Dievčence z pôrodnice v Trenčíne. Pridajte sa

martinano
7. júl 2009

ahojte kocky sme v novej teme 😉

lienka55
29. júl 2009

Ahojte,
ja som dnes musela utekat do N .Mesta,dat si urobit pas,lebo ideme do Chorvatska a moja krsna mi hovorila,ze od nich pytali pasy.Vraj do Chorvatska netreba,no ale co ked im sibne a vratia ma naspat? 😠
Uz spime tak mam veget.Vcera mi mm zahlasil, ze ideme so susedovcami na vikend do Terchovej na slavnosti.
Ja moc nemusiiiiim. 😝

minky,ja som si z toho nerobila srandu,brala som to vaaaazne a bodaj by si vydrzala co najdlhsie. 😉

ivell,musi ta to poriadne trapit,ja si tiez myslim,ze to nie je malo,ved som ti to tu uz pisala,ze mne maly pribral vtedy raz za 10dni 30g. 😲 😢

martinano,u kozmeticky bolo super,mohlo by byt aj castejsie. 😀

dzina,my sme to mali na hlavicke tiez a dokonca aj na oboci/to bolo nieco hrozne/,a natierali sme to tym ricinovym olejom a nic nam nebolo.Neda sa to dat dolu na jeden raz,treba mat trpezlovost a skusat viackrat.

ajuska a ty si priamo z TN? 😉

amatula
29. júl 2009

pekny den prajem 🙂

fu dnes som kuchtila....polievka,plnena paprika esteze knedlu som mala v mraznicke 😝

je super teplucko musime vyrazit niekde k vode asi zajtra lebo to sa neda....
uz aj prazdninarku mám len do vecer ufff lebo uz mám dost 😅
minkak ja si myslim a prajem ze vydrzis v pohode aj do 40tt....ved ty si v plnej forme,svieza,vysmiata,vyzeras super a znasas aj teplo 😉

lienka vobec pasy nekontroluju..len mavnu ruku ale urcite by som bez nesla uz len preto lebo drobec este nema svoj a potrebujes h o zapisaneho......
ideme von..dufam ze sa neupecem 😎 doprcic aj s letom 😝 😀

lienka55
29. júl 2009

amatulka mm ho ma zapisaneho,mojej krstnej mame ich teraz kontrolovali a aj auto im prehladavali aj kufor. 😉
Ved to bude len dobre ze ho budem mat,ked budeme chciet ist niekde tam ,kde ho budem potrebovat,nemusim sa potom nahanat.
Inak ja som robila vcera plnenu najedol sa aj mm a vecer prisli k nam aj susedovci neskoro z prace a navecerali sa aj oni.Ja mam z plnenej papriky kyselinu. 😝

minkak
29. júl 2009

Ahojte kocky 🙂
matka dakujem,ze unikat 😅
dakujem Vam babulky ,urcite vydrzime-musime-to musia byt vahy ako my dve s veronikou-nech ma ocko s nami veselo 😀
pisem len tak v rychlosti aby ste vedeli,ze uz sme domka od dr.mame vsetko,vseticko v poriadku,drobci pekne rastu-zodpovedaju 😉
len mam teda na dnes uz dost som sa tam pekne nacakala-viac ako 3 hodky 😒 dr.je po dovce,tak sa jej tam nahrnulo veeeeeela ludi.ale zvladla som idem oddychovat 😅 😵
Tak Vam prajem krasny slnieckovy dnicek,papa 😎

solmi
29. júl 2009

Ahojte,taksom sa sem už dostala aj ja,len som mala toho akosi vela.Boli sme na par dni u svokry na navšteve a teraz len zavaram uhorky,salaty a broskyne.Stastie , že Emka je dobre babo a pekne buva ked si potrebujem niečo urobiiť.Napapa sa dve hodiny je hore a potom na 3 hodiny zaspinka,len Veronke to neda pokoj,že stale buva.Ivell,neboj mne hovorila moja detska dr.,že deti ktore maju vacsiu porodnu vahu priberaju pomalsie,že to nieje nič hrozne.Ja sa tiež bojim,že už mlieko nemam,tak si dam vineu a mlieka je vela. 🙂 🙂

