Dievčence z pôrodnice v Trenčíne. Pridajte sa

martinano
7. júl 2009

ahojte kocky sme v novej teme 😉

chymenitta33
3. sep 2009

No ved hej sisi ja vie že si pochopila🙂Ako ja tiež som nikde nebola až na pár krát čo svokra merkovala aj to vždy hysák čo robká, ale tak ho večer uzložím ráno vstane takže oki viem že buva...
Hej znie to pekne...teoria je oki ešte prax 😀

drobec.zz
3. sep 2009

radka, no by bola sila, keby sme šli a nikde nikoho 😀 😀 😀 ja Romanka nemám nikde zahlaseného, prihlášku budem dávať až tento rok a tvoj lucasko je kde, ak si teda myslela škôlku, lebo dnes som mimo 😀 😀 😀

siska_br
3. sep 2009

drobcek - tak ty si sa dnes skoro na stretko vybrala? 😅 ako dobre, ze si sa na bud. tyzden usetrila

chymenitta - tak to mas super, ze ti davidko tak krasne buva, u nas su noci desne 😝 povacsine kazdu hodku hore, pricuc a dokolecka... 😝 😝 😝

newyorkgirl
3. sep 2009

ahojte kocky 🙂 ideme my zajtra smer vychod tak dufam ze prezijeme trmacacku vlakovu v pondelok zas prideme naspat, tak si ideme pozriet svokrovcov, svagrovcov, uz nech sme naspat cestovanie jedno, stale vravim nech uz ktosi vymysli TELEPORT 😀 na stretko sa uz mooooc teskame 😉

siska_br
3. sep 2009

new - stastnu cestu a krasny vikend....a handricky su suuuuuper uplne som z nich unesena 😵 😵 😵

drobec.zz
3. sep 2009

siska, tak ja som mala také noci pri Romankovi az pomaly do dvoch rokov, kazdu hodku az dve hore a ako pises pricuc a spal dalej, to bolo desne, takze som nevysla z cviku a mam to zase 😒

new, vela stastia pri cestovani a to az kam idete??? a vlacikom, no ja som si uz odvykla inac ako autom a neviem si predstavit vlacit tolko veci inou dopravou ako autom, tak štastnu a pohodovu cestu 😉

lucaska
3. sep 2009

drobec 😀 😀 😀 , mi este oficialnu prihlasku nemame , boli sme sa tam pytat ale ze po novom sa davaju prihlasky az vo februari tusim , tak mame cas ,pojde tunak do modrej skolky...............

chymenitta, tak to mas ako my, ulozim lucaska a viem ze bude spinkat az do rana.................. 😉

chymenitta33
3. sep 2009

new--tak si to pekne na východe užite🙂

Sisi.--to on tak od 5 mesiaca hajinká celu noc, ale predpokladám že to je tým že bol od malinka na Nutrilone 😉 ho to viacej zasýtilo.

lucaska-🙂

chymenitta33
3. sep 2009

Kočandy u nás burka fest, davidko v postielke len sedkal a kuki čo to je vylakaný 😒 tak som pohladkala už buvenká 🙂
Ja som bola vo vaničke som dala kúpel, drahý došiel tak kecáme ešte kuki telku a ideme hajajic 😎 🙂 želám krásnu nocku.. 😔

newyorkgirl
3. sep 2009

my nebuvame este lidicky posledne dni co sme tu chodi o tej 23tej spat asi je z toho taka mimo a sa chce furt hrat hoci dnes spala poobede tak ide preto neskoro
ja som dnes 2 hodky stravila u jankovskeho paaaani strasne vela babul k nemu chodi tak ale mam preventivku za sebou este s prsiami na kontrolu marcekovej a mam to komplet, babske behacky 😀

drobec.zz
4. sep 2009

dobre ranko 😉
new, no keď je dobrý, tak tam je veľa báb 🙂

no ja vam zavidim, ze polozite deti a viete,ze vam do rana budu spat, to nas Romi spi, ale vzdy sa zobudi, este nie je asi tak zvyknuty spat tolko vkuse 😒
no na to, že bola burka, tak sa velmi neschladilo v noci, ja som sa potila jedna radost, co mi tak bolo horuco a to okno dokoran otvorene a aj balkon a ani nefuklo 😠 za to dnes je inac skaredo vonku, zase nikde s velkym drobcom na ihrisko, joj 😠

