Dievčence z pôrodnice v Trenčíne. Pridajte sa

martinano
7. júl 2009

ahojte kocky sme v novej teme 😉

sivka
14. júl 2009

ahoj pink, no ze je to na porazenie s takymito zakazmi....juj!
no co sa tyka toho balenia na siroko, neviem, najnovsie sa to vraj neodporuca, ak su klbiky ok...tak si vyber. ale my chceme kupit tie bavlnene nohavickove plienky Baby Lucy a to mu davat na doma, takze vlastne bude baleny na siroko, ale na noc a na von dame len jednorazovku a basta, nebudem ho v tomto teple este aj do dalsej pleny davat. a aj tak sa to nikde inde vo svete nerobi, len u nas. ktovie preco. vsade supnu jednu plienku a je.
no asi je smadny, ved mu neodopieram, som skor zastanca toho, ked pyta, treba dat, ved asi si to nevymysla, ze potrebuje papat alebo pit.
len neviem, ci nema zabku na jazycku, lebo ho ma trosku belavy, ale mozno je to len z mliecka. musim mu ho zotriet s gazou a uvidim, ci to zide alebo nie...len mam trocha obavu ako to spravim, urcite nebude suhlasit s takym niecim. no a ak bude treba vytierat pusinu gencianom, ej, to este len bude radosti...
ale ocenko nam uz netecie, vcera sme dokoncili Pamyconovu liecbu, tak dufam, ze sa to nevrati..ale si myslim, ze keby to bol upchaty kanalik, tak by ani Pamycon asi nezabral nie? mozno tam mal len nejakeho bacila este z porodky. tak hadam sme ho vyhnali 😅
jaj babule, dufam, ze sa zajtra dostaneme na to stretko, lebo ten nas poklad je taky nevyspytatelny. no a neviem, ked on spusti, rychlo nas pozeniete kade lahsie 😅 😅
mimi, aj ja sa pridavam s gratulaciu katuske, vsetko naaaaaj!!! 😵 😵 😵
dnes chcem spravit pokus c. 2 a ist kupit tu farbicku...len neviem, kedy budem schopna si ju aj hodit na hlavu 😅
ozaj baby, nemate nejaku osvedcenu kadernicku, sikovnu a nie moc drahu...asi predsa len budem potrebovat ostrihat.
kukla som, kto sa zajtra zucastni na stretku, no ved pekne sa nas nazbieralo 😉 ja mam ale problem si stale zapamatat vsetky deticky a hlavne priradit ich spravne k maminam 😅 😅 😅 ale to sa asi napravi, ked sa spozname osobne, nie len takto cez web. teda myslim hlavne tie babule z temy Tn je tu? lebo tam zas tak casto nechodim, takze este sa tak dobre neorientujem 😅
inak ivell, mam taky pocit, ze dnes v cakarni som videla tu tvoju slavnu spolubyvajucu... 😝 aspon myslim, podla fotky v trencianskych...bola tam s malickym aj s manzelom, tiez sli na to vysetko.
a sranda bola, ze v cakarni pekne vsetky babatka boli tichucko, no samozrejme maly sivo musel spravit koncert. ale potom sa utisil (ale rozplakal ine babatka 😖) a vnutri pocas vysetka ani nemukol, cely cas len kukal a cakal co bude...no exot je to.

martinano
autor
14. júl 2009

ahojte sivka si ma prekvapila my sme boli spolu s tatinom v nutri,ked sme boli na druhej kontrole na prvej som bola s matom sama aj na tretej,ale v pohode este sestricky,ze chlap no konecne pre nich zmena 😀
ale neboli sme v tn,ale v nm, matko ma lekarku tam 😉
ideme von, vecer sa ozvem pa

lienka55
14. júl 2009

Ahojte maminy a cakatelky,
ja stale akosi nemam cas stale nejake behacky,vybavovacky ohladne babky.Dakujem vam vsetkym ze ste na mna mysleli,ste zlateeeeeee!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂
Vsetko dopadlo ok,len som sa bala o moju maminu ako to zvladne,ved bolo aj priiiiserne horko. 😝
Dnes sme s maminou zavarali cucoriedky,cukinu,pozehlila mi kopu pradla,ona je moje zlaticko. 😅
David sa ma lepsie,len vecer ked sa ideme kupat tak place a boji sa,ze ho to boli.Vo stvrtok ideme na kontrolu do BA.Tak mam rozbehany cely tyzden,uz som z toho vsetkeho unavena a vystavena. 😝 😝 😝

