Dievčence z pôrodnice v Trenčíne. Pridajte sa

martinano
7. júl 2009

ahojte kocky sme v novej teme 😉

giza
23. okt 2009

no pekne....
Pinky - neviem posudit ....ale ak by sa opakovalo tak by som sla...a nemyslim si ze si neni prioritna ci ako si to napisala, ze prvorada? si! ved bez teba by to neslo....a takto na to hlad....pre nich si ty ta prvorada a preto mysli i na seba....uz sa opakujem... 😅

Ivell...pekne, poznam to, nech pomoze a ste fit.... 😔 ...

pink_lady
23. okt 2009

maly spal kludne az do 3, tak mu potom dala len rusky caj, slaby a trochu osladeny, potom spal zas do 5.15 a to uz som mu dala mliecka a vyzera zatial uplne ok 🙂 asi sa mu len pobil cajik s mlieckom v brusku a naviac mal tazky den, trapili ho na cviceni, a ta vojtovka no je plac ☹ a mozno jedno s druhym a uz to bolo ze nieco nestravilo
a giza jasne ze aj ja som podstatna ale vtedy ma hned prestalo vsetko na chvilu boliet 😀 ale sa mizda ze uz lepsie mi lebo ked sa napijem uz sa mi netvori taaaka guca pod rebrom to znamena ze uz je ta oblicka priechodnejsia 😎
inak prve co ma napadlo pri malom vecer boli rotacirusove hnacky ze este neni zaockovany ze co ak to niekde dostal, chodime aj po doktoroch vsade kopu chorych deti, ludi, bacilov...no dufam ze to bude ok
Ivell no co poriesili ste o dokiny?
dzina - ja sa teraz riadim heslom: kto chce mat poriadok nech si ho urobi ja ho mmentalne nerobim snazim sa dat hlavne dokopy a jedinu povinnost co si povazujem je postarat sa o drobca 😎 😀

amatula
23. okt 2009

ahojte fuha tu je to na posudenie mudr 😕
aj my mse dajak chorlavi to toto pocasie 😒 ☹ uz nech mrzne...

pink a ty kojis nie??? 😕 ked kojis nemusis davat cajik a aj ked drobec ma hnacky alebo vracka tak najlepsie pre neho je mamine mliecko!!!a taka sabla moze byt s cajika 😉
vojtovku sme aj my cvicili tak chapem...a preco cvicite??pre to ze je mali skor??
a z tou poslednou vetou suhlasim 😎 kto chce poriadok nech si ho urobíí 😀

pink_lady
23. okt 2009

amatula nekojim 😔a odkedy som bola teraz v nemocke tak uz ani neodsavam 😒 vojtovku - lebo ma skrateny sval na hlavicke ako si sedel u mna v brusku no a celkovo je taky trosku hypotonicky, ani hlavicku nechce zdvihat ked je na brusku

siska_br
23. okt 2009

pinky - som ti zrovna pisala, takze spravu povazuj za bezpredmetnu 😉 doteraz ste nemali ziadny problem s UM? pouzivas stale to iste? keby sa to zopakovalo, tiez by som letela za dokim, tie malicke babatka su take krehke...

so mnou nasi cvicili tiez kvoli skratenemu a zaseknutemu nervu na krku, nemohla som otacat hlavicku, cvicila to so mnou babka, mamina bola "makka", je to hrozne neprijemne, ale pre babo vraj nebolestive, len neprijemne, pretoze ho to nuti vydrzat v pren neprirodzenej polohe..len treba vydrzat a asi si stale opakovat, ze je to pre dobro toho drobceka

pinky - na teba sa uz viac zosypat snad ani nemoze ☹ ☹ ☹ uz to pojde snad len hore!

ivella
23. okt 2009

my sme mali z bruska vykrutene nozicky opacne,zo zaciatku plakal pri cviceni,ale tak si zvykol,ze uz sa aj usmieva a spolupracuje..
tak doobedie sme presedeli u dokiny,lebo este aj zastupuje a je tam hafo ludi..
no mame hnisavu anginu,takze aj tak budeme bojovat s tabletkami..to budu nervy,on mi je schopny ich aj vygrcat(ak to do neho vobec dostanem)---vidno ze cele roky mu nic nebolo a staci chodit do skolky a sup,choroba sa prihlasi 😠
najlepsie ze tobik mi celu noc hapcikoval,ked zaspal,tak marek zacal kahrnat do toho,no kolobeh jak vysity.ale malinkeho som dokine radsej nebrala,len som si pre istotu nechala predpisat aj pre neho..
mne ide hlava vybuchnut..tatika sme poslali do servisu na vymenu pneumatik,tak ma o celodennu zabavu v podobe cakania postarane 😨

chymenitta33
23. okt 2009

Ahojte maminky🙂

Už máme konečne notebook, ten chlapík čo ná to opravoval bol na svadobnej ceste tak sa to trochu natiahlo
Sa teším neviem čo skôr kde tukať 😉

