Dievčence z pôrodnice v Trenčíne. Pridajte sa

martinano
7. júl 2009

ahojte kocky sme v novej teme 😉

martinano
autor
11. júl 2009

sivka,ked mas chut kludne si daj uvidis co to bude robit 😉

sivka
12. júl 2009

no zda sa mi, ze sa matkovi spravili take cervene fliaciky na brusku, dnes uz zmizli, tak neviem, ci to nebolo z tej cokolady... ☹
skusim si dat ale az za nejaky cas a uvidim, ci sa to zopakuje.
vcera vecer znovu spinkal od pol desiatej az do druhej, ale kyyyyym sme zaspaaaliiiiii.....no a potom nadranom uz je to len take lahke spanie. kazdu chvilku bolo treba dudku napravit, inac sa mrvil a mraucal.
a teraz doobeda ho asi brusko pobolkava, lebo sa natahoval, nechcel ani dudku, no nakoniec zaspal v kresielku, aj ked nie je to nejaky hlboky spanok. aj sa bojim ist riad poumyvat, aby ho to nezobudilo.

martinano
autor
12. júl 2009

ahojte
sivka no to ma mrzi,ze je maly vyhadzany a boli ho brusko, len pevne nervy, ved ako to uteke,uz ma tri tyzdne prec, tak uz tieto bruskove bolesti nebudu dlho trvat za chvilku to prejde 😉
mne deticky spia, ja si idem uvarit kavu a vegetit, nejako blbo som spala uz druhu noc,mam pocit ako keby som ani nespala.
pekny dnik kocky 😉

pink_lady
12. júl 2009

ahojte
sivka moja vy sa vytrapite ☹ len pekne to popisuj co a ako aby sme my co nas to caka vedeli ako na tych drobcekov 🙂 /
martinano pekne oddychuj 😉
no a my...sme placuce udolie 😒 nejak si neviem pomoct...Nad ranom som sa zobudila bolo mi strasne zle, uz som myslela ze budeme sanitku volat, pulz vyse 180, tlak desny /aspon podla tlakomeru/, napinalo ma, uz ma chytala panika, supla som corvitol /aby nepovedali keby nieco ze ved mam lieky na arytmie ze som si mala dat/ a ze chvilu pockam co sa bude diat no a potom som nejako zaspala - a rano to uz lepsie bolo aj tlak celkom ok aj pulz len ma cele doobednie napinalo - ale nevracala som len napinalo na prazndo ... 😎 Ale aj tak uvazujem ze by som asi zajtra isla k dr sa dat premerat a skontrolovat, ak nebude lepsie....len nechcem zbytocne plasit ...

martinano
autor
12. júl 2009

pink zajtra upaluj k dr.bez srandy nestrasim ta,ale rano nech si tam nastupena, moc zo sebou.

ivella
12. júl 2009

ahojte,
pink,tiez si myslim ze by si mala ist,ked mas taketo kadejake problemy ☹
myslis pizzerku v korune--vyskusam
a kde je dantes?
sivka,mala by si maleho naucit spat v hluku,lebo potom sa ti zobudi aj na vrzgajucu parketu..
teda u nas je krik v jednom kuse,okolo lietaju sanitky(akoby sme byvali v nemocnici),o vlakoch ani nehovorim no a najviac tu samozrejme krici Marek a ja po nom 😀 😀
ja mam zase pre istotu problem uspat ho v kocari--asi sa vsetky cudujete,ale je to tak...tusim si zvykol ze je stale bez pohybu v postielke a v tom kociku sa to neda,dnes som si vyrazila do maxu a on vkuse na mna kukal a to som ho doma zdrziavala byt hore hodinu...teraz zase dospavame uz styri hodky a to chceme ist na brezinu,caka sa len na najmladsieho panka-vkuse donho drapkame,drgame a on nic,chrapka a hotovo
marti,uz som sa zlakala ze mas viac deti nez v pase,ale ty asi myslis manzela,ze? 😀

martinano
autor
12. júl 2009

ivella jasne,ze myslim manzela, teraz sa vykotili konecne von a ja si idem este v spalni okna umyt dve a velke 😠 , no moc sa mi nechce uz mam toho dnes dost, varila som, pliekla vydrhla obyvacku aj okno.ono uz to bolo treba,kedze sme v rodinom dome v kuse sa nieco robi susedka pod nami v kuse okopava,tak su fajnovo zaprasene a z nutra zapackane od mata.

