Dievčence z pôrodnice v Trenčíne. Pridajte sa

martinano
7. júl 2009

ahojte kocky sme v novej teme 😉

julianka99
10. okt 2009

Ahojky... aha tak takto je to s Vami... 🙂
No ja začínam mať dnes trošku lepy lebo malinká začala dosť často papať a mám pocit že sa mi tak netvorí mlieko ako kedysi... :(((( tak som z toho nešťastná... pijem vineu, jem tie polievky.... ale neviem čo zaberá na podporu mliečka naozaj.. papa tak po dvoch hodkách... striedam cicíky ale akosi sa mi neplnia tak ako predtým... :((((
A inak pijem od včera ten feniklový čajík... fuuuuuuuj ... no ale dúfam že zaberá, my sme dnes nejaký uplakaný a tlačíme a tlačíme... :((( sem tam prdne ale inak nič...
Iank to máme upršaný den... fuuuuj.. typická jesen...

giza
10. okt 2009

julianka posielam ti IP... 😉

sivka
10. okt 2009

caute baby. dlho som nepisala. pokazilo sa nam spanie, mam dost. cez den tak 3x po polhodinke, malokedy sa podari dlhsie a potom je nervozny, ze by este spal ale nevie ako a tak je mrzuty a len na rukach a niekedy ani tak neni dobre. no a najhorsie, ze aj v noci sa to zhorsilo. teda lepsie povedane nad ranom. od pol piatej je uz akoze vyspany a hrajte sa so mnou inak budem revat...co s nim, ved taky prcek potrebuje poriadne spat, aby rastol a prospieval...
juli drzim palce, nech sa to da do poriadku 😉

ivella
10. okt 2009

sivka,to mi cosi pripomina 😀 😀 moje prve maminkovanie,len nas bobak spal len dva krat po 20minut,v noci aj 6krat hore...a ver ze to nepotreboval,trvalo to trebars 3mesiace,potom tyzden ukazkovy a zas 😠
verim ti ze padas na hubu a hlavne ked si nanho sama.daj si cervene vinko 😅
ja ani neviem ako som to riesila-neriesila,,,skoncilo to presne ked mal rok
inak vzdy ked sme boli u svokrovcov,ako zazrakom spal vzdy cele dni a noci(maju tam hroznu zimu)tak som aj doma skusala "vyhodit" ho na balkon,ale nezabralo 😠 🙄
jednoznacne musi zaspinkat skor nez pride do stadia nervozity(dieta aj mama)

pink_lady
10. okt 2009

baby nestraste ma dufam ze sa to tomu mojmu drobcovi nieco take nestane ze sa nebude dat pri nom pospat 😢

juli ja mam pocit ze hentie "spustace" mlieka funguju len na zaciatku a potom uz je ak mlieko tak riedke a male deti su potom casto hladne ☹ a o tej produkcii som ti hovorila ze to tak nemusi byt stale ze mas vela mlieka, a na druhej strane, malinka rastie a cim dal bude potrebovat viacej mliecka

vieraj
10. okt 2009

juli, laktacna ti v materskon centre poradi, ja som bola uz s flasou nad malou, ale ona ma nasmerovala a chvalabohu, nemusim dokrmovat. mliecko sa tvori podla potrieb dietata. len pi a vela spi, nech manzel umyje riad a tak. vsetko moze urobit niekto iny, len krmit musis ty. materske mliecko dieta skor stravi, ako UM. tak preto castejsie treba kojit. inak ja ked som mala laktacnu krizu, tak som doslova dojila - hadam aj 17x za den. a vlastne aj tym sanim sa vytvara viacej mlieka. ked dietatko saje, vysiela do mozgu impulzy, ze treba viac tvorit mlieka - toto nie je len teoria, je to moja skusenost, presne ako hovorila p. Hromnikova z MC. fakt mala pravdu. vydrz, len nedaj flasu,lebo dieta je take prefikane, ze v momente zacne odmietat cici, lebo z flase ide hned a skoro bez namahy. ale ked ma tahat z cicika tak sa narobi 🙂

