Dievčence z pôrodnice v Trenčíne. Pridajte sa

martinano
7. júl 2009

ahojte kocky sme v novej teme 😉

minkak
27. júl 2009

ivell,no vsak uvidis zajtra 😉
zase ak by si sa mala zblaznit ja hovorim to zase nie....ja som chcela hlavou proti muru som nedala nikomu do toho kecat pri malej,ale traz sa uz trosku inak na to pozeram ,proste uvidime pojde,pojde-nepojde,nepojde 😉

na zelenu je viac stupov ,da sa vybrat aj platena plaz-netusim ake je vstupne...vsade je peknucke da sa ist aj s kocikom,boli tam aj teraz same mlade rodinky ako som uz pisala.... 😉 😎
no my sme teraz najnovsie objavili v Beckove rovno pod hradom Kuriu 😉 😉 😉 paradicka vrelo odporucam 😉
je tam krasne ved nedavala som sem link s foteckami na FB????

minkak
27. júl 2009

no vidis sivka 😵 😵 😵 uz bude len lepsie a lepsie,tak mozno sa Ti to este tak nezda ,ale odstupom casu si mozno aj Ty povies ,kolko tyzdnov bolo takych silovych 😀 ,proste ja hovrim nasa mala sa potrebovala zzit s tymto svetom 😅 😵
drzkam palceky nech uz mate cim dalej vsetci pokojnejs spanok 😵 tesim sa s Vami-tak klop-klop aj za Teba 😵

amatula
27. júl 2009

minkak no hej kvoli sedackam 😉 to musi byt velke auto......a tak minimalne take ako nase 😉
ivell moj dalibor nespaval,,hucal robil mi doslova na truc..utekal mi von ☹ ale prezili sme neboj to pojde 😉

minkak
27. júl 2009

amatula,ale zase 3 sedacky nieje az taky problem,nie???
ja som myslela,ze skor myslis kvoli kufru-kociku 😉
teda my ked sme tu mali aj prazdninarky aj predtym co sme mali autika tak sa vzdy zmestili 😉
predtym co sme mali autiko,(tiez je na fotkach)tak sme v pohodke kocik so vsetkym dopravili domkov,len teda dve kolieska museli ist dole,ale inak ako pohodicka 😉

ivella
27. júl 2009

sivka,parada,az si museli ste byt mimo,ked ste sa zobudili a zistili ze kolko prespinkal,co? 😀 😀
amatula,ja som len prekvapena,lebo v kojeni nie som ziadny novacik, 1.5roka mam za sebou a skoncovala som s tym len kvoli tomu,ze bobak si to uz pytal aj v tescu a vsade,chlapec bez chrbtovej 😀 😀
no a toto moje druhe milovane ma teda problem len v noci,akoby to zabudol cez spanok 😅 😔
minka,kukla som fotecky,asi tam pojdeme-na vodu
a neviete ci nejakym sposobom funguje opatova?asi tazko,ze?
sivka,dakujem za link,studujem to 😉

lienka55
28. júl 2009

Ahojte babule,
aj dnes vam tam vypadava akosi ten signal? 😀
Ja som u maminy,idem ku kozmeticke tak som si ho tu dala spinkat.Budu sa varovat.Dnes sme navarili,povysavali,boli v obchode a museli sme utekat k dr. lebo sme 3tyz. po operacii a na brusku kde mal rezy mu stale trcali take slucky - nitky,tak som mu to bola dat dr. vytiahnut.Ona mi hovori,ze aby som mu to vytiahla ja doma,ale ja nemam na taketo veci zaludok,este mu to rozparam,potom co? 😀

minky,ano aj tebe sa to blizi,ved dvojicky sa rodievaju skor,myslela si uz na to ze to bude skor? 😉
ivell,oneskorene ale predsa vsetko naj tvojim chlapcom Tobinkovi k mesiaciku a Marekovi k 3.roc. 😅