ivella
12. júl 2009

ty fakt makas ako pred porodom 😅
kedy idete na slovac?

martinano
autor
12. júl 2009

to ja mam taku deformaciu vsetko musi byt vydenzifikovane,cistucke ja to zboznujem 😵
to som tak sibnuta 😀
jej no na sk to vyzera,ze budem musiet bud tento tyzden,alebo buduci len s matkom lietadlom, no este neviem uvidim.ak by sa to vyvrbilo,ze nepojdeme, tak prideme o mesiec 😉
dufam,ze potom dame nejake stretko 😉

ivella
12. júl 2009

vidno ze si sestricka 😀
stretko bude 😅
ja si vegetim sama s malym..a so zmrzlinou 😅

martinano
autor
12. júl 2009

profesionalna deformacia 😀
ty sa mas aj ja mam zrzku v mrazaku,ale mato je este hore,tak ju si dam az zaspi, inak pyta jest, my mame takeho vecneho hladosa 🙂
sa mas sama s malym ten urcite spinka 😵

solmi
12. júl 2009

Ahojte,dakujem za gratulacie,konecne uz odisla aj posledna navšteva a všetko som uz aj upratala.Už len cakam kedy sa Emka zobudi uz spi 3 hodiny.tak som zvedava kedy potom zaspime.Ivell ,tak teda tu zmrzku by som si aj ja dala.Povedala som si,že musim sa vzdat aspon sladkeho,aby som zhodila tych par kil navyse,ale akosi sa mi to nedari.Neviete kedy sa po porode može zacat cviciť?lebo sa skoro do ziadneho oblečenia nezmestim.A ked sa pozriem do zrkadla tak mi je zle ked vydim tie moje siroke boky a zadok.A to som sa bala,že najhorsie bude brucho. 😉

sivka
12. júl 2009

ahojte moje. v prvom rade pink, cakam s cim zajtra prides od dokiho, urcite tam chod!!! mas to od nas prikazom, tak sa z toho nesnaz vyhovorit dobre? zalezi nam na tebe a tvojom babatku, tak sa tam chod ukazat a potom hned daj vediet, myslim na teba.
marti, teda ty si ina pracantka!!kedy relaxujes? len mi nepovedz, ze pri upratovani 😀 ja mam taku kolegynu, co stale gruntuje, ale ta si nevie ani len tak povegetit a casopis prelistovat.
ivell, mas pravdu, musi sa naucit spat aj v hluku, to len ja mam taky tik byt potichucku, ked spi, su to take vzacne chvile 😅
teraz zas mame problem s papanim a grckanim...ach jaj...ten Mates uz tusim nevie byt hore a potichu, bud spi, papa alebo place... a ja uz by som sa s nim tak rada mojkala a rozpravala, ale on mi neda sancu, bud kojim, alebo on spi alebo sa rozculuje....uz sa neviem dockat, ked bude starsi a snad toto tazke obdobie pominie a bude lepsie.
uz si pripadam uplne nemozne, ked ho niekedy neviem utisit...to ma prepada depka, ze mu neviem pomoct. no este ze je muz doma, mna by uz inak asi kleplo. no ale pride september, on zacne robit a to len bude. iba sa modlim, aby uz potom bolo lepsie, bude mat 2 mesiace aj kusok, tak snad 😅
mato sa rad vela napapa a potom grcka...nevie papat nehltavo...aj ho davame viackrat odgrgnut pocas kojenia, ale aj tak. vcera grckal menej, dnes zas viac...a aj napriek tomu, ze grcka, tak vzapati pyta jest, ale som citala, ze mu vtedy netreba dat, lebo este nema stravene mliecko a pridavat mu tam dalsie by sposobilo len dalsie grckanie a dalsie place a nervozitu, vraj aspon hodinu mam pockat az potom dat papat. tak neviem. cim viac citam o tom, ako kojit a o problemoch s nim, tym sa mi to zda zlozitejsie.
je mozne, aby babo predtym ako zaspi si vzdy potrebuje porevat? lebo ten nas bez toho nezaspi nikdy. musime ho tiez zavinut do deky, lebo inak sa sam vyrusuje tym, ze sermuje rucickami.
no, som dnes uz pekne utahana, idem rychlo do sprchy a uvidim, ci ma to preberie.