Malovali sme byt, všetko tak prerábali trochu. síce neviem načo dneska sme boli kukať jeden bytík sa teším, dúfam, že tam pôjdeme krásne izby velké nádherná kupelka, fasa
🙂

Davidko je čím dalej tým väčšia zlotinka, vie povedať ked je zlý že nie Dado ale satanča a tak čím dalej viacej kecá má svoje moresy, chvílku ticho už v očkách špekuluje čo urobí.

Už je riadna zimenka frčíme už na fusaku, kedže nemám nánožník a deku odkopáva.

Mirka---JEjjjjj GRATULUJEM🙂ku krásnym dievčatkám...
🙂

večer hádam trošku dočítam čo ste popísali...

amatula
23. okt 2009

pink tak to mi je luto ze uz nekojis ☹ tak to je potom o inom.....tak ale snadd uz vam je dnes lepsie...
vojtovka je dobra je to o drzku ked dieta place ale treba vydrzat...pomaha
a davajte vela na brusko ked ma dieta skrateny sval...aj my sme tak mali ale nakoniec nemali len ho bolo treba rozhybat 😉 to bude ok 😉

chyyyym uz mas net 😎 🙂 😀

sivka
23. okt 2009

ahojte babulky, konecne som sa sem dostala, muzo bol na vychode, tak som nemala casu, ale uz je domka, tak som si otvorila kona....no a co necitam, ved je to tu samy lazaret 😕 tak vsetkym marodom - malym aj velkym prajem co najrychlejsie uzdravenie, nech je to tu zas veselsie.
Pink - tebe teda specialne drzim palceky, to je ako aj siska pisala, neskutocne, co sa na teba v poslednom case zosypalo, ale uz to urcite len pojde k lepsiemu, uz ta to dost poskusalo. a vydrzala si, si silna maminka 😵 klobuk dole, posielam ti ten kusok energie co mam este kdesi v pate, nech sa ti to lepsie zvlada.
ivell, aj tvojim drobcom - nech su frisko fit. musis to mat tiez perne...ale ty si super a zmaknes to 😵
nas mates zacal horsie spavat, tak si zvykam znovu na menej spanku, uz prespal aj 7 hodin v kuse v noci a uz su tie casy zase prec a budi sa tak po 3 hodinach...no co, my kojace maminy sa musime prisposobovat drobcom, ked chceme, aby mliecka bolo. je to odo mna asi blbe, ale niekedy sa aj tesim, ked uz nebudem kojit a maly bude papat vsetko, ze sa snad vyspime a hlavne budem moct znova papat vsetko co lubim a teraz nemozem, a ze zas zacnem poriadne cvicit a tak...ale samozrejme som strasne rada, ze je to tak ako je a dufam, ze do toho rocika sa nam podari dojcit.
akosi som sa rozpisala, no ved dobieham zameskane 🙂
tak prajem pekny vikend a este raz rychle zotavenie pacientom 😵

minkak
23. okt 2009

Ahojte babulky 🙂
Mooooc dakujeme za gratulacie 😵 Ja si to vsetko krasne uzivam,ze ani nestiham vsade odpisovat 😅 tak prepcte ,ze az teraz sa tu ukazujem v utorok na narodeninky nasej Veroniky nas pustili domkov-tak sme hned pooslavovali,vcera sme uz boli na prvej vychadzke-babulky su zlate,len spinkaju a spinkaju 😵
Veronika by ich len mojkala,stiskala,pomaha mi ,vsetko mi nosi -podava no starostliva je ohromne 😵
aj ked miestami ma vrtochy,ale ked ich zbada,je zase ako medik 😵

pink drzkajte !!!!!!!!!!!!!

aj vsetky ostatne nech su vsetci marodkovia cim skor fit 🙂

pink_lady
24. okt 2009

ahojte
kocky dakujem ste zlate 🙂 mne to maly kompenzuje vsetko tym ze krasne spinka, tuto noc prespal od 20 do 6 take nadhera 😵
sivka veru koj koj nutrilon je drahy 🙄 😀 Maťko je uz asi cim vacsi tym mliecka viac potrebuje a tak preto sa castejsie budi...ale onedlho vy uz prejdete aj na prikrmy tak potom to snad uz bude lepsie 😉

