Dievčence z pôrodnice v Trenčíne. Pridajte sa

martinano
7. júl 2009

ahojte kocky sme v novej teme 😉

zabka
30. okt 2009

Ahojky 😉
mami- Niki sa narodila 31.12. tak sme sa asi minuli...Ale narodila sa skor skoro o tri tyzdne...Terezka je sikulka, my este sami nechodime iba tak v postielke okolo, iba stvornozkuje o preteky nestiham jej normalne 😀 A kolko vazite, papa dobre Terezka? My mame 9 120g a 76 cm...
pinky tebe sa to teda sype, dufam ze sa rychlo uzdravis...

amatula
30. okt 2009

ahojte
pink chuda moje tebe tie choroby nedaju pokoj ☹ zelam skore uzdravenie
ivella ty ako by si pribeh o mne pisala z pred par mesiacov....no nastastie uz je ok..sem tam este dake preslapy ale uz máme aspom svoje pravidla co sa smi a co nie... 😉

pekny den 🙂

julianka99
30. okt 2009

Ahojte maminky...
no už som zúfala tak sa idem s Vami poradiť... moja dcérka je už asi druhý týžden dosť vysypaná na tváričke.. boli sme u doktora ten povedal že to má potničky a dal nám zasyp Framykoin ale mám pocit že to nepomáha skôr sa to rozširuje... neviete mi poradiť, alebo sa somnou podeliť o to či ste to tiež nemali. Aby ste vedeli ako to vyzerá pripajam foto v albume... Ďakujem pekne za pomocné rady.. :D

minkak
30. okt 2009

ahojte 🙂
julianka nasa sonicka mala nieco take pred par dnami na tvaricke sice menej ale mala aj cele bruskó aj Veronika to mala tiez v takomto nejakom tyzdni ,vtedy aj teraz sme na to dali Tanno-Hermal Lotio 😉 😉 😉
uz po prvom natreti to bolo lepsie 😉 a po nejakych 3 uz to bolo prec 😉
stoji to okolo 7€ 😉
vyskusaj-pripadne cinkni doktorovi ci to mozes na to dat,ze si pocula ze je to dobre 😉
+ do vody -do kupela sme jej dali septonex prasok ale len stipocku 😉 !!!!!!!!!
verim,ze Vam to urcite pomoze!!!!!!!!!!!!Drzkam palceky nech to mate rychlo prec!!!!!!!!!

julianka99
30. okt 2009

Ďakujem Minkak... vyskúšame ... a Vám to dala doktorka alebo v lekárni?
Asi dnes pobežím do lekárne... :D

minkak
30. okt 2009

julianka nam to doporucila doktorka 😉 normalne Ti to v lekarni predaju 😉
len chod-chod 😉

vieraj
30. okt 2009

juli sudocrem je tiez dobry. nasa Nikolka mala taky vysyp a preslo to. skus.mozno jej to drazdia aj slinky alebo mliecko ked jej tecie okolo ust. ale ona to ma tusim aj nad ockom?inak aj ten framykoin je faajn.pa

momo0703
30. okt 2009

Ahojte,
dahlia ďakujem za tú knihu, tiež si ju pôjdem pozrieť, ak už nebude obsadenááá 😝 😝
Julianka, Tomáško mal tiež potničky, boli sme najskôr u doktorky, tá nám predpísala kvapky fenistyl na ukludnenie a repík na potieranie + excipial mlieko na potieranie, ale veľmi sa mu to zhoršilo cez víkend tak sme s ním išli aj na pohotovosť, tam povedali, všetko vysadiť nechať len fenistylové kvapky a predpísali mu holtov krém /žltý a smrdlavý/ ale to mu naozaj pomohlo. Koľko lekárov, toľko rôznych krémov, teda vyzerá to tak.

