Dieťa v jednoizbovom byte. Akú máte skúsenosť?

dankaa
12. máj 2007

Ahojte,

narodila sa nám dcerka a momentalne este potrebuje iba postielku.Ak bude mat rok,no možno aj viac chceli by sme už vacsi byt.Do vtedy hadam "nevychodi"cesticku v nasej izbe 😀

Ake mate skusenosti s dietatom ba dokonca i s detmi v jednoizbovom byte,poradte,nejake tipy,triky a pod.dakujem 😉

mucha_alex
12. máj 2007

Ahoj Danka,

S vlastnej skusenosti viem, ze vacsi - 2-izbovy byt by bol lepsi. Ale zase, moja babka ma jednoizbovy byt a vsetko zalezi iba na jeho zariadeni. Pokial bude mat dietatko pocit, ze ma svoj "kutik", miesto so stolcekom, hrackami atd. tak si myslim, ze sa bude citit dobre. Nie ako v miestnosti medzi 4-mi stenami...Treba mu len vytvorit prijemne prostredie, to je vsetko. Napokom s kazdym je to tak. Chceme sa citit co najprijemnejsie 🙂

papa

Mucha_Alex

miska99
12. máj 2007

Ahoj. v mojom okoli je vela rodin ktore zial byvaju v jednoizbaku dokonca poznam rodiny ktore maju dve deti. jedna rodina ma uz 18 rocneho syna a 17 rocnu dceru a byvaju tam stale od malicka. bola som raz u znamej a ta malemu spravila v kuchyni taky mali kutik na hranie ked vari je tam s nou. ale maju vyburanu stenu z obyvacky do kuchyne. spalnu teda tu jednu izbu mali rozdelenu tak dobre ze maly tam mal postel a oni tak v rohu postel. skrinu na veci maju len na chodbe aby im nezavadzala v spalni kde je maly skoro stale. ale zalezi aj od toho aky je velky ten byt.

miska99
12. máj 2007

ak mate malo miesta v spalni a zda sa ti ze tam mate len postele a neda sa tam chodit dajte si urobit take postele ako poschodove. proste hore budete mat vy velku a dole date malemu postielku. je to v pohode. videla som aj to aj ked len v tv ale bolo to ok. keby som sa mala stahovat do 1 izbaku tak to riesim takto 🙂

dankaa
autor
12. máj 2007

dakujem za názory,

nastastie máme pomerne velký byt.

mucha alex napad s hracim kutikom v kuchyni nie je zlý 😉

ja som ten typ.co neznasa mat z bytu jednu "kuču",preto mám aj veci skryte v roznych farebných skatuliach a tak.No uvidime neskor...co s hrackami, ,hrazdicka a pod....

miska99
12. máj 2007

dankaa vselico sa da. teraz su aj take hojdacky co sa daju na dvere zavesit.

dankaa
autor
12. máj 2007

miska mas pravdu a myslim si že asi sa najviac vyblazni u rodicov ci vonku 😉

dankaa
autor
12. máj 2007

mysklim u rodicov u babky a dedka..

miska99
12. máj 2007

jasne danka len ked zrovna budes doma a budes upratovat a varit a tak a nebudes mat cas ist von tak by mal mat daky kutik aj ked len 1x1 aby sa citil ako v izbicke.

miska99
12. máj 2007

a aj planujete kupit daky väcsi byt ci domcek postavit?

miska99
12. máj 2007

prepac pomylila som sa som napisala ze malemu a ty mas malu Lenku.

dankaa
autor
12. máj 2007

miska po roku by sme chceli vacsi byt

miska99
12. máj 2007

nemohli ste sa hned nastahovat do väcsieho? prepac moje otazky to ja len tak ze ako ziju iny. ci tiez nemaju korunky ako my

hana033
12. máj 2007

ahoj, aj my máme jednoizbový, síce na metre dosť veľký, ale keď som bola tu v BA u kamošky v dvojizbáku, tak môj jednoizbový je väčší a praktickejší. Ja mám už pomaly dvojročného synátora a ide to. Síce sú autíčka všade (záchod, umývadlo, kuchyňa...), ale však ho máme, tak nech o ňom vieme. V chodbe máme vstavané skrine, tam je vpodstate všetko naše ošatenie, kychyňa veľká, izba je rozdelená na spálňovú časť a obývaciu, v obývacej sme zo spodných poličiek všetko vybrali a tam má Adamko svoje hračky (samozrejme ešte v koši na hračky a po celom byte). No je to malé, ale zatiaľ to ide. Kým nepotrebuje svoj stôl, myslím, že obdobie do nástupu do školy tu v pohode je možné prežiť. Uvažujeme ale o väčšom samozrejme, je to všetko také otvorené, niet trochu súkromia. Ale dá sa 🙂

