Dievčence z pôrodnice v Trenčíne. Pridajte sa

martinano
7. júl 2009

ahojte kocky sme v novej teme 😉

amatula
23. nov 2009

ivella aj my chcemeeeeeeee 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hold máme smolu 😀 😀 😵 😵 alebo stastie

ivella
23. nov 2009

ked sa nase....,budeme robit,kym nebudu nausnicky 😀 😀
ale inak tak ako som stalec chcela druhe dievca,tak som straaasne rada za chlapca,neskutocneee vyhody 😅 😅
aku zimnu foto si nahodila 😉

amatula
23. nov 2009

ved ide zima nie 😎

no ja uz radsej nebudem pokúšat 😀 stacia mi aj chlapci 😵

amatula
23. nov 2009

aaaale tak ked si predstavim ten Mirkin babinec ked sa vyberie na kavu a nakupy 😵 😵 😵 😵 zavidim troosku 😵 😵

ivella
23. nov 2009

musime si povedat,ze niekedy jedno dievca za desat chalanov 😀 😀

vieraj
23. nov 2009

amatula ale mne nikto nepovedal, co robili v porodnici. a vlastne ani neviem ci ju kriesili, ona neplakala az asi za minutu....a porodnicky som sa pytala ze co mame, a ona: Ja Neeeviem!!!!!!!!!no zazili te uz toto???? vystrasena ako keby spravilanieco zle s tym zvonom...no des...potom chodila cely cas za mnou, ze co je s malou a ako sa citim ja. mala asi vycitky svedomia...no neviem s tymi vysetreniami, asi sa na to opytam....aůle ked ta nasa pediatricka nepovie nic od seba iba odpovei, ked sa opytam, potom si pripadam ako sialena, ze furt nieco chcem vediet....

vieraj
23. nov 2009

momo, neboli sme na oblicky, len v porodnici, to je jedine co mi oznamili, ze absolvovala a este ze ocka a uska. no informovanost ako vysita...v tej porodnici

amatula
23. nov 2009

vieraj keby ju kriesili musi to mat v prepustacej sprave ktoru koniec koncov mas jednu aj ty...keby bolo nutne vysetrenie neurologom urcite by ta na to upozornili 😉
v nemocnici robia sono obliciek,neurologicke vystrenie ked je potrebne...sluch..atd...to vsetko mas v sprave napisane...a svojej pediatricky sa neboj pytat na to ju mas 😉 musi ti odpovedat......
preboha ved uz len ockovanie ti musi vysvetlit o co vobec ide..co do tvojho dietata pchaju....
vobec si nemusis pripadat ako sialena 😨ved ide o zdravie a vyvoj tvojho dietata...pytat sa pytat sa!!!!!na vsetko 🙂

vieraj
23. nov 2009

amatula, dik.
no ved v stredu to na tu nasu ediatricku vyvalím.....
ockovanie, povedala o co ide, dvoma slovami....no ale co uz??????
snad je to s tymi vysetreniami vsetko ok, musim im verit. na prepusťačke je pisane o oblickach, uskach a očkach a viac tusim nic. idem to kuknut.

amatula
23. nov 2009

nooo tak potom je vsetko Ok..neboj urcite by ti bolo povedane keby bolo dake vysetrenie potrebne 😉

momo0703
23. nov 2009

Julianka, malý mi prespí naozaj 8 aj 9 hodín, chodí spať okolo 19-20 a potom sa zobudí medzi 4-6, niekedy sa stane, že sa zobudí aj okolo 2.00, tak rôzne. Ja dávam jedno kojenie jeden prsník, druhé kojenie-druhý prsník, ale niekedy keď tak dlho spí, musím dať z každého trošku, aby som si nemusela odstriekavať. 😒

giza
24. nov 2009

vineu urcite Julianka nepi, nic bublinkove neni v hodne, lebo tak ako teba nafukuje tak aj to dieta.... 😉 na lepsiu tvorbu mas aj caje + velmi dobre je nieco s ovsa, napriklad kolaciky ( mozno aj musly, ci tie bebe)...vela tekutin je sice dobre ale neprehanta to - nie 3 litre! aj 2 je uz moc! neni leto.... 😎

Momo naozaj idu iba na oblicky deti co mali v nemocke uz zle vysledky....( mam 2. deti doma take)..

Vieraj urcite sa pytaj a hlavne si nevsimaj ako to berie ona ( poznam to , je to tazke ked sa clovek potom citi ako nejaka hypochonderka) ale ona tam je od toho..a naviac som teda nevidela tu napisane ci ste mali z neurologie to vysetrenie este v nemocnici a ci je v poriadku? ostatne je v pohode...

