Dieťa a veľké bojové plemeno psa. Máte skúsenosti?

nikollette
27. júl 2009

Ahojte viem ze je tu tema, psy a babatka a podobne, ale mna momentálne zaujímajú názory na spolužitie velkých bojových plemien, a detí, bábatiek? Máte niekto skúsenosť? My máme 5 mesačného synčeka, a máme mini čivavku Lili, ktorá ma 2 roky.. to je úplne v pohode... ale uvažujem nad kúpou veľkého plemena, aby boli dvaja kamoši.. mini čivava a k nej niečo ako pravý opak, niečo mohutné...
Mám aj známu co maju dokonca v byte, (my chceme do domu zo zahradou a dvorom) dvoch psov.. amleho a obrovskeho asi 70kg psa bordeox dogu..a maju babenko a ten pes je upln mierumiluvny.. ten maly by sa nam nom mohol aj vozit, psovi je to jedno.. proste tak bol vychovany.. bojove velek plemeno na domáceho mazla.. my uvazujeme na dogo argentino,.. nakolko ja by som chcela obycajnu velku modru dogu cca 100cm vysoka je, ale prietelovi sa nepáči, on by skor nieco co vyzetaju hrozivejsie, nieco ako pitbull alebo bandog (najbojovejsie plemeno na svete) no to sa mi zda trosku nebezpecne, tak uvazujeme nad tou dogou argentino ... ak neviete o akeho psa ide stačí dat do googlu dogo argentino a hned a to vyhodí.. viem ze vsetko zalezi od vychovy psa, ale co myslite, bude to v pohode? My ho chceme mat vnutri takisto ako nasu civavu, samozrejem cez den si moze lietat na dvore, ale v noci pekne vnutri a takisto aj zimne obdobia..nechcem starszenho psa, na dvor do budy...
Budem velmi vdacna za vase nazory, a skúsenosti 😉

sandi
30. júl 2009

paola: jestli jsem mimo proto,ze "bojove" plemeno bych si poridla k diteti (nebo obracene,nektere z nas maji nejdrive psa a pak teprve porizuji mimino), tak jsem rada,ze jsem takto MIMO 🙂 Nevim, zda ty mas vlastni zkusenost s "bojovymi" plemeny, ale kdybys sis precitala cele tema (ale ty nebudes,reagujes jen na nadpis,ze?) uvidela bys,ze ty "bojove" plemena ve spojeni s detmi tvori u prispevatelek docela peknou kombinaci 😉 A o tom, ze kazdeho psa je treba kontrolovat a davat na nej pozor, tu psala skoro kazda chovatelka... Takze, shrnula bych to, my dve se asi neshodneme, ale muzeme zustat obe spokojene ve svem MIMO stavu 😉

nikollette
autor
30. júl 2009

Presne ako píše Sandi.. inak vela báb majú bábo, až po psovi, a mylsím že žiadny pravý psíčkar by nedokazal dať psa preč, ale ho radšej privykne na bábatko..
a myslím že je len výhoa, keď pes príde do rodiny až po bábatku.. keď vstúpi už do kompletnej rodiny, do ktorej už nik nepríde, a nebude mať na koho nového žiarliť, nakolko nový bude prave ten psík 😉

paola.o1
30. júl 2009

sandi, myslim ze sa zhodneme prave na tom ze sa nezhodneme 😉 a v podstate nemam nic proti kombinacii tzv. bojoveho plemena a dietata, pokial nejde o moje dieta🙂 ja som spokojna so svojim tzv. bytovym plemenom a nikollette ani ma nenapadlo dat nasho psika prec, ale davam pozor, lebo kazdy pes ma pudy a aj ked svojho psika poznam a mam ho vychovaneho, neviem ako bude v niektorych situaciach reagovat voci mojmu dietatu. no a s velkymi psami mam skusenosti, aj dobre a bohuzial aj zle a jednoducho nikto na svete ma nepresvedci, ze aj ked pes, velky ci maly, bojovy ci nebojovy absolvuje vycvik a bude vychovavany, nemoze mu nieco preskocit cez nufak a proste neskratuje. akurat ze ked skratuje take poriadne psisko, moze to mat fatalne nasledky. tym som ale nechcela povedat, ze kazdy pes je zly a utoci a kuse, ale moze sa to stat, a to bez ohladu na vychovu.

ygreen
30. júl 2009

každopádně mít kamarádka takového psa, nebo někdo v rodině, tak narovinu oznamuji, že s dítětem k takovému psovi nepůjdu.

