonat aby o nej vedel a ali sme ju do izby spinkat. Ked sa zobudila a plakala ten pes sedel pri nej a strazil ju ako oko v hlave a vrcal na vsetkych co sa k nej chceli priblizit aj na svokru. Pockal pekne kym pridem ja a mna jedinu k nej pustil bolo to nadherne dcera tomu psovi robila ako dieta zle ten pes na nu ani len neštekol nikdy...
Ide o to ako ma kto psa vychovaneho ak je pes taky ze ublizuje je to chyba majitela nie psa

silvia123
28. júl 2009

Ja to beriem, mám rada psov a pes je najvernejší priateľ človeka, ale malé dieťa mu môže nechtiac ublížiť a dopadne to veľmi zle, nech je akýkoľvek maznáčik -susedova malá tiež toho psa naťahovala odmalička a zrazu ho nejako zle chytila a ten ju pohrýzol rovno do tváre (vlastne v sebeobrane, ale pohrýzol) a tiež by to na neho nikdy nepovedali.

nikollette
autor
28. júl 2009

Tak naco pustaju male detičkx k velkym psov do tak blizkeho kontaktu a este nech ho natahuju a chytaju 😕
ja by som to malemu nedovolila, naco riskovat...

astora
28. júl 2009

poviem taky priklad pes lezal pod gaucom a mala vyliezala po nom na gauc pretrpel vsetko raz ho aj postipala len sa otocil zbadal ze je to ona a radsej odisiel malej z dosahu neviem si predstavit ze by jej ublizil bol to velmi rozumny pes

nikollette
autor
28. júl 2009

Astora a takých psov je viac 😉 je to super mať takeho hafana 🙂

silvia123
28. júl 2009

Ten pes bol našťastie malý a vyrastala s ním od mala, boli rovnako starí a bol to jej miláčik a predsa... keby bol veľký, tak to si neviem tie následky ani predstaviť...

nikollette
autor
28. júl 2009

Liviky ten pes je krááásny 🙂

astora
28. júl 2009

nikolette ten pes bol tak uzasny ze ked si zlomil klb dali mu ho operovat a ked som dosla s prace po malu k svokre tak ten pes sa zdvihol v tych bolestiach a siel ma privitat a zas si siel lahnut bol to proste uzasny pes skoda ze uz nezije ale bol skvely

liviky
28. júl 2009

nikolette díky 🙂
...tak náš pes je od malička mezi lidmi neustále a samozřejmě i mezi dětmi....není naučený jen na určitý okruh lidí,což je velké +
....a asi ví že ho tu ted vychvaluju,protože vstal a hned mě olizuje a tulánkuje...no ikdyž při té jeho váze to není tulení,ale zalehávání 😀

nikollette
autor
28. júl 2009

Mozno by som nad nim aj uvazovala, len chcem niečo vačšie.. ako on je mohutný a velky..ale chcem nieco vyssie 🙂 inak je fakt brutal 😉 keby mal aspon o 20cm viac, uvazujem hned nad kupou tej rasy 🙂

liviky
28. júl 2009

no v kouhoutku má 68cm a váží cca 60-62kg,......myslím že je to dost a hlavně v té bílé barvě se někdy lidem zdá i mnohem větší!!! 😅 ....bbabičko ho moc tlačila tvarohama 😀 ....no a v naší rodině je to nejtěžší člen,tolik totiž neváží ani ten můj 😅 😀 😀

sandi
28. júl 2009

nikollette: my mame 2 bordeaux dogy, jako dite jsem vyrustala 11 let po boku boxera a na velke psy nedam dopustit. Argentinu znam, meli ji znami, byla hodna, jen takova hrrr do vseho, ale je fakt, ze oni ji vubec nevychovavali. Pokud byste se rozmysleli a chteli klidneho obra, tak anglicky mastif je vyborna volba, jsou sice obrovsti,ale desne hodni troubove.
Mimochodem, o napadeni deti velkymi bojovymi psy se pise v casopisech a novinach casto - aby taky ne,vyborne to zvysuje prodej! Ale o tom,ze nejčetnější pokousani jsou od jezevčíků-o tom se nepíše.Přitom i ten dokáze způsobit nebezpčené zranění-známé její vlastní jezevčík pokousal ruku tak,ze o ni doktori nekolik mesicu bojovali. Jenze to uz holt tak zajimave neni...

nikollette
autor
28. júl 2009

To vážne.. ale amer.buldog moze vyrats aj na mensieho.. on je dost velky teda.. inak zvyknu byt menší...
Tvoj mažel neváži tolko čo pes? 🙂 no pekne 😅 no od mojho asi ani najvacsi pes nebude ťažší 😀 😀

liviky
28. júl 2009

tak holky kukněte ....
http://eu1.badoo.com/0145460562/e651300

a ty máš náké fotečky bordínek sandi?.....nám ten náš umřel na torzo žaludku ve 3,5letech,po dvouhodinové operaci to sám vzdal ☹ ...proto sme nešli znova do bordýnky,ale zlatějšího psa sem nikdy neviděla 🙂

nikollette
autor
28. júl 2009

No my chcem argentinu alebo borod dogu.. ja faaaaaakt neviem... chcem neco co je kludnejsie...

liviky
28. júl 2009

tak to já bych vybrala raději bordínku 😉
a ano,Whitík má těch cca 60-62kg,já mám tak 55kg,ten můj 58kg a holčeny 13 a 9kkg 😀 ....a myslím že ho ani jeden ve váze nedoženem,teda doufám.....já ho předběhla jen v těhu,to sem měla 71kg 😀

...jo a u našich mám ještě ridgebacka...je mu 9let a je pořád jako štěně,a strašně divoký i ted!,ale k holkám vždy pozorný a když chce svůj klid tak odejde někam jinam 🙂

nikollette
autor
28. júl 2009

No my chcem skor niečo kludné.. tak asi skor bordo doga vsak 😉
fuj ja že co je to za smard,a tu sa mi o nohu obtiera mojoa čivava (hára sa) a pekne smrdí aj ked ju kupem kazdy tyzden ajtak... dnes ju ideme dat druhy krát kryť.. bude sa páriť so svojou láskou Hamiltonom 😀