Dievčence z pôrodnice v Trenčíne. Pridajte sa

martinano
7. júl 2009

ahojte kocky sme v novej teme 😉

pink_lady
27. sep 2009

ahojte
ivella - myslis ze to z toho ho boli brusko? ved kedysi neboli taketo kadejake lucky a dojcenske vody ...myslim ze z jedneho razu ... 😕 moj je tiez uboleny lebo mu davala rano co ja vydovlovala zo seba na viac krat a bolo to asi 150 ml a vcera som jedla viac veci kde bolo trocha cibule a hrasku aj mna ide roztrhat nie este jeho...to ja som otrasna mama 😢 😠 😢 je mi zo seba strasne kruti ho puci sa nemoze sa vykakat..dala som mu feniklovy caj tak aspon prdka
sivka kopat ta nebudem to by ma potom tvoj manzelik kopol 😀 vsak by som aj bola kricala a isla za tebou a potiahla ta za rukav a okukala maťka ale tiez som sa hanbila manzela tvojho 😅
inak mna tak dnes bolli brucho ako ma bolievalo tak cca 8-9 dni pred mrchou ze by sa mi chcela uz spustit? Lebo posledne 2 dni uz nekrvacam tak ze by...? a doki mi sluboval dllllhe mesiace ze ked otehotniem a porodim uz nebudem vediet co je to bolava mrcha no ale zatial ak sa toto schyluje k nej tak je to rovnake ako bolo 🙄 a to ja som mavala mrchy horsie ako po porode 😝 /teda samozrejme neviem aky je prirodzeny 😎/
no maly mi zaspal na pleci a ja dopisala jednym prstom idem ho skusit ulozit do postielky 😅
minkak 😵

pink_lady
27. sep 2009

myslela som bolesti pri mrche horsie ako bolesti po porode 😝

ivella
27. sep 2009

pink,tiez som si to tak povedala,ze kedysi nicoho nebolo,neviem...no urcite citil rozdiel,stale to vypluval a odmietal a to som ju prevarala ani neviem ako dlho..
ty si teda mama,takto sa najest..
uz mam kupcu aj na hlboky kocik,tak mi konecne ostane len jeden v byte a snad uz nebudeme zakopavat 😀 😀
manzal isiel na kyselku a pre bobaka,tak si to uzivam sama s bobacikom 😀
co ta julianka,nikto nevie?

giza
27. sep 2009

veru este nevieme co Julianka ma...cakame....som tu dlllho nebola, nestihacka, lebo ivell pamatas sa ako som ti opisovala co sa vsetko stalo tomu jednemu mojmu dietatu? co si mi napisala aby som ako dula take veci ani nepisala? Tak uz to mame za sebou po 3. rokoch znovu ale uz islo ozaj o zivot, postipala ho vraj osa 3x na skolskom dvore v druzine a on sa mi chudatko uz dusil, vyhadzany bol po celom tele a ako by to nestacilo, ked uz bolo po vsetkom...hned druhy den po prepusteni z nemocnice dostal krce do brucha podozrenie na apendix, tak sme do vcera obehavali po nemocnici, nastastie sa nepotvrdil a ho to preslo...a ja som totalne po rokoch ochorela ako uz dlllhe roky nie, zajtra rano 4,30 vstavam do prace a uvidim ako to vsetko rozchodim... 😕 este som si nestihla poplakat z tolkeho frmolu....teraz este vybehat lekarov ktori mu daju taku karticku s liekami, cosi o silnej alergii....sila nikdy mu nic nebolo a to ho pred mesiacom postipala na prst jedna.... 😕 😕
pa, dobru...