pinky,pobavila som sa na tych tvojich,,heftoch,,. 😀

sivka,no superky ze mate klbiky v poriadku,niekto nebali nasiroko vobec a maju to v poriadku hned,tak neviem.Ale ked to mate dobre tak uz ho netrap v takom horku. 😉

pink_lady
14. júl 2009

sivka super ze ocko uz netecie 😵 asi to bola len infekcia z nemocky - tam toho clovek nachyta az az a este take malunkate babatenko 🙂
tie plienky to su tie akoze ekologicke? moc sa v tom nevyznam, prilis som to nestudovala 😅 myslim ze by som s tym mala u mamy velky "problem" - ta sa nemoze zmierit s tym, ze som nekupila 40 latkovych plienok ale len 10 a ze chcem pouzivat papierove pre nu je to nemyslitelne 😅 😀
a co dnes Maťko dovolil kupit farbicku?

lienka som rada ze to dopadlo dobre 😉 a cucoriedky? kde ste ich nazbierali aj ja ceeeem 😀

ivella kde si? 😎 😠 😀 som ta dnes pozerala ked som isla okolo vasho domu ci nekocikujete ale nembolo ta tam

sivka
14. júl 2009

ahojky, no super lienka, som rada, ze ste to zvladli a mate to za sebou. a vo stvrtok vam budem drzat prsteky, nech je to ok 😵 potom zas daj vediet.
dnes sme boli vonku uz len s malou plienkou a sme sa smiali, ze aky je to zrazu maly chrustik bez tej nose na zadku 😀 😀
pink, tie plienky, to su take z frote materialu a dobre saju, nemusia sa zehlit, len sa operu a vysusia. maju tvar nohaviciek, zapinaju sa na suchy zips or patentky. navrch idu este vrchne nepremokave nohavicky. link: http://www.plienka.sk/product_info.php?cPath=89...
a chcem mu ich davat iba na doma, vonku sa s tym nemienim ostarovat. a na noc pojdu tiez jednorazovky. takto aspon co to usetrim na papierovych, lebo ta spotreba je velikaaaa.
no neboj, mamusa to predycha, musi sa zmierit s tym, ze si to zariadis ako ti najlepsie bude vyhovovat 😉
no a farbicku som opat nekupila, zas buval do piatej, tak som nestihla obchod...on mi to tusim robi naschval, asi nechce, aby bola mamina pekna 😅

sivka
14. júl 2009

baby, ja sa vam musim priznat, aka som ja strasne sikovna....matko ma troska na jazyku biely povlak, tak nam laktacna poradkyna poradila, aby som si potrela bradavky gencianom pred kojenim, aby sa mu to dostalo na jazyk a preliecilo, no a ja strasne mudra som si to nagebrila aj na dvorec...chuda moje male, cely je fialovy teraz, uz som myslela, ze ani nikam zajtra nepojdeme, ked je taky ufulany, no ale zas by mi bolo luto stretko zmeskat...no co uz, ked som taka sikovna...muzik sa mi rehotal, ze som teda matka vylepsila.... 😒

lienka55
14. júl 2009

David mi nechcel zaspat ,uz som myslela ,ze sa zblaznim.Stale nieco vymysla,len aby nemusel spat. 😠
Dnes sme s mm spolu 10rokov,nie ako manzelia ale celkovo.

sivka urcite sa ozvem,neboj sa. 😉

pinky, to mm doniesol od niekoho,aj minuly rok tak doniesol,ale to len trosku,vyslo mi 10 malych poharikov,to malemu do pudingu,aby mal zelezo.

ivella
14. júl 2009

sivka 😀 😀 😀 a laktacna ti neporadila ze mozes dat aj praskovy cukor so sodou bic.?malemu pusinku vytret...
akosi nestiham zase,este mi ani vsetci nespia poriadne,ani sa nedivim,v tom horku..marek len opakuje ze nechce byt v posteli 😒
pink,boli sme vonku,od 15.30--no nasla by si nas v jame--nasa klasika--kam vie clovek ist,najlepsie na terasu,aj deti sa zabavia,aj rodicia sa nenudia ked maju co do seba obracat 😀
no zajtra tam bude rachot,ako to prezije personal neviem 😅 😅
ja maminy z trencianskej temy nepoznam vobec,ale neva...akoze mi manzo az pred chvilou povedal ze kam sa trepem,ked on zajtra cestuje do roboty...no sak co,nakoniec sme spravili kompromis,zavezie ma,pojde s malym velkym na chvilu okuknut vodicku a zase ma odvezie 😒 takze dojdem,ale asi sa len ukazat aj s mojimi kilami a babom a o nejakej pol piatej aby som frcala ☹
nepride niekto nahodou trosku skor?
sivka,mam na sihoti perfektnu mladu a spolahlivu kadernicku,ani neni moc draha,teda konecne jedna co som s nou spokojna 😅 ,je to tam kde je skolka pri rozkvete...ale asi tebe dost od ruky
super ze mate nozky ok,ja dufam ze tiez budeme mat a von mu urcite postolky davat nebudem...male ritky su chutnejsie 😀
pink,dnes mam dobru naladu,neposielaj--mala som svoju davku cart d´or(ak sa to tak pise)
aj ja potrebujem farbu,ale mam teraz ciernu a asi sa jej len tak lahko nezbavim
no inak ja som na nozicky pri marekovi bola v tn vnutri aj s tatom,aj omluvenku mu vypisali 😅