....no vola ma dieta ahojte a krasny dnik 😵

julianka99
24. okt 2009

Ahojky maminky..
Pinky zvládaš to super.. a synček Ti krásne pomáha... 🙂 len tak dalej..
Sivka to ja som si myslela že ked bude bábo väčšie a väčšie tak toho mliečka nebude piť tak vela, teda tak často 🙂 ja mám zas strach že o mliečko aj prídem.. lebo vždy takto navečer mám prsia skoro prazdné... :((( no uvidíme v utorok ideme do poradne tak som zvedavá čo povie doktorko že kolko sme pribrali.. 🙂
Neviete poradiť ako zvýšiť tvorbu mliečka? Kojím skoro každé dve hodky a večer len raz, malinká sa nebudi tak asi o šiestej kojíme.. 🙂
Tak pekný večer a ešte krajšiu noc o hodinku dlhšie ::D
MY máme zajtra mesiac :D

giza
24. okt 2009

ahojte
pinky - som rada, ze to neni nic horsie ako spominas, rotavirusi atd...dufam, ze aj s tebou je to tak ako pises o pocitoch pod rebrom a ze to bude o chvilu aj po vojtovke lepsie s malym ...to ozaj moze dobre namixovat spolu s placom taku reakciu..

chymenita - ajoj opat...kym docitas bude vela noveho a ja dufam uz len pozitivneho i ked s pocasim a virami (soplikmi a inymi skazami ) to nevidim az tak pozitivne....

Sivka - videla som ta letmo s muzom aj malym v kociku po meste ist, ale som bola zakecena uz ani neviem s kym a tak som nestihla na vas reagovat... 😅

siska a ze dnes v pohode otacas hlavou? 😀 -robim si srandu - sestrenka tak mala malu a v pohode , to skor kamoska mala s obrnou dieta a vojtovka im tak pomohla, ze lekari len nechapavo pozerali (mala taku silu to s nou zvladnut, ze to dopadlo nad najlepsie ocakavania ci predpovede)...

zabka
24. okt 2009

Ahojky, minkak my sme ta v ten utorok videli aj s malickymi isli sme okolo teba pri aute, ja som isla s malou na poradnu... 😉 🙂
Inak danny nebola si dnes v Kaufaci? Sa mi zdalo ze sme ta videli ale nebola som si ista.. 😵 😵

minkak
24. okt 2009

Jeee zabka to asi ked sme isli k dr.,ze?niekde pri Juzanke?
no co si nepovedala....ja som Vas asi nespoznala......skoda ☹ nabuduce sa ozvi 🙂 😉

mami.sk
24. okt 2009

ahojte 😉
veru je to tu drsne 😕 😕 😕
same choroby 😝
my mame uz treti den horucky, zase zubky 😝 😝 😝 sopliky, hnacky, mala mi nechce nic jest a tak 2x denne hystericky plac/ asi od bolesti/ 😝 no uz som nestastna lebo ide este len 3.zub tak ked toto budeme zazivat pri vsetkych tak ako pri doterajsich dvoch tak diky krasne ☹ ☹ ☹

pink -drzim palce aby aj maly bol zdravucky a aj ty si sa dala do poriadku 😉

chym - som si myslela ze uz mas opraveny notebook ked som ta videla na FB 😅 maly je rozkosny, taky maly krasavec 😉

minkak- takze vy uz krasne kocikujete 😉 to je super 😉

sivka - neboj, raz sa urcite vyspis 😉 aj ja som mala obcas take myslienky ze ako by bolo dobre keby mala pila UM, to by mohol aj manzel dat v noci a teraz som taka rada ze mozem kojit este 😀 netreba ani z postele vstat 😀
Terezka prvykrat prespala celu noc chvilku pred 9. mesiacom a teraz je to tak super 😉 dockas sa 😉

julianka - mne na tvorbu mlieka vzdy pomaha HIPP caj pre kojace matky, uz som to tu asi aj spominala 😕 a kazdy den vypijem min. 1/2 l melty, nie tej porciovanej ale sypanej / kupujem v Bille/..... a to ze mas pocit prazdnych prsnikov neznamena ze prichadzas o mliecko, akurat ze sa tvorba mlieka po porode uz ustalila a tvori sa ho tolko kolko mala potrebuje 😉

ivella - dufam ze Marek bude skoro zdravucky tiez 😉

chymenitta33
24. okt 2009

Ahojte kočky🙂

Dakujem za znovu uvítanie 🙂

Dneska doobeda bol Davídek vonku s krsným tatíkom, hrajkali sa pekne spolu všetko. potom došla svokra a ako zabudla oznámiť, že je chorá ako kýchala aj 20 krát za sebou aj ked sa dlho nezdržala stačilo to 😒 ako ja kuki že prečo došla ked je chorá...ako nič ale zjavne pochopila nebola som z toho nadšená.