julianka99
11. okt 2009

Vierka Ďakujem za rady... 🙂)) ale asi to chce peknú výdrž čo? Ty si kedy mala tú lakt.krízu? Viem že p. Hromníkova je super, už som s nou volala ked som mala vela mlieka :DDD to je ale paradox... :D ozvem sa jej asi znova, ale až ked budem môcť isť k nej aj s malinkou, chcem jej ukazať ako kojím či to je správne a ták... strašne by som chcela kojiť aspon do toho pol roka... no ale uvidíme čo sa na nás chystá... pijem tak dva litre denne... tak snád je to dosť a cez den veru moc nespím... snažím sa robiť to čo nestíham, ale to asi poznáte.. 🙂
Inak včera ked sme išli kupať som si všimla na malinkej také male drobné červené pupienka... niesu hnisavé, len také fliačiky... čo to môže byť? Nič také si myslím som nezjedla... môžu to byť potničky? No a čo na ne? Poradte... 😲
Pinky s tým mliečkom máš veru pravdu, malinké ho bude potrebovať stále viacej a viacej.... tebe sa mliečko kedy stratilo?

pink_lady
11. okt 2009

juli mne sa este uplne nestratilo, ale produkcia cca 100ml/noc je trosku malo pre takeho papkaca 😀 a to ked mam cas odsavam aj kazdu hodinu
a akurat som ti chcela napisat aby si si zmenila tie tyzdne ale uz si ma predbehla 😅 😵

pink_lady
11. okt 2009

a ty mas podstatne vacsiu sancu udrzat si mliecko, my sme boli nevyvinuty tak preto sme nekojili a v inkubtore mu davali najskor flasu, potom sondu do zaludka, neskor do bruska cez pupcek a ked ho vytiahli tak flasa, pretoze vraj potrebuje sa trosku spamatat a nebudeme ho vraj trapit prikladanim ...no a ked mi ho uz kooonecne prilozili aj tak to neslo, a asi po pol dni som dostala na cicik cumel a tak to bolo o nieco lepsie 😉

julianka99
11. okt 2009

aha tak takto to bolo u Vás tak to chápem... museli ste mať poriadne ťažké začiatky... chúdatká... no ale teraz ste na tom už lepšie nie? 🙂)) No my papáme skoro každú hodinku a do toho nás trápi to bruško... inak neviem či sa mi nevysypala z toho fenikl.čaju... hmmm????

sivka
11. okt 2009

ivell, dik, tak som sa aspon troska upokojila, ze sme normalni 😅 no dnes spal v noci super - prvy raz od 19 do 2,30 a potom od 3 do 6...a este od 7,30 do 8,30...takze uplna paradicka...ale neda sa nanho spolahnut, ze to tak bude zakazdym 😠
no teraz, ked je muzik doma tak sa to da, ale ked mi zas odide tak to bude nadhera...hadam cez den aspon mama dojde lebo ho nezvladam pestovat cely den sama 🙄
no a to pocasie, ani na prechadzku sa ist neda. no vsak ani by som sa neodvazila asi, on ked sa zobudi, tak v kociku nechce byt /zrejme sa tam nudi, len tak cumet do blba, ked vonku sa deje tolko zaujimaveho.../ a hned spusti revy. takze u nas to isti balkon. ale aj tam treba kazdu chvilku vybiehat, ked sa zacne mrvit.
juli, moze to byt reakcia aj na ten cajik, aj mne sa maly vyhadzal takto, ked mu nieco v mojej strave vadilo.

julianka99
11. okt 2009

Sivka a čo si potom robila? Nechala to tak, alebo niečím natierala?
Ozaj baby a čo med? Myslíte že ten môžem? Lebo ten papám :D

vieraj
11. okt 2009

joj, med je jeden z najvacsich alergenov...na tie pluzgieriky na lickach?

pink_lady
11. okt 2009

sivka super to uz sa skoro blizite k nasemu spanku 😵 😀 teda ja pevne verim ze nam to vydrzi uz aj ked tuto noc sme buntosili od 5 do 6.30 lebo herec vcera prespal celu navstevu takze od 14 do 19.30, a nechcela osm ho budit aby tam nereval takze sa v noci rychlo vyspal
juli nam dal dr taku masticku na predpis on to mal po celom telicku take pupaciky hnisave hlavne na hlavicke a ritke

nam prasklo potrubie, trak sa zivime cisternou 😒 😠 😢

vieraj
11. okt 2009

ja som mala Juli lak. krizu ked mala mala 2,5 mes. 🙂

julianka99
11. okt 2009

no Pinky Ty máš iného spachotoša 🙂)) To Ti máme asi čo závidieť :D
No my práveže nemáme vôbec hnisavé pupáčiky, sú to len také fliačiky pod kožou na dotyk to necítiť, len na oko je dosť nepekný pohlad :((( ach tak neviem... :(((

