Dievčence z pôrodnice v Trenčíne. Pridajte sa

martinano
7. júl 2009

ahojte kocky sme v novej teme 😉

siska_br
5. nov 2009

ahojte babule

sa akosi nestiham pristavit 😔 😔

ivka, my sme prave dosli z ockovania, tak sa uz "tesim" co nas caka...zatial sme vsetky odteplotovali a oplakali...ale dnes sme pichli len hexu, na prevenar pojdeme o mesiac a skusili sme nejake preventivne opatrenia, tak dufam, ze to bude lepsie

sa pridavam k skoroplesatym ☹ ☹ ☹ za mladi som mavala taku hrivu a co mi z nej zostalo 😢 😢 😢 tak som to tiez dala zostrihat po plecia

a uz neviem, co som este chcela.

ivka - este furt som tu fotku nevybrala, som hrozna...

julianka99
5. nov 2009

Ahojte maminky.
no Momo držím palce na očkovaní, veru neviem či počkať ale baby asi vedia ako sa zachovať... ved Ti aj tam povedia u doktorky uvidíš... Ozaj ako meriaš teplotu? Do ritky?
S tým vitaminom C máš pravdu, tak by som si dala citron.. mannnáááám... ja tiež jem len banany a sem tam jablka bez šupky, aj tam je Cečko.. len kedže sme stále vyhádzaní tak všetko kysle musím vynechať...
Stále sa nám to moc nelepší... musíme byť trpezliví....
Tak prajem pekný večerik... a kludné noci všetkým... 🙂
Pinky a čo ako sa cítite? Lepšie?

momo0703
5. nov 2009

ďakujem za rady, ja som doteraz jedla domáce hrušky bez šupky a domáce hrozno, ale musela som vyplúvať jadierka aj šupky, tak polovička vitamínov je v čudu, jablká sem-tam, tak ich pridám a skúsim aj tie multivitamínové tabletky pre mamičky, ktoré koja.
Julianka, telotu meriam v ritke 😀
Pokojnú noc všetkýýýým

ivella
5. nov 2009

siska,v pohode,mam tak uzasne obdobie ze mi na kreslenie neostava ani minuta,,,ale bude 😉
sak sa raz haaadam dame dokopy a bude ok ako bolo,lebo by som si tym jemne chcela aj privyrobit..

sivka
6. nov 2009

juuu, ivell, ty kreslis? no totok 😉

ivella
6. nov 2009

nooo,portrety...kde su tie casy,,,ked som chodila do roboty,dosla domov a do tretej rana sedela s ceruzou v ruke--nestihala som zakazky 😀 😀
ale teplotka ustupuje--chvala bohu,tak uz som si aj pospala,tatik pride samozrejme na hotovu vec,vzdycky vsetko podstatne treba zvladnut bez neho 😀
ja som zmenila farbu vlasov o dost bledsiu,no a vobec sa mu to neluuubi,ten by stale len aby som fachcila na ciernej(ale sak aj keby som bola blond tak ziarlit nemusiii 😀 😀 )povedal ze ako som zhrdzavela 😠 😀 ...no co,sak som uz opotrebovana,do stareho zeleza 😎

sivka
7. nov 2009

ivi, tak to je super, ze je Tobik uz lepsie..nas caka preockovanie 27-meho.
Tak ty si takato umelkyna, teeeda. Len keby si na to mala cas co? Ale tak hadam casom sa to opat bude dat. No aj ja by som potrebovala hodit farbu na paco, ale nemam teraz odvahu, ked su take oslabene a padajuuuuu. tak pockam, az prestanu padat a zacnu dorastat...lebo to nembude vekom 😀 ale hormonmi, ved po porode je to normalne.
tak tuto noc kazde 2 hodiny hore a kojenie....ufff, este ze bol muz doma a zlaty - zakazdym vstal aj on a po krmeni krpca ulozil spat. no len od utorka do stvrtka ho mam zas prec - v Banskej Bystrici, tak zas budu noci perne...no ved raz na to budeme spominat s usmevom, ze ake to bolo "skvele" to nocne vstavanie 😅
a to uz Mato raz prespal aj 8 hodin v kuse, tak som sa vytesovala, no ale prisli 4 mesiace a hups aka zmena. ale citala som, ze prave v tomto veku sa detom meni rezim, takze len vyvoleni maju deti, co spia celu noc 😅
len to moje telo keby sa vedelo lepsie prisposobit tomuto novemu rezimu.... 😅
pekny vikend prajem