minkak
30. okt 2009

momo asi skusaju vzdy co sa len da....a zalezi ake to je...pri Veronike sme tiez mali aj holtovku ,fenistyl aj excipial,ale zase to bolo na nieco ine 😉

ivella
31. okt 2009

ahojte,ja by som napisala to iste,takze nemusim 😉
dnes mi uz obe deti pol hodku spia--nechapem akym zazrakom,ale marek sa vypytal ze ho boli hlavicka a tobikovi to tak vyslo nahodou 😉 😉
tak jeden kludny vecer s manzelom po boku (a mozo aj v inej polohe 😀 😀 😀 )

vieraj
1. nov 2009

caute, co nepisete? inak pocasie strasne, aj na cintorine sme boli s kociarom, ale hrooozna zima.
julinka ako? Potnicky miznu?
byvate niektora na sihoti 3?

julianka99
1. nov 2009

Ahojte 🙂
no my sme sa teraz vrátili tiež sme boli na cintorínoch... všade milion ludí a ziiiiiiiiiiiiiiima :(( ved dnes slubovali slnko... a kde bolo???
No Vieri moc ani nie.. len sa nám zosušili a teraz neviem čo bude dalej... zajtra ideme k dokymu znova sa ukázať.. tak som zvedavá... jááááj verím že sa nám to už stratí.... zajtra to budú 4 týždne... :((( už to máme aj v hlavičke :(((

mami.sk
1. nov 2009

ahojte 😉

juli - my sme pouzivali Excipial a krasne to zmizlo po tyzdni 😉

zabka - Terezka vazi 8,5 kg a meria 75 cm 😉 s jedenim nemame ziadne problemy ale dr. naznacoval ze by mohla mat aj viac ale ked pocul ze uz vyse mesiaca beha tak povedal ze je to OK 😉 v porodnici sme sa urcite minuli, nas pustili domov 23.12. akurat pod vianocny stromcek 😉 uz sa tesim na Vianoce lebo mi to zase pripomenie tie krasne chvilky 😅 😅 😅

ivella - prijemny vecer 🙂

giza
2. nov 2009

ajoj Juli moja neter to mala vsade postupom casu aj vo vlasoch ako opisujes a aj za usami a na krku - no proste vsade a kazal im dr. pytiol krem co dost aj farbi a ani moc nevonia ale preslo im to , no trvalo to trochu dlhsie a tiez si myslim ze tak nejako to odznie aj vam...neboj...prejde to , je to take ocistne stadium kedy si tym babo musi prejst a ty za to nemozes, ze co pojes a pod. poznam x pripadov takychto aj synovec atd... by som mohla menovat... 😉

pink_lady
2. nov 2009

Ahojte, som uplne KO, Oliver je chory - nepapa poriadne, dnes cely den plakal,spal asi 4 krat po 15 min, no hruza, ale odsavacka na vysavac je super vec 😅, poobede mal aj teplotu a vecer plakal asi najprisernejsie doteraz, slzicky mu tiekli ako hrachy,tak som mu dala paralen cipok a vyzera ze zabral, uz daku hodinku spinka.
Nestihla som vsetko precitat, len, juli, nam na to pomohol imazol, zmizlo to za noc,tiez to mal aj vo vlaskoch

ivella
2. nov 2009

pink,bude buvat,neboj,nas cakaju cipky zajtra po ockovani ☹
chod si pobuvat 😉 😉
mlady uz chodi do skolky,tak ja mam pre istotu konecne veget 😅

pink_lady
3. nov 2009

ivella mala si pravdu spal ako dudek az do 6:15 potom trosku napapal a spal do 9.30 ...vcul chrni zas 😀

julianka99
3. nov 2009

Ahojte maminky...
no ja som KO tiež,,,, :(((( naša malinká je teda ozaj riadne vysypaná, včera sme behali po doktoroch... boli sme aj na kožnom... a dali nam kozmetiku Adermu vraj ma zápal kože či čosi také.. :((( ani neviem z čoho... tvaričku jej umyvame len prevarenou vodou a ručičky jej musíme viazať do perinky inak by si to celé rozškrabala, má to strašne suché... vraj to nezmizne hned aj tak po mesiac možno... neviem neviem.. dali nam Fenistil kvapky tak uvidíme... no nikdy som nezažila väčší strach ako o dieťa... jááááj moje maléééé... je to fakt každý prípad je iný a preto je ťažklé riadiť sa tým čo druhí.... achhhh nech je to už preč.... ☹ 😢
Pinky držte sa... neboj to zvládnete :DDD držíme palce...

