Dievčence z pôrodnice v Trenčíne. Pridajte sa

martinano
7. júl 2009

ahojte kocky sme v novej teme 😉

ivella
1. okt 2009

pink,rada s tebou pojdem pokocikovat,doobedu vacsinou nic nemam a len sa venujem maminkovaniu 😅 (ak u mna nesedi nejaka kamka na kave)
nas dokino tiez nerobi uzv,neviem kto ano,v blave je to normalne este v nemocke pri prepustani 😕 ..

julianka99
2. okt 2009

Ahojte kočky... 🙂)
Tak už sme doma.. aj my :DDDDDDDD huráááááá a bez žltačky.. bol to dlhý boj vyvolávania pôrodu ale nakoniec sme tu obe Julky 🙂)) takže je to dievčatko... :D Len tak pre krátke info malá mala 4,65 kg a 54cm... júúúj bolo to ťažké ale oplatilio sa.. 🙂)
Teraz sme už doma a užívame si to spolu... teda ja sa zatial trápim s mliečkom.. máám ho kopec a malinká ešte tak nepije a tak ja mám dva velké kamene na prsiach.. tak ak by ste mali nejaké užitočné tipy a rady budem mooooooooc rada... už som si aj poplakala ved je to horšie ako bolesť zubov... a teraz neviem odsávať neodsávať... ved čím viac odsajem tým viac mlieka budem mať,.. :((( to je kolotoč....
Tak dajte rady prosím ako ste to Vy zvládli... a ozaj kedy ste boli na velkej prvý krát...? Ja ešte nie.. a to sme piaty den po pôrode a ani sedieť sa mi stále nedá... :(((
PAPA

pink_lady
2. okt 2009

ahojte
julianka gratulujem 😵 mala bola riadny valibuk 😵 mlieko musis urcite odsavat lebo dostanes zapal prsnikov a to je len bolest 😕 a neznamena to ze budes mat viac a viac mlieka ja som mala tiez na rozdavanie a teraz ... 😔 a tiez ti moze udriet do hlavy ...vsak odsavaj a pripadne zamrazuj na horsie casy ...skoda ze ja som n emohla tak urobit...
juli a ak by si isla kupovat odsavacku tak urcite nekupuj rucnu avent mne sa stale kazi 😠 len sme zbytocne vyhodili peniaze lebo aj tak sme museli kupit potom elektricku ale inu znacku a aj tak je to lepsie rucne...(myslim prstami)
ivella IP

pink_lady
2. okt 2009

juli a ta stolica no neviem ja som bola cisarsky a bola som hned na druhy den ...ale viem ze kocky ponormalnom porode papali veeeela acidiek a takych a islo to potom lahsie

siska_br
2. okt 2009

juli - gratulujeme hrozne moc, super ze ste uz domka a v poriadku...teda, julinka je riadny valibuk 😵 😵 😵 poriadna baba!!! to je dobre, ze mas vela mliecka, nech len julinke pekne chuti! ak mas moc naliate prsniky, naozaj treba odsat, ako pise pinky, ale nie vsetko, len tolko, aby sa ti ulavilo 😉 daj na to pozor, naozaj taky zapal je velmi neprijemna a bolestiva zalezitost... a so stolicou... ja som si este v porodke vypytala cipok a slo to ako po masle 😉 nebolo, len strach bol veliky 😉 drzkajte sa babulky!

lucaska
2. okt 2009

jeeej Juli, gratulujeme , tak mala je riadna baba, pekne miery ma.......noo s tym mlieckom, len pekne odsavaj, lebo ako pisu babulky , mozes dost zapal prsnikov a to uz je potom ina bolest......pozamrazuj na horsie casy... 😉

minkak
2. okt 2009

Julianka veeeeeelke GRATULKO!!!!!!!!!!Prajem Vam vela,vela zdravicka 😵

tak super,ze mliecka je dost-parada-len pekne odsavaj-hlavne ked to mas ako kamene....ja som si to tiez uzila...
nahrievala som si to horskym slnkom ,aby to islo lepsie 😵 musi Ti to zmaknut!!!!!!
vraj aj teply slivkovy lekvar je dobry na to ,aby to povolilo 😉 alebo skus aj teplu sprchu 😉 mne az tak mliecko v sprche striekalo same 😀 ja som nezamrazovala-hlavne nech to ide von-nech to nieje tvrde 😉

