Dievčence z pôrodnice v Trenčíne. Pridajte sa

martinano
7. júl 2009

ahojte kocky sme v novej teme 😉

pink_lady
23. sep 2009

ivella no mas to dobre vymyslene 😀 😀 😀 chudatko marek takto ho salit 😀 len co povie ked na to pride 😀
no so zvykom na spanok mi hovor ale aj tak som na tom asi este dobre oproti ostatnym kazdu noc spim aspon tych 6 hodin ale to je pre takeho spachtosa ako ja potrebujem aspon 8 hodin inak som vyflusnuta 😝

julianka99
23. sep 2009

Tak kočky... a sme opäť doma :((( stále to isté do kolečka... :(((( až mi je do plaču.. ☹
Ja neviem prečo sa tomu nášmu mimču nechce na svet :((( ved sa tu na neho všetci tešíme :DDD
V piatok to vyzerá tak, že ma budú hospitalizovať.... no pomoooc ... 😲

siska_br
23. sep 2009

juli, kasli na to, nesmut a vela spi! potom uz nebude kedy...

nas samik ma 10 mesiacov a noci su desne...co ja by som za to dala, zazipsovat ho na jednu nocku do bruska 😅

solmi
23. sep 2009

Ahoj Juli,ja som mala to iste teraz pri Emke.Vyvolavali mi ju na 8 den po termine.Velmi som sa bala vyvolavania a poviem ti , že nič hrozne to nebolo o siedmej rano mi dali tabletku na vyvolanie a o 16:05 bola Emka na svete.Keby to nezabralo tak po 8 hodinách daju dalsiu.Držkaj sa, neboj babo vie kedy pride jeho čas 🙂 🙂 🙂 🙂

julianka99
23. sep 2009

Jéééj Ďakujem moc Solmi za Tvoje slovká.... ani nevieš ako ma to potešilo... aj ked asi každý pôrod je iný... len dúfam že nebudem v bolestiach celý víkend :// No asi inak to nebude, už to vidím len nato vyvolávanie... 😖

minkak
23. sep 2009

Julianka kluuuud 😵 ja som tiez prenasala 🙂 na 8 den rano o 8-ej vyvolavacka o 16-ej dalsia-sice cely den na vzdychacke ale nic sa nedialo tak ma poslali o 22-ej na izbu 😉 nakoniec o 00:30 mi odtiekla plodova voda okolo 1 zacali bolesti(5min.)-ale pohodickove-dalo sa 😵 celu noc som si podriemkavala na vzdychacke -obcas trosku predychavala ale fakt sa to dalo 😉 ked ma rano pozerali o 7-ej zistili,ze uz to pojde co chvila-ja stale v pohodke 😵
7:59 sa mala narodila 😵
uplne v pohode-ja si pochvalujem,ze to bolo takto aspon som doma nemusela stresovat ci uz alebo este nie.... 😵
Nebojkaj a este si to pekne uzivaj!!!! 😵

mami.sk
23. sep 2009

minkak - presne, aspon som sa nemusela doma stresovat ci uz je to tu 😀 vedela som ze sa uz o mna postaraju 😀