siska_br
28. júl 2009

no teda baby, ozaj ste sa vsetky sem prestahovali 😀

minkak - na tej kurii je to fakt super, my sme tam boli tiez uneseni z toho prostredia a pre deticky uplny raj, velmi sa nam tam pacilo

sivka - ak by si chcela, mam doma babyvak, kludne poziciam, ak by si chcela vyskusat 😉 nasmu chlapikovi sa v nom celkom pacilo

siska_br
28. júl 2009

som sa bezchrbtacky votrela aj do tejto vasej druhej temy 😔 😔 😔

amatula
28. júl 2009

siska preco votrela ved sa pozname 😉
fuj ja som dostala men.... a je mi spatne a to mám tri deti a chcu ist von 🙄 no bud prezijem,alebo zhiniem 😝

lienka55
28. júl 2009

siska ved to je tu pre vsetky rodicky s TN,ako to neskutocne leti ved len tod to bolo ked sa Saminko narodil a ze uz 8mes.Neskutocne volaco. 🙂

siska_br
28. júl 2009

jaaaaaj, lienka, ani nehovor...sama nechapem, kam ten cas tak leti...vazne neskutocne

ivell - baby ti super radia, vazne, nevzdavaj to s mlieckom, ak raz zacnes s umelakom, tak skoro sa ho nezbavis, najma v noci ho prikladaj ako sa len da, v noci sa tvori najviac mliecka, a cim castejsie ho prilozis, tym viac mliecka bude. je zrovna v obdobi, ked viac rastie, viac pyta papat a do toho tieto horucavy cize je aj smadny...skuste este trosicku vydrzat 😉 maly mal asi 5 tyzdnov a ja som si pripadala ako vrastena do gauca - nerobila som pomaly nic ine len kojila a kojila do kola...po par dnoch sa to opat znormalizovalo...drzime palcoky 🙂 🙂

amatula - pfuj pfuj pfuj, len to neporozsievaj po trencine 😀 snad to len nejak rozchodis...aj ked v tychto horucavach clovek nikdy nevie..

sivka
28. júl 2009

ahoj siska, dakujem, ale mame aj babyvak 😉 v nom sa tiez matkovi paci, ale chceli sme aj satku, lebo ked bude tazsi, tak ten babyvak na jednom pleci ufff.
dnes mame tazky den, matko od rana "vyspevuje" a nevie zaspat zase...tak sa ozvem hadam vecer, ked ho unavime a ulozime
zatial pa

minkak
28. júl 2009

ahojte 🙂
no hned ako citam tak sa tu smejem 😅 lienka Ty si iny vtipalek 😅 jasne,ze myslela,len dufam,ze do oktobra vydrzime!!!!!!!! 😉 😉 😉 😵

siska co by si sa votrela,ja som si myslela,ze si tu uz aj bola 😅 vsak sem patris!!!!! 🙂
veru ano ta Kuria je super 🙂
alebo Ivell este biofarma-Podkylava 😉
alebo na vyletik na Kulhan-tam si mozte chytit rybku,ktoru Vam potom spravia.....su tam aj smykalky-hupacky...zvieratka....
no a ked kupkat tak okrem zelenej je este blizko Dubnik,Duchonka,alebo potom aj do Brodu 🙂
opatova veru neviem, 😒 snad niektora bude vediet 😉

amatula drzkaj sa!!!!!

minkak
28. júl 2009

siska drzkaj sa 😉 tak mate maleho spevaka 😅 😉 ani mne dnes mala nechce a nechce spat-betarka jedna....

siska_br
28. júl 2009

sivka - tak to mas recht, tie kg na jednom pleci teda poriadne citit 😝 my sme neskor kupili manducu, som sa bala, ze satku nebudem vediet poriadne uviazat.