No miery teda uuuzasne-wau 😵 tak si mala co robit....a ako to islo ? o kolkej sa narodila?.....a tak....popis viac,ked si najdes cas 😉
Co sa tyka stolice ja som chodila uz v nemocke pravidelne 😉 treba nieco spapat 5 dni uz je moc....v pohode Ta pustili?lebo vsak tam sa na to pytaju....
Tak sa pekne drzkajte!!!!! 😵

solmi
2. okt 2009

Julianka GRATULUJEEEEM ,prajem Vám vela zdravicka. 😅 😅 😅 😅 Mliečko si musiš odstriekavať lebo potom to je hrozná bolesť.ja som to tak urobila pri Veronke a mala som 40 stupnove horučky a prsník som mala hrozný,ani ruku som nemohla zdvihnúť.Potom som si nakrievala plienku a prikladala som si a odstriekavala.Držkajte sa 🙂

julianka99
2. okt 2009

Ďakujeme babulky pekne 🙂)) už sme na tom lepšie aj s prsníkami chvalabohu... :D v noci bola malá poklad prvá noc a bola tichučko... len ja som si dávala budíky aby som kojila...
Pinky odsávačku už mám... a veru Avent zatíal v pohode tak nestraš :D ja viem že rukou to ide lepšie ale dlhšie... skúšam aj rukou ale niekedy na tom nemám nervy..
Pôrod začal po dvoch vyvolávačkách v nedelu o jednej ráno a a na sálu ma zobrali o šiestej ráno, bolesti boli ale stále som sa neotvárala tak mi dali o dvanástej na obed dve infúzky a už to išlo.. bolestí nekonečené.. a pol šiestej večer bola malá vonku ... :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Baby ja som teraz stále ako keby ma vymenili.. stále plačem.. som taká lútostivá... Vy ste to tiež mali? Kedy to skončí...? 🙂
No a mám krásne šitíčko... :((( auauauaua..... kedy to nebude boileť? Čo ste si VY dávali takto po zákroku? NEch sa to lepšie hojí...

vieraj
2. okt 2009

poriadne umyvaj sitie po kazdom wc. a vetraj. daj si vlozku pod zadok a nohy pokrc v kolenach. mne to pomahalo. drzte sa a babo je fakt velike. musi byt zlata.paa

lucaska
2. okt 2009

juli,tak super ze uz lepsie......malinka je zlata ked tak pospinka v noci..... s tym sitim ti neporadim ja som nemala jedneho stehu a to mal Lucas 4250G a 52cm.........a k tej precitlivelosti, ja si myslim ze to budu hormony a vsetko okolo , ja som tiez hned pre vsetko plakala....a kedy to skonci??? noo tak to neviem, ja si mylsim ze ma to drzi dodnes ale uz len v malilinkom mnozstve.....ale co uz aj plakat treba....... 😝 😝 😝

ivella
2. okt 2009

ahojte
julianky,blahozelaaaam obom,nech ste zdravucke a spokojnucke 😀 😀
tak v mierach si ma prva predbehla 😉 viem si zivo predstavit tvoj porod 😕 kto ta rodil?
ja som nesedela skoro mesiac,nafukovacie koleso som sa bala ze praskne pod mojou vahou 😝 ,tak mi muzik vyrezal polystyrenovy kruh.neviem preco ti nedali cipok v nemocke,ved to robia pravidelne.po prvom som bola az na siesty den a zakazdym som na wecku rodila,doteraz na to spominam(tie bolesti 😢 )no teraz uz na druhy den a v poho 😉
pink,perfektne si to julke vysvetlila s tym mlieckom,normalna laktacna 😀 😀

mami.sk
2. okt 2009

ahojte 😉

julianka - srdecne gratulujem 😉 krasne miery ma malinka 😀 sa necudujem ze si nemozes sadnut 😝

mne velmi pomahala sprcha, prve tyzdne som tam bola stale a porodnik mi poradil na sitie obklady Rosalgin / len ked ti to bude kupovat muzik ako mne tak aby mu nepredali aj aplikator - ten ti bude nanic 😀 😀 😀 , a to v lekarni povedal ze som po porode 😕 staci len ten prasok na zarabanie roztoku a to ti urcite spolu s tymi sprchami zaberie 😉 /

a urcite odsavaj, ja mam tiez rucnu Aventku a som max. spokojna 😉

tak nech si rychlo fit 😉

mami.sk
2. okt 2009

a ako je na tom mucilienka?

