Dievčence z pôrodnice v Trenčíne. Pridajte sa

martinano
7. júl 2009

ahojte kocky sme v novej teme 😉

newyorkgirl
26. aug 2009

solmi ja som akosi prehliadla tvoj pre mna hrozostrasny pribeh nausnickovy paaani moji ☹ ja som povedala po mojom zazitku co boli strasne ale strasne revy co som spoza dveri pocula ked nikolke prepichovali uska, ze uz v zivote nikdy radsej nech mala povyrastie a dam jej nastrelit, ak by teda bola druha mala 😀

adkag
27. aug 2009

ahojte,ja akosi nestiham,kym som vsetko precitala tak som aj zabudla komu co odpisat. ale skusim 🙂 .

drobec,tak sa drzkajte, Romanko tiez tak casto papaval v noci ze?mne natali papavala do 5 mesiacov raz a teraz uz aj dva tri krat. nejak sa to zhorsilo, celkovo jej spanok v noci. aj uspavat ju musim,inak zaspava aj vyse hodiny.

Giza,tak to mas sikovne deticky ze ti takto vydrzali a postarali sa o drobcov,hlavne ked ti starsi su chalani,super.

Pink,super ze ste uz domka, tak si to uzivajte spolu.

Solmi, az sa to zle cita,chuda malinka. my sme pre tieto mozne problemy dali malej nastrelit nausnicku v zlatnictve, nemala vobec ziadne problemy,absolutne ziadne krvacanie,hnisanie,nic. ktovie ako by zvladla prepichovanie.

Sivka,mas problem s mirenou? ja som si dala Arianne teliesko,to je bez hormonov a zatial v pohode. snad sa to nezhorsi.

adkag
27. aug 2009

new, my sme davali nastrelit v 3 mesiacoch a v pohode.

adkag
27. aug 2009

inak dnes je tu nejako tu=icho,vyuzivate pekne pocko a ste vsetky vonku?

pink_lady
27. aug 2009

ahojte, nie nie sme este doma mozno utorok, ja som daco chycila do brucha daky bacil tak berem atb
Pisem len cez mobiĺ tak preto tak na rychlo.

drobec.zz
27. aug 2009

no my sme boli dnes na poradni a pribrali sme 300g 😉 doktorka nás pochválila, len s tým naším spánkom aj každú hodinku sme hore 😝 ale hádam sú to len začiatky a to som si myslela pri Romankovi, že vstávať každú hodinu a pol až dve je často a som netušila, že to môže byť aj horšie, ale keď je mliečko tak nech pije a rastie, aspoň skôr vyrastie a skôr začne spinkať dlhšie 😀 😀 😀

adkag, no vstával aj Romanko, ale ten každe 2 hodky sa napapkal a spinkal, ale trebalo s ním občas aj v noci tancovať, Tomáško sa niekedy v noci rozkuká a potom nie a nie zaspinkať, a je hore aj hodinku aj dve a potom znervoznie, lebo už je unavený. Miško sa smial, že to každá druhá noc bude dobrá 😒 ale ked neprší aspon kvapká 😵 😵 😵

ešteže ja prepichovať uši nemusím, lebo dnes som mala dosť, len keď Tomáškovi krv brali, už chápem,prečo rodičov nechcú púšťať k zákrokom 😢

pink, vy ste už doma? tak to ste supiš rýchly, tak sa zotavujte a potom daj vedieť ako sa máte 😉

ivella a aký kočík si si rezervovala???a s tvojím nie si spokojná? 😲

my už máme od včera konečne autosedačku aj pre malého, tak teda dúfam, že sa mu bude v nej dobre sedieť a cestovať 😉

mami.sk
27. aug 2009

ahojte 😉

vcera som cely den len citala co ste popisali 😀 😀 😀

my sme uz doma , no nie nadlho, v nedelu ideme na tyzden do Terchovej tak sa uz tesim 😉

drobec - tak krasne rastiete, s tym spankom sa to hadam zlepsi 😉 len rozmyslam naco malemu Tomaskovi brali krv???

