Dievčence z pôrodnice v Trenčíne. Pridajte sa

martinano
7. júl 2009

ahojte kocky sme v novej teme 😉

martinano
autor
13. nov 2009

ahojte
giza ahoj laktacna radi zvysit tvorbu to je pravda,ale ked to neide,tak to neide, prirode nerozkazeme, ak je dieta hladne treba mu dat jest 😉
sivka nedaj mu len mrkvu,ale aj zemiak nas martin to spraskal cele na prvy raz, kazde dieta je ine a nemusis sa toho bat, inak takuto polievku ma do teraz najradsej.a zacali sme tiez od ukonceneho 5mesiaca.

momo0703
15. nov 2009

Ahojte,
Tomáško má ekzém na ručičkách, najskôr tam mal len také vysušené miesta, ale keď sme ho okúpali, tak mu to hneď sčervenalo ☹ Nepoužívam žiadnu kozmetiku do kúpela, len čistú vodu, pred kúpaním ho len v záhyboch poumývam detským mydlom NIVEA, natieram len olivovým olejom a excipialom na viac vysušené miesta. V piatok som to bola ukázať Dr., tá mi povedala, nech sa objednám u kožnej, volala som Dr. Plesníkovej a tam ma objednali na 25.11. som jej povedala, že čo mám s ním teraz 2 týždne robiť, čo ak sa mu to posunie aj ďalej, a ona, že má veľa pacientov, chcela som si aj prednostne priplatiť, ale vraj sa to na deti nevzťahuje, len na dospelých ☹ , ale že môžem prísť v pondelok ráno o 8.00 a uvidí či ma zoberie, to je sila, tak tam budem čakať možno 3 hodiny a nakoniec mi povie, že ma už nezoberie???!!!

ivella
15. nov 2009

momo,ja som s malym dopadla presne tak isto u tej istej dr. tri roky dozadu...
nakoniec nam stejnak len predpisala excipial,lipobazu a olej do kupela..a fenistil
bojovali sme okolo troch mesiacov,kym to preslo(to som ho aj fotit zakazala,chudatko)no najlepsie pomohol excipial--ten si nechavam stale po ruke aj teraz pri malom..
na chudnutie pouzivam 90-dnovu dietku,podaktore ju poznaju(ze danynka 😉)no a este som neskoncila,,,sak pridu vianoce a bude vsetko naspat.. 😒

giza
15. nov 2009

juj ivell ani mi nevrav o vianociach, uz teraz to citim na sebe ze mam nejake to kilo na viac, co bude potom?

Momo, neboj exemove deti mam aj ja a presne ako opisuje Ivell (len ta mala dobry dopad) ze balneum olejcek na kupanie a exicipialom to riesime do dnes u tej mensej este (skor obycajnu modru indulonu ona exicipial nemusi)...ale to sa vstrebe/zahoji/upravi to neni taky ten tazky typ ale len detsky...neboj 😉 🙂 my sme neboli s tym nikdy u koznej ani u jedneho dietata, uplne zabity cas, ked ti obvodny moze rovno toto vsetko predpisat 😉

ajoj Martinano...tak ako pises...aj nase detska to hned zbastili, ved to ma taku neutralnu chut....som dlho od teba nic neprecitala, zijes? si tu? musim asi spatne mrknut co tu kto popisa....len nestihacka este ..

zabka
15. nov 2009

Ahojky babule,
citala som ze ste hovorili o ockovani aj my ideme teraz vo stvrtok a zevraj to posledne je najhorsie ... 😒 A co mate inak nove? Vsade uz same vianoce aj uz nakupujete darceky?

martinano
autor
15. nov 2009

ahojte
giza ano zatial zijem,aj ked niekedy mam pocit,ze na dlh ☹
sme v zahranici dva tyzdne bola som s malym na slovensku dorabam diplomovku nevedela som co skor, bud.tyz.sa zas chystame na slovensko na par dni aj s tatikom.

momo tak ako pise giza vyskusaj co ti kocky radia excipial kupis aj bez receptu a nemusis tam v zacakarni sa nerovvat hodiny a nebodaj este aj bacile chytat skus, ja pouzivam pri malom seba med je aj pre deti s atopickym ekzemom,vyskusaj to zmenit je aj sprchovy aj mliecko aj krem no vsetko, ja by som to najskor rtiesila takto, nasmu drobcovi sa robili na licku take fliecky vzdy som mu to poumyvala ponatierala tym sebamed kremom a bolo dobre, robilo sa mu to pri smenach pocasia prudkych hlavne jesen zima,aj teraz to mal a uz sa to straca.