inkuska
29. júl 2009

ahojte,
lienka55 do chorvatska potrebujes pas. po prve ked ides s dietatom, musis ho mat zapisane, kedze ono este nema vlastny pas a po drueh chorvati nie su v unii. Nam nekontrolovali pas ale aj ked ideme do ciech stale berieme pasy so sebou, ved mame tam dcerku zapisanu. A dala som ju zapisat aj do priatelovho pasu, aby pri kontrole neboli problemy. Co ak sa rozhodne ze ide s dcerkou sam na vylet za hranice a nastanu problemy, ze ona nie je jeho 🙂) radsej chod a daj zapisat dieta do pasu a stale noste pasy v zahranici so sebou. V tn nam ju zapisali raz dva a za nejakych 200 sk. Ale musis tam ist osobne s pasom.

sivka
29. júl 2009

Ahojte babule.
Minka - super, tesim sa, ze babatka su ok a ja som tiez presvedcena o tom, ze vydrzis do toho 40tt 😉 ved si uuuplne v pohodke, tak ake predcasnatka???? len sa pekne drzkajte aj nadalej 😉
ivell, tak my sme na tom este horsie s hmotnostou ako vy... ☹ priberame malinko, iba 80g za 19 dni ☹ ☹ som z toho nestastna, ale dokina nam dala este mesiac na to, ci sa to rozbehne a ked nie, tak budeme vraj musiet zacat s dokrmovanim, ale to ja straaaasne nechcem. pritom po 2 tyzdnoch od prepustenia pribral pol kila a teraz len takto malinko. nechapeem, ozaj som si nemyslela, ze mam malo mlieka. skor asi pomaly tok, maly sa pri tom obcas aj jeduje, ze mu asi dobre netecie. uz som si nastudovala, ze treba vtedy stlacat prsnik, tak som to tak zacala robit, no uvidime. a dr. povedala, ze nemame nechat matka spat v noci 5-6 hodin ale ho mam po 3 hodinach prilozit. no len to mi bude luto ho budit, ked tak krasne spinka. uz som sa vytesovala, ako pekne prespi...a to nam dokina v nemocke pri prepustani hovorila, ze babatka netreba v noci budit na krmenie...tak neviem...
ach jo, baby, som aj smutna z toho, ale viem, ze musim byt v pohode, aby mliecko bolo. inak mame vsetko ok, matko sice vela nepribral, ale narastol o 3,5 cm, uz ma 59 cm a v pusinke to nema soor, je to len od mliecka, tak som rada.
no, tak som sa vam tu vyzalovala....idem si este pokukat nieco na nete, co by pomohlo.

ivella
29. júl 2009

ahojte,dnes nestiham,mm preinstalovaval pc a daval monitor na stenu,tak cely den sme mimo 😠
minka,u dr.si sa mala drat dopredu,nechapem ze ta neuprednostnili ked nosis tooolko deticiek 😀
solmi,konecne si sa zas ozvala,raz za mesiac 😀 😀 zavaraniny si si mala doniest od svokry,tak to robim ja 😅 😅 😅
sivka,myslela som na vas-no teda,co to ti nasi mali chlapaci robia,co nevedia ako sa obrabaju prsia?muz povedal,ze ho to nauci,keby chcel 😀 a nemusite ist na prevazenie ako my?inak mesiac mi pride strasne dlha doba,ved ak sa to dovtedy nenauci,tak budu tie deti normalne podvyzivene 😒 😅
mne povedala ze chape ze som rada ze v noci buva,tak ze ho mam teda nechat a cez den dobiehat..tak mam vselijake donucovacie prostriedky aby vstal 😀 ale ked sa ukazkovo naje,potom spi este viac 😝 ...ja stlacam od zaciatku,az mu z toho zabieha..
he he,moja mati sa zdravi s tvojou svokrusou,uz dlheee roky 😉 a dnes som bola na partizanskej v poistovni,poslali mi po 10ich rokoch ze tam mam nedoplatok vyse 7tisic,skoro ma vystrelo-celu dobu co som zila v anglicku...a samozrejme to chcu do 14dni zaplatit...estelen som dostala maly prispevok na dieta a uz aby som ho dala prec,ako naschval 😠 😠
no sivka co budeme robit?urcite malo mlieka nemas,ked si spominala ze bez vlozky do podprdy ani na krok 😉
a davas mu dost casto ked placka,,,ja ho mam tiez dost,to viem a slabe mlieko tiez neexistuje,tak neviem... 🤐

