Dievčence z pôrodnice v Trenčíne. Pridajte sa

martinano
7. júl 2009

ahojte kocky sme v novej teme 😉

sivka
20. júl 2009

ahojte babulky, dakujem tak ste ma potesili 😉
no tato noc bola nejaka nepokojna, akoby matkovi spliechalo mliecko hore, stale sa natahoval. a rano od 5 do 7 stale pytal papat a pritom uz musel mat dost, uz som nechapala...tak ked uz som nevladala, zobudil sa muz a venoval sa mu on, pestovali sa a tak, ja som si zatial este trocha pospala...tak teraz trosku konecne spinka.
neviem, co mu moze byt, niekedy ma uplne den v pohode a niekedy takto sa stale natahuje a je nespokojny a otvara zobacik, akoby dva dni nejedol aj ked jedol pred 10 minutami...a potom samozrejme grcka, ked spapa viac ako naozaj zvladze...hlados jeden.
neviem, ci je to v ramci normalu, alebo ci mame radsej zajst k lekarovi ci predsa len nema nejaky problem s travenim alebo co...ale vcera bolo ok.
no tieto prve deti, vam poviem...chce to pevne nervy, ked neviete co uz s tym drobcom spravit, aby bol spokojny.
ale ked citam mimi, tak teda klobuk dolu, tak casto byt v noci hore, ufff, to uz by som asi nefungovala...
aspon ze Julinka je zlaticko 😵

ivella
20. júl 2009

ahoj 😅
sivus,hlavne pevne nervy 😀 neboj,nic s travenim nema,toto deticky robia,maminy by mohli rozpravat..
no a ze dva krat v noci hore?ved to je parada,aj ked tebe to tak nepripada,ale vazne,aj my sme boli s marekom neskutocne mnozstvo hore,on mi od malicka nespal ani v noci ani cez den,max.po 20minutach--ked si spomeniem,ako sme chceli v noci nahodit tapetku na stenu,vsetko nam stihlo zaschnut,kym som ho uspala,potom sme ten pas natreli znovu a uz bol zase hore,to boli ine nervy--no a teraz sa na tom smejeme,ze sme celu noc tapetovali a rano sme padali na hubu,no maly vyrehotany 😀 😀 😠
vcera sme boli na posedeni o hrncoch,vankusoch a pod...ved to kazda asi poznate...
no jasne ze mi to manzal kupil,boli sme v celej miestnosti jedini kto to este nemal 😀 😀 boze,30tisic za styri hrnce,plus kopec darkov...uvidim ci budem varit bez oleja,,,to pojdu kila dole 😀 😀 😀

amatula
20. júl 2009

ahojte
minkak zrovna vcera sme uvazovali ze sa ideme okupat na Delfin a sme to potom vzdali...by sme sa stretli 🙂

sivka neboj vsetky babatka tak casto pytaju papat a potom grckaju,jeden den maju dobry,dalsí je na nic..to sa upraví uvidis do troch mesiackov máte pokoj a svoj rezim 😉

ja som pri Daliborovi nespala dva a pol roka 😒 ale zasa som nepoznala co je to uspavanie na rukach....len mal noci zle
Mato spi od narodenia uzasne ale az teraz oducame zaspavanie na rukach..má 14mesiacov a aj teraz má problem zaspat sam

prajem pekny den
😎

sivka
20. júl 2009

ahojte, ste zlate, dik za podporu 😉
no ale neviem, co si citam na webe o refluxe, tak matko ma celkom dost priznakov ☹ takze asi preto aj vela placka ked ma zly den. a preto ho natahuje, grcka atd. viem, ze vsetky babatka maju viac ci menej tento problem a casom vymizne, vela sa s tym robit neda, len polohovat, nechavat odgrgnut, zvysena poloha a tak. len ja ked ho vidim, ako trpi chudatko a nemam mu ako pomoct, no nic moc. dufam, ze to nepotrva moc dlho.

sivka
20. júl 2009

no, sakra a to som si povedala, ze uz sa tu stazovat nebudem ved kazdy ma dost svojich problemov... 😠

minkak
20. júl 2009

ahojte ,mimi tak to si si pri katke pekne uzila....
ja stale hovorim,ze druhe deti uz su kludnejsie,to len tie prve vystrkuju rozky,lebo si to mozu dovolit,ked ma maminka len ich 😅
tak dufam,ze aj u nas to tak bude,lebo inaaaak si to fakt neviem predstavit 😉
takze sivka smelo 😉 tes sa s druhym uz to bude ine.... 🙂 ja viem,ze si tu uz o tom nieco spominala,ale to Ta prejde 😉
matko bude potrebovat partaka 😉 🙂
teeeeda ivell tak iny darcek si teda dostala,si posluchala,ze? 😅
amatula,no teda mohli sme mat stretko😉
Sivka vobec sa nestazujes,ved je to fajn,takto si to predebatovat,nie?aspon vidis,ze aj my sme to tak mali 😉
trosku Ta podporime a Ty zase nas 😉
Pockaj ako tu mna o chvilu budete musiet drzat nad vodou 😀 no len ci sa sem ja vobec dostanem 😀 😀 😀

lucaska
20. júl 2009

minkak, ved ti mas zlate dieta veroniku,ake rozky??????
sivka, nato je tu ten nett aby si si napisla s niekym,vobec to neni stazovanie................aco uz nechces druhe dietatko????