ivella
3. nov 2009

juli,bude aj horsie...my sme od tretieho mesiaca boli vysypani(so starsim),chodili sme na kozne pravidelne,nic nezaberalo,kadejake olejceky do kupela,masticky...no vysadila som to,nechala som len ten excipial a zmizlo to,no nacakali sme sa ...tusim tak tri mesiace--a teraz uz le kukam fotky chudatko aky bol ..

my sme po ockovani,drahusik ani nepipol,no ked mu isla pichnut do druhej nozky,len sa skaredo pozrel,zacal cosi rorpravat a bolo 😀 😀 ..teraz drichme 😉

ivella
3. nov 2009

nikto?
horiiime,to bude noc 😒
ozaj,ten moj bubak vazi 8.20,snad ho zle zvazila--aj ked po tom vsetkom co zje sa ani necudujem,,ked vidim kolko vazi mala terezka od mami,tak teda diky 😀 a mame 66cm
sivka,kedy idete do poradne?nech trochu porovnam s vasim slizikom 😀 😀 ozaj a co tvoj uces,mas to skratene?

dannynka
3. nov 2009

ivella ja som tu jednym ockom 😉

no teeeda snad nebude noc az taka zla,prajeme aby bola aspon ako tak pokojna 😉 A co sa tyka vahy mi sme boli dnes u dr....Domi ma 71 cm a si predstav ze po 2-tyuňzdnoch schudol nejakych 200g takze teraz ma 7080g,ale dr povedal ze je to ok,ze sa teraz viac hybe a navyse aj po tom co ho pri atb stal prehanalo 😝 A papat papa...vsetko mu chuti pekne otvara pusinku 😵

mami.sk
3. nov 2009

ahojte 😉

ivella - ved maly je chlapisko ako hora a Terezka chce byt asi modelka 😀 😀 😀 nie ako mama 😀 😀 😀

ivella
3. nov 2009

mne sa to nejako nezda,tusim si ho zajtra odvazim aj doma..sak ma nechala vazit ho samu a na tej starej vahe-moc to neviem,,,tak dufam ze som tam prihodila kilo navyse 😀
chuda moje sa tu na mna usmieva a mama pada na hubu 😀

pink_lady
4. nov 2009

ahojte
mna dnes na rehabke zdzubali ze maleho prilis krmim ze je na svoj vek prilis velky 😕 😀 ma tam spovedali ze ako casto ho krmim a kolko vypije 😕 😠 a Oliver ma pekne ociernil 😀 si predstavte doma nikdy neda samovolne hlavicku na lavu stranu, a tam ho vyzleciem, polozim a on otoci hlavicku do lava a je tak 5 minut ...tak som vyznela ako klamarka ze neotaca hlavickou ...ze ved ako krasne otaca hlavickou 😠 😠 😀
inak uz je skoro zdravy len je nejaky moc spavy, nocny spanok mal s kratkou prestavkou po deviatich hodinach spanku /kupanie o tretej rano 😅 / 13,5 hodiny a teraz spi od 10.30 s kratkou prestavkou na rehabilitacii co sa asi na polhodinku prebral a poplakal si ...
pocuj ivella nie je tu na sidlisku daky vzduch z ktoreho tie nase deti tak rastu? 😎 😀 ze by to robila ta suseda? 😀 aka inak bola noc? ze nech viem co nas o nejaky cas caka
mami a ty ako v praci?