sivka
23. sep 2009

julianka, myslim na teba, ja som davala casto teplu sprchu, ale neviem ci to pomohlo. ja som vecer pred porodom piekla cookies a uz som sa citila nejako divne, potom to ale preslo, nebolo mi nic a v noci o 2 prisla prva kontra. a uz to bezalo 😀 a este som mala aj nejaku hnacku a to som si myslela, ze to je z vajickovej pizze tak som sa napajala Smectou 😀 😀 a to bol uz priznak bliziaceho sa porodu. ty sa nicoho neboj. ved ked sa babo nerozhybe same, tak ti supnu tabletku a pobezi to ako po masle. ale chapem ta, aj ja som to chcela bez vyvolavacky. drzim silno palceky, hlavne klud a ako tu baby pisu, spinkaj, potom sa uz tak lahko nevybuvas do syta 😅
sisi, tak mame sa celkom dobre, vdaka za opytanie. my sme v meste skoro kazdy den, tak neviem, kde sa vy tulate, ze na seba nenatrafime 😀 buduci tyzden v piatok ideme na poradnu s ockovanim, tak mam trocha obavy, ako to matko zvladne, aj co citam, tak tobinko aj magduska si to chudatka uz odtrpeli aj s teplotkami 😢 ako dlho vam trvali tieto vedlajsie ucinky? a to este davame aj proti rotavirusom...drahy spas, ale tak pre istotu...
pink, ivell, teda vy mate inych vaibukov....to matko je taky dlhanik stihly...na vase prirastky na vahe sa veru nechyta, ale tak hadam pribera tolko kolko potrebuje...
idem ja do sprchy a buvat, nech pospim, kym sa drobec zobudi na papanie...bru nocku 😵

siska_br
23. sep 2009

sivka - no my sme opat domka, opat teploty, tak preto. ale inac celkovo az tak casto do mesta nechodime, len ked cosi treba vybavit alebo kupit. tarame sa radsej po hradzi alebo na ostrove alebo tak, kde je vacsi klud. ved niekedy mozme dat rande, ked budete mat tatika na vychode napr. a bude vam smutno 🙂

sivka - davate naraz hexu, prevenar aj rotavirusy? nechcete to radsej po castiach? tie ockovania su dost velky zasah do malickeho telicka, keby som bola skor mudrejsia, nechala by som aj prevenar a hexu pichnut na dvakrat, nie v jeden den...my sme inac tiez po ockovani teplotkovali, asi dva dni. a natierala som malickemu nozicku octanom, ale len okolie ranky, nie priamo na nu...bol trosicku uplackany samik, ale trvalo to len dva dni...koncom septembra nas caka tretie preockovanie, budem sa ho snazit co najviac oddialit ☹

minkak - tak to bolo celkom rychle ze? myslim teda tu bolestivu zaverecnu etapu...dvojciatka pojdu tiez prirodzenym, ak bude vsetko v poriadku? zatial sa teda drzite fakt skvele, babulky!

lucaska
23. sep 2009

ahojte, ja len na rychlo...................julka a ja som prenasala, nebojkaj zvladnes to ani sa nenazdas a budes s drobciatkom domka.......

pink, malinky kraasne pribera................... 😉

ivella, tak to mas dobru fintu... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sivka,my sme po ockovani teplotkovali vzdy vecer maval okolo 37,8 ale do rana bolo vsetko v poriadku....

siska,boooze tak vy sa stale trapite s teplotkami.......?? a stale neviete z coho???

minkak,s vami sa velmi velmi tesim ze to takto kraasne zvladate aj s babulkami.... 😉 😉 😉 😉

my ani nic nove,lucas je sinter riadny........a dneska my zas zahlasil, lebo sme sa rozpravali s daco mu hovorim ze pojde do skolky , tak my zapotil ze koneeecne......normalne som ostala bez slov, on nam take odpovede hadze ... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

siska_br
23. sep 2009

lucaska - 😀 😀 😀 no to ti dnes pekne nalozil 😀 tie decka su fakt uzasne, kam len na to chodia...

a o teplotach mi ani nic nehovor, ja uz som z toho trochen na prasky ☹

minkak
23. sep 2009

mami no presne 😅
veru sivka,vsak som muzovi hovorila,ze vzdy ked ideme tak Vas stretneme a to tak casto do mesta nechodime 😅
ze ci je to taka nahoda,alebo ste tam vy tak casto 😉
len sme sa teraz ponahlali do obchodu aby nam nezavreli uz bolo tusim okolo 17:50-tak preto sme len tak v ryclhosti....prepac!Drzkajte sa na ockovani!!!!! 😉
siska no prudke alebo take ,ze uz moc neviem co bolo 😀 zacalo tak o 7:30-tak to uz boli fofrovacky...no a 7:59 uz bola mala na svete 😉 😵
dakujem no uvidime,zatial neviem uz mam vsetko pripravene aj na cisarak-uvidime ako sa nakoniec rozhodnu...
Lucaska dakujeeeeeem 🙂 no teda tak Ty si teda dostala odpis 😀 😀 😀