minkak
20. júl 2009

lucaska,ale ved to nase spanie myslim....inak nic,ja hovorim,keby s tym spanim nebolo a stale okolo zaspavania nieco ani neviem,ze ju mame 😀
co myslis,ze uz mi spi????ako to Tvoj Lucasko? 😅 idem na kontrolu 😀

lucaska
20. júl 2009

pod..............................on uz spi od 12.45,mi zas zo spanim nemame problemy,polozim do postele vybozkavame sa a spi rano aj vecer, len to posluchanie a maniere,ale kazdy mame nieco..... 😝

minkak
20. júl 2009

no jasne,ze nespi.....zase kakala 😅
a este chcem mliecko a este...... 😅
Lucaska ,ale vdaka Tebe,sme este stale len o jednom mliecku,ale stale si pyta a pyta.....
no a konecne sme aspon mohli zrusit vecerne plienocky,ked uz pije len jedno mliecko!!!!
Lucaska dakujeme aj za tie lentilky 😉 pomohlo to na tu nasu Veroniku,stale jej hovorime,ze Lucasko pije len jedno mliecko a pekne buva 😀

martinano
autor
20. júl 2009

ahojte
minkak kubalova ma dovolenku nevies?

minkak
20. júl 2009

lucaska nie k Vam na kontrolu 😀 za malou,zle som to napisala 😀
kontrola vykonana,ako som uz pisala 😉
aaaale coooooo,lucasko je zlaty 😉 😵 ake "to posluchanie"zlatucky je!!!! 😵 peknucke fotecky si dala 😵

minkak
20. júl 2009

ano matka 😉
a ahojky 😉 co noveho?

martinano
autor
20. júl 2009

idem rychlo docitat zas ste toho popisali
sivka len sa stazuj na to sme tu 😉

lucaska
20. júl 2009

jaj, ja som trdlo som myslela ze ides k nam na kontrolu....................... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
s tym mliecko to vydrzte , ona si zvykne..drziiim palceky......musim este do kabelky nabalit lentilky ked vas stretnem-..... 😉 😉 😉

minkak
20. júl 2009

lucaska k vam netreba,to mi je jasne,ze u Vas sa spi!!!!!!!! 😉 😵 😀

aaaaale prosim Ta ,len nic nebal!!!!ked tak Ti nieco pre nas podstrcim!!!! 😀
snazime sa ,snazime,ale keby vidis tie ocka,este jedno mlieckoooooo ,prosiiiiiiiiim......no vies si predstavit....ale sa mi to rata kvoli tym plienkam...davno sme ich uz ani na noc nemuseli mat!!!!

martinano
autor
20. júl 2009

minkak a nevies do kedy?
ja som dala mata spat, konecne 😀
idem si uvarit kavu a budem konovat 😉

minkak
20. júl 2009

asi od pondelka uz robia ,v stredu som uz objednana 😉 takze o tyzden-27-ho 😉 myslim si,ale v stredu uz urcite 😉
no len pekne konuj 😅

martinano
autor
20. júl 2009

lebo tam volam a volam a potom ma napadlo,ze tusim dovolenkuju, mala som volat o vysledky, nevadi,ked to pockalo uz to pocka 😉

martinano
autor
20. júl 2009

no ten nas krpec mi pekne lezie na nervy kopec hodin este nespi a vykrikuje z postielky 😠

lucaska
20. júl 2009

matka, ale vy aj doobedu neskoro vstavate????? kdy ste dnes vstavali???

minkak
20. júl 2009

matka ak by nieco bolo,oni zavolaju,akze to mas isto dobreeee!!!!!