pink_lady
12. okt 2009

a my furt nemame vodu ☹

julianka99
12. okt 2009

Božinku chúdatko to musí byť kruté s tým malým babenkom... :((( kedy Vám ju zapnú?
My čakáme doktora na tie pupienka tak uvidíme čo nám povie...
Inak táto noc bola krutá malinká si uvedomila že na rukách sa jej lepšie spí ako v postielke... to sú plače ked ju dáme do postielky ajáááájjj

julianka99
12. okt 2009

No kde ste maminky 🙂) ???
Baby poradte.. naša malá Julka sa zmenila na uplakanú.... nechce búvať a ked tak zaspí iba na rukách.. akonáhle ju dáme do postielky tak sputí ale také revy že až... a ked ju zoberiem na ruky tak znova spí a takto to ide dokola... :((((((( už sme zúfali..... keby to bolo len v noci ale je to aj cez den... no nevieme si radi...

martinano
autor
12. okt 2009

ahojte ja nestiham,ale dne sa tu trosku pomotam
julianka ja neviem ci mas na to nervy, moja rada nechajte malu tak nech s vyplace ak zisti,ze ju nevezmete nebude sa dozadovat, ja som to urobila pri matovi a pomohlo.teda ja mam asi najvacseiho spchtosa ten spi od narodeniacelu noc, vecer s napapl vstval az rano,ale riesili sme dnny spanok s tym bol problem.
ale malisme kopec takych veci ako nosenie na rukach a podobne, ja som honechala nech sa vyplace davala som ho do polohacieho kresla byval v nom v kuchyni na stole a ja som si robila, treba skusit

ivella
12. okt 2009

juli,ak ju uspavas na rukach,tak pockaj kym neni uplne"tuha"-blbe slovo,ale poznas to...trebars az kym nie je pocut jej dych,pomalsie bije srdiecko..vtedy by sa mala nechat polozit bez problemov,ked tak este parkrat jej prejdi rukou od celicka od korienkov vlaskov az po nostek alebo po ockach,to deticky uspava.alebo vyskusaj uspavat v kociku a tam ju kludne aj nechaj..ale moc nehongajte,lebo si zvykne na to,ze ked je v kociku,tak spi len ked sa chodi s nou..este pomaha ked jej das plienku alebo nieco tvoje pri hlavicku,nech ta citi..
no uvidis co napisu ostatne maminy
tak ja maleho polozim do postielky,necham nech sa pohra s rucickami a zaspi sam(vecer)cez den bud v kociku alebo na posteli pri mne
ozaj,som si spomenula,ze mi pomahalo aj ked som maleho(starsieho) dala uplne k stene(mame tam matrac)a ja som sa nasackovala total nanho do polohy ako na rukach-citil ma uplne vsade-hlavne na brusku a potom som sa len pomaly odtahovala kus dalej,kde som ostala spat.
-uf,ale som sa rozpisala.. 😝

siska_br
12. okt 2009

ivka - ty mas furt take vychytavky 😀 😀 😀 sa tu riadne lomim...

juli, ja moc neporadim, my zrovna uz tretiu noc bojujeme so spacimi zlozvykmi nasho velkeho 10, vlastne pomaly 11-mesacneho synatora...prerastol nam cez hlavu a navela nasilu sme sa pustili do zaucania normalneho spania - inej cesty uz nebolo...ale neviem, ci 2-mesacne babatko pochopi, ked ho nechas vyplakat, co mu tym chces povedat ☹ je to hrozne tazke, ja viem. presne viem, o com hovorim - uz strasne vela mesiacov som sa nevyspala 😝

pinky - pozyvam vas na kupacku 😉

martinano
autor
12. okt 2009

moja skusenost co som malemu dovolila tak to potom zneuzival aj dalej,ako napr.kojenie kazdu hod.ani to nebolo mozno jeden den,nucili sme ho potomna dudku a bol pokoj, potrebovalsalen ukludnit
julianka je to tvoje dieta skusaj a uvidis
siska ja som s uspavanim skoncila v 5mesiacoch, maly sa naucil,ze jednoducho sa zavru dvere a spi, myslim,ze mu to vobec neuskodilo a jasom sa nikdy nestazoval,ze sa nevyspim, ja pri malom este studujem,takze sa potrebujem ucit a podobne teraz pisem diplomovku a nie je nad to,ked sa male mimi nauci spat rovno od malinkata,mozno sa zda,zee moja metoda bola tvrda,ale u nas uspena a trvalo to dva dni a nebolo to hrozne trochu si poplkal ale nic tragicke ziadne vreskoty

