Dieťa v jednoizbovom byte. Akú máte skúsenosť?

dankaa
12. máj 2007

Ahojte,

narodila sa nám dcerka a momentalne este potrebuje iba postielku.Ak bude mat rok,no možno aj viac chceli by sme už vacsi byt.Do vtedy hadam "nevychodi"cesticku v nasej izbe 😀

Ake mate skusenosti s dietatom ba dokonca i s detmi v jednoizbovom byte,poradte,nejake tipy,triky a pod.dakujem 😉

melory
4. jún 2007

ahojte my sme prezili v jednoizbovom byte s hugom do 3rokov, je pravda, ze sme mali spaci kut, cize sa nam tam zmesila aj postel manzelka aj postielka. no susedia, co kut nemali si zaobstarali roztahovaci gauc. bolo super, ze som maleho stale mama na ociach 😵

dankaa
autor
4. jún 2007

klauduska tak to sme dve co stale rozmýslaju že ako to vlastne bude,malicka rastie ako z vody,coskoro k nám dorazi hrazdicka a neviem,ci dam deku na zem a tam sa bude hrat alebo radsej na posteli,predsa len dieta by malo mat vlastný hraci kutik,...

melory sa nezdas 😀 si super žena!a kde sa hral Hugo?a co spolocne jedenie:,jedavali ste v kuchyni?ja som uvažovala nad možnostou odstranit komodu pre babetko v "obývacke"a tak vznikne vacsi priestor na hranie,...a neskor dame veci do nasich skrin,sice to bude na prasknutie ale nevadi.

jankazaba
5. jún 2007

ahoj, my tiez byvame v jednoizbovom byte, a takisto planujeme mimi... a ja sa az desim co kde dame, niezeby bol byt uplne maly, ale mame dost veci co sa sportu tyka - bicykle, lyze, tieto veci su sice v komore, ale aj tak...

takisto na chodbe mame rolldoor a ten je uz plny nasich veci, v izbe mame taku malu komodu, kde mame nejake pradlo, drobnosti a obliecky, ale nemame radi moc nabytku, takze byt je vzdusny a zda sa priestranny...
stale si opakujem, ze nie sme jediny v takom byte a ked to zvladli ini, tak mi to tiez chvilu zvladneme 😉

klauduska
5. jún 2007

jankazaba......moja rec!!!!!!
presne to si aj javravim.......
v kuchyni mame iba taky maly stolik,pre dvoch,ale male sa tam zmesti,ked bude aj tak na papacej stolicke 😀

janka a aku velku mate izbu???

jankazaba
5. jún 2007

klauduska - neviem presne, ale myslim ze 4x5,5m

my v kuchyni mame priestor aj na nejaky ten maly kutik - mame tam linku, chladnicku a barovy stol pre styri osoby a este je tam kopu miesta, tak tam by sa male hralo 🙂

ale takisto v izbe ked odlozim stolik, co je pred skl. gaucom, tak vznikne pekne velky priestor na hranie 🙂

klauduska
5. jún 2007

hm,tak to mate celkom fajn.......
my mame kuchynu ozaj mini.....asi tak 2,8 m x 2 m. ☹ ☹ ☹

no,budeme to mat tazke,ale prezit sa bude dat a snad to nebudeme mat na stalo..... 😒

dankaa
autor
5. jún 2007

ja osobne by som neriesila hraci kutik v kuchyni.

kladuska presne tak.je to len docasne...

jankazaba to nie je zlý napad spratat stolik,ale ten kutik by mal byt fixný.

natal
5. jún 2007

Ahoj Dani. Neboj to zvladnete a potom sa popozerate po vacsom bytiku. V dnesnej dobe pri tych vsetkych hypotekach sa da. Ale je pravda, ze teraz sli ceny v KE za byty strasne hore. Su to neskutocne palky oproti minulemu roku. Ved ozvi sa dakedy ako sa mas. ahoj

dankaa
autor
5. jún 2007

ahoj natal,

no ako sa mas buduca mamicka?planujem sa vratit do prace po roku,no uvidime ci to dodržím...

dannynka
21. júl 2007

ahoj dankaa aj my mame 1-izbovy byt a myslim ze sa to da v pohode zvladnut aj s malou a to manzel robi aj na 3-smeny...a este mame aj hypoteku.....
ale ked nam v dnesnej dobe nasa vlada inak nepomaha tak si musime poradit sami....