vieraj
24. nov 2009

giza, dik. pozeram na prepustacku: ine vysetrenia:
skrining sluchu,
skrining vrodenej katarakty
FKU, KH, CAH,- datum vykonania. a viac nic ani neg. ani nic........
hypertrpfia v pasme 75 percentil,kratko resuscitovane do 1 min., blede, chabe.
CRP v norme
no neviem, ale zda sa mi,ze z neurologie nic. asi nebolo vysetrenie.......... 😖

klya1
24. nov 2009

Jeeeej Ivell, presne toto je jedna z veci, ktore som dufala, ze budem citat. Psychomotoricky vyvoj... Toto je moj uplne najsamvacsi strasiak. Konicky bohvieako nepasieme, bavi ju to sotva par minut a hned ma velmi hlasno upozorni, ze takto veru nie... A ja by som tak strasne rada pocula, ze je drobec uplne v pohode a nezaostava... Inak k teme chlapec/dievca. Ja som povodne chcela len jedno baby a normalne som plakala od stastia, ze to bude dievcatko. A moja polovicka hned - " ale dame este 1-2 pokusy na chlapa, nie"? A teraz uz mi je to jeeeedno. Mna to menenie Pampersiek zacalo akosi bavit 😀

ivella
24. nov 2009

klya--hlavne neporovnavaj...a to myslim doslova.za dva roky nikto nespozna,ci ste zacali chodit v siedmom mesiaci,alebo az ked mala 15mesiacov..alebo ci sa zacala pretacat o mesiac skor ako susedina krpata.. 😀 urcite mas brozurky z porodnice,,na niektorych je pisane tabulkovym sposobom,co ovlada vacsina babatiek v tom ktorom mesiaci--(vacsina neznamena ze vsetci 😉 )
ja si porovnam len svojich dvoch a zistujem ze tento mladsi je o dost popredu nez starsi(no jednozacne citim ze je to tym,ze ja som viac stresovala,kazdy plac som hned riesila ze co sa deje,neskutocne som kontrolovala aby sme boli podla tabuliek,,mozno som ho nutila do veci ktore vobec nemal chut robit 😒 nenechala som ho aby isiel podla svojho tempa(teda aspon tak to vidim)
neboj sa,nezaostava,nie kazdemu sa lubi ked ho tlaci matrac na brusko 😀 😀 moj to nemusel cele tri mesiace a teraz tak spi celu noc 😵
no my mame pokusy v rodine--sme doma styri baby a piaty bol koooonecne chalan(takze som tusila ze sa teraz budu rodit chlapci--no aj tak mi kazdy pripomina,ze som vzdy chcela mat chlapcov radsej nez dievcata---chybal mi starsi bracho,ten moj sa narodil ked som mala skoro 14r.)mna akurat len nebavi ta cena plienok a mlieka 😠

giza
25. nov 2009

Vieraj, normalne sa opytaj svojej dr. ci mala urobene nejake vysetrenie neurologom, ze ty sa vtom nevyznas a ci je to po tejto stranke vsetko v poriadku....nic za to nedas, po hube tiez nedostanes a ak sa na teba bude pozerat divne alebo sa ta dokonca opyta, ze preco sa pytate? tak povies, ze "ako matka by som nerada nieco zanedbala a zaujimam sa o zdravotny stav dietata v tomto smere, kedze bolo resuscitovane/ozivovane, zdravie je predsa to prvorade - no nie pani dr.? ....a basta.... 😉 ..daj vediet ako si dopadla...som zvedava...

Klya - mam za sebou skolenie psychomotorickeho vyvinu a krasne ti to po lopate vysvetlila Ivell...ano su normy, tabulky a aj na ostatnych detoch je to ine (su mozno popredu), ale radsej nepredbiehat, nechat to na tom dietatku, ty sa mozes ako matka pokusit dat ju na brusko, zacina sa to hrou s ruckami, reflexy podporovat (pierkom, stetcekom, kefkou,)atd....su na to take hrave cviky ale myslim si, ze pokial sa jej ty sama venujes a podavas nejaku hracku alebo jej hras divadielko (manusky, plisaky,ktore akoze rozpravaju, alebo len hrkalka), tak jej zvedavost nepusti a pohne sa sama vpred, je to len otazka casu ... kazde dieta ide svojim tempom a to ktore moc rodicia pobadaju az priam preskakuje nejake fazy pri lezeni alebo chodeni, ci posadeni sa, tak aj tak to dieta neskor musi dobehnut preskoceny krok, fazu...stava sa, ze i v zivote neskor sa tak deje v inych smeroch a rodic si to potom nevie vysvetlit...to je na dlho, podstatou je aby si sa tym neznekludnovala a ak mas pocit aj tak ze s tym nieco treba robit, obrat sa na svojho lekara s otazkou co? a ak neporadi, kludne mi napis do IP...