sivka
29. júl 2009

cau ivell, nemame chodit na prevazenie, ze az o ten mesiac uvidime...
ci mam alebo nemam malo mlieka, tazko povedat, bola som presvedcena ze ho je dost, ale teraz zacinam vahat.
s tym budenim v noci neviem...moc sa mi to nepaci, ale ked to ma pomoct... 😕 vraj cez den to nedobehne...no vidis a tebe zas vasa dr. povedala nieco ine...a potom vyber si.
no ja kojim vzdy ked sa zobudi a este vtedy, kedy si zapyta.
co sa tyka tej VsZP - no comment...maju tam bordel uz dlhe roky a este dlhe roky mat budu....a clovek potom aby niekde zhanal tolko prachov naraz 😠 😠

lienka55
29. júl 2009

sivka tak to mi je luto,pripomenula si mi moje tazke obdobie s Davidom.Ja si mylsim,ze by si ho nemala v noci budit,a hovori to vela maminiek.No a nechapem,nie som sice dr.,ale naco cakat este cely mesiac?Ja viem ze by si rada kojila,ale ked to tak dlhsie trva tak treba dokrmovat. 😉

ivella
29. júl 2009

no mam doma sice aj digi vahu,ale ked sa na nu potavim aj kazdu minutu,vzdy vazi inak,tak sa mi neda maleho vazit,co mi je luto...ale som rada ze mame ist k dr.zase v pondelok,nech viem ako na tom kuko je..
ak najdes nejake dobre rady na nete,zase posli link 😉
lienka,co stehy,vybrate?a maly drzal?
sivka,byvas v oranzovom alebo zelenom baraku...ci este v inom??ja maleho nebudem budit,je mi to fakt luto a co ak si zvykne na brutal papanie nocne? 😠 to som si uz zazila a nic prijemne to nebolo 🙄

ivella
29. júl 2009

dnes som bola aj tam kde sa vybavuju vodicaky(sak si nemozem spomenut na nazov)mam cesky a strateny ☹ tak som chcela vediet ci mi ho urobia na sr.smola,musim ist do brna,pre nejaky vypis z karty vodica a potom mi spravia slovensky.tak nas asi caka vylet k susedovcom
ale zajtra ideme na zelenu vodu,som zvedava ako dlho vydrzime.. 😅
ozaj,dievcata,nechodite niektora k dr.Kockovskemu?ja len ci neviete kedy ma dovolenku,chcem ist na kontrolu a neviem kedy
sivka,ty sa uz chystas?no ja uz mam za sebou aj tutu-mutu 😀 ,presne ked mal maly styri tyzdne a bolo to v pohodicke,nic ma nebolelo,ani som sa nebala,tak som rada,este viac mm 😀 😀 😀
nemate niektora skusenosti s antikoncepciou popri kojeni?
boze ale tu pisem nepristupnosti 😀 😀 😀 😝

sivka
29. júl 2009

byvame troska vyssie, pri zidovskom cintorine, co su take 4 vysoke cinziaky pri sebe a ten nas ma cierne balkony 😉
lienka, no laktacne poradkyne tvrdia, ze sa to da upravit aj bez dokrmovania, tak uvidime.
len fakt neviem co s tym nocnym budenim...o polhodku by som ho mala zobudit ale moc sa mi nechce