julianka99
10. nov 2009

Ahojte maminky, kde ste???
Ako sa máte?
Pinky, Momo, Zabka, Ivell, Sivka, Mimkak???
HMMM? Čo nového, kde beháte?
My sa máme už lepšie, vyrážky pomaly miznú našťastie... 🙂))) teraz sme objavili šupinky na hlavičke.... také bile suché... čo s tým??
A ešte mám otázočku - Našli sme si hrčky :( má dve za lavým uškom a jednu za pravým, a tiež jedno na záhlaví :( tak neviem čo to môže byť... na budúci týžden ideme do poradne tak som zvedavá čo nám povie doktor...
Máte s tým niektorá skúsenosť? ☹

momo0703
10. nov 2009

Ahojte, my sme dnes boli na očkovaní, to bolo plačúúúúú ☹ aj nám doktorka odporučila, že hneď keď prídeme domov máme dať paralenový čípok, tak zatiaľ všetko o.k. uvidíme čo bude v noci?! Aj Tomáško má tie šupiny na hlave, najskôr som mu dávala cca 10 min. pred kúpaním olivový olej, poriadne som mu hlavičku namastila, potom som mu detskou kefou na vlásky vyčesala a dala šampón, najskôr som dávala žihlavový šampón, teraz harmančekový z Bubchen. Dnes nám na to doktorka predpísala infadolan, mám mu s tým hlavičku namastiť až hodinu pred kúpaním a potom poutierať a okúpať. Ten infadolan mu predpísala aj preto, lebo sa mu na kolene a ručičkách robia také malé akokeby ekzémy, tak uvidím, či mu to prejde. 😒 Tie naše deťúrence majú strašne jemnú pokožku, stále nejaké vyrážky...a ozaj náš malý už váži 6.33 kg to je chlap 😀

vieraj
10. nov 2009

my sme na tie supiny davali infadolan. vraj je to bezne, deticky to maju, treba to aj nechtami jemne skriabat, alebo hrebienkom. ono to pojde, ked budu vlasky mastne. ten infadolan nam predpisala doktorka

pink_lady
11. nov 2009

ahojte, posuvam, kde vsetk ste, ked tak prsiii 😅 jaaaj uz viem, spite 😀
Olik zacal byt nejaky nervozny, pokial neni na brusku tak len narieka a narieka, ako nahle ho dam na brusko tak sa vysponuje na rucicky a smeje sa
nas ockovanie tiez caka uz co nevidiet 😕
ozaj davali ste aj to proti rotavirusom?

vieraj
11. nov 2009

pink proti rotavirusom nie. pytala som sa Dr. a povedala, ze este len rok s tym ockuju,nevedie ci je to vobec take ucinne ako to stoji. tusim 3tis.sk

pink_lady
11. nov 2009

ja som si to dala napisat ale este neviem ci to mam vyrat 😀

momo0703
11. nov 2009

Ahojte, tak očkovanie sme prežili bez horúčky asi je naozaj dobré dať preventívne ten 1 paralénový čípok, my neplánujeme očkovanie proti rotavírusom asi nie je dobré dávať každé očkovanie, veď to by sme chodili len po očkovaniach, deti si musia vybudovať nejakú imunitu 😒

vieraj
11. nov 2009

inak mne sa nepaci ze sa ockuje do oboch noziciek naraz. to je zataz pre mimi...no ale co uz, aspon jedno pozitivum,ze horucky su len raz...

martinano
autor
11. nov 2009

ahojte
tak my ockovanie vzdy bez cipku bez nicoho zbytocne sme este nezatazovali cipkom, myslim,ze to ockovanie samotne je hrozna zataz, nikdy sme nemali teplotu
julianka ja neviem,ale nas mato mal tieto hrcky po ockovani na rubeolu, nasla som mu ich,ked som ho prebalovala v slabinach a volala som k dr.vraj je to v poriadku,tak skus zavolat 😉
u nas inak vsetko ok, papa zatial