u nas vsetko ok, matulo teraz spi,zas zacina soplit, tak som z toho mierne na nervy, pred tyzdnom skoncil uz zas zacina myslela ssom si,ze nejaka bakteria teraz si uz zacinam mysliet,ze zuby vytlacili sa mu spodne posledne stolicky a a asi idu vzrchne posledne dva tak uvidime, lebo len soplikoval a to my vzdy pri zuboch, pri kazdom jednom 😠

giza
15. nov 2009

Martinano ani nehovor, nas vsetkych chripka skolila akoby sme tu prasaciu prekonavali - 3v 1 🙄 ...nemozeme sa z toho vymotat uz vyse tyzdna...nastastie sme to zatial prezili, 2.deti s antibiotikami uz....a ja este som stale malatna mucha 😒
Clovek by si myslel ze fakt ked tie deti podrastu ze uz bude dobre, ale houby ono vzdy je cosi....tak vam zelam nech uz mate po soploch, to su ozaj mrchy.... 😠

Zabka, darceky sa snazim priebezne kupovat, ale tento rok som bola zaneprazdnenejsia ako za poslednych 12 rokov uz nie....no uz len drobnosti dokupit a som hotovo...keby som to nechala na muzovi, tak ich kupuje v den vianoc (zazila som 😠 🤐 )....co ma skor trapi su prace co mam stihnut ako v domacnosti, tak aj pre ukoncenie kurzu duly...no stihnem to len aby som uz bola fit....

julianka99
15. nov 2009

Ahojte dievčatá 🙂)
no veru Vianoce za dverami, to som sama zvedavá ako to zvládneme tento rok.. 🙂) nákupy aj s malinkou :D to bude zábava, každé dve hodinky kojenie niekde na lavičke :DDD hihi...

Momo,viem presne čo prežívaš... aj ja som si to užila na kožnom... ja chodim k doktr. Radosovej, je tiež na Juhu, je velmi milá a ešte milšia sestrička... tiež mi najprv povedala že v decembri má volné... ale ked som povedala že mám mesačnú dcerku ktorá ma tváričku ako rajčinka.. tak hned zmenila názor a dokonca mi odložila časenku na 11hod hned v pondelok a to som jej volala v piatok... no nieje super... :DDD odporúčam Ti ju vrelo, naša má už tváričku skoro ako prdelku 🙂)) za týžden ideme na kontrolu :D ak by si mala záujem dám Ti čislo.. 🙂 len budeš potrebovatť odporúčanie. Držím palce nech Vám to skoro zmizne...

My ideme tento týžden dávať naušinčky a do poradne, som zvedavá ako dopadneme s váhou 🙂
Tak pekný večer a užívajme si tieto slnečné dni :D

julianka99
15. nov 2009

A ešte som chcela...
Nemáte nejaké tipy na plač po kúpani??
My ked kupeme tak v pohode úsmeviky, akonáhle ju dáme na podložku a začneme utierať a mastiť... spustí ale také revy... ako keby ju drali a neprestane až kým neprejdeme ku kojeniu... a pritom hladná viem že nemôže byť... :/ S manželom skúšame na nu rôzne opičky, tony a nič nepomáha... :(((

martinano
autor
16. nov 2009

ahojte
giza no mate to tiez vesele,ale hadam to rychlo v setko poprechadza 😉

tak vianocne nakupy no ja som ich s matom absolvovala mal 9dni, uplna pohodicka to bola, on ani nevedel,ze niekde bol spinkal cely cas takze julianka klud, neboj to zvladnete 😉

tu to vyzeralo,ze hadam aj slnko zasvieti a nic nevideli sme slnko viac ako dva tyzdne je to hrozne ☹

pink_lady
16. nov 2009

ahojte ahojte
my mame za sebou suprovy vikend 😵 tak sme nabity energiou a dufame ze sa nam uz vsetky choroby budu vyhybat 😎
momo co tak skusit inu koznu/kozneho?
ivella kedy dame kocik tour po nasom sidlisku? 😀 mam novinky 😀 😀 😀 😀
sivka nejak mi neschadzas z mysle to s tym mlieckom 😅 neviem, myslim ze ak to inak nejde, treba skusit prikrmy, ked tak radia odbornici, ked bude maťko sýtejsi, bude opat viac spinkat a ty sa tiez viac vyspis a tym ked budes v klude a pohodke budes mat tiez viac mliečka 😉 netreba robit z toho tragediu, ako pise marti, neist hlavou proti muru, my sme uz plne na UM, ked som davala prvy krat umele, pripadala som si strasne, ako neschopna, mala osm vycitky ze mu nedokazem dat to najlepsie ale ocenujem to teraz ked ho ulozim o osmej a on spinka do siedmej rana 😀 nie je nad vyspatu maminku 😀
marti a co robi chrbtica? a diplomka- kedy budes obhajoat? 😅
julianka - nam proti vecernym spevom pomaha ze ked zacne tak si trosku ho pomojkat a prestane, niekedy pomoze niekedy to uz tak s detmi byva 😀 😀 😀 musi ti aj zaspievat aby si nezabudla ze ju mas 😎