momo0703
4. nov 2009

Ahojte mamičky,
nás čaká nabudúci týždeň očkovanie /máme 3 mesiace/ chcem sa opýtať ako to znášali Vaše detičky? Pre istotu mám nachystané paralenové čípky, keby malý dostal z toho teplotu, ale dúfram, že ich nebudem musieť použiť 😒 A ešte jedna otázočka, je chrípkové obdobie, kojím a bojím sa jesť ovocie, ale ako potom mám dostať do seba vitamín C? 😠 😠 Čo z ovocia jete?

martinano
autor
4. nov 2009

ahojte
ja sa hlasim,ze sme ok, matko momentlane trochu soplikuje,ale hadam to bude velkou zmenou pocasia, prileteli sme za tatinom tak sa hlasime z daleka 😉
ked budem mat trosku casu zastavim sa a napisem viac 😉

sivka
4. nov 2009

ahojte, som s matom sama, tatika mame v blave, takze nestiham moc ani citat, nie ze este pisat 😅
marodkom prajem rychle uzdravenie.
chlapom-valibukom gratulujem k takym mieram 😉
my ideme do poradne az 27.11., takze neviem kolko mates vazi, ta nasa vaha ukazuje nejake bludy, zakazdym nieco ine. ale 6 kg este nebude mat 😕 on sa stale trepe, hybe, kope, vsetko skratka spali, tak nestiha moc priberat.
momo, ja som malemu po ockovani dala hned pol cipku a bol pokoj, necakala som, kym dostal teplotu, aj dokina nam tak odporucila. z ovocia jem len jablka bez supky a banany. ale davam si multivitaminy pre dojciace a tehotne zeny, tam je vsetko co treba.
ivell, vlasy mam skratene po plecia a spostupnene. ale farbu mi neodporucila kvoli tomu, ako mi teraz padaju. vraj uz sa mi robia lysiny, tak super...no ale ze to casom zas narastie 😅
marti, tak uz ste s tatikom, super.
pink, no teda Olinko je sikulak, len tak dalej.

vieraj
4. nov 2009

momo ja jem vsetko, okrem pomarancov a kiwi

pink_lady
5. nov 2009

kocky ja som tak KO ze sedim v tuto nocnu hodinu pri pc a cpam sa keksami 🤐 😀
momo ja schvalujem sivkin pristup 😅 dat tu polku cipku hned to ockovanie je zataz a popri tom co daju tym ockovanim do neho je ta troska paracetamolu nic 😉
a tiez si myslim ze toho vitaminu c sa netreba bat, len sa vyhybat citrusovym ovociam
no sivka normalne ti zavidim ze eeste nemate 6 kg to uz ma inak boli chrbat ked Olika teraz pestujem 😝

ivella
5. nov 2009

cauko maminy..pink,si k.o. zo seba ci z maleho?
pozeram ze som sa tu neobjavila,,,no my po ockovani total katastrofa,od utorka sa to pohybuje medzi 38-39 teplotky..no keby aspon spal..tu prvu noc som zazmurila jedno oko o pol siestej rano,,o hodinu sme vstavali do skolky
celu noc som ho nosila na rukach,vo vaku,v kociku-len aby bol ticho..tak sa premahal chudatko,vobec sa mu nedalo zabuvat.rano sa na mna usmieval,akoby prespal celu noc(aj so mnou) 😀
vcera zalomi lo osmej,ja s nim a popravde ani neviem kedy presne zaspal marek
pink,ved maly to papanie niekedy musi dohnat ked tak spi--mala si povedat ze to pribera zo spanku 😀
teda my sa moc netrepeme,dam mu do ruky hracku a on sa skor rozprava a dava pozor,aby mu nevypadla--nema mu ju kto podat 😀
sivka,starneme,,,aj ja uz mam len par vlasov 😒 nas tatik tiez v blave 😉(co by som dala za to keby sme nemali 6kg--chrbat 😢)
jej,marti,ahooj doma2 😀 😀