lucaska
23. sep 2009

noo , on vie dat taky odpis ze az........................ 😀 😀 😀 😀
to vsetko keby zapisujem , tak koniec...............minule zas mojej mame, lebo si isla nieco vyberat z hora zo skrine tak sa postavila na stolicku...prisiel za nou...kuk na nu a hovori ze babina a ty zas co spekulujes..... 😅
ale aspom je s nim sranda...xixixixi

minkak
23. sep 2009

😀 😀 😀 😀 😀
vies co ja uz davno hovorim,ze to treba zapisovat 😉 to aj nasa mala ma take hlody.... 😀
no babka musela mat radost 😀

julianka99
24. sep 2009

Tak beriem Vás za slovo baby... budem teda len spať... :D ved uvidíme či sa to bábo nezlakne a nevybehne aj bez vyvolávačiek... 🙂
Sivka aj ja skúšam teplú sprchu... nefunguje, teda zatial :/
Ja len dúfam že ked mi šupnú tú vyvolvačku tak to manžel bude stíhať dobehnúť k pôrodu 🙂))

sivka
24. sep 2009

ahojte, sisi moc na vas myslim, preco zas teplotky? este stale ten isty problem? u dokiho ste boli? bokaj Samika odo mna nech je rychlo zdravucky 😵
minka, no ano, kym je pekne, tak sme v meste skoro kazdy den na prechadzke poobede 😉
lucaska, maly je teda expert 😀 mate s nim kopec srandy co? to je super 😉
juli, drzkaj sa, nestresuj sa, spinkaj, oddychuj, vsetko je ok a aj bude ok 😉
sisi, no troska sa toho ockovania bojim, ale nasa dokina je infektolog, takze spolieham na nu, ze vie co robi aj ked aj mne sa to zda vela dat naraz rotavirus aj s tym prvym povinnym. ale vraj je to tak v poriadku aj som to akurat dnes niekde citala. ale este sa jej na to spytam. ja mam strach z tych teplot a z toho, ci sa mu nerozhasi nocny spanok, ale tak nic s tym nenarobim, ockovat sa musi, uz len dufam, ze to prebehne co najlepsie. a dakujem, ze drzite palce babulky 😉

ivella
24. sep 2009

ahojte,no nas ockovali tiez do oboch noziciek naraz,este stale mame teplotky a slzicky..cele doobedie si ho mojkam,lebo potom uz tolko nemozem,bobak sa na mna zavesi tiez a to je moj koniec 😀
siska,toto je uz divne,nemali by ste ist na nejake komplet vysetko?

pink_lady
24. sep 2009

sisik aj ja mam take myslienky ze by ste mali ist asi na nejake podrobnejsie vysetrenie,,,drzim palce drzet sa
lucaska dobreeee odpisy 😀 😀 😀
juliankin drobec podme sup von kde sa tolko schovavas 😠 😀
sivka treba si uzivat slniecka pokial je aj my chodime kazdy den teraz uz zo 2x von aj do mesta sa chystam uz par dni len furt z toho dako zide je tro dost daleko pre nas 😅
ale ja uz chytam druhy dych po porode 😀

no ockovanie ...uzivam si to zatial bez neho 😅

ivella
24. sep 2009

no nam sa k teplote pridala aj bolest bruska,tak je veselo,jedine co mi zabera na mareka-aby bol konecne chvilu pokoj,je ze mu poviem ze sa snim nebavim ked nieco vyvedie.aj by som spala,ale este chcem pozriet zufalky na prime..
pink,ja som bola vcera v meste,ze pojdem busom aspon jednu cestu,no nakoniec maly celu dobu buvkal tak sme to absolvovali pesi,riadne som sa utahala,ledva som stihala do skolky.
zmenila som farbicku na hlave,normalne predavaju daco co mi vytiahlo uplne celu ciernu farbu a nechalo moje povodne vlasy a absolutne to nemam znicene.poradila mi to moja kaderka 😅 a stalo ma to len 6.50e.tak ma bobak v skolke zbadal,ze to co mas mami,ty si pisala fixkou?tie deti maju fakt riadne hefty 😀 😀