ivella
16. nov 2009

pink,stredu doobedu?zbavim sa jedneho drobca,hodim doma kafe a mozme vyrazit--ak nebude prsat

pink_lady
16. nov 2009

ivella doriesime cez ip 😀
kurnik ludia dieta mi spava cele noci a ja posledne noci nie a nie spat nejak ma spanok obchadza ale to vzdy po mrche som mavala taky tyzden bezo spanku, asi hormony 😕

pink_lady
16. nov 2009

tym som chcela povedat ze teraz mi oci klipkaju ale sak spat nemozem kedze mlada mi za chrbatom zuzle nieco popod nos namiesto toho aby spalo 😀

giza
16. nov 2009

pink 😀 mile s tym zuzlanim ....
To je ako zakon schvalnosti s tym spanim 😠 ....nastastie toto uz mam za sebou , chcelo to len cas a aj mne sa potom dalo spat, mozno fakt aj tie hormony, zvyk tela, atd...najviac sa mi to popravilo, ked som zacala chodit do prace, to este len vecer sa zapla TV (o 20.hod.) a uz som mala oci podopierane sirkou... 😀 😀 😔 ako mimino...ci so sliepkami? 😀

pink_lady
19. nov 2009

caute dako to tu spi 😅

my dnes mame 3 mesiaciky 😵 a ideme na nozicky tak mam trosku strach lebo minule to vyzeralo na dysplaziu ale dr hovorila ze to este nehovori na 100% 😒 tak mam taku malu dusicku

julianka99
19. nov 2009

Ahojky.. veru spíme spíme 🙂)
My dnes zasa ideme na naušničky a do poradne... pomooooc... už ma prehnalo asi tri krat 🙂))
To bude plaču :(((( Držte palce...
Pinky držte sa a daj vedieť ako ste dopadli 🙂))

giza
19. nov 2009

baby drzim palceky aj jednej aj druhej... 😉 dajte vediet ako ste dopadli....pinky u ktorej ste boli?

klya1
20. nov 2009

Kocky - Julianka, Pink, ak budete mat trochu casu a naladu, napisali by ste mi, prosim, ako u Vas prebieha poradna s drobcom? Co vsetko Vam kontroluju? Komunikuje s Vami lekar/-ka? Dakujeeem.

giza
22. nov 2009

a nic nove o vas neni pocut, babeny tolke dni...no nic idem vas mrknut na FB aj ked Pink ako ste dopadli tam urcite nevycitam.... 😢

julianka99
22. nov 2009

Ahojte maminky 🙂)) no kde ste??? 🙂))
My už mááááme naušničky 🙂)) ale to bolo plaču :((( aj mamina plakala...
Vážime 5,5kg a 60 cm 🙂)) len dúfam že to tak pôjde dalej, lebo mám pocit že na mna ide akási laktačná kríza... máte s tým skúsenosti? Čo vtedy robiť? Malinká chce stále papať a ja mám prsia akési prázdnejšie.. hlavne teda na večer... :(((
Pinky ako?

vieraj
22. nov 2009

juli, len prikladaj aj 18x za den. rozbehne sa ti mliecko tak do 3 dni. uz si bola u p. Hromnikovej?

vieraj
22. nov 2009

klya nas iba pocuva od zaciatku a prstami stlaci fontanelu. nic via. ked sa na nieco opytam, odpovie, ale nic viac. mam akosi pocit, ze sa mam bat nejakej chotŕoby- najviac ma mata autizmus, celiakia a cukrovka. ja ani neviem preco mam taky blby pocit.
inak mala som dost tazky porod, tahali ju zvonom a viacere mamicky mi vraveli, ze ked oni podobne rodili ako ja, tak chodili po vselijakych vysetreniach a nas neposlali vobec nikde. neviem ci sa nieco nezanedbalo.....
no tak uz len difat, ze prepustacia sprava z porodnice bola pravdiva a vsetko je podla toho ok....
peknu nedelu

amatula
22. nov 2009

zdravim vsetky..davno somm tu nebola..akosi neni cas..teraz som slamenna vdova tak mám viac casu 🙂

julianka laktacna kriza sa ti moze len zdat..mliecka napriek tomu mozes mat dost..a hlavne vecer byvaju prsia prazdnejsie...pit vela vela tekutin!!vyvzena strava.....mne vzdy zabral tvaroh a ryza!!a prikladat staale-vzdy ked si mala zaziada aj ked sa ti zda ze neni co 😉