ivella
28. sep 2009

gizi,no mam dost,chudatko male 😢 😢 pamatam ako si to pisala..
no treba si poplakat,mne to pomaha 😉 clovek fakt nevie co ho stretne kazdu minutu 😠
ja som sa pred chvilou dozvedela ze vo stvrtok cestujeme k svokrovcom(mala som na vyber,bud oni k nam alebo opacne)a takto nam to vyhovuje viacej 🙂
tak idem poprat,pozehlit,lebo som uz zase sama tak nech to vsetko postiham.. 😨

pink_lady
28. sep 2009

ahojte
giza to mi je luto poplac si pomoze a rychlo sa uzdrav...s t ou alergiou viem o com hovoris ma to aj moj brat tiez ho postipala raz osa len taka mensia reakcia a potom uz na dalsi krat anafylakticky sok...musi so sebou nosit ten balicek s injekciou 😝
ivella takze zase cesta na dolnaky? 😅 snad tam uz nebudu tie muchy ci co vam to tam vtedy lietalo - teda aspon sa mi nieco take mari 😕
my sme sa rano konecne vykakali 😎 nikdy ma tak netesil ten smradik 😀
bola som si dnes na upsvar vybavovat tie prispevky sak ma trafiz tolkych papierov 😕 ale ta teta tam bola celkom zlata ...inak co je to za prispevok tych 2000 sk co trebalo vybavit do 1 mesiaca? 😕

giza
28. sep 2009

dakujem baby....do toho som dnes dostala vypoved (kvoli krize), no tak uz som "total rekal" ☹ ....hmm ale ocakavala som to (som v skusobnej dobe), tak ma to aspon tak nesoklo ale mrzi, lebo by to bol byval fajn job a v dnesnej dobe aj nejaky - je dobry....nastastie sa zachovali velmi fer a dali mi odstupny plat....takze o peniaze tak skoro strach nemam, len by som nerada od janura ostala na urade prace, kde maju vraj vacsie opletacky s ludmi co su tam evidovani (zaradit ich do prace podnikatelia - maju s tym viac papierovaciek ako sa v spravach jeden stazoval)....

pink, necitala som spat, ze preco si tak stastna, ze sa vykakal? ak je to len preto co si ty pojedla a len si ho plne dojcila, tak vies, ze nemusi dlho kakat? (ale asi nieco ine v tom bolo)...
ahojte mozno zas pozajtra tu mrknem ak sa zadari....budte hlavne zdravi vsetci a vsetky....najmensia dnes dostala antb. ako som cakala....sakra, fakt ked sa to se.., tak poradno!! 😠 😠 😠

siska_br
28. sep 2009

giza - ☹ ☹ ☹ to co je za prd obdobie? 😠 to mi je velmi luto, ale veru mas pravdu, na pos...rateho aj hajzel spadne...ale potom obycajne opat slniecko vyjde, ze? bude lepsie, urcite. ja viem, zdravie, praca, to su piliere, teraz trosicku podlomene, ale urcite ich skoro opat vybetonujes! drzim paste

mami.sk
29. sep 2009

ahojte 😉

joj giza to je fakt na nervy 😝 ale drzim palce nech to vsetko dobre dopadne... vraj uz pomaly kriza ustupuje tak hadam bude dobre 😕

ivella
29. sep 2009

no nezavidim,musis byt na prasky zo vsetkeho... 😢 tak aspon teda nieco prijemnejsie....
vsetko najlepsie k meninkam,aj ostatnym Miškám 😀 😀 😀

sivka
29. sep 2009

veru gizka, mas to tazke, ale neboj coskoro sa to zas otoci a bude fajn...c´est la vie....drzim palceky a takisto prajem vsetulinko najlepsie k meninkam, pekny dnik 😎
sisi a vy ako? uz je dobre? myslim na vas 😵
pinky ako vcera? vybavene? dufam, ze som sa na teba moc nevyrutila, ale tak ja som taka bezprostredna vies... 😀
ivell, tak si pekne oddychni u svekrusky 😉
a julianka este neviete co a ako?

siska_br
29. sep 2009

giza -aj my zelame vsetulinko NAJ k dnesnemu sviatku, aspon cosi prijemne v tychto tazkych dnoch 😵 skus si ho dnes pekne uzit, nacerpas nove sily 😉

sivka - dakujeme, ze na nas myslis, asi to fakt potrebujeme ☹ mame sa uz lepsie, hlavne ze sme doma, v piatok nas totiz zavreli do nemocnice 😢 😢 😢 no nebolo to teda nic prijemne, ale mame to za sebou, vsetky samikove vysetrenia dopadli dobre, teplotu uz konecne nema, tak sa uz snad konecne tych bielych plastov zbavime. mam pocit, ze posledne mesiace nerobime nic ine len po lekaroch behame ☹ vy ste mali uvitanie do zivota cez vikend? ste sa tam pekne vsetky postretli citam 🙂 ako sa ma matko? uz musi mat poriadne dlhe vlasky 😅

mami.sk
29. sep 2009

giza - ja sa pripajam, vsetko najlepsie k meninam 😉

a mame este nejakeho dnesneho oslavenca???

