Dieťa v škôlke mi bije dcérku

julia225
20. okt 2008

☹ neviem preco sa da, lebo ona sa bit vie...ale z toho dievcatka co ju bije ma mala traumy!
neviem co mam robit, uz som to povedala ucke ,mam postrasit tu malu?ze bude zle...? poradte...

anjelik85
20. okt 2008

ahojky, ak ti môžem poradiť, na tú malú nechoď, lebo sa môže rodičom požalovať a bolo by z toho zle, že zastrašuješ dieťa. (každý si to svoje bráni) ja by som sa na tvojom mieste nejak cez učiteľku stretla s rodičmi a vkľude ich poprosila, aby to dcérke nejak vysvetlili alebo uložili nejaký trest, ak sa ešte raz dopučujú, že bije tvoju DJ. ak sú inteligentní, tak ťa pochopia. a uvidíš, ako sa to vyvinie ďalej. ono to asi veľmi zo dňa na deň neprestane. len nevrav tvojej malej, aby jej to vrátila. lebo potom môžu zase jej rodičia na teba zaútočiť. neviem, akí sú. dúfam, že som pomohla. 😉

julia225
autor
20. okt 2008

nisu inteligentni, na sto pro...sedliaci na slovo vzati, kone kravy ovce kury, magorina... 😒

andy333
20. okt 2008

urcite to nenechaj len tak! Ja si myslim, ze najlepsie to bude riesit s obidvoma ucitelkami(teda predpokladam, ze dcera ma dve ucitelky) Kde su v case, ked je Tvoje dieta bite? Takato situacia sa musi riesit okamzite v tej danej inkriminovanej chvili, nie ked dieta uz zabudne co vlastne robilo. Potom ani nemusi vediet, zaco mu dospelaci dohovaraju. A prave preto to musi urobit ucitelka. Svojej dcere vysvetli, ze do skolky chodia niekedy aj nevychovane deti a tych sa nesmie bat. Keby nieco, okamzite nech ide za ucitelkou.
Drzim palce

julia225
autor
21. okt 2008

dnes rano som povedala malej, a ukazala ako si ma zakryt tvaricku, ked ju to dievca bije...potom som jej vysvetlila, ze to nieje to dievca zle ale ze to je vina jej rodicov, lebo ju nevychovavaju, iba za vsetko biju a preto to robi aj ona a moja mala mudrcka mi nato povedala, ze chuda, ma zly priklad 😀 😲
som ostala paf, slubila mi, ze to povie ucitelke ked sa to zas stane, no a rano som to povedala uz niekolky krat aj ucitelke, ona povedala, ze sa nemusim bat, lebo ze Desi sa brani, vraj preto tie bitky trvaju dlhsie, tak som aj spokojna... 😒 ... ze jej vrati...kacene malej... 😠
dakujem za rady 😉

wodana
21. okt 2008

Intenzivne to ries cez ucitelku a moznoa j cez riaditelku zariadenia. Takto zacina detska sikana. Pozor na to.

kili
21. okt 2008

julia, a poznáš tých rodičov? lebo prepáč, len preto že chovajú dobytok nemusia byť barbary 🙄

tilly
21. okt 2008

a kde je učitelka, keď sa bijú? 😠

tweety22
21. okt 2008

julia, a myslis, ze je to urcite tym, ze ju doma rodicia biju? mne ked toto povie daka mamina tak ma ide rozdrapit od zlosti, pretoze moj maly tiez obcas niekomu buchne-rucickou aj hrackou, vie sa pekne nahnevat, zlostit a podla mna sa k detom nesprava zrovna ukazkovo...ale mi ho doma nebijeme, venujeme sa mu najviac ako sa len da, nemal to kde vidiet, on proste nevie, ze tym moze sposobit bolest, on ma hrozne rad deti kym mu nieco nezoberu 😖 ale myslim, ze takych deti je milion a nie vzdy to je chyba rodicov, tam by mali zasiahnut v prvom rade ucitelky pretoze len tie vidia v akej situacii vznika konflikt a bitka medzi tymi detmi ☹

tweety22
21. okt 2008

tymto som samozrejme nechcela zastavat tych rodicov, ale obcas mi lezu na nervy mamicky, ktore na mna pozeraju akokeby mali doma ukazkove deti a v zivote ich dieta nikoho neudrelo, nehodilo sa o zem alebo nerobilo cirkus... aj mne vadi ked niektore dieta udrie to moje, ale vzdy sa mu snazim vsetko vysvetlit aj ked to zatial nechape... a to je najvacsi problem... nechape ked niekto udrie jeho, nechape, ze sposobi bolest ked udrie on, nechape, ze ine deti sa mozu zlaknut ked on krici atd... ale tie deti sa navzajom ucia a zial aj toto patri k tomu ☹ ale viem si predstavit, ze rocne dieta uz musi aspon trochu vediet rozoznat co sa deje... ten moj krpec nema este ani 2 rocky 😎