to su tie dusne horucavy, u nas je to tiez desna bieda so spankom ☹ ☹ ☹

minkak - teda ta biofarma Podkylava znie veeeelmi zaujimavo, nastudujem tiez 🙂 a v tom brode je vraj tiez super, sme sa prave v nedelu chystali a nakoniec sme boli v sobotu na devine a v nedelu potom vinsovat u svokrovcov, ale najblizsi volny dnicek to isti 🙂 som este toto leto vodicku nevidela ☹ mimo tej, co mame doma samozrejme, tu vidim casto 😀

ivella
28. júl 2009

ahojte 😉 dakujem a tipy,pokukam 😎
my spime 😔 a boli sme dnes na prevazenie u dr.,cerstvo najedeny a nevykakany pribral za tyzden len 160g,ked to vsetko odpocitala,tak skoro nic...no budeme sa trapit dalej,kazdy tyzden sa mame hlasit u nej ☹
ale maly bol spokojnucky,usmieval sa na dokinu ked ho pocuvala,bola unesena 😀 😀
minka a ty vazne myslis ze vydrzite az do oktobra?ked som porodila,boli v nemocke tri maminy gemini a vsetky v 32.tyzdni,ty kokso,to boli ine brusiska--jedna porodila v ten den ako ja...ostatne neviem.
ale prajem ti co naj naj vydrzat,nech su malinke co najviac velike 😅 😅
juj sivka,zase sa trapite,to je hrozne,kazda mame ine starosti
siska,ahoj 😉
lienka,to ta dokina myslela vazne?brrr,sama to vytahovat,len ta myslienka a je mi zle,, 😒

ajulienka81
28. júl 2009

Ahojte maminy, mohla by som sa k vam pridat? uz dlho vas citam, lebo som rodila v TN priblizne v takom obdobi, ako niektore z vas, ale nejako som sa nikdy neodhodlala napisat🙂

dzina
28. júl 2009

ahojte babulky, prosím poraďte: dr.predpísala malej na hlavičku rícinový olej ,lebo ma také mapky na hlavičke a nejde mi to akosi ničím vyčesať, už sme skúšali aj canesten aj olivový olej a nič moc,.....

v lekárni ma však od toho odhovárali,že to obsahuje kyselinu salycilovu a tá ma vraj kontraindikácie pri takých malých deťoch ako je naša, že až tak od 10-15 mesiacov,...tak sa ho pýtam ,že prečo mi to teda dr.predpisovala a on hovorí , že lebo sa to už 20rokov predpisuje,..........tak som ho nakoniec nekúpila, resp. nedala som si ho zarobiť,....mojej dr.som nevolala,....skúsim jej to častejšie tým olivovým olejčekom mastiť a vyčiesať a uvidíme,...

nemáte nejaký osvedčený návod ako sa tých šupiniek a miestami až mapiek zbaviť?
ešte mi ponúkal z Biodermy nejaký krém že to je presne na taký účel ako my potrebujeme,ale 40ml stálo 390sk/po starom/ a ešte im nikto nedal spätnú odozvu či a ako to zaberá.
budem vďačná za všetky dotazy, ďakujem vám.

sivka
28. júl 2009

ahojte, tak na skok, kym sa princatko nezobudi. prave sme prisli z vychadzky, boli sme kuknut sokoliarov v meste.
ivell, jooj, moje, mrzi, ze ste nepribrali viac, ale ked je Tobinko spokojnucky, tak bude vsetko ok, nebojkaj. ja tiez trpnem, ci sme a kolko pribrali, zajtra uvidime, na 12 ideme na poradnu, tak drzte palec.
ajulienka, jasne, pridaj sa a vitaj 😉
dzinka, to ti bohuzial neviem poradit 😒
siska, cau 😉 a nabuduce sa pristav na slovicko, ked zas pojdes okolo 😉 no ta manduca vyzera super, ale je kapanek drahaaaaa