martinano
autor
14. júl 2009

sivka no parada 😀 , do gencianky daj vatovu tycinku, ona ti pekne saje a sup na jazyk nech nie je cely fialovy chudacik 😀
lienka super som rada,ze si sa ozvala a zvladate.davajte si pozor,ked pojddete do ba,ta dialnica je teraz katastrofa, davidkovi posielame pusinky nech uz mu nic nie 😉
to balenie na siroko, vraj zle klbiky su dedicna zalezitost, u nas nic take nebolo,ale matkovi sa tym,ze bol predcasne narodeny jeden vyvijal pomalsie a nebalila som na siroko,teda velmi malo a dovyvijal sa ako mal a podotykam uz sa vedel postavit,ked sme boli posledny krat na kontrole.na slovensku a v cechach sa to balenie asi drzi, pretoze historiu ma siroke balenie u nas,inak je pravda,ze vo svete nic take nie je a tu sa napr.male deti ani do periniek a podobnych zalezitosti nedavaju.no ale tu to je specificke by vas porazilo keby ste to videli 😅
pink tvoja mamina by to tu mala vidiet 😉
my sme sa dnes riadne tulali idem dobehnut domace prace, nech to mam z krku.potom nakuknem 😉

lenka386
14. júl 2009

Ahojte mamci!

JOoj, isla by som aj ja na stretko, len aj tak by som sa asi nestretla.. ☹ Matusko nam zacal pred tyzdnom chodit, takze nie je ani minutu na mieste.. Cez tyzden som sa stretla s kamoskou v meste a ani sme sa nemali ako porozpravat, lebo dietky len behali - kazde inou stranou..Takze pekne si to uzite, snad sa raz aj ja dostanem..

Inak k tomu baleniu, vraj na Slovensku boli deti (asi kvoli dedicnosti) viac nachylne k problemom s nozickami, preto sa dlhsie zauziva siroke balenie.. Neviem, ci su to len keci, alebo pravda.. Ale ja som balila obidvoch skoro pol roka, my sme mali s manzelom obidvaja problemy v detstve, tak som sa bala..

Takze drzim palceky, nech vam to zajtra vyjde, ma byt tiez pekny hic, ale pri vode bude fajn..

sivka
14. júl 2009

cau ivell, no ta sihot mi zas neni az tak od ruky, mam tam mamu, kusok od rozkvetu, tak to by slo...posles mi na nu kontakt, ze by som sa objednala?
no tak to sa musime posnazit prist nacas, aby sme ta stihli 😉
ze carte d´or, mnaaam, ale ja teraz take nemoozem....idem skusit, ci matkovi nahodou nevadi kravske mlieko a mliecne vyrobky, tak od zajtra to idem vsetko vylucit, aj kavicku 1:1, aj zmrzlinku, aj moj oblubeny cottage cheese, no same dobre veci, ale ak mu to ozaj vadi na brusko, mosim vydrzat. a ak zistim, ze tym to nie je, tak si dam taaakuuu zmrzlinu a zapijem to frappe s mliekom 😀 😀 😀
no ja nechapem, co im dnes na tej ortopedii bolo...skratka ma poslali prec, lebo ja s mojimi 56 kilami by som im tam strasne zavadzala....ach, ani na to uz nebudem mysliet, lebo sa len zas vytocim.
ivell, jama, to je ta krcma pri zemberaku?
cukor ani sodu nespominala...ale cukor by som urcite nedavala takemu babatku...ved to kvasinkam chuti najviac, pochybujem, ze by to pomohlo, asi skor naopak. ale o sode som citala, ze aj to sa odporuca...tak ale zas nezafarbim seba aj dieta ked mozem??? 😝 😝 😝