siska_br
4. sep 2009

zuzi, nie ze sa dnes vyberiete na stretko, je fakt otrasne pocasie 🙂

chym - nemyslim, ze by to bolo hladom, co samka budi, on sa sice polopreberie, pocucka kustik ale urcite nie tolko, ako ked ma hlad, a spinka dalej. je to skor o tom, ze chce byt pri mne, chce citit maminku, kojene deti to robia casto. takze som rezignovane zmierena s tym, ze to bude u nas vyzerat ako u drobceka - do 2 rokov 😝

siska_br
4. sep 2009

Rodičovský príspevok do 2 rokov dieťaťa má vzrásť na 256 eur

Má sa to však týkať len tých rodičov, ktorí sa rozhodli pre osobnú starostlivosť o dieťa, stratili svoj pracovný príjem a spĺňajú podmienky nároku na materské

Správa SOCIÁLNE:Rodičovský príspevok do 2 rokov dieťaťa má vzrásť na 256 eur, rozšírená v prvom a druhom odseku o ďalšie informácie.

BRATISLAVA 3. septembra (SITA) - Rodičovský príspevok pre rodičov, ktorí sa rozhodli pre osobnú starostlivosť o dieťa, stratili svoj pracovný príjem a spĺňajú podmienky nároku na materské, by sa mal od začiatku budúceho roka zvýšiť do dvoch rokov veku dieťaťa zo súčasných 164,22 eura na 256 eur. Vyplýva to z návrhu zákona o rodičovskom príspevku, ktorý predložilo ministerstvo práce a sociálnych vecí do pripomienkového konania. Po dvoch rokoch veku dieťaťa do jeho troch rokov by táto dávka mala klesnúť na 164,22 eura.

Rodičia, ktorí dostávali rodičovský príspevok pred 1. januárom 2010, teda pred navrhovanou účinnosťou zákona, v pôvodnej výške, budú musieť o príspevok v sume 256 eur požiadať príslušný úrad práce, sociálnych vecí a rodiny. "Rodičovi sa dáva možnosť a je na jeho rozhodnutí, či úrad práce, sociálnych vecí a rodiny písomne požiada o posúdenie nároku na rodičovský príspevok podľa nového zákona," uvádza ministerstvo práce a sociálnych vecí.

Rodičia, ktorí boli pred narodením dieťaťa nezamestnaní, resp. pracovali len krátkodobo, dočasne a nesplnili podmienky nároku na materské, by mali od januára budúceho roka rodičovský príspevok poberať naďalej v súčasnej výške 164,22 eura so zachovaním jeho valorizácie v závislosti od zmeny životného minima. "Zavedenie tohto zákona si vyžiada v roku 2010 výdavky v sume približne 278,2 mil. eur, v roku 2011 asi 301,65 mil. eur a v roku 2012 približne 311,33 mil. eur," konštatuje ministerstvo práce a sociálnych vecí.

Rodičovský príspevok navrhuje ministerstvo poskytovať len rodičom, ktorí sa rozhodnú pre osobnú starostlivosť o dieťa a nevykonávajú žiadnu zárobkovú činnosť. Výnimkou zostávajú zamestnania na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru. Rodičia, ktorí sa rozhodnú pre vstup alebo návrat na trh práce ešte pred skončením nároku na rodičovský príspevok, by mali mať nárok na nový jednorazový príspevok vo výške 25 % sumy poberaného rodičovského príspevku.

"V prípade, ak rodičovi, ktorému bol jednorazový príspevok poskytnutý, vznikne z dôvodu osobnej starostlivosti o dieťa opakovane nárok na rodičovský príspevok, navrhuje sa tento poskytovať vo výške 75 % zo sumy rodičovského príspevku za príslušné kalendárne mesiace," uvádza ministerstvo práce a sociálnych vecí. Za rodičov, ktorí sa rozhodnú pre osobnú starostlivosť o dieťa a ktorým sa bude poskytovať rodičovský príspevok, bude aj naďalej platiteľom poistného na starobné dôchodkové poistenie, invalidné poistenie a zdravotné poistenie štát .

Rodičovský príspevok sa od začiatku septembra tohto roka zvýšil z pôvodných 158,67 eura na súčasných 164,22 eura. Táto štátna dávka sa každoročne zvyšuje o rovnaké percento, o aké od 1. júla v rovnakom roku vzrástlo životné minimum. V tomto roku sa životné minimum upravilo smerom nahor o mieru rastu životných nákladov nízkopríjmových domácností, teda o 3,5 %.