pink - srdecne gratulujem k Oliverkovi, hlavne nech ste obaja zdravucki a skoro doma 😉

ivaz
27. aug 2009

Na Trenčíne ticho, tak som prišla aj ja kuk na vás.
Drobec neboj zlepší sa to, tak za rok určite.
Ivella, obdivujem ťa pri dvoch deťoch odstrekovať mliečko. Môj drobček sa naučil papať mliečko z prsníka až v šiestych týždňoch. Do vtedy som pol hodinu odstrekovala potom kŕmila z fľašky a medzi tým ešte prikladala aby sa naučil papať z maminkinho balenia. To sa opakovalo každé dve hodiny cez deň aj v noci, bola som rada keď som niečo naspala. Takže si neviem predstaviť toto absolvovať pri dvoch deťoch. Neviem či už si skúsila poradkyňu pre dojčenie ale mne veľmi pomohli. Hlavne psychicky. Pokiaľ by ti nesadla pani Hromníkova, tak kuk sem http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po...
Mami, dnes som vám kývala z autíčka, nechcela som trúbiť. Išla si s Miroslavou. Boli ste v poradní?

mami.sk
27. aug 2009

ahoj ivaz, kludne si mohla zatrubit 😀 😀 😀
ja som ta vobec nevidela tak by som aspon odkyvala 😉

hej, boli sme u dr. na poradni, mala krasne pribrala a aj narastla tak som spokojna 😉 taky pekny den dneska, dufam ze vydrzi este dlho takto teplucko 😉

miroslava72
27. aug 2009

ivaz,ja som si vsimla,ze na nas niekto mava z auta,len som v tej rychlosti akosi nevedela,ze kto 😅

ivaz
27. aug 2009

Mami, to je super, že je všetko v poriadku. My sme sa dnes konečne vybrali na očkovanie, tak dúfam, že nebude reakcia, lebo za chvíľku vyrážam ku kozmetičke a chlapci budú doma sami.
Mirka, verím ti, že si nemala šancu zistiť kto na vás kýva z autíčka, ja len aby si vedela, že som si nečistila okienko. 😉

mami.sk
27. aug 2009

ivaz - aj vy chodite k dr. Chudemu??? a co ste to mali za ockovanie???

pink_lady
27. aug 2009

Kocky, nie sme doma, sme stale v nemocnici, Olinko sa ma uz fajn, pozdravuje vas 😀 je z neho velky papkac, vazi 'uz' 2,5 kg ...maminka ma mliecka pre 10 B-) len musi teraz vylievat, ☹ lebo berie antibiotika ☹.

amatula
27. aug 2009

pink super..ze sa má oliver dobre...s tim mlieckom sa netrap...radsej vylievaj len aby sa ti neprestalo tvorit!ked sa vyliecis on si to dobehne 😉 ,,

ivaz ty uz pojdes do prace??

mucilienka
27. aug 2009

ahojte kocky,

neviete mi poradit nieco k doplnkovemu ockovaniu proti HEPATITIDE A? dikes

mucilienka
27. aug 2009

teda neviem, ci A, ci B teraz som v pomykove - je to doplnkove ockovanie, a doplaca sa 30 eur na jednu davku - su potrebne dve davky.. skoda, ze som si nezapamatala vakcinu...

ivella
27. aug 2009

ahojte,tak sme konecne doma,ale super den..
drobec,na jeden dnik vymenim mojho spachotsa 😀 😀 my sme dosli k nasim o 9ej rano,babka behala kdesi.Tobik zaspal o 10ej do 14ej,napapal sa a spi doteraz.aj sme ho prekladali z postele do kocika,potom zase na postel,do vajka,teraz je na prebalovacej podlozke,ze snad sa este dnes preberie.No doniesla som si fotak,s tym ze babka sa hrozne chcela s vnucikom najmensim odfotit...no bez sance 😀 tak zajtra ideme znova 😅
ale neni to tak kazdy den,aj ked kazdu noc ano 😉
chcem x-lander trojkolku,uz po nich pokukujem dlllho...mam "stary" trojrocny tazky kocik,s tym ze som netusila ako sa za tri roky zmeni zostava kocikova v trencine..
muci,ja neporadiim
pink,drzkajte sa,my zasvietenci vieme ze nie ste s drobatkom malinkym este domka 😀
to len koceny co neciiitaju vsetky slohy 😀 😀 a ako sa citis?uz som zvedava ked napises podrobnosti o porode...kludne aj pod novym nickom.ak vam to vyjde v utorok,budem mavat vlajkou na vas prichod 😀
mami,vy chodite az za mosty k dr.?preco?