dankaa
autor
12. máj 2007

hana dakujem za povzbudenie 😉 hana aj my mame vstavane skrine v chodbe,je to super!ja si myslim ze do toho roka prezijeme ked pojdem opat do prace.no vsetko zavisi od toho,ake dieta lenka bude... 😕

livia76
12. máj 2007

mila Danka ani my toho priestoru v byte nemame bohviekolko hoci je to 2izbak. Snažím sa to riešit ale tak, že veci pre malu kupujem spratne vačšinou skladacie aby nezabrali vela miesta.Napríklad stoličku na papanie mame sklad. cestovnu pripína sa na klasicku stoličku a mala sa v nej cíti super.Výodou malých priesorov ale je ,že ste ako rodinka stále spolu.Držím palce pri výchove malej Lenky. 😀

newyorkgirl
12. máj 2007

ahoj dani, tak my to mame tiez v 1 izbaku a ja som spokojna, aspon je vsetko blizko po ruke a neni tolko upratovania ako vo velkom byte 😀 mame dost veci, postielku, lehatko a hracie centrum v izbe, sportak na chodbe a cest.postielku a kuch. stolicku v kuchyni a stale mi to pride ok a prehladne...

lenocka23
12. máj 2007

Ahoj dankaa, no my tiez byvame v jednoizbaku.. niekedy je to sice tazke, ale zatial by som nemenila... sme stale spolu a to je super.. Ked clovek chce, da sa aj v malom byte, aspon si potom zvykne na mensi priestor a vie si skor uvedomit aj to, ktore veci potrebuje a ktroe nie.. myslim teda nabytok... aspon ja mam pocit, ze nemozem vymyslat, ze tuto policku chcem, tato skrinka sa mi paci...ani upratovania nie je tolko, aj ked to je relativne.. ak mas neporiadok v spalni, mas ho vlastne v celom byte... 😉 zelam vsetko dobre a hlavne si skus uzivat najma to ze ste vsetci tak krasne "spolu"... 🙂

titkovamiriam
12. máj 2007

pred par rokmi som byvala v jednoizbovom byte s dvomi detmi.kuchynu sme mali aj ako obyvacku a izbu ako spalnu. 🙂 .Je zvlastne ze vtedy som vedela co je kde ulozene hoci sme vsetko mozne prehadzovali a teraz v dome nevieme nic najs,proste sa to ulozi a zabudneme kde 😀 😀 😀

maca793
12. máj 2007

ja som bývala s dvojičkami a s ex v 1-zb. byte asi , mesiaca. páčilo sa mi ,len jeden problém bol, že sme bývali na poschodí a nebol tam výťah. keď mi zomrel krstný, tak sme sa presťhovali do izb. bytu a je mi tu aj s deťmi super. možno časom by som vymenila 1izb. za 2 izb. a viac. najväčšia sranda bola, že keď sme sa sťahovali a tobolo na začiatku roka a bola tuhá zima, tak sa mi do 2 izbáku nespratali všetky veci čo som mala v 1 izbáku. rozdiel v m2 bol, že 1-izb. meral 25m2aj s chodbičkou, kúpeľkou a zaratali do toho aj pivnicu a 2-izb. je rozlohovo 55m2 čistej obytnej plochy.
takže, ak vám to zatiaľ nevadí, tak si zatiaľ nelám nad týmto hlavu a teš sa z dieťatka. prajem veľa šťastia. 🙂

dankaa
autor
14. máj 2007

ahojte,

dakujem vám za rady,cenim si to. 😉

janula_nz
15. máj 2007

dankaa, my tiez byvame s malou v 1izb. byte. a tiez som velmi spokojna. v kuchyni mam pc stolik s komplet prislusenstvom a rozkladaci rohovy gauc, takze sa to tam na noc pekne roztiahne keby daco a cez den zlozi 🙂