martinano
autor
12. júl 2009

solmi super ste to zvladli,ale verim,ze uz mas toho dost 😉
sivka no s detmi je to niekedy maturita, ja som bola taka matka,ze ja som mu davala kazde tri hodiny, aj sme grckali aj brusko nas bolelo a presne ako pises nemal nikdy dost, potom sa to nejako naucil,ze skor ako za tri hod.nedostane,ale pravda je,ze vydrzal, niektore deti papaju kazde dve to zavisi aj od mliecka aj od toho samostneho babatka, neboj prides na to co na toho maleho chrusta plati.a z odgrckavania si nic nerob mato este v 4mesiacoch ogrckaval a potom ako keby utalo.
a na nasho drobca platil kocik ja som aj 5hodin chodila s kocikom a spal 😉
ja kedy oddychujem uz to ani neviem cez den vobec a to bol vzdy moj problem oddychovala som fakt asi len v tehotenstve,ale pravda je,ze ked vecer ulozim mata upracem, potom vylozim nohy pustim film, tak to je moj oddych.

ivella
12. júl 2009

sivka,ty mi totalne pripominas moje prve maminovanie-len sme negrckali ani negrgali.ale ten plac,no hotovo 😢
ale ti vraviiim---druhe bude kludnejsie 😀 😀 😀
ja zase stale maleho len muckam,nemozem tomu uverit ze je aky je,pri tolkych nervoch ktore som mala--my uz mame davno nocny spanok

sivka
12. júl 2009

no vids ivell, a ja som si myslela, ake ze kludnucke dieta budem mat, ved som bola cele tehu v pohodicke, ziadne stresy ani nervaky....a vidis, tusim to je presne naopak - ty si mala nervy a dietatko mas kludne...
ze druhe bude kludnejsie? tak ty neprestanes rypat?? 😀 😀 ved uz som tu pisala, ze ee, staci toto jedno.
a ved vies, ze my uz predsa dve velke mame, teda ja len tak ciastocne 😉 toto male mame, aby sme mali take spolocne nase chapes...a aby ja som neprisla o tie maminkovske radosti a starosti...aj ked na tie radosti dufam este len pride, lebo zatial som pekne vyflusnuta, ked neviem ci place od hladu (ved prave dojedol, ale co ak aj tak, ved kedykolvek sa mu priblizim k ustam, tak hned otvori hladny zobacik, bez ohladu na to, ze dojedol pred 2 minutami...) alebo preto, ze ho nieco boli, tlaci, alebo ze sa chce len popestovat...
strasne ti prajem, ze mas Tobinka takeho spokojnuckeho, po uplakanom Mareckovi si to zasluzis.
ja uz len musim cakat, kedy sa to zlepsi, ked mi teda vsetky tvrdite, ze sa to zlepsi.... 😅
dnes sme boli u mamy a jak na potvoru mala len marhulovy kolac a cookies, v ktorych boli kusky cokolady a arasidy...
tak som mohla akurat tak kukat na muzika, ako si dava 😝

martinano
autor
12. júl 2009

sivka neboj fakt to bude lepsie a za cas ti ani nepride,ze druhe nechces, ked uvidis maleho ako rastie budes chciet este take malinke miminko 😵
ver mi viem o com hovorim,len u nas to nie je mozne zo zdravotnych dovodov
a zabudla som krasne s napisala odkaz pre pink plne suhlasim 🙂
ivella super,ze si maleho tak krasne uzivas a jetaky dobrucky, baby,ze mi poziciate take male mimi popestovat mne to tak strasne chyba 😢