pink_lady
14. júl 2009

sivka dakujem za link 😉 vyzera to dobre, len tusim trosku draho 😅 a uz ako keby pocujem moju mamu ze nezehlim plienky bla bla bla - ona je totiz zo starej skoly a sama sebe zehli este aj spodne pradlo vraj sa musia vyzehlit bacile 😕 😕 😕 marti poslem mamu na navstevu do norska? 🤐 😀

sikovna sivka s tou fialovou vodickou - sorkkaaaa ale som sa zasmiala ked som si to predstavovala ze ako teraz Maťko vyzera 😅

lienka no skoda uz som sa tesila ze pojdem na cucoriedky 😀

no ak su klbiky dedicna zalezitost tak my god uz sa tesim 😕

ivella tak ty mi nepomozes s likvidaciou sipkovej ruzenky ☹ 😀 no nevadi poradim si sama 😀

inak baby ja neviem ako zajtra je mi dost biedne z toho tepla ... 😝

martinano
autor
14. júl 2009

sivka mliecne vyrobky nevylucuj preco si myslis,ze mu vadia?

sivka
14. júl 2009

marti, no ked som videla, aky je fialovy, tak ma (samozrejme neskoro) tiez napadlo, ze som mala pouzit vatovu tycinku...chjo, clovek sa uci na vlastnych blbostiach, to je fakt 😠
lenka, tak si pekne uzivaj to bezkanie, ja uz sa tesim, ked ten nas bude snad takto o rok tiez uz na nohach 😉

martinano
autor
14. júl 2009

sivka uzivaj si kocik este sa za nim nabehas a nevylucuj mliecne yrobky to,ze ma koliku s tym nesuvisi

sivka
14. júl 2009

no vidim, ze som vas ocividne pobavila s tou genciankou....tak si mozem odskrtnut jeden dobry skutok za dnes 😉
marti, ked som bola na endoskopii tak mi zistili miernu laktozovu intoleranciu /uz som to tu spominala/ a tak ma napadlo, ze aj matkovi moze mlieko vadit a ked ho to brusko trapi, mozno aj z tohto...nezistim to, kym to neskusim vylucit na nejaky cas. dovtedy do nahradim sojou a tofu, aby vapnik a bielkoviny nechybali. pri jogurtoch a acidkach zostanem, tie by problem robit nemali.

martinano
autor
14. júl 2009

tak soju,ked kojis nie, je alergen u tychto malickych deti, ale ja si myslim,ze malemu to neskodi, to,ze ma koliku s tym nesuvisi a taketo male deti nemavaju problem ak je to v materskom mliecku mohlo by sa to prejavit az pri umelom mliecku nepytala si sa pediatra?

sivka
14. júl 2009

zatial nie, nasa dokina ma teraz dovcu. a fakt si myslis, ze mu to mlieko nemoze vadit? no to by som len rada bola. ale ze by som mala vylucit soju, co ja viem...je to alergen tak isto ako kravske mlieko nie?
ako by sa u neho mala prejavit alergia na soju, ak by ju mal?

minkak
14. júl 2009

fuuuuu baby vy pisete ako dracice ,ani neviem kde zacat....

dzina 😉 jasne,ja som sa len zo zvedavosti pytala,ze preco... 😉
na ostrov-okolo plavky 😉

pink pocko snad bude ,len aby sme ho mi tehulky aj predychali,ale snad tam bude dychatelne od vahu...http://meteo.azet.sk/predpovede/slovensko/trencin

sivka veeeelke gratulko k tym nozkam 🙂 tesim sa s Tebou 🙂 🙂 🙂
no ,ale teda mam dost....nechapem,ja som tam tiez bola aj s MM....
no a chcem Ti len povedat,ze si mi zas-raz nieco pripomenula....fialove sme boli aj my 😀 a vsadeeee,och a vyprat to islo tiez dost desne....ja som to tiez davala malej a aj sebe trosku na bradavku ,ale aj tak....boli sme fialove az -az 😀

lienka drzkajte sa vo stvrtok,budem na teba mysliet 😉

ivell,no aspon na chvilocku teda,aspon sa spozname 😉 a snad dorazime nacas 😉
inak tiez neviem co je jama 😕

matka a kde ste sa vy tulali?