siska_br
24. sep 2009

jej ivka, fakt? a akou fixou si sa popisala teraz? 😀 aku mas povodnu? ja som uz tak dlho nebola u kadernicky, ze ten blond, co mi vyrasta sa tvarim ze nechavam odrast schvalne 😅

babulky, ja myslim a verim ze tentokrat je to nejaka viroza, lebo aj nas s erikom trosku driape hrdlo a hlava a tak, ale dnes samik dal ze 39 horucku 😔 uz mi priharalo ☹ , zajtra mam volat lekarovi kvoli krvicke a cikanickam, a buduci tyzden nas caka usne-krcne-nosne a sono obliciek....no ujo doktor nas chcel zavriet do nemocky, ze nas tam preklepnu, ale som ho ukecala, ze ja to so samikom radsej obeham ambulantne....ale stale ta nemocnica nad nami visi ak mu neprejdu teploty. ja uz len dufam, ze objavia pricinu konecne, hrozne dlho sa to vlecie, uz ho chudacika tak dlho morduju tie horucky

ivella
24. sep 2009

siska,mam taku hnedu bez farby,ale ja som na to hned samozrejme hodila vyraznu hrdzavohnedu,tak to preto tie fixky..
no vysetka schvalujem,neni to sranda.chudatko malinke,39,to uz je za chvilu na zabaly..

ivella
26. sep 2009

baby a vy co robite?
sivka ty si teda kočka,ten kostymok ti fakt sekne 😅 😅 😅 ...pokukujem celu dobu po tebe,uz po schodoch ked ste schadzali na urade,este som aj svokru zdravila a potom nas tam tak zastavali ludia pri kocikoch,ze koniec 😒
ten vas drobcek stale ake ma vlasiska,no mam dost 😀 aj on je tusim taky vyrehotany ako ten nas,,,ked tam zacalo to dievcatko spievat,tak tobik s nou 😀
magdi,to si bola ty??ty kokso,manzel sa ma pyta kto ma to zdravil a ja ze neviem 😠 az potom podla magdalenky mi konecne trklo 😨 😨 😅
siska,ako malinky,lepsie?uz si vybrala fotecku? 😉

sivka
26. sep 2009

caute baby. ivell, do kelu, a ja som ta voooobec nevidela, taka skoda....no a sa tu smejem, lebo aj nas Mates si s tym dievcatkom zanotil, tak som mala dost, skoro mi cvrklo od smiechu, vsetky babatka tichucko, len ten nas si pohmkaval s dievcatkom...ale inak bol zlaty, ani v tej koliske neplakal ako ostatne babatenka. vsetko to tam sledoval, to on je vo svojom zivle ked sa nieco deje a ma co sledovat....ved hodime foto na fejs...inak tam bol fakt atrakcia, medzi ostatnymi detickami jediny s takym harom, vsetci sa na neho skerili .. no je to celebrita nasa 😀
a dakujem, veru po dllllhom case som sa dala do elegant outfitu...inak behham len tak na sportovo vacsinou.
potom sme sli s muzikom na pizzu, ze nebudeme kuchtit, ked mame taku slavnost dnes 😉
veru sisi, aj mna zaujima, ako so Samikom? drzkajte sa 😵
ivell a vy ako po tom ockovani? ja uz mam teraz z toho bobky ako to zvladneme, hlavne tej teploty sa obavam...este sme nemali, tak preto. asi preventivne supnem paralenovy cipok potom.
pocujte maminy, ten nas zazrak si zacal brutalne pchat ruky do ust a slintat no snad mu uz nejdu zuby ?!?

magda29
26. sep 2009

Ahojte.