pink_lady
29. sep 2009

ahojte
giza noto mi je luto nejak sa to vsetko na teba zosypalo ☹ ale ako kocky hovoria, za mrakmi je vzdy slnko a to vzdy raz vyjde 😉 a vsetko naj k meninam i ostatnym mííšam
siska super ze uz nemate teplotku, tesim sa s vami a zelam nech biele plaste nevidite uz aspon sto rokov 😎 😀 😅
sivka nevybavene ☹ 😠 ale som objednana na stvrtok keby nepotrebujem ten papier na ten prispevok vybavit nedostane ma tam ani par volov sa bojim tusim viac ako porodu 😕 a pripadam si taka tucko bombicka aj sa budem hanbit vyzliect sak kocky ja som sa vcera porovnala so sivkou a ja som asi tak štyri sivky ☹ inak sivka som rada ze som ta stretla na zivo len som sa taaaku trosku hanbila 🤐 😅 😀 a maly maťko je ozaj fesak a je uz velkyyyy je ho skoro cely kocik uz 😵

ivella
29. sep 2009

ahojte,tak muzovi zrusili volno,ostavame doma..mne je to tak jedno,ale neviem ako dostanem bobaka do skolky,ten uz pomaly cestuje a pocita dni..zase si musim nieco vymysliet nanho ☹
pink,to ked si siroka len za styri sivky,este staaaale v pohode 😀 😀 no ked k tym styrom este raz styri,tak to som ja 😀 😀 😠 😝
mna zase chyta riadne moj vyskoceny klb,uz sa ledva postavim na nohu a ked mam maleho na rukach,cakam kedy sa strepem aj s nim(no samozrejme k dokimu sa nechystam--vzdy to rozchodim 😖 )

sivka
30. sep 2009

pink, ivell, prestante s tym, pripadam si ako nejaka objemova jednotka 😀 😀 😀

pink_lady
30. sep 2009

sivka my len realne vidime svoje postavy 🙄
ivella ten klb no mi je luto ☹ ☹ 😢 a nemala by si ist dakedy predsa len s tym k dokimu? 😕 😔
aaaa no ved ty mas dobru fantaziu 😅 nieco na bobaka vymyslis 😉 😀

siska_br
30. sep 2009

sivka - ze objemova jednotka 😀 😀 😀 u nas v brezne sa baby ratali na male piva...jedno male pivo, dve male piva, tri...

sivka
30. sep 2009

pink, no veru realne nie, kdeze by som sa do teba zmestila 4x???? 😀 😀 a do ivell ze 8x????? to je realne? ach, trubky moje 😉
ivell, veru ten klb nejako pories, zajdi za dokim nech ti pomoze, to nie je sranda. ja viem, ze behat po doktoroch pri dvoch detoch nie je prave to co ti najviac chyba, ale zas ked treba...

pink_lady
30. sep 2009

sivka no dobre 😀 ale 2 krat urcite 😅
kocky ja som sa bola dnes dat ostrihat uúz som bola ako diva bara 😝

magda29
30. sep 2009

Pink a kedy si to stihla? Ja sa chystam ale ja by som tam sedela tak 3 hodky (melir) a to trva dlho takze tak lahko to este nebude.
Baby nemali ste taky problem ako ja? Po porode ako som prisla domou tak tak za dva tyzdne mna zacali boliet kolena kosti. Badam to vyse ked sa mam postavit alebo malu ked v sede drzim a sa mam s nou postavit dat do postielky a tak a trva to uz dlho. Baby sa ma pytali ze ci nebudem mat ubytok vapnika. No ja ale neviem tak ze ci ste sa vy s tym nestretli. Dik a pekny vecer.