martinano
autor
14. júl 2009

tak mat ju nebude ako napr.ze sa moze z jahod vyhadzat,ale moze sa vyprovokovat, opytaj sa dokiny,ale ak si to dobre pamatam je to tak, mozmo to uz zas pomenili ako to kupanie 😨
ale napr.kamoskine deti maju vraj alergiu na kravsek mlieco coz ja si nemyslim lebo to nema potvrdene,ale rozhodla sa im davat sojove mlieko.dovod mala,ze kakali viac krat za den redsie,a ked dava sojove tak raz za den a tak to ma byt.vraj-
ale pozri ty sai matka ty si rozumies skus, tomu mliecku sa trochu zmeni chut myslim tvojmu,uvidis ako bude reagovat

martinano
autor
14. júl 2009

ublizit mu neublizis skus 😉

sivka
14. júl 2009

marti a kdeze sa podel tvoj album??? take krasne fotecky ste tam mali

martinano
autor
14. júl 2009

trosku som ho chcela zmenita nemam kedy nahodit a to som dnes zistila,ze nemam nabijacku na fotak,neviem kde je ci sme ju nechali u nasich no netusim a fotak uz ani nepipne a tom som tam mala mata na plazi, ak nenajdem budem musiet zohnat dalsiu a budem musiet fotit mobilom ☹

sivka
14. júl 2009

no teda, tak drzim palce, aby si ju nasla.
co sa tyka toho mlieka - ja ho skusim na tyzden vysadit a uvidim. je to tazke, nazory na mlieko su strasne protichodne, nie je lahke si vybrat, ktory je spravny.

martinano
autor
14. júl 2009

no ved to,ale vy si s matkom najdete co vam bude vyhovovat.
sivka dakujem,ale nenasla som uz nema kde byt, taketo veci mam na jednom mieste,ale je pravda,ze som preliezla vsetko a nikde nie je, pritom mam pocit,ze uz som ho davala nabijat od kedy sme prisli zo slovesnka.ked sa nenajde kupime druhu, uvidime

ivella
15. júl 2009

ahojte do hnusneho dna 😀
marti,uz aj ja som kukla ze ti zmizol album a novy nikde... ☹
jama je pri zemberaku,tam chodime cele leto 😉
sivka,mne to vravela nasa detska sestra,to s tou sodou--no a cukor sa tam pridava k tomu trosku aby to dieta znieslo..ona nam same take babske recepty radiii 😀
jeeej,dnes mam malinkeho konecne v bodikoch s kratkym rukavikom a na nozkach len ponozticky,je teraz taky maly vrabcek 😀 😀
sivka,ip

ivella
15. júl 2009

pink,tie plienky---viem ze pisu ze ked si kupis celu vybavicku ako by mala byt,tak tusim aj 20tisic to vyjde,ale nepotrebujes ziadne pampersky...takze ked si potom spocitas kolko rocne minies na ne,tak v tisicoch sa usetriii
no len kto ma tolko penazi naraz,ze?
ja mam 30latkovych,nech nemusim zakazdym prat..ale je to hrozna kvalita dnes,sa to trha,to sa neda porovnat s tymi,v ktorych som bola balena ja--akoby som si to pamatala,ze? 😀 😀

ivella
15. júl 2009

co ste sa vsetky uz upiekli??

pink_lady
15. júl 2009

no tie plienky a kvalita 😖 mama minule vytiahla zo skrine 2 tie velke osusky ze cca 10 rokov ich mala zabalene v skrini /boli zabalene v papieri ze prior tak to bolo fakt davno co ich kupovala/ 😀 a ked som to porovnala s tym co som kupila ja plienky a osusku tak akoze no coment 😖
no trosku velka suma ze 20 tisic... 😕 ono sa to mozno tak akoze celkom oplati v tom pripade ked clovek planuje viac deti lebo sak k tomu naratat este elektrinu na pranie, vodu,............neviem neratala som to este 😅

mne to s tym stretkom nevyzera moc ruzovo dnes cakam jedneho milostpana co sa rano ohlasil ze pride a zeleninou s ovocim zrovna dnes - a som sama doma takze musim cakat ...ale slubil ze sa pokusi dojst do tej 14.00...tak som zvedava 😅 A inak no ...v tom teple tiez len tak ze sa vterknem tu vyssie skorosusede 😎 do auta lebo sak ani dychat ani hybat s ami neda...

ivella
15. júl 2009

pink,obetujem ti miesto vpredu 😀 😀 ,mozes si na nozky pustit klimu 😀 😀
obkukame co za ksichtiky si to s nami pisu a pojdeme het,potom ich spolocne ohovoriiime 😀 😀 😀 😀
no a ked odideme,ohovoria oni nas,ale to mi nevaaaaa 😝 😝