tweety22
21. okt 2008

nie rocne ale 3 rocne dieta - som chcela napisat 😀

matica2
21. okt 2008

ahojte. sú tipy detí ktoré si dovolujú voči detom ktoré sa nebránia. nám sa to stalo dva krát a ked sa dcéra začala bránit a vrátila tak to prestalo a bol pokoj. nevravela som učitelke nehala som nech si to dcéra vyrieši sama.

janajanajana
21. okt 2008

Ja by som to teda riešila určite. A vobec si nemyslim, že by to malo byt preto, že ta mala bitkarka je doma bita. Moja dcera mala tiež obdobie, že ubližovala detom, ale raz dva pochopila, ako to boli a prestala s tym. Ja sa stretavam skor s rodicmi, ktorych dieta je bitkar a oni to riesia milym a chapavym upozornenim, co samozrejme ich dietatko vobec nerespektuje a mlati si dalej. Keby mu dali pred inymi detmi par vychovnych na zadok, cudovali by ste sa, ako by to zabralo.Samozrejme vela zalezi od dietata, niektoremu staci dohovorit, na ine musi byt clovek tvrdsi, jednoducho najst sposob, ako to dieta potrestat. Ucitelka to musi riesit, pokial to nepovazuje za vazny problem, urcite si to osobne vyries s rodicmi.Drzim palce

julia225
autor
21. okt 2008

viem isto, ze by to rodicia tej malej nepochopili...a uci ich sama riaditelka, takze do toho vidi. moja mala tiez nieje ziadna ne bitkarka, ale ona nezacina, ale vrati, pokial jej nikto neublizuje ona nezacne...aspon tak ju poznam a ani ucka mi nepovedala na nu nic...
na moju malu by par na zadok nezabralo isto...keby bola zla, ale prave u tohoto dievcata ju biju za vsetko...a hlavne ona v skolke chce vsetko co maju ine deti, a oni sa s nou nechcu hrat,lebo im berie veci...to som zistila dnes... 😒

liaah
21. okt 2008

ja som mala taky isty problem, jeden chlapec v skolke byl nasu Vanessku a ta mala tesne po dvoch rockoch ako tvoja , on ju tahal hnusne za vlasy a tak, tak som si ho v skolke pockala a pekne som mu povedala ze si nezelam aby sa malej co i len dotkol, lebo to budem riesit cez rodicov, a ked sa dozviem ze opat a znova jej ublizoval, tak mu to vratim 😉 😉 😉 a zabralo to 😉 ale on bol velmi problemovy, bil vsetkych, ale mala sa ho hrozne bala a vzdy mi o nom so strachom v ociach a skrivenou pusinkou hovorila, a ja si svoje dieta bit nenecham, len by sa skusili ozvat rodicia, ake tam zastrasovanie 😠

julia225
autor
22. okt 2008

liaah, momentalne je to dievca chore, mala stichla nestazuje sa, uvidim od pondelka ze co a ak ju zas zbije tak si ju pockam a poviem jej, no a co, tak ju zastrasim, ved ona mi tne dievcatko moje!!! 😠 tak co....dik za radu...

liaah
23. okt 2008

nemas zac, drzim palce, nam to kazdopadne pomohlo, ved ked s nim nevedia narobit poriadky, tak snad nebude tvoja mala trpiet, pre blbost inych, nedaj sa 😉 😉 😉 😉 potom daj vediet, ako pokracujete 😉 😉 😉

alami
23. okt 2008

juli - ja by som sa 100% porozprávala s jej rodičmi...nečakaj a urob to, nenechaj si Desi biť, čo si!!!!!!

liana
24. okt 2008

neviem či rozhovor s rodičmy pomôže keď sa vie na isto že nebudú počúvať. ale samozrejme je to prvá vec, ktorú treba urobiť, potom opakovane upozorniť učitelku a ak to tentokrát nepomôže, možno by bolo na mieste kontaktovať aj nejaké sociálne pracovníčky, ktoré by mohli poradiť čo a ako ďalej. veď nie je na mieste aby bolo dieťa v škôlke bité iným dieťaťom a nikto by s tým nič neurobil. to by si obe deti vzali parádny príklad do života. a ak je to dievča doma bité, tak sa to kludne môže považovať za týranie a na to je už zákon.