adkag
27. aug 2009

Zuzi - drobec, my sa uspavame na fitlopte stale a ked sa natali v noci zobudi,tak skusam kojenie a ked nezaberie,tak loptu,potom zaspi.snad sa vam to nejako upravi, este je Tominko moc malinky. Kvoli comu brali Tomaskovi krv? Natali nebrali,len v porodnici.

Muci,ja vobec o tom ockovani nemam info,chcela by som to dat Kubkovi,kym pojde do skolky,vraj sa to odporuca pred nastupom do skolky kvoli kolektivu. ty ides dat Marusku do skolky? my sme uz prihlaseni tu u nas v stankovciach,mali by sme zacat od buduceho septembra,len neviem ci kubka zoberu na cely den alebo len na pol dna,uvidime. ale ja ho aj tak asi dam len na pol dna kym budem doma s natali.

mucilienka
27. aug 2009

adka, ja tiez iba tak ako ty - ze by som ju chcela dat zaockovat.. viem ze sa doplaca na jednu vakcinu okolo 30 eur, treba 2 kusky... ale zabudla som nazov, tak iba tapam...
my do skolky tento rok nejdeme - aj kvoli mimcu, ale najma kvoli tomu, ze je skolka plna, asi tak ako vsada a malu mi nezoberu, lebo som doma 😔

drobec.zz
27. aug 2009

mami, Tomáškovi brali krv, lebo ja som mala kadejaké problémy v tehotenstve, tak ho musia stále kontrolovať a ešte som mala aj tu toxoplazmozu, tak aj kvoli tomu, to musia pravidelne brat a kontrolovať, nastastie prvé testy, co robili v porodnici, tak su ok 😉

pink, to je super, ze mas dost mliecka, neboj, este sa Oliverko napapka, len vydrz a bud v klude 🙂

ivell aj mne sa pacil pri Romankovi X -lander, ale kedze som uz mala kocik, tak som nekupovala a Tomaskovi teraz ostal tiez po bracekovi a kedze teraz nechodim tolko na prechadzky ako pri Romim, lebo skor budem na ihrisku kocikovat a odbehovat za Romim, tak som si nechala stary, ale zakazdym ked dojdem do obchodu s kocikmi, tak len zizam, ale nevedela by som si vybrat 😅 a toho tvojho spachtoska by som hned brala, ja uz som vycicana cela, ale ved my sme este maly, tak hádam ked budeme ako vy, tak aj my budeme vkuse spat 😀 😀

ivaz, aj ja som bola za pani Hromníkovou keď som mala Romiho a tiez mi pomohla, lebo lekári tvrdili jedno a ona uplne ine a pomohlo mi to velmi 😉 takze mozem potvrdit tvoje slova 😉

martinano
autor
27. aug 2009

ahojte nestiham,ale ja sa ozvem papa 😉

minkak
27. aug 2009

ahojte kcoky-tu sa zase popisalo 😵

piiiiiink strasne sa tesim,ze uz sa stiskate 😵 a krasne teda priberate 😵 len mi je luto ,ze Ty mas ATB ☹ tak Ti prajem skore vyzdravenie!!!!!!!!!!

siska tak uz je malinky zdravucky,ked ste sa boli aj kupkat-no super 🙂
amatuila ,no co boli ste na Brezine?ako bolo?a ivell ako na Juhu?

Sivka no verim,Ti ze uz aj lutujes,ale neboj to prejde!!!!!MUSI!!!!! 😉

Mami no vitaj domka,tak ale teda nie na dlho -asi len operies a balis na spat-no teda Vam je-tak si to pekne uzite!!!!