maaja
21. júl 2007

my sice nemame jednoizbak, ale aj tak sme cely den v jednej izbe - na gauči sa hrame a aj spinkame ... ale uz sme kupili taku ohradku, aby nahodou nespadol ... izba - obyvacka sa uz na obyvacku nepodoba ;) je to vlastne uz detska izba s kopu hraciek a ineho Marekovho "bordelu" 🙂

kattom
24. júl 2007

my sice nemame jednoizbovy byt, ale mame mini kupelku - kvoli miestu, aby sme sa v nej otocili aj s malym pri kupani - tak sme to vyriesili tak, ze nad vanu sme upevnili dosku, ktora sa da sklapat - ked ju nepotrebujeme je upevnena jednym srubikom hore pri stene (dole je prisrubovana na dvoch ohybnych skobach) a ked ideme kupat maleho, tak ju dame dole, maleho na nej vyzliekame, utierame po kupani, atd. doska drzi na vani tym, ze je opreta o zadnu, bocnu a prednu stenu. zabera asi 1/3 vanu. ked bol maly mensi a kakal do kazdej pleny (5-6x denne) tak sme dosku vyuzivali aj ako prebalovaci pult - a mohli sme mu hned umyt zadocek pod vodou. mozno aj takto sa da usetrit miesto v jednoizbaku - prebalovat v kupelni 😉

leniciatko
20. aug 2009

moja sesternica má tiež jednoiz. byt a dve deti a manžela. izbu má predelenú na detskú a obyvku.spávajú v obyvke na gauč. a ešte som zabudla: pribudol pes,korytnačka s rybičkami v akvarku. 😀

jalao
20. aug 2009

Leni, ty robis poriadky v starych suflikoch a oprasujes stare temy? 😀 😀 😀 ale ved ok, vyberas trefne...my mame 3-iz., ale ani ten nam uz nestaci...Stale je nas tam kopa - deti si vodia kamosov, radi ku nam chodia navstevy a tlacime sa v kuchyni, kym im ja cosi ako "zena za pultom" daco dobre pod zub chystam 😀 😀 😀

leniciatko
20. aug 2009

ale vyberám dobre,že? aj táto stará téma má čo dnes povedať 😎

myzma
20. aug 2009

tema je urcite aktualna i v roku 2009 😉 my sme si s mangelom kupili rovnako jednoizbovy bytik, rozloha cca 33 m2... vyhoda je ta, ze su to v podstate dve rovnake miestnosti. takze v jednej je kuchyna s obyvackou bez klasickeho jedalenskeho stola, bo tu mame i malu pracovnicku. a druha je ako spalna, samostatna a velka so skrinami a komodou. kedze nemame balkon, pouzivame i velky susiak, ktory moze byt roztiahnuty pocas celho dna bez toho, ze by zavadzal. s prichodom drobca a jeho postielkou vsak budeme musiet urobit mensie zmeny, ale verim, ze susiak moze byt stale k dispozicii a takmer o ziadne miesto neprideme, mozno az casom, rok ci dva....

kazdy jednoizbak je uplne inak rieseny, niektore maju malicke kuchynske kuty a jednu izbu roznej rozlohy. niektore maju zase velku kuchynu s obyvackou (a myslim tym, fakt velku) a malu izbicku a niekto ako my ma dve rovnake izby ako keby dvojgarsonka...

pozname rodiny, ktore mali i 2 deti do veku 13 rokov v takomto bytiku, jeden som videla a bol v celku dobre upraveny, kazdy mal svoj kutik 😵

maly bytik ma urcite svoje caro 😵 😵 😵 i ked ma malu rozlohu moze to byt kus neba na zema 😵 😵 😵

sue
20. aug 2009

Malý byt a v ňom malé dieťa je úplne super 😵 môžte spokojne variť a podobne a nemusíte sa báť kde dietko je. Stesi stále na blízku... dietko sa môže "samo" motať ...proste je to super 🙂

ivana222
15. mar 2010

Ahote, chcela by som som vedieť Váš názor, máme 2 - izbový byt a v jednej izbe je obyvačka a pracovňa a v druhej sú skrine a posteľ.
Nemalo by mať dieťa svoju izbu pre seba? Viete - casom taky svoj osobny priestor, pytam sa kvoli tomu ako si zariadiť potom nabytok - ci uz teraz s tým ratať alebo nie. Dakujem