klya1
22. nov 2009

Vieraj no ja mam tiez akesi zmiesane pocity z poradne. U nas sa vazi, zmeria obvod hlavicky, popocuva a pozrie do hrdla. V podstate som rozhodnuta pediatricku vymenit, lebo ked z toho nemam dobry pocit uz teraz, ked ani nie su vaznejsie problemy, tak neviem, ci jej budem dost doverovat v pripade, ze by bolo treba. A tiez ma strasi hlavicka. Mali sme ju dost zlezanu (teraz uz drobcek sama meni strany, ale na zaciatku to bol fakt boj). Neprijemne bolo, ze som mala pocit, ze nasa lekarka videla moje dieta zo "zadnej strany" az na moj popud... Fontanelu nekontroluje... Ja naozaj neviem, ona mozno aj ockom mrkne na tu hlavicku, ale ked nic nepovie, tak ja neviem. Snazim sa pytat, ale mam pocit, ze ju to obtazuje... Jednoducho - komunikacia viazne. A ja teraz neviem, ci treba nasu lekarku vymenit, alebo je tato situacia normalna u vsetkych lekarov a to len ja som sialena matka 😀

amatula
22. nov 2009

klya urcite by ti mala pediatricka odpvedat..a sama nenutene rozpravat o babetku..starostlivosti on ..o vsetkom a fontanelu by mala skontrolovat!!!pri kazdej poradni
teda ja by som sa urcite neuspokojila len popocuvanim 😉..do roka dietatka urcite nie

vieraj ked si mala porod zvonom...bolo by na mieste vysetrenie u neurologa..ktore pravdebodone uz drobec absolvoval v nemocnici po porode ...takze je vsetko Ok ...na kontroli chodia len deticky ktore boli kriesene...aj to len preventivne ak sa vyvijaju podla planu"..tak uz nemusia 😉

momo0703
22. nov 2009

Ahojte, u našej doktorky: odvážime, pozrie hlavičku, popočúva, zmeria hlavičku, opýta sa či stále kojím, či plače, pozerá na ručičke očkovanie, ktoré nám pichali v pôrodnici.
Ja som sa chcela opýtať na kontrolu obličiek, boli ste všetky po cca 3 mesiacoch na kontrole s obličkami? Ja čo mám kamošky, tak všetky boli a naša dr. o tom nič nehovorí 😒
Julianka, tak ako píšu mamičky, prikladať, prikladať... a skús vineu /ja som ju neskúšala, ale doktorka, ktorá mi bola pri pôrode hovorila, že to pomáha/ ja mám mlieka zatiaľ dosť, niekedy, keď malý spí 8 hodín, tak ich mám také naliate, že mi zase tečúúú /niekedy si ich aj prilahnem/ 😒 😒 keď spím na boku, /teším sa keď si budem môcť lahnúť na brucho 😉 😉 😉

amatula
22. nov 2009

momo nie ak mal drobec oblicky v poriadku..na kontroli pravidelne-zhruba kazde tri mesiace chodia len deticky ktore nemali spravne vyvinute kanaliky 😉 a pod.

julianka99
23. nov 2009

Ahojky... Ďakujem za rady... veru pijem a jem dosť... tak dúfam že sa to upraví.... 🙂)) ozaj čo to znamená ked povie niekto že som stratila mlieko? Ako sa môže stratiť? 🙂))
My na poradni odvážime, popočúva, pozrie fontanelu, pozrie do ústočiek a do plienky 🙂) a tiež očkovanie.. to je tak všetko, nevyzlieka malú aj ked som počula že niekde vyzliekajú....
Momo a tebe prespí malinký osem hodín??? Ty kokšo.... mne malá v noci teiž dosť prespí a veru vtedy mam prsia ako lopty... ale vždy navečer je to bieda... :(( Ozaj ako krmiš? Streidaš prsníky?

ivella
23. nov 2009

u nas sa samozrejme vyzlieka..potom vsetko to co inde,popyta sa ma co dokaze maly nove(aby to zodpovedalo tomu mesiacu...ci si prezera rucky,ci reaguje na to a na to,ci sa zacina pretacat...atd atd)kecame vzdy aj pomimo,spyta sa ci sa ja chcem na nieco opytat..do toho sa maly s nou zacne ohromne vypravat,tak ich necham,nech si pokecaju spolu 😀 😀 ,popocuva,popyta ci chcem nieco predpisat...no ja som spokojna,nikdy ma neodbila,aj ked mam uz dve deti a mohlo by to byt samozrejmostou ze vsetko ovladam...
juli,blahozelame k nausnickam,,,,aj my chcemeeeeeeeeee 😀 😀 😀