siska_br
12. nov 2009

ahojte babulky 🙂

ani my nestihame

vieraj - tie ockovania nemusis dat pichnut naraz, dokonca sa to ani neodporuca, staci precitat pribalovy letak z infanrix-vakciny...tiez som o tom nevedela, prve dva ockovania sme absolvovali naraz, maly s tym mal dost problem, vysoke teploty po dva dni, plakal, boleli ho nozicky...trochu som toho o ockovaniach nacitala a s dokim som sa dohodla, ze ockovanie posunieme (kvoli zdravotnym problemom) a absolvujeme na dvakrat - nemal s tym absolutne ziadny problem...na tretej hexe sme boli minuly tyzden a som hrozne stastna ze bez vacsich problemov, s omnoho miernejsou reakciou...raz mu vybehla teplotka na 37,4, ale s ocovaniami pred tym sa to neda ani porovnat. na prevenar ideme o mesiac. podala som mu dva dni vyssiu davku vit. C a opakovane viburcol a zvladol to super...rotavirusy sme tiez nedavali - ja nie som velky stupenec ockovani, a nas doktor mi ho ani neodporucil, ked som sa s nim o tom bavila...co lekar - to iny nazor, ze? nuz, treba si asi vediet dobre vybrat z tej zaplavy castokrat protichodnych informacii 😝

sivka
12. nov 2009

ahojte, tak my sme dali aj rotarix. a o 2 tyzdne ideme na preockovanie.
inak, matko ma stale nizku hmotnost /od narodenia sa mu nejak extra priberat nechce/. a na radu laktacnej mame zacat s prikrmami uz o tyzden, teda od ukonceneho 5.mesiaca. mam z toho zmiesane pocity, ale tak ked nam tak poradila, asi je to treba... 😕
mam z toho trocha obavy, ale hadam to zvladneme. tak nam drzte palce 😉

vieraj
12. nov 2009

sivka bola si za p. Hromnikovou z MC?
ja ju uznavam, mne hrozne pomohla, bola som uz v koncoch ked som mala laktacnu krizu...
my sa tiez trapime, nechce ani za svet, najviac je na podbradniku, potom vsade okolo a najmenej v brudku, ale vco uz.bojujeme.

sivka
12. nov 2009

vieri, nie, riesila som to cez internet, ale chystam sa aj do MC, tak uvidim. drzim vam palce, nech drobec pekne papa 😵

pink_lady
12. nov 2009

ahojte sivka a kolko ste za ten rotarix doplacali lebo furt osm to nebola vybrat neviem sa rozhodnut 😀
siska a nechodite nahodou k tomu istemu dr co my, 😕 lebo nam to odporucal 😕 a to co su 3 injekcie no neviem ...myslite ze bude brblat ak sme si to dali predpisat a nakoniec sa rozhodneme ze ee? 😀
a co je to ten infanrix? 😕
sivka a bud rada te na nizku hmotnost, vies co to je vlacit 6,5 kg? 😝 😀

sivka
12. nov 2009

pink - jedna vakcina bola cca 1800,-sk, treba dve....no je to palka...
ja by som rada nosila aj tych 6500g, len keby ich krpec mal... ☹

siska_br
12. nov 2009

sivi, neboj, radila si sa s annag? kazdopadne, ak ti to poradila laktacna poradkyna, tak asi vie o com hovori, ked ti poradila skor prikrmy ako UM asi vie preco...ale skus skocit aj za pani Hromnikovou, ved ju poznas, je to velmi skusena poradkyna, mozes porovnat, aky ma aj ona na to nazor...ja sa do toho az tak hlboko nerozumiem, ale tiez je mi blizsie zvolit s rozumom, opatrne, pomalicky prikrm ako UM. alebo sa este porad s vasou pediatrickou. neboj, sivi, dohonite tazke vahy 😉

pinky - neviem, my chodime k mudr. chudemu...3 injekcie to su tri davky infanrix - hexa vakcina a prevenar sa tiez picha v troch davkach, prvu davku tychto dvoch ockovani by ste uz mali mat hadam aj za sebou, ak si dobre pamatam

podla mna, ked recept nevyberies, je to tvoje rozhodnutie 😉

sivka
12. nov 2009

sisi - dakujeeem za mile slova, teda dnes mi fakt ze dobre padnu...mam z toho vsetkeho nejaku depku ci co...
hej, radila som sa s annag, je zlata. ale zajdem aj do MC popytat sa. no neviem, ci aj tak s tym prikrmovanim nepocakam este tie 2 tyzdne, co nam chybaju do poradne. ved potom uvidime, kolko skutocne maly vazi a co dalej. ved nakoniec mozno bude dokina spokojna, ved on od malicka pribera pomalicky. ale ja mam takisto nazor, ze ak daco treba, tak radsej prikrmy ako UM - hlavne kvoli kravskej bielkovine.
inak co sa tyka spania v noci - asi ideme vo vasich slapajach sisi - uz je to kazde 2 hodiny...niekedy papa, niekedy sa len pricucne, tak mam radost. a o piatej je uz hore a mama pod sa hrat....je to brutal, ja co som vzdy potrebovala aspon 8 hodin spanku, v idealnom pripade 9... 😅
chjo, aaaale tak hlavne nech su drobci zdravi ze? uz to nejako musime vydrzat kym budu zas pekne buvat.