pink_lady
3. okt 2009

tiez som bola s tou odsavackou max spokojna ale kedze ja som odsavala tak 20 krat za den /ja som MM musela davat z flase, herec sa prvy krat tak ozaj prisal az pred tyzdnom v sobotu-len to uz mam na jeho potreby malicko mlieka/ tak sa asi opotrebovala lebo zacala vylietat ta vrtulka chvilu pomohlo ked som ju vymenila za nahradnu ale za chvilu znova...takze som si pri nej hodiny odpplakala odnadavala a teraz lezi nepouzitelna v skrini 🙄
pozrite na tu hodinu nocnu 😔 ....dite mi spalo od 21 do 3 len som sa ja uz o 1 zobudila priserne ma vsetko svrbi vceera som asi po roku si dala syr nivu tak asi z toho som sa...tam by mal byt teoreticky penicilin ...tak asi z toho na to som desne alergicka...tak som si supla antihistaminika, potom nakrmila Oliverka ten uz zas zalomil a mne nie a nie spanok sadnut na oci 🙄 a mame tu kosu jak ...uz by aj zakurit mohli 😔
juli ja som po porode revala v nemocke furt, stacilo ze sa na mna niekto pozrel a mne sa zdalo ze skaredo 😀 a aj doma a trrrooosku som precitlivelejsia este teraz
boooze minkak ze 37 tt ved ty uz mozes kazdu chvilku rodit 😵
inak kocky zacinam vam tusim zavidiet 😀 vsak ja vlastne ani neviem co je to plodova voda a co su to take poriadne kontrakcie a ake to je mat brucho v 9.mesiaci a cakat s napatim ze kedy sa to spusti 😅 ...

julianka99
3. okt 2009

Jéééj bambulky ste zlaté ako pekne mi tu radíte... 🙂))) Vy ste už jedničky, všetko ste si prešli... 🙂
Naša malá v noci len spinká a ja ju musím budiť na krmenie inak by som praskla.... inak tá bolesť je horšie než zuby... :((( no ale ked sa to malé prisaje niet lepšej odsávačky... 🙂
Ranu si umývam ale veru nie po každom WC nechápem prečo mi to nepovedali ???? hmm... :(((((
Inak mám aj hemoroidy.... nato máte nejaké tipy a rady? Čo Ty Ivell váhovo sme si blízko ( myslím s bábenkami 🙂)))
Rodil ma dr. Kaščák a dve super pôrod. sestričky... bez nich veru neviem či by som to zvládla... musím povedať že všetci, teda skoro všetci boli velmi super v nemocke.. 🙂)) najmä na pôrod. oddelení.. fakt zlaté...také by mali byť všetky a všetci zdravotínici 🙂)
Jááj a ozaj čo trhlinky na bradavkách, s tým máte tiež skúsenosti? Ja asi čoskoro budem mať...
Baby inak som bola prekvapená že v nemocke nebalia naširoko... ani natom nejako netrvajú... čo to???? To sú pre mna novinky.. Vy ste balili detičky? Ja neviem či hej či nie...
Pinky neboj možno pri druhom si to tiež užiješ naplno aj kontrakcie aj to bruško.... ale neviem či nám máš čo závidieť :DDDDDDD

sivka
3. okt 2009

julianka aj odo mna velikaaaanske gratulko 😵 😵 😵 vela vela zdravicka a co najrychlejsie zotavenie 🙂
na ragady je super masticka Bepanthen a ta sa nemusi ani zmyvat prd kojenim 😉
na hradzu je este vyborny specialny gel na hojenie hradze znacky Nobilis Tilia z obchodiku Eugenika /v TN za CSOB bankou/ - je cisto prirodny a aj ja som ho mala. ale aj obklady z Rosalginu su skvele 😉
inak fakt hormony robia svoje a ja este dodnes mam take stavy, takze je to uplne normalne, treba to len preckat a ked sa ti chce, tak si aj poplackaj, nech sa ti ulavi.
ja som nasiroko balila do prvej kontroly noziciek, to sme mali ok, tak odvtedy davam na siroko len na noc.

sivka
3. okt 2009

a este, ak budes mat akekolvek problemy s dojcenim, nevahaj sa obratit na laktacnu poradkynu 😵

julianka99
3. okt 2009

Jéééj Sivka Dakujem 🙂) si zlatá... ano ano Bepanthen používam, len ho zmývam.. lebo som nevedela že nemusím 🙂)))) a veru je dobrý 🙂)) poradkynu som už kontaktovala a v pondelok by som mala isť k nej.. tak uvidíme.. len neviem či mám malinkú už takto vytiahnuť von... :/// čo myslíte?