sivka
30. sep 2009

sisi dakujeme za opytanie, matko ma veru paco na pohladanie 🙂 no a mali by sme sa dobre, ale zacal strasne vymyslat, asi 3 dni ma take strajky, ze nas ide s muzikom porazit. cez den este v pohode, ale na vecer zacne uplne saliet, nechce byt v kociku ani v kresielku, len na rukach a ked ho nahodou skusime dat naspat do kocika alebo polozit, tak je schopny vrestat tak, ze sa az ide zakuckat. buduci tyzden mam s nim byt 3 dni sama lebo muz ide na oravu sluzobne, tak si neviem predstavit ako s nim budem sama fungovat...to sa asi ani nenajem, ked ho polozit nemozem...myslite baby, ze je to normalne? toto nam nerobil...hm, a to som si myslela, ze po tych povestnych 3 mesiacoch uz to vsetko bude lepsie...no neviem, tieto vytrvale revy ma pomerne dost vycerpavaju 😅
no a v piatok nas este caka aj to ockovanie .... 😕
magdi, moze to byt, ze mas menej vapnika ako treba...aj mna obcas pichne v kolene alebo ma krize bolia..no my maminy si toho vytrpime ze? 😅
pink, no super, fotecka bude? veru aj ja potrebujem ostrihat bo mi tak tie vlasiska padaju, ze hroza.

giza
30. sep 2009

jeeeeeeeeej 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😵 😵 😵 😵 dakujem, ze na mna myslite aj s gratulkom, aspon nieco ma potesilo (neodpustim si tiez, ze aj "sivka =objemna jednotka" 😀 😀 😀 😀 - to je fakt dobre...a ked si k tomu predstavim to pivo pred nou na stole, tak sa uz potichucku pucim....)

naozaj neni vsetkym dnom koniec a dnes mi odporucili pracu, kde robi aj Dankyn mangelik....no zial to nieje este iste a skor nie ako ano ze to miesto bude ☹ ....ale nezufam....este nie...i ked obzeram sa po robote ako o zivot, nikde nic.... 😕 😕 😕 🙄 😠 ...

Ivell - zdravie je to jedine a prvorade na svete, daj si to nejak do kopy, lebo bez teba sa to vsetko zosipe doma (nechcem nic zle privolat, len som zrovna asi v dost v skeptickej nalade v poslednej dobe - necudo ze? 😒 ) - na prasky a este ake, ale da sa to , prezit aj horsie by to mohlo byt si vzdy poviem a tiez ze vsetko zle je na nieco dobre a ze ma to iba posilni (zatial su to moje zlate pravidla a vychadzaju.. uz aby bolo po tom...)... 😔

Magdi, nemusi to byt odvapnenim,no nevylucujem ( nie som lekar) ale moze za tym byt aj skryte ine ako napriklad, bolerioza, ktoru ma aj moja najmensia od 1,5 roku ....nemusis ani o tom vediet ze si nieco v minulosti prekonala priznaky alebo vobec mala....(su take pripady)...tiez by som si dala spravit kontr. vysetrenie...je toho viac co to moze byt, neratam tam moznost reumy ( to sa tiez stalo jednej mojej znamej po porodoch v 24 rokoch....a ostala uplne na invalidnom..)

Momentalne sa uz citim lepsie co do nadchy a vobec celej chripky co nas obchadza a som vdacna aj za povzbudive slova tu, velmi mi to pomohlo (D A K U J E M, ze vas mam babeny), teraz sa uz idem ale na to vyspat a dufam, ze sa mi budu snivat lepsie sny ako minulu noc, kedy sa mi snivalo celu dobu so sefom - aby som ziskala job spat, atd....