aaaa, tak uz sme hore...ideme kupat a papat, tak zatim pa

ivella
28. júl 2009

ajulka,ahoj a konecne si sa odhodlala napisat 😉 a kedy si to rodila?
dzina,tak ja som mala kremik v ruzovej krabicke,netusim nazov-doplacala som vtedy 5sk 😉
ale najviac nam zabralo,ked maly zaspal,tak som mu to jednoducho skrabkala pri telke nehtami-ked bol hore-neexistuje,nenechal sa.. 😒 pomaly sa to semtam vracalo,tak som to vzdy riesila rovnako a viem ze vela mamin to tak robi 😉 😉
sivka,drzime palceky,daj vediet ako ste dopadli,,,v meste boli aj moji chlapi mrknut,mne sa nechcelo tak daaaaleko 😀

ajulienka81
28. júl 2009

Sivka dakujem🙂

Dzina,moja mala to mala asi pred 3 tyzdnami, to mala len 5 tyzdnov a mala to dost hrozne, az uplne chrasty, som plakala, ked som jej to zoskrabovala hrebenom...jednak preto, ze ju to asi bolkalo a plakala, trmala sa a jednak preto, ze som sa aj ja bala, ci moc netlacim a neublizim jej. Najprv sme dali na to olivovy olej a potom sme volali dr. a ten povedal, nech si kupime Infadolan a tym to poriadne natrieme, nechame odmaknut a vycesat. je to dost husty krem, nasa mala vlasov, takze to islo tazko, na kozu sme sa nemohli dostat, ale po takych 3-4 razoch sa to stratilo. teraz ma miestami tiez suchu kozicku pod vlaskami, drobne supky, tak dufam, ze sa jej to nevrati, aj ked sa to vraj zvykne. Ale neboj, je to normalne a urcite sa toho po par osetreniach zbavite🙂

minkak
28. júl 2009

ahojte 🙂

ivell,nebojkaj to sa Vam rozbehne 😉 uvidis!!!!
dakujem ,jasne ,ze myslim-verim-dufam-ved musim-ved treba pozitivne mysliet no nie-ja inak ani nerozmyslam,ved nemam pochystane....a co s malou?my tam len prideme-sup-sup a ideme domkov!!!!!!!!!!!! 😵
este ma niekto nejaky dotaz???????????a priklad ,kedy kto rodil??? 😀 😀 😀 babule!!!no-no-no 😀
je vela mamin ktore rodili 37-38-39tt,ja sledujem skor take 😉 😉 😉 😵
zajtra idem k dr.-huraaaaaaa,tak Vam potom poviem co a ako 😉 😵

ajulienka vitaj medzi nami 🙂

dzina,moja mala to teda nemala,ale co viem tak len vycesavat a vycesavat a ten infadolan ako pise ajulienka 😉

sivka drzkame,drzkame 😉 zajtra teda daj vediet ako ste narastli 😉 dam aj ja 😉

lucaska
28. júl 2009

ahojte, ajulienka vitaj medzi nami............

ivell, no skoda ze maly nepribral viac ale neboj ono sa to rozbehne....................

minkak,ty sa len drzkaj a ani nerozmyslaj ze ides skor.porodis ako mas a presne tak sup sup domkov a za veronikou..... 🙂 🙂 🙂

minkak
28. júl 2009

Dakujem Lucaska 😵 tak-tak 😵
co nove?nakupili ste? 😅

lucaska
28. júl 2009

nove?? ani nic......ano, ano nakupili.........................a vy ako zvladla si to v pohodicke?

minkak
28. júl 2009

😅
hej,hej 😉 trosku som si posedkala a bolo fajn 🙂

martinano
autor
28. júl 2009

no caute
sa tu hlasim baby,ale davate tej minkak zabrat!!!!!
ta porodi v termine, co bojite ved je unikat caka dvojky a este ani v nemocke nebola lieta po vyletoch, no ma moj obdiv 😵
lienka ty sa mas mamina strazi maleho a ty na kozmetike 😉
sivka nova hlava 😉
no ja sa hambim, ja vyzeram katastrofalne farba odrastena , no ale ja si to dobehnem na slovensku tatino s matom uz maju naplanovany vylet ja padam kadernicke a na nechty 😀
ivella z toho kojenia si noc nerob, kym maly priberie aspon trosku nedokrmuj ho, uvidis.....
amatula sucitim s tebou, ja mam teraz take super dni za sebou ani som s matom po ulici nepresla,tlak v sutere ☹ ,
ajulienka vitaj 😵
siska aj ty 😵
lucaska ahojky 😉
dzina ja co viem davaju ten ricinovy olej,tak neviem, moc som ti nepomohla,ale skusim zistit