Muci no teda a to uz v marci ked bolo rozhodnutie o prijati do skolok o Vas vedeli?ze budes domka?ked Ti malu nezobrali? 😕 lebo teda o mne nevedeli a malu mi v pohodke zobrali😉

no vsak ale uz aj tak vyzera tak,ze nakoniec zobrali vsetky deturence,ze sa tie miesta nasli 😉 tento tyzden tusim vsetkym prislo rozhodnutie,ze ich dodatocne beru 😉

New a Ty kedy to prides domkov???????Ked uz je aj Matka domka-babule nedame to stretko bud.tyzden???

v stredu alebo vo stvrtok?????????hmmmmm???????mozte????????
ma byt kraaaaaaaaasne pocko 😎 😎 😎

pink_lady
28. aug 2009

ahojte, tak my sme sa rozpapali, vycuca 70 za 5 min a este hlada a hlada, cuca plienku, prsteky a mliecko potvora odtial nie a nie tiect :@😀. Ked si pomyslim, ze pred 5 dnami nevypil ani 5 😲😅. Vsak on ma potom celu spapa :-P
No ale ved dobre, koho by bavilo kazde 3 hod odsavat rucne tych 200 ml, len sa zapotim a este ted to musim vylievat 😖
Ivella, nick nemenim kaslem na nu, ale aspon vidi ze o nej viem, mam ju mam v ...a co si o nej myslim, to je nepublikovatelne 😀
A porod? No to by bolo na dlho takto cez mobil ked pisem, tak podrobnosti ked budem home, ale tak v skratke, odpochodovala som si v jedno slnecne popoludnie na salu, rozrezali brusko a o 50 min ma odtial odviezli na posteli 😀. Pooperacne bolesti boli ale nic proti tomu, ake som mavala endo bolesti pri mrche alebo pri oblickovom zachvate, prip. v tuto noc ked som od bolesti vsetkych svatych videla 😲
No sorry ak som popisala nezmysli, nemam si to ako skontrolovat :$

amatula
28. aug 2009

cafte
pink super super!!!!len tak dalej 😵

ivella aj mna stve ten moj nemoderny 😅 😀 kocik ale keby ja teraz poviem ze by som aj novy zniesla tak neviem neviem 😕 😀 ale tak uz to dakjak prezijeme...

sivka ja som mala taketo trable s HAK..tak ma to stvalo ze som sa na nu vybodla 😒

muci ja za tieto ockovania nie som tak neporadim 🤐 🙂

minkak ja by som aj bola za stert....len tam nastupuje Bobco do skolky a piatok ideme k dokimu..tak neviem neviem co bude 😕

fuj uz nech snežžžíííííííííí...vcera mi bolo tak spatne z toho tepla,,uvidime co dnes 🙄 🙄
uz mám aj obe deti a uz su bitky potom mojkania a zasa bitky a zasa pusinky stiskania a zasa bitky 😅 🙄 😀

ivaz
28. aug 2009

Muci, proti hepatíde B sú detičky povinne očkované. Marušku môžeš dať zaočkovať proti A. Očkovanie sa skladá z dvoch dávok, doporučený rozostúp medzi nimi je 6-12 mesiacov. Očkovacia látka je HAVRIX. My sme včera absolvovali druhú dávku.
Mami, áno dr. Chudý je aj náš lekár. My sme tu nikoho nepoznali a tak sme detského lekára vyberali podľa doporučení kolegýň a nebanujeme.
Amatula, už som späť v pracovnom procese. Momentálne si čerpám starú dovolenku a čakám, čo zamestnávateľ so mnou vymyslí. Je to ešte vo hviezdach.
Pink to je super, že malý je taký papkáč. Aspoň pôjdete rýchlo domkov. Tak sa daj čo najskôr dokopy aby ste si mohli užívať rodinnú pohodu. My sme v nemocnici strávili mesiac a viem, že to tam nie je jednoduché.