pa slniecka 🙂

magda29
30. sep 2009

Ahoj sivka.
My to mame tiez niak tak ona sa vzdy napapa tak pred kupanim hodinu potom sa teda ideme kupat a po kupani uspat a to na rukach papat jej uz nedavam po kupani do kocika ju dat nesmiet lebo spusti plac takze uspavame na rukach a ked uz vidim ze preguluje ockami tak si sadnem do kresla a este tak ju na nohach hojdam a popripade hladkam po cielku to uz ocka zavre. A ked si myslim ze by som ju mohla dat do kocika tak spusti plac. No a ja teda to opakujem len s tym ze s nou trochu dlhsie posedim, pomojkam. A potom uz je dobre.
Lebo stalo sa raz ze hodinu pred kupanim sa napapala a po kupani plakala, plakala tak som jej isla dat papat trochu pila a stale plac a plac nevedela som ze co no a ona nechcela papat nebola hladna takze plakala lebo bola unavena a chcela buvat. No a teraz viem takze po kupani nepapame. I nac sme sivka po kupani papavali no len deticky nam rastu a sa menia.

pink_lady
1. okt 2009

ahojte
magdi dala som maleho sestre necch sa teta postara 😎 😀 a na otocku bezala sa ostrihat...a teta kadernicka ma strasila 😎 ze v 6 tyzdnoch nastane vzrat ze ak deti doteraz neplakali tak zacnu a budu plakat az do nevidim...no tak cakam co sa stane 😕 vcera mal 6 tyzdnov a posledne 2 noci spal uplne uzasne od nejakej 21 do 3 a potom az do 8.30-9 ...o tej tretej iba krmenie a spanie dalej
len ma hneva ze ako kolvek sa snazim mu polohovat hlavicku on si ju vzdy vyhrabe 😠 ☹ potom bude mi raz nadavat ze ma zlezanu hlavu ☹
a co sa tyka vecerneho zaspavania tak inak ako pri papani nezaspi vresti az pada dom... 😲 cez den zaspi i bez cuckania ale vecer nie 😝
teraz sadam do auta a frcim k mudr potom snad bude aj fotecka

ivella
1. okt 2009

pink,mne sa maly nezmenil ani po 6tyzdnoch,ani teraz po troch mesiacoch(klop klop)
za cele obdobie sme mali tri dni zle-z toho dva dni boli po ockovani)ale noci chvalabohu su super,lebo to by som musela ucicikat potom oboch 😒
nakoniec asi skoncim u dokiho,lebo sa postavim tak akurat na spicku,no vonku sa premaham ako sa da..
boze nikdy mi nic nebolo a teraz sa se... vsetko a naraz.
giza,na to sme tu,aby sme sa mohli navzajom vyplakat,ked uz to nemame komu povedat 😀
teda ja mojho muza vobec nechcem mojimi bolestami trapit,lebo by sa aj on potom v robote zbytocne tym zatazoval(on si o mne mysli,ze som taka superwoman,ze vsetko hravo zvladnem 😀 )
magdi,skus to s tym vapnikom 😉
pink,som zvedava na tvoj novy look 😅

sivka
1. okt 2009

Caute baby, poradte, co varievate? mam teraz taky obmedzeny repertoar kvoli kojeniu, ze uz neviem, co by som tak ukuchtila...ale len take rychle, zdrave a jednoduche... 😉

ivella
1. okt 2009

sivka,sice nekojim,ale prevlada jednoznacne kuracie masko na milion sposobov,najradsej robim stehno bez kosti a koze,len tak udusene,pridam mrazenu zeleninu(aj cinsku,hocijaku),masirovane paradajky a nemozem sa dojest.ci s ryzou,cestovinou,zemiakmi...a snazim sa zdravo-uz mam styri kila dole 😀 😀 😀 takze ani nesolim,len korenie a cesnak.no a potom pride manzel domov,pozve ma na pizzu a kilo je hore 😠

amatula
1. okt 2009

caute
ivella 😀 😀 máme rovnaky problem celi den sa ovladam a ked pride mm z prace tak sa vecer nacpem..uz mám 5 kil hore co som prestala kojit 😒 🙄

pink_lady
1. okt 2009

tak ja som doma od mudr, vraj ze uz by aj tutu mutu pomaly mohlo byt ale mudr mi nerobil ultrazvuk co ma prekvapilo myslela som ze sa to po porode na kontrolu robi ze je vsetko vnutri ok
ivella daj si ten klb do poriadku to neni sranda ☹ a my by sme mohli konecne ist spolu kocikovat teda ty uz asi moc nechodis po vonku ked uz chodite do skolky ze?