tie bacily stačili ☹ Dejvi mal teplotku dala som nurofen, potom čípok a ked mal už 41 tak zábaly potom to kleslo som už aj myslela že oblečieme a pôjdeme na pohotovosť, pekne spinušká teplotku má 38,4 takže lepšie v pondelok asi naklusáme dokine.

pinky.--zlatunký malý,,to ako my mne sa mlieko stratilo a od 3 týž. bol na nutrilone a tiež okolo 4 mesiaca krásne haji celu noc.

všetkým marodíkom prajem skoré uzdravenie.

chymenitta33
24. okt 2009

mami--dakujem za Dejvika🙂no krásavec s rožkami...zlotinka moja..

chymenitta33
24. okt 2009

tohovie aká bude noc tak idem do sprchy a idem spať. Všetkým drobátkám pokojnú nocku aj Vám ženy dobrúú 😔

mami.sk
25. okt 2009

juj chym - to je teda parada 😠 len nech sa Davidko rychlo vylieci, to nie je sranda take vysoke horucky ☹

Terezka je uz bez teploty, tak predsa len to boli tie zubky nestastne 😝 teraz uz len pockam ktory sa prereze 😉

tak vsetkym rychle uzdravenie a peknu nedelu 😉 😉 😉

julianka99
25. okt 2009

Ďakujem mami za rady.. 🙂 vyskúšame :D
Mne naše mimi odvčera štrajkuje.. nechápem čo jej je... ked ju idem krmiť tak saje a saje.. a po chvílke sa začne krútiť ako červíček zčervenie pustí bradavku a začne tak plakať ako keby ju rezali... nechápem... :((( neviete čo jej môže byť? Nemali ste to niektorá? Myslím že som nič nezjedla len to čo vždy... 😨

pink_lady
25. okt 2009

ahojte
no kocky ja som vam zahada 🙄 v noci uplne krvavy moc,bolesti v podbrusku a v boku tak rano pre istotu sup na pohotovost, no, chemicky samozrejme negativny, oblicka uz normalnej velkosti, plne priechodna, ale zahadou su tie kusky krvavej sliznice co zo mna lezu 😕 takze pravdepodobne to bude gynekologicky problem - vraj endometrioza moze byt aj v mocovych cestach 😠 a to vraj tehotenstvo endometriozu vylieci
inak kocky 😀 😀 😀 na pohotovosti taka nechutna doktorka, trolinku som si posunula stolicku a ona hned vyletela, vyhodila ma zo stolicky a posunula si ju kdesi dozadu snad podla sablonky ze vraj od nej co najdalej aby som ju nenakazila 😀 zato na uro bol dnes taky fesny mlady doktor a celkom mily 😎 😀

inak vidim ze j etu viacero chotych hlavne deti tak prajem skore uzdravenie... 😉 😵

julianka99
25. okt 2009

Pinky juuuuj držkaj sa nám 🙂 snád to rýchlo prejde a bude dobre 🙂
Dnes bol celkom pekný dník tak snád ste si ho užili maminky 🙂

vieraj
25. okt 2009

julianka, pi caj z eugeniky sypany Laktacny. eugenika predajna je pri CSOB v meste, taky maly obchodik. obsahuje koprove semeno, a toto semeno neobsahuje zatial ziadny caj, co som mala v rukach. od toho semena sa ti naleju prsniky ako mechy 😉
poradila mi to laktacna. a obcas si chlupni 2dcl piva desinky.a mozno ju boli brusko, urobi taky macaci chrbatik na rukach ked ju drzis? to robila aj moja a vtedy ju bolelo brusko. tak rano si urob sypany fenikel a k veceru tento laktacny. ozaj bola si u laktacnej?

julianka99
26. okt 2009

Ďakujem Vieri... no vyskúšame ten čajík.. dnes rovno ideme do mesta.. :D
S laktačnou si volávame ale tento týžden máme v pláne aj stretko tak uvidíme.. :D No ona malinká robí všetky možne polohy a je možne že tam je aj mačací chrbatiky.. :DDD ale už s tým prestala... :D včera mi tak vycicala oba prsníky že to som ešte nevidela. :D Ja kojím raz z jedného raz z druhého čo TY? Neviem čo je lepšie... :D či striedať alebo dávať z oboch...
Inak teším sa na tie mechy .. či kozy ako vozy :DDDDDDDDDDDDDD

siska_br
26. okt 2009

pinky - to fakt ti toto urobila doktorka na pohotovosti? 😨 fiha, no mala by nosit rusku, no ono ked niekto pracuje ako lekar, je dost mozne, ze pride do kontaktu s nejakym bacilom alebo virusom, to by mudra pani doktorka ale mala vediet teda...teeeeda, sa fakt rozum zastavuje...