solmi
28. aug 2009

Ahojte, tak pink to je vyborne,že maly začina papať.Aj mne mala sa rozpapala a mlieko nechcelo ist,začala som piť vineu a častejšie prikladať a už potom som mlieko davala pre tie nedonosene detiicky. 🙂 🙂

muci aj ja chcem dať Veroniku zaočkovať,ale proti tej klieštovej enfacitide,a teraz zacala uživať bronchovaxon na imunitu pred zacatim skolky.Nasa dr.mi tiež odporučila na hepatitidu A.Najdeš to aj na www.ockovacicentrum.cz,tam je nepovinne očkovanie pre deti aj dospelých všetky očkovania su rozpisane.Ta vakcina na Hepatitidu sa volá Haurix 2 krát sa ockuje a stoji 30,50 eura jedna. 🙂

giza
28. aug 2009

adkag - nam nechceli nastrelit nausnicku 😕 , vraj to musi byt vacsie dieta podla zakona...inak, ze nasej a to som sa pytala v dvoch takych miestach, jedno zlatnictvo a to druhe tetovaci salon 😖 (taky kvalitny samozrejme) to nehrozilo, ze len v nemocnici a u obvodneho a aj ta mi to dokonca odmietla, tak som sa prelozila s detmi inam (to uz v tedy bola od nej taka ceresnicka za tym vsetkym co sme si s nou uzili - babka jedna!!!) a bolo bez problemov zadara (ale plac hrozny).. ☹ ☹

Pinky - dufam ze tou mrchou nie som ja kvoli ktorej si mas menit nick? to by ma mrzelo 😔 ....preco kvoli antb. vylievas mliecko? da sa dnes dojcit dieta aj ked ich beries, je sice fakt, ze sa mu dostane tiez cosi ale co je horsie? tvoje mlieko s antb. alebo umele co mu podavas ?(neviem akym sposobom - lyzickou?)...nech je to akokolvek, tak nam prednasali, i ked to pride divne, ze s antb. a dojcit, ved i pri mastitidach sa to riesi tiez liecbou antb, a neprestava sa dojcit...tak preco teraz? Dokonca teraz lezi kamoska/kllientka v BA porod v26. tyzdni a odstriekava si (no ona nemusela mu podavat toto s antb. kedz este nevypije tolko ani z daleka - mala tiez bacila v bruchu po cisarskom -"potesi" 😒 😠 ), ale bola ochotna mu ho dat keby mohla dojcit... Je dolezite, ze ste spolu a papka 😉 ...fajn vaha 2,5kg...

Nestihala som sem veru vcera ani len kuknut sem skrz priprav za krstnu na zajtrajsiu svatbu ...uz mam predsvatobnu nervozitu 🤐 🤐 🤐 ....
CO sa tyka Samuela tak dnes mal asi blby den..poslala som ho do zahrady pre 3. mrkvy a 2. petrzleny a on mi (z dobrej vole chcel pomoct) vykopaval vsetko 😕 😕 😕 - no asi ma tusaka, ze v otkobry to nebudem stihat ci co 😕 😅

lucaska
28. aug 2009

ahojte, pink tak sa drzte super ze uz ste spolu........

muci, akoze malu nezobrali do skolky?????? a to ockovanie,tak ako pisala ivaz proti hepatitide B su povinne a proti A aj nam doktorka odporucila pri nastupe do kolektivu............

ivaz ,tak ty uz si takato pracantka.tak sa opatrujte.....

stretko ak by ste dohodli na buduci tyzden,tak stihame pravdepodobne aj my.............

asi si vsetky uzivate slniecka, ja som akasi jak primetena, nenormalny upek je vonku, nechapem preco sme nesli k vode.... 😕 😕 😕 😕 ja uz si myslim ze leto skoncilo....... 😅 😅 😅 😅 😅 ale aspom sme mali kraaasne doobedie s minkak a veronikou sme boli na piesku,tak aspom sa vyhrali deturence az mi je to divne ako sa spolu hravaju celkom pekne........... 😉 😉 😉 😉 😉 😉

giza a ty hlavne klud, ved je to len svadba treba si to tam uzit............. 🙂 🙂 🙂 sa mi teraz hovori som zvedava ake stresy budem mat ja, teraz mam klidel, vsetko nakupene, zajednane tak uz sa len obliect a ideme........ 😀 😀 😀 😀

lucaska
28. aug 2009

baby neviem ci nezbohatneme.............ihttp://www.topky.sk/cl/7/545910/Rodicovsky-pris... 😀 😀 😀 😀 😀

miroslava72
28. aug 2009

len co budeme s tolkymi peniazmi robit 😀 😀 😀