Vláda sa vo svojom programovom vyhlásení zaviazala k tomu, že "bude presadzovať postupné zvyšovanie rodičovského príspevku v časovom horizonte do roku 2010 tak, aby saturoval stratu pracovných príjmov rodiča aspoň na minimálnej úrovni“. Rodičovský príspevok sa počas súčasnej vlády zvyšoval vždy v septembri podľa zákonného mechanizmu, ktorý sa zaviedol ešte pred nástupom terajšieho kabinetu. Počas štyroch zvyšovaní rodičovského príspevku za súčasnej vlády sa táto dávka upravila smerom nahor celkovo o 717,30 Sk (23,8 eura).

😵 😵 😵

chymenitta33
4. sep 2009

Ahojte cicky 🙂

My sme vstali pred 9 v poslednej dobe dlhšie haji idu mu dva zubky asi aj preto, to vždy dlhšie spinká. Mna bolí chrbát celá som akási dolámaná u nás prší to zase bude deň musím nejaký program vymyslieť nech Davida zabavím 😉

Sisi--hej to viem to už tak sa chce pomojkať🙂to som aj ako myslela že nie len hlad ale aj mojkačky🙂

new--preto vela babuliek lebo je dobrý 😉 🙂

miri3
4. sep 2009

Ahojte 🙂 chymen to bude tým počasím,že si taka nafigu 🙂 naši zobrali malú na chatu, malý spí tak mam chvílku klud 🙂

amatula
4. sep 2009

cafte

ja som v meste ale pocko nic moc asi tu stvrdnem vo vnutri 😒
☹ 😠
inak s tou disco to nie je tak celkom zly napad 😕 😎 😵 😀 ja sa hlasim zostaneme v meste u svokry minule Mato zvladol bravurne bez maminky....tak mozem ist 🙂

chymenitta33
4. sep 2009

amatula-to ani nie disco alebo aj hej proste to tak od 6 do 22:00 alebo tak čo ja viem to sa dohodneme 😉

My sme boli v drogerke na plienočky, obrusky, kremiky na ritulku a tak sme pobehali obchody kým nepršalo a zase už leje.

lucaska
4. sep 2009

ahojte, tak my uz sme doma z kontrolky, tak uz mame vsetko ook............................. 😉 noo len to pocko , takto prsanice ma nebavia, potom je aj chorob vela...jaaaj

minkak
4. sep 2009

ahojte 🙂 no drobec-tak dobre,ze ste teda nesli na to stretko a len si cakal na fotecky na FB 😀 😀 😀

diska kedy ,kde?pridavam sa 😀 😀 😀 och babule ma nestvite a ja ceeeeeeeeeeeeem 😀 😀 😀

siska a vy ako?co tie vysledky teda?potvrdilo sa to?ci...?

lucaska veru pocko nic moc 😖 ale zase aspon poodychujeme 😉 zajtra ma byt uz kusok lepsie 😉

lucaska
4. sep 2009

minkak, keby si ideme len tak posedkat do desiatej niekde kde sa moc nefajci, to by si nesla?????

a ved vies ze disco disco kym to dohodneme, uz aj ty budes moct ist.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

minkak
4. sep 2009

no Lucaska,vsak snad aj ano 😅

OK-tak na tu disku uz sa tesim 😀

giza
4. sep 2009

ahojte maminy 😉
nestiham si vas precitat iba som si vsimla ze je tu pred vami Michael Jackson a ze jeho tema nas prebija 😕 ....
To asi z mojho pracovneho nasadenia...chodim domov total grogy a az dnes sa mi podarilo si na sekundu sem odskocit......dufam, ze sa drzite a ste v pohode (v ramci moznosti...) hlavne myslim na Pinky, hadam uz je konecne domka aj s Olinkom a si to spoolu "uzivaju"...
Majte sa pekne a ak sa podari tak vo stvrtok 10.9.... 😉

chymenitta33
4. sep 2009

Cicky ja som totálka unavená Dejvi ma tak vyčerpal dneska že to až pekne neni🙂vkuse sme mali spoločné aktivitky nech je zajtra pekne lebo ma šlahne.
Teraz som dovarkala plnenú papriku 😉 medyitým odbieham ku telke a sem...pôjdem dať sprchen a hajde buvať..

Cicky tuki som že ako sa tam dostanem, no lebo tn nie je taká "metropola" ako Nemšová🙂 😀 to tam hore ako je OA, plaváren a tam do ulice hore či ako?