giza 😀 - ale ano, celkom slusne otacam hlavou, do oboch stran. ale mamka vzdy spomina, ze to cvicenie bolo dost narocne, najma na psychiku. ale zabralo 😅 akurat, ze dnes uz tu hlavu az tak nevytacam, darmo, som vydata,nie je preco 😀 😀

vieraj - to je super typ na ten cajik, o koprovom semene som este nepocula, ale je jasne, ze sypane caje su najzdravsie, najcistejsie

mami - super, ze ste uz bez teplotky, nas caka ockovanie tento alebo bud. tyzden, uz teraz mam z neho strach ☹

mami.sk
26. okt 2009

ahojte 😉

pink - to je teda super spravanie doktorky 😕 mne sa niekedy rozum zastavuje aki vedia byt ludia ☹
sama som si zazila ked som bola v 8tt a tlak 180/120 a ani jeden internista ma nechcel zobrat na vysetrenie??? lebo dr. ku ktorej akoze patrim nemala zmluvu s mojou poistovnou??? 😝 😝 😝
cely Trencin som obehla, vracala som non-stop , zle mi bolo, na nohach som sa nevladala udrzat a posielali ma od jedneho dr. k druhemu??? nakoniec sa ma po obrovskom vystupe dvoch sestriciek ujal dr. a nechali ma v takom stave cakat hodinu v cakarni kym vybavili vsetkych pacientov....
este teraz ked si na to spomeniem je mi zle na zaludku 😝 😝 😝

no comment nase zdravotnictvo 😠 😠 😠

juli - malu asi boli to brusko, u nas najviac pomahalo ked som ja pila feniklovy caj a terezke to prechadzalo do mliecka a bolo po bolesti 😉
drzim palce nech sa to upravi 😉

giza
26. okt 2009

siska - to je mi povedome 😀 😀 😀 ....na to mi nas knaz povedal, ze v biblii sa nic nepise o krku iba o hlave rodiny 😠 😠 😠 .....neviem nakolko to ako myslel ale vtipne mi to neprislo....

Minkak, dnes som sa na vas nevedela vinadivat v TN novinach, boli ste tam krasnucke .... 😵 😵 😕 na FB mi moc nesli priblizit fotky asi ste tak zahlteny ludmi co sa chodia na vas divat 😎 😕 😵 a tie miery, aj si tu pisala viac ale nespominas ze ci ta zasivat museli a kto ta rodil, ci som to v tej rychlosti prehliadla?

chymetita- nejde mi ohodnotit tvoje foto na FB, tak len to tu hodim - s novym ucesom si fakt ako tigrica...dufam ze to tvoj drahy oceni dostatocne aspon nejakou tou lichotkou ak nie viac 😉 😀

siska_br
26. okt 2009

mami - to vazne ta takto nechali kapat? boze, to je fakt hrozne...ked nemas znamosti alebo peniaze alebo cojaviemco mozes sa aj na zabu obratit...strasne smutne

giza - minkak asi nestihla pridat podrobnosti o porode, ona je strasne rychla, sikovna mamicka, ani porodit skoro nestihla 🙂 pisala, ze ju prijali o 08.11, prve babatko sa narodilo o 08.21 a druhe 08.23 ak sa nemylim, alebo tak nejako...a dnes uz o dusu doma vyvara a perie a zehli...no co ti poviem, aj ja chcem byt taka sikovna, ked budem velka. 🙂 je fakt uzasne, ako to vsetko zvlada, asi to zalezi aj od toho, ako sa k veciam clovek postavi..minkak cely cas hovorila, ze to bude zvladat v pohode, a fakt zvlada. klobuk dole

ivella
26. okt 2009

no to je sen 😉
caute kocky,docitavam vas...
moje deticky obe chore stale,pokazil sa nam tym aj spanok 😒 ,maly sa furt trepoce,budia jeden druheho,,,tak si ho nechavam na to prve dlhsie spanie v kociku v kuchyni(boze to su podmienky)
ale uz mame 4mesiaciky a nabehli sme na mrkvicku a chutiiiiii 😀 a ked vidi nas jest,az sa tak trasie 😅 ,aj presnidavecka chutila,az sa marek bal,ci mu vobec ostane 😀
uz sa tesim,ked zase pojdeme do skolky...zas bude doma klud 🙂