ivella
29. júl 2009

nechaj ho buvat mucka malinkeho 😔 😔

sivka
29. júl 2009

joj, ivell, tak to je super, ze uz si ok a mozes v pohodke fungovat na vsetkych frontoch 😀
to ja neviem kedy sa podari 😅 no a k dr. sa chystam asi buduci tyzden 😕 som zvedava ako na tom som

ivella
29. júl 2009

aj ja chcem buduci tyzden,dam si rovno potvrdit aj na ten prispevok(sak potrebujem prachy 😀 )manzel potom uz bude stale v robotke,tak nebude kedy..

minkak
29. júl 2009

ahojte kocky 🙂
solmi teeeeda,tak Ty takto stihas 😕 no wau 🙂 Tak veronika bude musiet este chvilku pockat ,kym sa s emkou pohraju 🙂 😅
Sivka dakujeeeeeem 🙂
no ja som malu tiez nebudila,ved som bola cela happy ,ked spala 🙂 nebojte sa babulky 😉 dobehnu to a pekne budu priberat 😉
ivell no vidis 😀 ale bolo nas tam vela tehuliek,tak co sa da robit,noooo 😉
ty mas ,ale komentare,sa tu smejem ,tak mangelik chce zaucat 😀 tak ste sa teda pekne rozbehli,waaau,ze 4 tyzdne,no pekne,pekne-ja som brala cerazette,dala som si to predpisat hned na tej prvej kontrole po 7 tyzdnoch 😉 ale iba jedno balenie,lebo som zacala priberat ale ci z toho ,ci z kojenia neviem teda,ale radsej som to vysadila....no schudla som az ked som prestala kojit,ako som uz spominala 😉
no ta pokuta teda nic moc 😖 occchhh......ale po takej dobe....to je des....
tak idete na zelenu,no pekne si to tam teda uzite 😉 😎

ivella
29. júl 2009

ahoj minka,ved toho sa najviac bojim,aby som este viac nepribrala 😒 teraz sa mi vaha zastavila a nemozem s nou pohnut ani za svet 😠 😠
dufam ze na tej plazi su aj nejake stromy,lebo inak dlho nevydrzim,ja slnko nenavidim,budem pri kocariku,len chlapi sa budu kupat 😎
ja to vydrzim s tym kojenim,pokial je malinky spokojny,myslim ze sa nemusim bat,sak dokina da na nas pozor 😀 je dost starostliva 😅 😅

minkak
29. júl 2009

ahoj ivell,no vsak sa popytaj....este je jedna,teraz si nespomeniem za ten svet ako sa vola 😅
ale ja som to mala asi aj z toho kojenia....
hej,hej su ,ved ja som bola tiez pod stromom 😅 dobre Vam bude,tam sa paradne dycha 😵

ivella
29. júl 2009

no vidis a kazdy tvrdi ze z kojenia sa chudne,,,ja viem ze nie 😒
bude mi blbe hned pytat tabletky,ako nejaka nazhavena samica 😀 😀 este som nikdy nic nebrala,ale po dvoch detoch to nemozeme nechat na nahodu 😉 😉

minkak
29. júl 2009

aaaale tak je kopu bab co schudlo....ty si to ako mala pri Marekovi?
ale no prosim Ta a co je na tom 😕 😀 ja som si to tiez hned pytala,ale to som teda po 4 tyzdnoch este ani zdaleka nevystrajala 😀 😀 😀
len si pekne vypytaj a porad sa 😉

ivella
29. júl 2009

pri marekovi som prisla z porodnice takmer s mojou vahou 😅 😅 ,ale potom sama bonboniera,cokoladka,islo to trochu hore..
ale sak ani ja nevystrajam 😀 😀 😉 😉 no citim sa super,aj chute by boli 😉 ,to po prvom ani pomyslenia,brrrrrrr
idem do hajan,mm ma vyhana uz asi hodinu,o styroch budeme papkat-alebo sa skor trapit ☹
tak pa 😵