pink_lady
12. nov 2009

sivka mas moj obdiv ze to tak zvladas ja by som asi odkvecla kazde dve hodky 😕 no drzkam vsetko co sa da aby ste teda este tie 2 tyzdne vydrzali a potom uvidite .... 😉 a myslim kazde dieta pribera a rastie inak, niekto priberie rychlo a potom spomaly dakto naopak... 😉

siska ved aj my tam chodime 😉 my mame za sebou este len ockovanie do ramienka myslim ze az teraz najblizsie nas budu ockovat...

sivka a dakujem za info o cene, myslela som ze je to cez 2000 za 1 no aj tak je to palka, ale neviem ci to dat, na jednej strane sa bojim ze ako na to zareaguje na druhej sa bojim aby nechytil niekde dakeho rotavirusa 😕

pink_lady
12. nov 2009

moje nervy ze spomali s tvrdym y kde to ja spejem na tej materskej 😕 😢

siska_br
12. nov 2009

sivka - netrap sa. verim, ze sa o matka velmi bojis, skus sa trosku upokojit, matko si to od teba tiez vezme, mozno sa aj v noci lepsie vyspinkate 😉 boze, len dufam, ze ozaj nepojdete v nasich slapajach, u nas je to stale jedna velka katastrofa... 😝 ozaj ti to teda neprajem.

pinky - a vy ste uz obaja v poriadku s olim? 🙂

ivella
12. nov 2009

caute babule,konecne ze aj niekto napisal 😉 😉
sivka,kadekto skusa davat prikrmy a aj bez odporucania,,,ved ked len uvaris jednu mrkvicku,uvidis co to spravi,,aj ked das za jeden den len jednu lyzicku--teda neviem ako ti radila laktacna,no normalne sa to tak robi,,ale nas krpec ked videl ze jednu..tak revyyyy,malo bolo..teraz zakazdym ked vidi niekoho ze ide jest,cely sa trasie ze to je urcite pre neho 😀 😀
viem ze baby to robia tak,ze si tu mrkvu,alebo jablko alebo co nadavkuju do formy na lad a potom sa da lahko orientovat,denne pridavat po jednej kocke..

my sa mame teraz supeeer,velky brat chodi do skolky a mozme sa doma veselo muckat,uplne z maleho citit klud,presne na minutu ho neham hore dve hodky,sup do kocika,plienku namiesto macka a za chvilu kuk a on spi,,cez dve hodiny,,poobede uz troska tazsie,moc rozptyleni okolo,hluk..
a maminka sa tiez citi trosku lahsie,dala dole 10kil 😀 aj ked je to poznat zatial len na riti a bokoch,,ale uz aspon rifle obleciem 😅

pink_lady
13. nov 2009

bre ranko
siska no od ok to ma daleko 😅 ale tak v ramci moznosti mame relativny klud teda nechcem to zakriknut 😕
ty brdo ivella ze 10 kil to sa ti ako podarilo 😵 porad!!! 😎 😀 Aj ked ja teraz pri mojej strave co mozem tak tiez islo nejake to kilecko dolu ale furt je to vela 😝

giza
13. nov 2009

Ivell gratulko k zhodeniu kileciek 😉 ....
ahojte vsetky som vas dlho necitala a teraz som mrkla iba tu na tuto stranku letmo a chem len sivka, ze ak je to aj s tym vstavanim v noci taketo ako tu citam, tak by som to skusila po troche s tou uvarenou mrkvickou, zemiakom....tym by sa to nemalo nijako pokazit...na noc jestvuju kase, ktore by si mohla miesat svojim mliekom odstriekanym ak sa ti take podari, treba ale davat pozor na obsah ...popravde ale toto neradim ako laktacna, nakolko ta by ti radila zvysit tvorbu, zvysit tvorbu a znovu zvysit tvorbu....