a mala ma celucicku 5metrovu izbu len pre seba 😀

janula_nz
15. máj 2007

no a to som chcela napisat, ze miesta je tam habadej. laura ma rok a pol a byva sa nam tu velmi dobre 😉

dana33
17. máj 2007

ahoj dankaaJa som bývala 7 krásnych rokov v garzonke spolu so synčekom a manželom.A bolo to krásne obdobie,a to som mala v izbe ešte kuchynsku linku.Keď sa chce všetko sa dá,ale nesmieš byť moc náročná.Mali sme veľký balkón,tam mal manžel kanceláriu,balkón bol zasklený,ja som tam mala veľkú skriňu so šatami nás troch,v izbe sme mali obývaciu stenu,rozkladaciu postel a malého postielku.Teraz máme troj izbový bytisko a možeme sa tu korčulovať.Takže držím palce,vydržte ja som tiež neverila,že budem maťniekedy vačší byt.TRPEZLIVOST!!! 😀

jeane1
17. máj 2007

dankaa,mi sme tiež začínali v jednoizbovom byte celých 5 rokov a dávidko si nesťažoval,teraz ked sme kupili väčší a má svoju detskú je nešťastný že nemože s nami spinkať ale má chvíle ked sa zavrie a povie že nevstupovať len na zavolanie alebo zaklopanie,ja si myslím že nieje podstatné v akom velkom byte si hlavne že ste v nom všetci šťastný a zdraví 🙂 každý si nájde ten svoj kúsok súkromia či na hranie alebo varenie aj v malom byte 😉

dankaa
autor
18. máj 2007

ešte raz vám dakujem 😉

pralinka25
18. máj 2007

Keď som bola malá bývali sme s našimi v jednoizbáku do mojich 4 rokov. Naši ho mali multifunkčne zariadený a dobre rozmistnený nábytok. V kuchyni mal oco pracovňu, a zmestila sa tam aj moja ohrádka a izba bola rozdelená na obývačkovú časť a spálňovú. Naši mali jednu sedačku rozťahovaciu čiže bolo veľa priestoru aj na sedenie aj spanie. Ja som mala svoju postielku a pri nej svoj kútik s hračkami.

Veľmi sa mi tam páčilo a keď sme sa potom presťahovali do trojizbáku stále som sa chcela vrátiť späť. Roky som sa pýtala prečo tam už nemôžeme byť. Pravdepodobne mi ako dieťaťu stála blízkosť rodičov vyhovovala (aj keď aj potom sme boli pekne spolu)

Každopádne to malo svoje čaro. Keď ho vieš zariadiť s citom (nemusí byť draho) tak to bude útulné hniezdočko 🙂

dankaa
autor
21. máj 2007

pralinka,

dakujem za príjemné povzbudenie.

pralinka25
22. máj 2007

dankaa 🙂
nech je vám vo vašom hniezdočku čo najpríjemnejšie

dankaa
autor
4. jún 2007

inac ako ste to riesili s hrackami a oblecením pre dietatko?obstrali ste si novú skrinu pre babetko?

klauduska
4. jún 2007

Ahoj danka,
tak presne nad tymto sa uz zamyslam aj ja a ked len tak lezim na posteli,tak premyslam co by sa kde dalo,ked budeme mat babo.
Mame 1-izbovy bytik na 6.poschodi,ma 37 m2,izba 4x4,5 m,na chodbe mame velku vstavanu skrinu(no uz teraz mame úproblem sa tam zmestit 😀 ),takze potom to budem musiet nejak preriedit......
No a kuchynu mame naozja malu,ze ziadny kutik sa tam zriadit neda..... ☹ a balkon,krasny velky,kde mame sedenie a toho by som sa vzdat nechcela,bo tam travime dost casu 😒
A tak mam tiez trochu obavy,ci sa pomestime do izby,mame tam taky prizemny nabytok na jednej strane spolu so stolikom s PC a na druhej rozkladaci gauc a komodu......takze komoda by sa otocila a vznikol by priestor pre postielku a hracky.....a ostatne vobec netusim.....co bude treba.....

ale uplne sa upokojujem,ze to zvladneme(aspon zo zaciatku do nejakeho roka dvoch) a potom kupime vacsi,ked by som nastupila naspat do prace......)svagrina byvala v BA tiez v jednoizbaku s manzelo a 2 detmi.......

trochu som sa rozpisala.... 😕