miroslava72
30. júl 2009

Dobre ranko dievcence.
Citam vas pravidelne a trosku sa vam tu votriem.
Citam ze preberate antikoncepciu pri kojeni. Tiez som ju zacala uzivat hned po 6 tyzdnoch a nastastie nemam s nou ziadne problemy,ziadne priberanie ani nic-dokonca ani ziaden vytok ci menstruacia-jednak je to tym kojenim-este stale malu kojim a jednak aj antikoncepciou-beriem ju vzdy vecer ked su spravy a tak vlastne na nu nezabudnem,lebo ta sa berie kazdy den a este mam aj pre istotu poznamku v mobile.
... a este mam aj kamosku co ju berie a tiez bez problemov.
Ale su na nu rozne nazory-myslim,ze tu niekde na konikovi je aj samostatna tema o tom.

Takze Ivella,ziadna nazhavena samica en 😀, si ju pekne vypytaj pokial si rozhodnuta brat antikoncepciu.
Alebo si daj zaviest Mirenu-ta je na 5 rokov,ale dost to stoji na 1x-myslim ze asi 250 euro,to som kdesi citala.

Minka,ahoj-som rada,ze si v poriadku a aj deticky. Drz sa i nadalej a odpocivaj vela,ved min.8 tyzdnov ubehne ako voda.

A co sa tyka kojenia,tak len pekne vydrzte,nedajte sa odradit-je to uzasna vec.
Muzikovia nech dobre pomasiruju.
😀

A kojenie a nocne vstavanie pomaha pri chudnuti 😀

ivella
30. júl 2009

mirka,ahoj,teda ja nechapem ze vas vsetky musi az nieco donutit aby ste napisali 😀 😀
no to si dobre napisala,lebo som aj bola zvedava,ci ked budem brat tabletky ,ci to nahodou nedostanem..
co sa tyka chudnutia,pri prvom som nonstop kojila a nocne vstavanie?ani neviem co to je,ja som ani spat nemala kedy ist 😀 😀 😀 a kila dole nesli ☹
teraz som uz aj zmrzlinu vysadila,tak uvidime 😉 ale caka ma naaarocny mesiac,mam styroch surodencov a vsetci su narodeni v auguste 😀 😀
mirka a nemusis sa vtierat,normalne piiiiiiiis 😅 😅
sivka,tak co,zobudila si matka?

amatula
30. júl 2009

caves
sivka nedokrmuj..neeee......to sa rozbehne..ked tak ako casto mu davas cez den papat.....??????skus cez den castejsie a v noci ked spinka ho nechcaj vtedy raztie a pribera 😉ked tak ho nenechaj spat sest hodin ale 4 v pohode a pi cajik pre kojace a meltu ak lubis a tvaroh 😉 ...................ja som sa tim isla zaliat,ale ja to lubim 😵
inak ja som chudla pokial som kojila,ale to bol aj viac zhon tak aj preto...uz je kludnejsie obdobie uz si dam aj nanuk v klude 😖 😀 😀

ivella aj ja mám styroch surodencov a za tyzden idem na oslavu 😉 a za dva moja malickost 😵 inak vcera sme sa stretli styria a kazdy uz má deti..tak si to predstavte......9 detí a bicykle,kocik,kolobezky.......cela ulica bola nasa 😀 a to tam este dve neboli 🙂
a mna sa doki hned sam pytal ci chcem tabletky..po narodení druheho.........ved oni to uz vedia 😀 inak je to Azalia

cafte idem na kupko do Hrozenkova 😎

a neviete o pink??????

ajulienka81
30. júl 2009

Dievcata, nasa mala si asi 3.den cmula prsty, ale brutalne, celu past niekedy, inokedy sa jej podari len prst-dva... nic ine nerobim, len jej ju vyberam z pusiny. uz aj dudku zacala vypluvat a sup prsteky do ust. neviete, ako to zastavit este v zaciatkoch? nechcem, aby jej to zostalo, ale ked to uz objavila, asi to nebude take jednoduche 😒