Blbý je to, že kdyby něco, psa chytl amok, či tak něco, tak 65kilová holka takovýho psa od třeba dítěte neodtrhne a neudělá s tím zbla nic.

nikollette
autor
30. júl 2009

No ja nasej malej civave (ma 1,5kg) verím na stop ercent.. je to také nase prve babo.. kym sme nemali maleho, vsade som ju nosila s nami v psej kabelke, kupovala som jej oblečenie, hracky, proste vsetko.. ona je ako babo.. neha sa obliekat, neha so sebou robit vsetko.. este ani na ockovani ani len nezavrci..radsej privre ocka.. nasho maleho by chcela stale olizovat a tulkať sa k nemu, no to jej este nedovilom, lebo malý, je na to este moc malý 🙂 aby ho olizovala.. a spinka s nami v posteli, sa zahrabe pod perinu, este aj v lete (že sa tam neudusí od tepla) ona je anjelik.. fakt najlepší psík na svete..a počúva na slovo!
neveim si predstavit ze jej by som neverila.. vela krat ostala s malym v izbe sama, obaja boli na posteli a som jej povedala ze nesmie ho olizovat ze to je fuj, ona pochopila, sedelamod neho pol metra, a v tichučku ho strážila.. 😀

poppy
30. júl 2009

Ahojky,

tak jen pro odlehčení a pobavení🙂

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

nikollette
autor
30. júl 2009

No ja mám 49 kíl, nie 65 😀 😀 😀 😉

sandi
30. júl 2009

Poppy: super 😀 Ta starsi ma krasne puntikate brisko 😉

nikollette
autor
30. júl 2009

poppy to je milé 😀

nikollette
autor
30. júl 2009

Ygreen ved ale v albume aj ty mas velkého hafana pri malom 🙂

poppy
30. júl 2009

Díky 🙂 to má tím, že "tatík" byl tygrově zabarvený, tmavý a "maminka" čistě bílá a toto vzniko 😀 je to užasnýýý, sice v létě trpí na alergie, ale už jsme zvyklý 🙂

Nejlepší příhodu máme, když jsme onehdá jeli s Leou výjmečně autobusem, tak si spolucestující mysleli, že je to přejedený, zakrslý dobrman, no my jsme jim to s MM nevysvětlovali a nechali je u toho 😀 někdy to fakt nemá cenu 😝 😀

paola.o1
30. júl 2009

napodobne nikollette, lenze narovinu, keby som mala doma (co sa nikdy nestane) takeho dobreho 60 kiloveho psa, asi by som bola ostrazitejsia ako pri tvojej civave. ale ked niekto svojmu povedzme dobermanovi doveruje natolko, ze ho napr. necha s dietatom sameho - ved su kamosi, vyrastali spolu, tak to ostavam vo svojom MIMO stave a nechapem.

cairka
30. júl 2009

ja sa veľkých psov bojím, takže by som do toho nešla 😅 ale chcela som o inom, my máme vreckového psa, je to už staršia pani a povedala by som, že začína senilnieť, začína byť agresívna voči malej, čo 3 roky nebola, maximálne si zaliezla niekde, kde za ňou malá nemohla... pri psiciných 3 kilách a pár mm zubov to nie je veľký problém, ale neviem si takúto situáciu predstaviť u 50 a viac kilového psa... toho by som sa veľmi bála

nikollette
autor
30. júl 2009

NO kebyze si kupujem psa, akeby uz zacinal starnut a senilniet, tak maly uz bude mat minimalne 10rokov 🙂

cairka
30. júl 2009

no bude mať 10 rokov a tak cca 35 -40 kg, čo je stále o dosť menej, ako pes 🤐

nikollette
autor
30. júl 2009

A kto by ho snim nehaval sameho???

jindri
30. júl 2009

nikollette: můžeš tedy napsat své důvody k pořízení velkého psa? 😕 Pokud někdo bere psa jako chlupaté miminko, kterému pořizuje oblečky, vypráví mu pomalu pohádky a chce si pořídit mollosa, potěš koště 🙄
Píšeš, že čivava s vámi hajinká v posteli, předpokládám, že by tam hajinkala i případná doga ..... nelze jednoho psa upřednostňovat ....
Víš, co? Vůbec nevíte do čeho lezete 🙄

sandi
30. júl 2009

paola: ale tady prave nikdo nepise, ze by nechaval dite samotneho se psem (jakymkoliv- malym,velkym,starym,mladym...)

ygreen
30. júl 2009

nikollette - Eda má 60kilo, ale já mám mnohem mnohem víc 😉 né sranda, jde o to, že Eda je bloud a ti nejsou vůbec agresivní, nemají to ani v povaze. Můžu je nechat i samotné chvilinku, páč Eda má víc rozumu jak mladej a zdrhá před ním 😉 tedy, nechá se pomazlit, ale jakmile ho malej osedlává, tak odchází.