eya
16. mar 2010

maly bytik je fajn vec,my sme byvali 5 v jednoizbovom, kym sme nezohnali vacssi,lebo decka rastli a casom chcu mat aj oni svoje miestecko kde sa zasiju 🙂 ale vzdy som ich mala na ociach,mala som stale upratane lebo to bol maly byticek a mohla som sa aspon viac venovat detom.Ja si myslim,ze kazdy byt sa da prisposobit potrebam rodiny,mne osobne sa pacia mensie ale neprepchane nabytkom,ale utulne zariadene,take to teplucko domova

ivanka s dvojizbovym bytom na zaciatok je to uuuplnaa paraada,poznam vela ludi kde sa tlacia aj 8 v takom a su radi ze maju kde byvat.takze to mate podla mna super a nabytok sa da vzdy bud vymenit alebo nepotrebny vyhodit pripadne darovat a podla toho ako budete casom potrebovat aj miestnosti sa daju povymienat a lebo oddelit nabytkom.tak vela stastia 🙂

myzma
16. mar 2010

ahoj, eya,

chcem sa spytat, kolko mali tvoje deti, ked ste sa prestahovali do väcsieho? spavali ste zvlast, alebo vsetci spolu v jednej izbe.... ?

to ivanka: dvojizbovy je uplne super, my sme mali povodny prerobeny z dvoj na troj, s brachom sme mali izbu spolu. nasi obetovali jedalen, takze sme sa stravovali v obyvacke a z jedalne vznikla spalna.... ako som pisala, kazdy byt je rozne rieseny, nie je jednoizbovy ako jednoizbovy...

my mame v podstate malicky dvojizbovy a maleho dvojmesacneho krpca, min dalsi rok dva nemusime nic riesit... "pohodlie a fungovanie zostalo na tej istej urovni", i ked nam pribudol este i kocik a postielka a vajicko (a samozrejme hracky).... znie to neuveritelne, ale mozem dokonca susit pradlo bez toho, aby som mala susiak uprostred izby, kde by zavadzal... nespomenula som este klavir, kuch. linku do L-ka pracovnu s PC...a to mame 33 m2... a pritom to vobec neposobi natrieskane a plno... nabytku mame minimum...

dvojizbovy je skutocne pre mnohych sen 🙂

mimkao
16. mar 2010

Danka, my sme tiež bývali prvé dva roky v jednoizbáčiku. Výhodu mal , že bol k nemu aj balkón. A ja som to obdobie, keď sme v ňom bývali milovala. Doteraz na to rada spomínam... 😵 Teraz máme dom, kopec miesta v ňom, ale zároveň pribudlo aj strašne veľa vecí, často aj nepotrebných, tak tým pádom musím viacej pratať, viacej vysávať, viacej okien umývať, atď. S jedným bábom by som tam určite ostala bývať čo najdlhšie, ale kedže čoskoro prišlo aj ďalšie, museli sme sa sťahovať.
Aj jednoizbáčik sa dá krásne a prakticky zariadiť,a malému spraviť nejaký kútik len pre neho. 🙂

dadis
16. mar 2010

mimkao... 😀 moj sen je tiez mat tolko deticiek....kraaaaasne...gratulujem k dalsiemu tehotentvu, nech je to teda ten bracek pre Renka....

nada1326
16. mar 2010

My mame dvojizbovy porieseny tak, ze spalna je s obyvackou a detska je samostatna. Ale aj tak maju deti hracky vsade...🙂

eya
17. mar 2010

ahoj myzma-no my sme tak byvali asi rok,najprv sme boli len styria(my s priatelom a moje dve deti z prveho manz. vtedy mali 9 a 6rokov) a pribudla k nam nasa spolocna dcerka,takze sme zili rok v tejto zostave v jednej izbe,mala kuchynka a velky balkon.sme boli stastni ze konecne byvame sami,ale potom behom dvoch rokov sme sa 4krat stahovali stale len podnajmy,ale co uz ☹ no a teraz byvame v RD

katkasz
17. aug 2010

Ahojte, my si tiez krasne v trojici nazivame v jednoizbovom byte. Dcerka ma rok a chceli by sme aby jedla s nami pri stole. Lenze miesto obycajneho kuchynskeho stola mame barovy stol. Doteraz sme boli presvedceny, ze je to velmi prakticke. Len nedostat take vysoke detske stolicky.....
Riesili ste to niektora? A ako?
Co sa da vymysliet?

amouramour
5. feb 2013

fu, maminy mate moj strasny obdiv🙂ja si neviem predstavit len dvoch v jednoizbovom byte...ako urcite sa da, ale ked by ste chceli menit po roku za vacsi, asi by som pockala....stahovanie je strasna otrava🙂