Sivka, len vydrz. Ja mam tiez niekedy pocit, ze mam malo mliecka a mala sa preto jeduje, ze jej dobre netecie, ale zatial sme to vzdy nejako ustali a kym pribera...a ona ide dobre hore🙂 ale umele mlieko mam predsa len v zasobe, aspon tu najmensiu krabicu. ale dala by som jej ho ozaj len keby sa uz inak nedalo a po riadnom uvazeni. po porode mi priatel kupil take male gulicky na cmulanie, tusim ricinus sa to vola, tak to som si davala, ale ci pomohlo...pozri v lekarni, je to ako cukor sladke. a ozaj, nechodis ty k dr.Jankovskemu? lebo sa mi zda, ze som ta tam videla, este ked sme boli tehu a chodili do poradne.

Ivell, mna sa sestricka hned po sestonedeli opytala, ci chcem antikoncepciu, takze v pohode, oni s tym rataju 😉

Lienka, som priamo z TN, ale len nedavno som sa pristahovala. Tak 2 mesiace pred poro

siska_br
30. júl 2009

sivka, ivell ked mozem poradit, obratte sa na annag hen tutok z konika. ma vlastnu temu v babatkach, vola sa Dakujeme Annag

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

je to fakt uzasna zenska, obratila som sa na nu uz parkrat a vzdy mi fundovane pomohla. je to laktacna poradkyna ale vyzna sa aj vo vyzive deticiek a hadam tusim aj vo vsetkom.. vazne baby, skuste, vrelo odporucam.

podla mna budit dieta na papanie v noci je ale strasna blbost, mna keby ktosi v noci zobudil tak mu asi poviem, zjedz si to sam, presne ako pise amatula, babatka v noci rastu a priberaju, sami vedia najlepsie, kedy maju hlad a kedy nie, ked nepapaju v noci, dozenu to cez den...

sivka - aj tu v MC je laktacna poradkyna - p. Hromnikova, urcite by som jedno alebo druhe vyskusala 😉 😉 😉

co sa tyka anti - mna sa tiez doki pri prehliadke po sestonedeli sam pytal, ze ako to poriesime, dala som si predpisat jedno balenie Cerazette a potom som si dala zaviest Mirenu, nakolko s druhym babatkom chceme daky ten rocik pockat, pre nas idealne riesenie.

minkak - blahozelame k dobrym vysledkom z poradne, krasne sa drzite supeeeeer

vcera podvecer sme boli prvykrat na zelenej vode, prisli sme az po piatej tak to tam bolo super, klidek - pohoda, juuuuj, len ta voda nemala pre mna tu spravnu kupaciu temperaturu ☹ . buduci tyzden ideme na dovcu do dudiniec, velmi velmi sa tesim, ze budeme mat vsetci traja na seba konecne viac casu, tak tam sa snad okupkame

siska_br
30. júl 2009

tie gulicky, co o nich pise ajulienka sa volaju Ricinus communis, su to homeopatika na podporu tvorby mliecka 🙂 ja som ich zohnala v lekarni oproti masaryckam, inde ich nemali. ale vraj aj na kvetnej je dobra lekaren, co sa homeopatik tyka...a potom vinea, veeeela veeela tekutin, cajiky, tvaroh, vela spanku a odpocinku 😉

ajulienka81
30. júl 2009

ano, my sme ich kupovali na kvetnej. A o tej Vinee som tiez pocula.

sivka
30. júl 2009

ahoj siska, vdaka za rady, v MC som vcera bola, ale p.Hromnikova ma dovcu do konca bud.tyzdna. skusim napisan annag a uvidim.
vinea, melta, tekutiny, to vsetko realizujem....
no uvidime, verim, ze sa nam to rozbehne....
aju, ano chodim k dr.Jankovskemu 😉 tusim nas je tu vela takych 😀