ajulienka81
29. júl 2009

Ivella, rodila som 21.5. (presne na termin), to tam ale asi ziadna z vas nebola, ak mi nieco neuniklo🙂

Dzina, Ivella ma pravdu, treba tie supinky hlavne vycesavat, skrabkat, lebo by sa mohla na hlavicke vytvorit az taka korka. a inak citala som, ze to mavaju castejsie deti, ktorych rodicia mali v puberte akne alebo mastne vlasy a pod. tak neviem...je to porucha mazovych zliaz.
no, prave som sadla k pc a malinka sa asi prebudza, tak budem musiet frcat, caka nas krmenie. A dnes poobede sa chystame do mesta, teda vlastne len ja sama za ocinom, malu postrazi babka. Mal to byt akoze romanticky obed, ale nakoniec sme sa zhodli, ze do tretej cakat na obed nevydrzime 😀 tak to bude asi len romanticka zmrzka 🙂
zatial sa majte

dzina
29. júl 2009

ahojte kočky, ďakjuem za tipy, včera večer som jej natrela hlavičku olivovým olejčekom pre detičky a dnes ráno som jej toho vyčesala celkom dosť,takže budem vytrvalá aspoň do konca týždňa či sa to zlepší a ak nie, tak skúsim ten infadolan potom,... inak tiež nie je nadšená keď jej to vyčiesam,ale snažím sa ju zabaviť tak aspoň koľko sa dá vyčiesame,....

martinano: budem rada ak niečo zistíš,lebo oni v lekárni tí magistri , všetci čo tam boli tak sa zhlúčili k sebe,resp.k tomu receptu na ten rícinový olej a viedli dosť dlhú debatu, tak neviem teda,čo a ako,......ale hovoril mi potom jeden z nich,že to môže spôsobiť aj nejakú chorobu tá kyselina aj keď jej tam je len 1gram. ža aj presne vie ako sa tá choroba volá,...tak som sa toho aj zľakla,...radšej teda ostanem pri oliváku a ak nič,tak infadolan,...
budem čakať na Tvoje info, ďakujem.
Prajem vám kočky krásny deň 🙂

siska_br
29. júl 2009

ahojte babulky,

sivkaaaa - ved ja som si vobec nevsimla tvoje nove vlasky 😔 😔 😔 , booooze, mrkva som, no boli ste s muzikom, tak som nechcela rusit 😉 ale ved sa snad este postretneme...no ano, manduca je draha jak blaaaazen, ale na nezaplatenie, maly mal 4 mesiace a obdobie, ze v kociku krical ako besny, tak sme kupili manducu a dietatko spokojne...potom ho to preslo a dnes lubi aj kocik ale nebanujem ani jeden cent, co sme za nu dali...dostanem sa aj tam, kam to s kocikom nejde a vobec malickeho na sebe necitim...a dufam, ze ho v nej este dlho ponosim

minkak - ty mas perfetkny pristup, jasne, ze vydrzite aspon do 36.-tky, o tom ani nepochybujem 😉

dzina - nam na tie supinky olivovy olej vobec nepomahal, az nakoniec nam kozna odporucila sampon, vola sa Selegel od Ducray, je tiez drahy ako sfina, ale supinky pokapali 🙂

ivell - ale ved podla mna 160g/tyzden nie je az tak malo...ci? neboj, mami, len vydrzkajte este trosicku