Já miluju veliké psy, imponují mi, připadají mi více člověčí 😅 😀 😵 ale vadí mi ten výběr agresivních psů, vždyť jsou i velcí pesani, kteří imponují, a jsou vhodný k dětem 😉

cairka
30. júl 2009

no 10 ročné deti sú už radi trocha samostatné a občas precenia svoje sily. bábätko si ustrážiš, škôlkara ešte ako tak, ale školákov veľkáčov už horšie...

sandi
30. júl 2009

ja spinkala dlouho se dvema 60ti kilovymi mollosy v jedne posteli a v pohode...
(ikdyz je fakt,ze nekdy se clovek probudi poradne oslintanej a oprskanej 😀

jindri
30. júl 2009

Sandi: pokud ty sama, chápu. Já taky spolunocležníkovala se svými dvěma psy ( 15kg,20kg), ale představa rodinky s malým dítětem a velkým psem v posteli, nene děkuji. To je blbost.

paola.o1
30. júl 2009

jaaaj to akoze keby si mala velkeho psa tak cihas na neho kazdu nanosekundu, aby nebol s dietatom sam? ved to je kravina. ked uz mam psa a dieta, tak maju mat vztah a byt spolu a nemam byt v pernamentnom strachu ze sa cosik stane. no a niekto ten strach pri velkych plemenach ma - ja no a niekto nema a velkym psom doveruje -ja to niesom 😉

nikollette
autor
30. júl 2009

Ygreen, nema agresiu v povahe... ale keby ste ho tak vychovali tak agresivny je..a takisto bojoveho sa da vychovat mierumilovne... uz to tu baby opakuju neviem kolkaty krat.. hej a váš Eda, čo ak by ostarola šiblo by mu hlave? To by nemalo s povahou nic, moze sa to stat akemukolvek psovi...
a ten vas by teda tiež narobil fatálne nasledky, nakolko je velký...

paola.o1
30. júl 2009

no tak neviem, asi som fakt magor, ale nas pes spi hned vedla postielky mojho synacika a klido ich tam necham aj osamote, keby som mala dogu, tak by pri tej postielke nespala...

ygreen
30. júl 2009

nikolet je rozdíl, když pes nemá ve svých genech agresivitu (samo že jsou i vyjímky), a když ji v genech má, ale je potlačena buď šlechtěním nebo výchovou. Bloudi byli vyšlechtěni tak, aby nebyli agresivní, používali se na stopování otroků v USA, ale na konci je měli jen povalit a pohlídat, neublížit 😉 a jsou to líní, pohodlní pesani

nikollette
autor
30. júl 2009

Napríkald aj taka bordeax doga je kludna, lenivá...

liviky
30. júl 2009

....tak teda tu to jede!!!
......my si psa pořídili před dětmi,né z důvodu že velký pes je imponující,ale proto,že je lepší společník na horách či třeba na opuštěné chatě atd...atd...
.....Whitík s námi spal v posteli od štěnátka,ale jen pokud chtěl,když se nám narodila první dcera,tak sám od sebe začal spávat u postýlky a vždy když se Vikinka vzbudila nebo začala plakat,tak hned dal mě nebo mému příteli vědět!...u druhé dcery to dělal taktéž,pouze u postýlky a na postel nebo gauč když tam byly holky ani nepáchl a tak je to dodnes.....a co se týče hlídání dětí a psa,tak je třeba striktní režim,jako třeba když dítě spinká,tak psa si taky nevšímat,pokud sou oba vzhůru,je je třeba přitulit oba.....tak ani dítě ani pes nebudou mít potřebu nikdy toho druhého předběhnout či umlčet 😉

paola.o1
30. júl 2009

🙂 dievcata, ukoncila by som to z mojej strany asi tak, ze podla mna, pes je vo vela veciach podobny ako clovek, preto sa hovori ze pes je najlepsi priatel cloveka.
ja som bola vychovana s laskou a pochopenim, som v pohode, ale v praci ma jedna kofa kolegyna tak vytacala, ze mi az praskli nervy a s chutou som ju ovalila zakladacom na dokumenty po hlave. neznamena to ze som hysterka, nasilnicka, delikventka ani nic podobne, proste skrat. a to sa moze stat aj psovi, akurat cim vacsi pes, tym vacsi problem a obzvlast ked ten skrat nastane v spojeni s dietatom.

nikollette
autor
30. júl 2009

Všetko je na výchove a vedení toho psa, to je jasné,tu neni o čom 😉