alami
24. okt 2008

podľa mňa jediná cesta je rozhovor s rodičmi, ale nie "naskákať do nich", ale slušne ale s plnou vážnosťou!!!!

xena22
24. okt 2008

Rozhovor s rodicmi???To by som neriskovala,ze ma niekto nepochopi,pripadne roznesie v zuboch alebo poohovara s odlisnou verziou - ine by bolo na detskom ihrisku,ale v skolke???Od coho je tam preboha ucitelka??? Ved oni su zodpovedni za deti,ked su tam bez rodicov a deti su rozne,jedni sa boja,jedni sa biju a oni su tam na to aby im ukazali smer...teda moje decka neboli ziadne trasoritky a tiez vznikli konflikty,ze obcas schytali,alebo obcas niekto schytal od nich,ale ked je to pravidlom ze sustavne jedno decko ublizuje,tak to ma riesit ucitelka a nie rodicia medzi sebou...

alami
25. okt 2008

ale ako vidíš, tak učiteľka sa prizerá a ja by som si teda nenechala otĺkať dieťa pretože sa bojím jeho rodičov...ja sa mám báť? a moje dieťa nie? no ja neviem ako vy rozmýšľate. Problémy treba riešiť. A nie sa prizerať. Jeho rodičia o tom ani netušia a možno stačí aby mu jeho otec či mama povedali - nesmieš! A predsa, učitelia sú na deti krátky, ak o tom neviete,. čo môže učiteľ? ani len dotknúť sa...a zakázať niečo? a čo v škôlke???? Ale predsa len má páky na svoje dieťa. Nepovedzte mi, že keby vám iná matkla v škôlke povedala - nehnevajte sa, vy o tom neviete a viem, že za to ani nemôžete, ale vaše dieťa bije moju dcéru. Mohli by ste mu prosím dohovoriť?...tak čo vy na to? Robte si milá pani čo chcete, nech tú vašu ďalej bije alebo....samozrejme, opýtam sa na to - prečo to robí a dohovorím mu?????

liana
25. okt 2008

niekedy existovalo aj také, že učitelka si pozvala rodičov oboch strán a prebiehal rozhovor. teraz sa už také nerobieva?

maruschka
25. okt 2008

julia, tak to by som teda nedovolila!!!!!!!!!Nech ma ohovára celý svet, nech sa učka hnevá aj s rodičmi...Buď by som si to vybavila s učiteľkou a tá s tým nepodareným deckom, alebo by som to riešila rovno s tým deckom... 😠 😠 😠 😠 Ale určite by som to riešila rázne,direktívne a to by teda všetci museli pochopiť, že moje dieťa nikto otĺkať nebude a nesmie!!!!!

Ak sa učiteľka správa nevšímavo,nezáleží jej na deťoch a v škôlke je iba preto, aby bola niekde zamestnaná, tak to je jej problém..Jej učiteľské zamestnanie je aj povolaním a má ho vykonávať tak, aby deti vychovávala-to znamená viedla k poznaniu, dobru, morálnemu správaniu a kolektívnemu prispôsobovaniu sa..Ak to nechápe,nemá tam čo hľadať a nech ide robiť niekde inde...🙄 🙄 ☹ ☹

geegee
25. okt 2008

ja by som to riesila cez ucitelku. Sa mi zda dobra blbost, ked povie, ze bitky trvaju dlhsie lebo sa Desinka brani...co sa maju co bit, ucitelka ma zasiahnut a spor im pomoct vyriesit! Ma ich NAUCIT ako sa riesia konflikty.

daminko
26. okt 2008

al eja nerozumiem tomu ze rodicia neupozornia tych rodicov co ich dcera bije deti. moj maly chodi mesiac do skolky a problem je s tym ze ma adhd a tiez bije deti. ale prave dnes som bola s jednou kamoskou kde jej chodi dcera a povedala mi ze damian buchne vtedy ak mu niekto nechce dat hracku alebo brani slabsie deti. ale nas riaditelka zakazdym upozornila ze maly urobil to a to. a aj riesiem to ze proste menime mu skolku zila za specialnu. ale ja som sa aj normlane ospravedlnila za to a uznala som to. ale chodi tam jedno dievcatko nejde tu o inteliegenciu ale takpovediac prachatost su velmi solventni a co ta mala vystraja a dovoluje si to som mala dost ale tu riaditelka neupozorni ani rodicov co spravime je to hrozne ja svoje dieta idem vybrat z dannje skolky lebo uz nemam sil kazde rano a poobede pomaly pocuvat to iste dookolo ze to ato a v piatok to bol vrchol chudacik sa 2 pocural a este nanho kricala riaditelka. co on sa mi nepocural an i nepamat je to urcite stres radsej ho vyberieme s tamade.