Inak dala som new foto ak chcete tak kuki 😉

pink_lady
5. sep 2009

ahojte dakujeme za pochvaly 😅
no pokial som vas precitala tak som zistila ze som zabudla vsetko na co som chcela reagovat 😅 nejak mi uz pamat nesluzi a to som na materskej necely mesiac 😅 😅 😅 co bude po 3 rokoch 😕
drobec pekne spinka dakedy rozmyslam ci to aj moze tolko spat v kuse ci nieje nejaky chory😕 ale vecer uz prisiel na to ze sa sa da aj tak ze po napapani hned nespat tak ked som najviac chcela ja spat tak on by sa bol "rozpraval" 😀 ale tak aspon som si ho poobzerala ze ake ma ocka - ved v porodnici som ho videla len pri krmeni a to vacsinou len spal a spal a spal... 😔
drobec a co ti je ked pises ze len po stojacky mozes -stale tie oblicky? 😕
babule ako obliekate deti na noc - moj si nevie regulovat teplotu este - som mu musela v nocidat na kosielku a dupacky este taku teplu mikinu a ciapocku a zabalit ho mimo perinky aj do deky a aj to mal stale rucicky a nostek ako lad /a ked som ho prebalovala aj nozicky/.... 😕. Sice ma upozornovali ze toto bude asi problem ale neratala som ze to az takto bude 😕. *V pondelok ideme do nemocnice na nieco - ale nerozumiem tomu nazvu ze co to je 😕, v utorok do poradne, potom na ocka a oblicky - tusim zdedil po mne vsetko co sa dalo 😕
ja si inak este furt musim pichat injekcie kazdy vecer 😕 a pchat sa tabletkami a posledne vysledky boli horsie tak mi zvysili davky no dufam ze do konca toho 600nedeliasa to upravi 😅
jaj a ozaj este som chcela ked tu niektori pisali o reverzi no to by som radsej nerobila jedna tam za mojho pobytu taka bola co podpisala a ..na dalsi den sa vratila a ... 😕 ostali po nej dvojicky 😢 a celkovo sa za tu dobu co sme tam boli stalo nejako vela zleho takze som ozaj rada ze som odtial vypadla 😅

liviaf14
5. sep 2009

pinky, ja som čítala, že novorodenci majú stále studené končatiny, ručičky aj nožičky. či je dostatočne oblečené treba kontrolovať na zátylku, ak je tam teplé, tak v pohode, nesmie byť spotený zátylok ale zasa, to je naobliekané veľmi. vyčítala som to na stránke : www.starostlivostodieta.sk - tak skús pozrieť niekedy.

pink_lady
5. sep 2009

Livia diky pozriem, mne to s tymi ruckami zd to tak kontrolovat povedal doktor ked tu v stredu bol

liviaf14
5. sep 2009

pink, to asi preto, že Oliverko je skôr narodený, možno pre tieto detičky je to iné.... veď ja len tak informačne

chymenitta33
5. sep 2009

Ahojte my sme boli vonku na prechádzke veru zimenka, išli sme za ockom do roboty potom prišla krsná mama pohrajkali sme sa išli sme na šalátik do pizzerky..Davko sa vyšantil...Išli deti okolo a David že" deti" krásne to povedal som bola celá happy)))
Teraz su s ním krsní rodičia, nech si ho užijú 😀 ja nožičky vyložené ladovú kavičku popíjam 😎 ...

Pinky-- malý je v kolkátom týždni? David bol 37tt a ako nejako som nepocitovala že mu je zimka alebo čo klasika bodynko dlhý rukáv, dupačky, perinka...

mami.sk
5. sep 2009

ahojte zienky 😉

my sme uz doma, dovolenka paradna len kratka 😉

musim pocitat co ste popisali za ten tyzden, cosi som uz prebehla len tak ocami ale chce to podrobnejsie precitat 😉

giza
5. sep 2009

pinky - fuuu to s tym reverzom som si presla hlavou znovu a znovu neskor po prispeni a veru neni to sranda hlavne ak mas diagnozu aku mas + dotoho tie komplikacie co sa pridali - niekedy to pride ako jednoduche rozhodnutie aj ked tie komplikacie nemas, ze to zvladnes a moze sa to "pekne" zvrtnut... 😒
Co sa tyka studenych koncatin, tak sa na to vraj u deti nema pozerat, ma sa sledovat teplota tela, no nie som lekar...to je skor moja skusenost..