no babule,tak som nakoniec musela ist robit policajta,ci su ocka zavrete....
tak stale dookola,tichucko,zavri ich,ja Ta vidiiiim a nespievaj uz,zatvor ich..... a nemrv sa....a fuuuuuuurt....
ak uz spime 😀
radka Vy uz asi aj vstavate,ze?a ukladali sme ich v rovnakom case....
tak toto som mala ja na mysli....toto su tie rozky 😀

martinano
autor
20. júl 2009

ano lucaska my dlho spime dnesdo desiatej,ale mato aj ked takto spi on sa sam vypyta spat okolo jednej pol druhej ako kedy,no uz ma nastval,tak konovat nebudem chodi okolo mna vylozila som ho z postielky, pojde spat az vecer,ale ako ho poznam zalomi v kociku vonku 😠

sivka
20. júl 2009

jaj, ste zlate 😵
no dnes som si citala na nete o tom refluxe, no teda dost hrozne ako to trapi babatka...uz radsej nebudem viac citat, normalne som z toho hotova ☹
ved ja vydrzim aj to nevyspatie, aj place, len nech je ten nas bubacik v poriadku 😕 ale ked som sa docitala, ako to moze vyustit do astmy a ja neviem co este...no mala som co citat ☹ 😠
minkak, tak Veronka je na lentilky? 😵
lucaska, no ano, myslim, ze tento pokladik nam staci, uz ma dvoch velkych brachov, takze sa vzdy bude mat na koho obratit. ale ja si na viac detureniec akosi netrufam, som nejaka rozsypana z tych jeho boliestok, aspon teda teraz si to ozaj neviem predstavit. aj ked mi tu vsetky kocky tvrdia, ze ma to prejde... 😉
matka ozaj, som sa chcela spytat, ako sa tam dohovoris? ci uz vies po norsky? 🙂
ivell, teda to sa bude variiiiiit! no si ozaj musela posluchat, ze hrnce za 30 litrov, waw 😉

lienka55
20. júl 2009

Ahojte,
neskutocne vela tu toho popiste a ja potom nestiham citat.Doobeda som varila,doumyvala som okna co mi ostali od soboty neumyte,umyla schody a chodbu,a konecne oddychujem pri konovi. 😝

sivka ja sa este dnes nevyspim pri Davidovi a to bude mat uz dva roky.Sme aj ,,100,,krat hore. 😠
lukaska nieco som sa ta chcela opytat a uz neviem co,mozno ma to este napadne. 😀
mimi,ivell aj ja chcem take dobrucke druhe miminko. 😉

martinano
autor
20. júl 2009

sivka necitaj to prosim ta, matkovi nic nie je 😉
minkak no to je fakt,ae aslovenksy telefon mam vypnuty sice prvy tyzden bol zapnuty a to moncikla nevolala,tak hadam ok.aj tak tam musim ist tak jej budem vplat bud.tyz.

lienka55
20. júl 2009

lucaska uz viem co som chcela,videla som ti v albume krasnu torticku,chcela by som vediet kde si si ju dala robit,co stala,a aka bola chutna?

sivka
20. júl 2009

marti, no nie som si ista....casto grcka, medzi papanim prehlta, mliecko mu spliecha hore a z toho je nespokojny. pri kojeni sa po chvili zacne krutit a vzpinat chrbatik, jeduje sa, nevie si znova chytit prsnik a pritom zobacik otvara, co by este chcel papat, ale akoby sa nevedel znova prisat. tak bojujeme kym sa znova chyti a papa. alebo musim prehodit na druhy, ked to inac nejde.
a este sa casto zakucka, az sa zlaknem, aby sa nadychol. no a co som citala, tak to vsetko su prejavy refluxu. ale aj tak sa s tym nic robit neda. iba polohovat, opatrne manipulovat po krmeni a vydrzat az to prejde.

minkak
20. júl 2009

Sivka necitaj toooooo,citaj len nas 😀

no k tym lentilkam,asi by som to tu nemala pisat,lebo ich dost casto dostava 😀
no ale teda.....nepapa ich 😒 len si ich zadeluje podla farby a potom nam ich nasilu dava jest,kazdemu podla farby 😀 mne prischla ruzova,ocko ma modre,dedko zelene,babka oranzove....
u nas je to tak ,ze nie je to zelene a modre....ale dedkove a ockove a potom uz klasika slnieckove a taaaak.... 😀
ona moooc-moooc lubi jojo cukriky-macov,rybky a tie farebne kocky 😉

lienka no teda tak si riadne makala 😕 tak uz len pekne oddychuj 😉

matka volaju ,iba ak je nieco zle,mne este nevolali,tiez len par dni cakam a potom uz viem ,ze ked nevolali tak nic 😉
a sivka ja som si tiez dlllllllho myslela,ze ma to neprejde,ze nam Veronika staci!!!Este mas cas nad tym rozmyslat 😉
my sme sa rozhodli viac menej kvoli Veronie,aby mala partaka,aby sa s kym mala zbrojit proti rodicom 😀

martinano
autor
20. júl 2009

minkak mas pravdu potrebuje mat partaka kazde dieta u nas to nie je mozne a ja sa s tym neviem zmierit ☹