mami.sk
3. okt 2009

julianka - v porodnici si tazku hlavu s balenim nasiroko nerobia 😕 tiez som bola prekvapena ale nakoniec asi aj dobre, lebo kym som malu vyzliekla a obliekla presla aj polhodina a keby som mala davat aj postolky tak by som to uz asi nezvladla 😀

my sme mali balit do 5. mesiaca ale kedze Terezka mala hrozne koliky a furt plakala tak po 3 mesiacoch a aj tak bolo dobre 😉

julianka99
4. okt 2009

No Maminky kde ste? Naša malinká spinká tak Vás tu hladám...
Baby čo nepapáte ked kojíte? Môžem orechy a čokoladu? Čo myslíte?
Včera nám začal krvácať pupček... malá asi moc napínala bruško, tak mám boja... kedy Vám odpadol?
A ešte som jej zbadala v očku krvavú žilku na bielku.... nemali ste to aj VY? Čo to je? Zajtra už pobežím k lekárovi :/// som bojko.... :D

ivella
4. okt 2009

juli,to s tym pupcekom sa stava,ale nemam skusenosti
inak,je dobre ze malinku sledujes,ale nesleduj kazdy milimetrik jej telicka,lebo sa zblaznis,ked zbadas maly pupacik a hocijaku inu odchylku od normalu 😀 😀
orechy ani coko by si vraj nemala,no ja by som ti podla seba povedala ze skus a uvidis,mojmu nevadilo nic
ale..z coko ju moze zapiect a z orechov by mohla byt aj (alergia?)neviem presne,ale ako sme uz kedysi pisali,urcite sa vyhni paprike
no ked ides zajtra k laktacnej,tak ona ti povie,napis si ked tak na tahak co sa chces opytat 😉
- my uz za nejake tri tyzdne zaciname servirovat zeleninku,som zvedava na tie ksichtiky ake bude bobcek hadzat 😀

vieraj
4. okt 2009

julianka, ja jem vsetko, len po troske, jasne, ze aj cokoladu,ale musis vyzistit ci malej nieco nesposobuje tazkosti - hnacky, vyrazky a tak.
nasiroko som vobec nebalila, kontrola na nozicky je po 4 tyzdnosh od narodenia a ked je vsetko ok, tak povedia, ze netreba nasiroko a staci pamperska. potom sa ide v 3. mes. a ked je aj tam vs. OK, tak vobec netreba balit a uz sa na kontrolu ani nejde. len 2x. tak sme to mali my...pa

julianka99
4. okt 2009

Vierka tak to ste mali super... 🙂)) bodaj by to bol aj náš prípad... my dnes máme týžden :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD tak asi si dám za jeden :DDDD
No uvidíme čo jej bude robiť zle... ved ja sa už bojím zjesť aj BEBE dobré rano... :DDD neviem čo sladké si môžem dať a čo nie.. 🙂

mami.sk
4. okt 2009

julianka - ked budes jej pomalicky takmer vsetko tak by sa nemalo nic stat 😉 a ked predsa tak danu potravinu vysadis 😉
mne sa mala vysypala po ananase tak som doteraz ziadne citrusy nejedla a z oregana ju hroooozne bolelo brusko... inac som jedla vsetko okrem strukovin ale po 6. mesiaci ked sme zacali s prikrmami uz aj tie 😉

vsetko s mierou a bude dobre 😉

ivella
5. okt 2009

vierky,vsetko najlepsie 😉 😉
my sme dnes ledva stihli do skolky,mlademu sa nechcelo vstavat 😵
ideme na nozicky,snad uz to bude ok 😉
pink,vcera sme ta obchadzali na ceste pri bille,si fesna mamina a krasny kocik 😅 😅 ,,tesim sa na dnesny pochod cez trencin 😀 😀

vieraj
5. okt 2009

ivella, diky, pot 🙂 esilo..

pink_lady
5. okt 2009

ahojte
ten pochod cez mesto ma zmoril nejako 😝 😀 my jadierka este nemame vobec a na pravom nieco neni ok takze v novembri sme tam zas no a je mozne ze zdedil po to co som tu kedysi pisala 😒 ale neda sa to teraz este povedat na isto 😖
ivella rano vstavam na vahu ze kolko som sa dnes zhodila 😀 😅 dufam ze este dakedy pojdeme kocaruvat 😅

ivella
5. okt 2009

pink,jasan ze pojdeme 😉 no nas maly buvinal az do stvrtej,marek pri pc,tak som nakoniec mala aj chvilu pre seba 😀

ivella
6. okt 2009

koceny co porabate?deti nedaju pokoj? 😀 😀 😀