ivella
12. júl 2009

marti,ked prides na stretko,nebudes vediet ktore prv pestovat,ale asi ti dame placuceho Matka,nech si to sivka uzije 😅 (len aby nezdrhla 😀 😀)
sivka a tebe muzik nevie poradit?ved s dvomi to musel byt iny zazitok,este k tomu chalani--no zbohom 😀
my sme mali doma dvojicky a mama bola total hotova a to bola na materskej este s trojrocnou(no a potom k tomu pripocitam pubertacku ivetku a este jednu starsiu segru) 😀 😀 sme si uzili vsetci
no nas malinky tiez sa natahuje ako vrabcek,ale maminka da dudinu a sme v pohode 😅
rano idem s drobcekom do mesta,na nakupy-ak teda nieco na seba zozeniem a mama bude kocikovat,som kopec mlieka odstriekala,lebo asi buvat nebude,tak nech ma co cucat 😉

martinano
autor
12. júl 2009

jej no super, kludne placuceho matka, ja toho mojho sintera dam tatikovi nech si urobia pansku jazdu a ja hura za vami 😀
no teda ivella ty si mala riadnu skolu doma,ze?

sivka
12. júl 2009

no, som si schrupla, kym mato spi...parada, marti, u teba sa matkovi urcite bude pacit 🙂 🙂 a ja nezdrhnem, neboj 😉
ivell, muzik hovori, ze dvojicky neboli dojcene, takze papanie, kakanie aj spanie a plakanie boli ine ako teraz pri matovi....a hlavne ze uz je to davno a uz si to nepamata...takze teraz to ma akoby premieru spolu so mnou... 😀
a teda klobuk dole pred tvojou mamcou, ta si musela riadne s vami uzit, urcite ma na co spominat 😀 😀 😀
a zajtra si nieco pekne na seba kup, sprav si radost 😎 😎
dobru nocku babulky, pekne sa vyspite vy aj vase poklady 😵

minkak
12. júl 2009

Ahojte kocky,tak som si Vas nasla 😉
Ivellka mi pisala,ze je nova temicka 😉 nerodila som 😀 😀 😀 ja tu do oktobra urcite pobudnem musim!!!!!!!!
Boli sme trosku oddychovat na chalupe od min.soboty-bolo nam supeeeeeeer
😵
tak najblizsia spolocna dovca az v oktobri ,pekne spolu v kompelt zostave 🙂
solmi sivka dodatocne vseeeeetko len a len to najlepsie 🙂 🙂 🙂
vsetko som si precitala uuuuf ,ale ste za ten tyzden popisali tu aj tam 😉
ivell az sa to tazko cita,ale snad uz bude len a len lepsie aspon Tobinko je dobre dietatko-inak krasne meno to su reci..........ochhhh
sivka ,drzkam palceky s tymi ockami 😉 a drzkam palceky nech dudka rychlo zaberie,ja som velmi chcela aby sa mala naucila na dudku,lebo lepsie sa oduci od dudky ako od palceka 😉 si sa pytala kolko nam deti tak plackali u nas to bolo tych prvych 5 tyzdnov take krute 😒
martinano super ,ze sa chystate domkov 😉 tesim sa na Vas 😵
pink och,och suhlasim s kockami rychlo k dr.!!!!

inak babule este som nestihla citat celu temu TN-Je tu?,ale som si vsimla,ze ste sa tam ukazali,chystame stretko teraz v stredu o 16-ej u Matejku na ostrove,tak sa kludne pridajte naschval sme dali take stretko ,kde sa da aj kocikovat pre cerstve maminky 😉 Tak ak sa budete uz citit na stretko (aj tehulky 😉) tak sa budem na Vas tesit 😉 😵
lienka uprimnu sustrast 😔 je mi to luto drzkaj sa!!!

martinano
autor
12. júl 2009

mirka ahoj
konecne si mi chybala 😵

minkak
12. júl 2009

matka ajoooooooj chvailm Ta za novu temicku 😉
no ja nocna sovka...uz tu budem s tebou strasit 😀
len sa musim zorientovat......mam vsade toooooolko spraaaaaav.....ze az.....