siska_br
12. okt 2009

marti - u nas ani dudka nefrci 😉

no ja si myslim, ze kazdy podla svojho uvazenia..ja som na vyplakavaciu metodu nemala gule ani srdce, ale strasne vela bab potvrdilo, ze funguje...ale napriek tomu si myslim, ze do cca polrocika je to pre babatko silna kava...tot len moj nazor 😉

vieraj
12. okt 2009

joooj juli, hrozne, ja to moc nepoznam, ja som nakojila, odgrgla a spala a takto hadam do 4 mes. to moje dieta je asi zazrak...tak drzim palce, ale asi do kocika by som skusila dat.

martinano
autor
12. okt 2009

siska to mas pravdu,ale vela zalezi aj o babatka, mamina musi dokonale ovladat plac co sa deje,ja som to pocula ci nieco boli,alebo je to hlad, a tak som si to mohla dovolit,mam sper manzela, ktory ma vo vsetkom podporil vela mi pomohol,tak nebol problem, nas na dudku ucil tatik trvalo mu to 4dni a maly mal 2tyzdne.potreboval ju len na zaspanie potom uz nie a bolo to vyborne ja si nemozem stazovat.mam kamosk, ktore do roku zaspavalis detmi a podobne nosili a same povedali,ze sa uz zle oducalo od toho co sa mu robili po voli od narodenia, j to velmi inividualne.my sme mali spaci problem v 7/8mesiacoch, kedy bolo leto malemu boloteplo a nechcel vobec spat cez den bolo to narocne nejako sme zvladli,ale pre mna bola podstatna noc kedy spala zaspaval bez problemov, behom 5minut spal

ivella
12. okt 2009

tak moj mensi ak nahodou v noci sa mi zda ze bude mrnkat,som v pohotovosti a davam papat,ale len kvoli tomu aby sa nezobudil velky brat,,,to by estelen bolo rosambo 😀
u nas bolo horsie odnaucanie od dudky ked mal 2.5 roka,to bol cely baracisko hore nohami skoro 2tyzdne..ale aj tak sme malinkeho zas navykli na dudu,veeelmi mi to pomaha.

martinano
autor
12. okt 2009

ivell tak to verim, amto ju ma len na zaspatie,ale stale zatial jesice pravda,ze napr.vonkuzaspi bez nej, to nas caka 😅

ivella
12. okt 2009

ja som to parkrat vzdala,no nakoniec som na vsetkych odfikla spicku,to nezniesol,sam ich chodil zahadzovat do kosa---horsie v noci ked sa zobudil,to bol schopny cely kos prehrabat.no a tie slubovacky,co som si navymyslala...sama som bola prekvapena,kolka fantazia vo mne vrie 😀

pink_lady
12. okt 2009

ivella ty mas inu fantazizu ked si nebudem vediet dat rady tak budem chodit k tebe na zaucenie 😅 😀
julka a neboli ju nieco alebo neni hladna? moj maly bol taky rez ked ho brusko bolelo a potom par krat zo zaciatku ked som este nevedela rozoznat preco place /ze ci ho nieco boli alebo to je "daj este jest" 😎 / ...inak zaspava najradsej sam tusim ,....na rukach mi uz vecer nezaspi, nakrmime sa, odgucneme, a potom sa zacne vzpierat a ukludni sa az ked ho polozim na rovne, tam naberie vyraz daj mi pokoj a za chvilu zaspi...ale tak nie kazdy vecer...dakedy ma aj potrebuje sa pomojkat ale na ruky vecer teda moc nie 😲
a rano ked zaplace tak tiez hned uz neskacem z postele lebo niekedy je to taky plac ze ja som sa vyhrabala z postele isla pripravit akoze mlieko ved je chudacik hladny no a ked som sa vratila uz bol zas v risi snov a spinkal dalsie 2 hodiny a tak ten drahy nutrilon som musela vylievat... 🤐 tak teraz uz radsej chvilu pockam a bud potom spim dalej alebo sa musim rozlucit s teplou postielkou 😀