Ano Ivella bola som to ja aj som sa chcela prihovorit ale som sa hanbila tvojho manzelika 😨 Tak som to vzdala. Ved nabuduce.

magda29
26. sep 2009

Sivka aj nasa mala to robi 😠 a slini tiez tak sledujem ci sa jej dasienka nenalievaju no ale to by bolo este skoro nie? A vas som Sivka tiez videla malinky aky vlasaty pekne a jak sa uskrnul drobcek maly 🙂

pink_lady
26. sep 2009

ahojte maminy a uvitane deti 😅
sivka ja som na vas dnes sOlikom kyvala a kyvala a ty nic 😎 ale ten kostymcek ti fakt pristane a nakoniec ked som si ta obzerala tak som bola tusim rada normalne ze si si ma nevsimla lebo by som sa s tymi mojimi faldami pri takej stihlej kocke hanbila 😅 inak videla som ta ked si si kupila zmrzlinu ja som vtedy davala malemu cajik a ked som sa ze vas dobehnem tak uz ste mi boli strateny v dave a potom som vas videla este cca pri poste tiez som kyvala ale si si akurat zalozila okuliare slnecne 😎
siska dufam ze uz sa mate lepsie mozno by nebolo zle ist do tej nemocky ze by konecne prisli na to co mu je
ivella ze fixka 😀 😀 😀
inak ja som dnes tiez slapala z mesta pesi a celkom som to zvladla 😅

pink_lady
26. sep 2009

inak tie paste - no mali by ste vidiet olivera a on este ma take male rucicky tak on si ich vopcha dnu uplnecele a tak cmula a mliaska pritom ze ... 🤐 😀 o slinach ani nehovorim tiez som tak zazerala na neho ze co ti uz zuby idu? 🙄

sivka
26. sep 2009

jeeej, pinkyyyy, to teda mrziiiii...ale fakt, boze co som bola slepa??? no prepac mi, ale si ma mala prist kopnut do kolena, tak rada by som s tebou skecla a Olinka pookukovala. no nabuduce ak vas zas nebudem vidiet /holt dioptrie su dioptrie/ tak ma urcite zastav 😉
magdi, pink, tak to som rada, ze aj vase detuse to robia /sorry/ ale aspon viem, ze je to normalne 😅
a mojmu tie slinky skoro kazdy den tak zabenu, ze sa zakucka a nemoze sa nadychnut, to sa vzdy vylakam, ale zakazdym to nejako vykasle, chuda moje ☹

minkak
26. sep 2009

ahojte kocky 🙂
Tak uz mate za sebou uvitanie 😵 no tesim sa na fotecky!!!!!
a co ste teda nakoniec dostali?

sivka presne aj my sme to tak okolo 3 mesicikov mali-zacali sme tak slinky pustat a vsetko do ust....som si tiez myslela,ze uz zubky nakoniec prve dva az v 8 mesiacikoch 😵

ivell tak fixka 😀 sa tu smejeeeeeem 😀 to su hlody 😀

siska no to mi je luto ☹ si to teda riadne uzivate ☹ drzkajte sa!!!!!!nech ste cim skor uz v poriadku!!!!!!!!!

julianka a Ty akoooooooo??????? 😵

ivella
27. sep 2009

dievcata poucim vas trosicku,to vraj zacina makat pankreas,ked idu slinky 🙂
aj my papkame rucenky a chutia nam 😀 😀
mareka sme nechali u babky a tiez sme isli na pizzu na legionarsku..
minka,dostali sme navliecky na paploniky(my mame na to stastie,sestra uterak,do ktoreho sa neda utriet a este k tomu je total tmavy(pre babo..) 😠
maly teplotkoval dva dni a dve noci,sirup zabral,len ho teraz pre zmenu zapiekol..
boze zabudli sme kupit lucku a v noci som zistila ze uz nemam,tak som mu musela chudatkovi dat normal a teraz mi narieka.. 😢 to som mamina 😠