lienka55
13. júl 2009

Dobre ranko,
vobec nestiham vas docitat,ale dufam,ze uz to bude lepsie.Dnes mame ten pohreb.Len sa bojim ako zvladne svokra varovanie maleho,ked ho este nevarovala.Je stale upistany a len na mne vysi.
Inak rozmyslala som ze keby bolo niekedy stretko tak by sme sa mozno ukazali aj my ,dajte potom vediet.
Pekny den vam vsetkym. 🙂

martinano
autor
13. júl 2009

lienka neboj nejako zvladnu, zlatko aj ty to dnes vydrz a uz budes potom aj s davidkom domka oddychovat, budem na vs mysliet a vecer ak sa ti bude dat sa ozvi.
sovicka ahoj, uz sa tesim ako tu budeme strasit 😀

sivka
13. júl 2009

minka no ahoooooooj, uz som sa o teba bala, ze co je s tebou 😕 a ty si takto krasne oddychovala, no super 😵
a dakujem za gratulko. inak, ak to ma byt krute len tych 5 tyzdnov, ok, to beriem, uz sa blizime 😅 😅
zajtra ideme na sono klbikov, drzte palce, nech je to ok 😕
lienocka, moc moc na teba aj maluskeho myslim, urcite to u babiny zvladne, neboj, nejako si zvykne a bude fajn.
aj ty sa drzkaj. a daj nam vediet, ako dnik dopadol.
no som velmo zvedava ako pink....uz aby sa ozvala.
jeeej, stretko na ostrove v stredu? no ak sa nam podari, dosli by sme na chvilku vlasaca ukazat a ostatne deticky pookukovat a s maminkami sa nazivo zoznamit, teda ak nevadi, ze sa primiesam do uz zohratej partie z TN je tu? 😵 😵 tatik si zatial moze pokorculovat na hradzi 😎 aj vcera sme tam boli.
marti a ja stale neviem, odkial ze to priletite? viem, ze byvate niekde pri mori ale kde? a zelam stastnu cestu ked pojdete na rodnu hrudu...este nevies, kedy dondete?

martinano
autor
13. júl 2009

tak ja mam porobene uvarene, nohy vylozene pc ,an kolenach, pojdem sa este trochu poludstit, este som sa k tomu dnes nedostala 😀
tata v praci, vonku to vyzera na dazd,ale poobedepojdeme aspon do obchodu s matkom a asi aj za tatikom skocime do prace 😉
ivellka co si pekne nakupila?uz sa tesime na spravicky 😵
lienka myslim na teba

pink_lady
13. júl 2009

ahojte som vam pisala uz 2 krat ale 1.krat mi padol tento uzasny O2 internet ...ale co clovek chce za 6 eur neobmedzene 😀
a druhykrat som si omylom uspala pc 😎
babule ste zlate ze vam zalezi 😵 my sme sa boli dat skontrolovat uz vcera - lebo som mala dost brutal rozhovor s misou - tlak som mala zvyseny,mam si kontrolovat, a keby cosi sup sup, moc ok iba ketony na dva kriziky, pulz na mna v norme, a mam papat "lahko stravitelne jedla v mensich davkach a castejsie" 😅 maly utlacatel v brusku mi hlavickou stlaca zaludok a kedze placentu mam hore tak jedno s druhym a chudacik moj zaludocek 😝 😀

lenka drzte sa dnes 😉 😔

sivka a dvojky su ake velke? to mas potom fajn manzelik je uz zapraxovany 😅

a to stretko mozu prist aj tehule este nemamimny? 😀

a aj mna zaujima ze odkial to ta martinano prileti? 😅

martinano
autor
13. júl 2009

ahoj pink,akurat som isla pisat,ze kde si.
no som rada,ze si sa bola dat skontrolovat.tak len na seba davaj pozor 😉
priletim z norska,ale zatial je to v stadiu uvidime,ak nebude treba prideme az o mesiac autom.

pink_lady
13. júl 2009

a zabudla som mimka vitaj uz som aj ja nad tebou rozmyslala ze ktovie co je stebou 😕