xena22
26. okt 2008

Geegee - absolutne suhlasim,co z toho,ked rodicia decku doma dohovoria,v skolke si ma robit poriadky ucitelka a za tym si stojim...na to tam je,za to berie prachy,ked to nezvlada,ma sa poradit u zbehlejsej ucitelky alebo psychologa (jasne,ze nemusia vediet vsetko to im nemam za zle) ale nie dat od toho ruky prec...

alami
27. okt 2008

xena - máš pravdu, absolútne. je tam na to učiteľka. Ale ja si stále myslím, že tu nejde o výchovu učiteľky a debatu o tom čo by mala, ale o to, aby sa Desi čím skôr "oslobodila" od spolžiačky, ktorá ju bije . A teda JA ako matka by som nečakala, kedy učiteľka pochopí, čo má robiť a zatiaľ si nenechám otĺkať dieťa ale - ak nevie čo je jej povinnosťou, budem si veci riešiť inak. A ako písala daminko - ak by som sa dozvedela, že moje dieťa ubližuje, tak to proste riešim. Ale ak o tom neviem, neurobím nič, nie???? A problém bude pretrvávať
Mimochodom, ako riešenie s učiteľkou ma tiež napadlo povedať jej, že ak nezvláda situáciu v škôlke budem o tom informovať krajský školský inšpektorát 😉

julia225
autor
27. okt 2008

caute diky za rady, s matkou dievcata som to riesila, povedala mi nato, no co s nou narobim 😒
to som povedala aj ja, lebo moja mala, zase neustupi bez boja 😅 😔
no a teraz pojde na rad ucitelka, suhlasim, s GG, ucka obe dievcata posadi na stolicku za trest a dalej to neriesi....ona im ma vysvetlit ako maju riesit konflikt...takze tento tyzden desi nejde do skolky bo kasle a minuly tyzden zas nebolo to dievcatko co sa spolu biju...tak uvidime ako sa to vyvinie dalej...dakujem

katecameron
14. sep 2010

ja som mala tento isty problem ale v skole jedno dievca mi bilo dceru posmievalo sa jej ze ma hnusne veci atd...raz som videla na vlastne oci ako strcila do mojej dcery a ona spadla na zem ty kokso ja som sa vtedy tak nasrala ze keby som bola blizsie tak to dievca asi vyplieskam lenze ja som bola daleko a tak som to urobila tak ked isla ta mala do skoly rano prechadzala pred nasim cinziakom tak som zbehla dolu a pekne som povedala dievcatku ze uz nikdy nechcem pocut ze bila alebo sa posmievala mojej dcere lebo bude s nou zle mala sa tak zlakala ze zacala revat ale ja som sa jej ani nedotkla stala som asi 2metre pred nou OD vtedy je svaty pokoj uz nikdy s nou neboli problemy

luuuu
23. sep 2010

Hladam opacnu temu ale nasla som tuto tak zareagujem ako matka dietata co deti bije ☹ Moj syn je v skolke druhy tyzden na adaptacii do 12tej, kazdy tyzden sa striedaju dve ucitelky, tento tyzden v pondelok si ma jedna z nich zavolala bokom aj s Maxikom do ich miestnosti a vyklopila na mna ze bije ostatne deti, pastou, sace do nich a pod. Do detskeho kolektivu chodi hadam odkedy stoji na nohach, nikdy nebol agresivny, vzdy sa vedel podelit o hracky, obcas je samozrejme truco ako kazde dieta ale nie je zly ☹ Posledne dva dni sa aj na mna raz pokusal zahnat pastou musel to odpozerat od vacsich deti tam ale to ze robi zle detom, dokonca detom v nasom susedstve s ktorymi travi denno denne vonku a nikdy im neublizil 😢 Som z toho na nervy, ucitelka to evidentne nevie riesit, dava ho do kuta kde place, pyta si mamu a mne potom zaluje aky je zly ako bije deti a ja neviem ako ho mam karhat 2 az 4 hodiny po nejakom incidente. Cely tyzden mu to vysvetlujem a kazdy den pocuvam to iste, dnes som pre neho poslala muza a bolo mu povedane ze ho zacne ucitelka davat bokom od deti, separovat co si teda neviem predstavit co to s nim spravi ked bude nasilu nuteny byt mimo diania 😒 Prosim poradte mi niekto kto mate podobnu skusenost ako to riesit...