Ivell - paci sa mi ako si to napisala, ze sa ti nepaci iba cena plienok a mlieka 😀 😀 😀 to je realita 🙄 😉 a nie to ze ci mas radsej chlapca alebo dievca....a ved je to koniec koncov celkom normalne, ze na chlapcov si a tatovia zas na dievcence 😅 ...cely zivot som toto pocuvala od mojej mamy aky som tatov maznak, ale to, ze jej bol maznakom moj brat to nevidela (nechcela)...a bolo to pritom podelene fifty - fifty si myslim...ja sa snazim v tomto rozdiel nerobit a jedine co mi deti starsie vzdy vycitaju, ze to co bolo vzdy posledne- najmladsie narodene je najvacsi maznak, tak ale to je tiez v norme... 😵

pink_lady
25. nov 2009

ahojte ale ste toho popisali 😅
ja mam dobru naladu lebo sa mi konecne podarilo zbavit hory zehlenia tak som na seba hrdaaa 😀
ivella ip 😀

klya1
25. nov 2009

Fuuuj, a u nas nie ze hora zehlenia, ale rovno prales 😀 Stahovali sme sa, tak som pozadu. Ivell - ked u nas to na tom brusku ide fakt total zle. Mame teraz slintacie obdobie, s tym som sa uz zmierila (obcas to vypada, ze nemame dieta, ale maleho bernardina 😀 ) Na brusku vydrzi sotva par minut a aj za ten cas sa skoro vobec nesnazi dvihat, ale skor sa zameriava na to, ako co najviac poslintat to, na com lezi. Doslova - slinta na podlozku a olizuje ju ☹
A 5 pokusov? Tak to nieeeeee. 😀 Ale to asi ani nehrozi, lebo ja uz mam po 30-ke 😝 Ufff. To by som pri tom piatom bola uz na dochodku 😀

pink_lady
25. nov 2009

klya Oliver sa zacal dvihat na rucickach zo dna na den, teraz chce byt len na brusku 😅 pred mesiacom sa to dokimu v poradni nepacilo, bol moc pozadu, dokonca aj po odratani toho co sa narodil skor a potom zrazu, ked sme zacali cvicit sam urobil skok ...a to slintanie 😎 😀 a ked si vopcha celu pasticku do pusinky a mlaska na cely byt 😀 😀

siska_br
25. nov 2009

klya - nas samik bol tazky pohodak, flegmos, prevracat sa napr. zacal az v siedmom mesiaci, ked som uz bola dost znepokojena...posledny mesiac je nezastavitelny, rastie nam z neho nenormalny sinter, neposedi...ale cestne priznavam, ze taky vyrazne aktivny zacal byt az po tom, ako zacal dostavat maltofer, mal nizku hranicnu hladinu zeleza, preto bol stale unaveny a chudacik moj maly nevladal...spätne si to s tym spajam, nuz ale nie som lekar, nevedela som...ale tiez som ta chcela povzbudit - ak mas nejake pochybnosti ci je alebo nie je vasa sasenka pozadu, porad sa s vasim pediatrom, dietatko mamickin nepokoj vyciti...

pinky - vy sa ako mate mate, bojovnickovia dvaja?

giza - a ty ako s pracou, co nove?

ivell - ty pocuj, ty sa planujes stahovat do mojho milovaneho brezna/resp. tisovca???? som na prvej strane zbadala tvoje meno v breznianskej teme - skoro som odpadla...ja sa s tebou vymeniiiiiiiiiiiiiiiim!!!!!

vieraj
25. nov 2009

giza, dnes sme boli na poradni. Nikolka ma 8,5 kg, vysku mimo tabuliek- zevraj vysoke dieta, hoci cela family je nizsieho vzrastu...no ale to len tak na okraj...
pytala som sa na rucku/ked ju pestujem tak ju vykruca dozadu, akokeby mala vyklbene rameno/. povedala, ze pokial chyta normalene zpredu, tak je to ok. no a z bruska na chrbat sa malo kedy prevrati, tak ze ked sa jej to nebude darit, mam prist o mesiac, ale dnes som ju nechala, nech mrnci a neprevratila som ju. nech sa chudatko trapi. a podarilo sa. orisla na to ako si pomoct.
no a este o ockovani- ze ona odporuca ockovat, no ale ved vlastne co som cakala od lekara........nasa je uz zaockovana, caka nas len posledna davka, takze uz s tym nic neporiešim...
ty mas skolenie? no to je super, myslis, ze uz by mala sediet bez klatenia sa na strany???????aj to mi vytkla, ze este nesedi...ale ja ju pasivne neposadzujem, lebo cakam kedy sa sama posadi. no a na neurologicke vysetrenie som akosi pozabudla. no snad nabuduce.
tak pa a diky za povzbudenie a odpovede.

giza
25. nov 2009

siska..praca je len typu poistovak.,..aj to mozem byt rada 😒 ....zatial ale este hladam, nemam nic nove v tomto smere a na sviatky ani neponahlam....dik za opytanie 🙂

Vieraj...co sa tyka sedenia, ja neviem ake su tabulky co kazu alebo nie lekeri..skor by som musela vidiet...co dokaze, kde je zrada, kde sa to zastavi a tam podnietit svalovy reflex aj len zaujatim hrackou - skoro vzdy je to o tom trapeni tych prvych par raz...

ivella
26. nov 2009

siska,uz sa ti chystam dlho na ip..idem teraz s jednou pink lady von 😀 a hned potom ti pisnem a vymenime 😀 😀

martinano
autor
29. nov 2009

sem uz nikto nechodi 😢

julianka99
29. nov 2009

Ale chodí... 🙂)) kde ste všetky maminky? :D

mami.sk
29. nov 2009

ahojte 😉

som tu dlho nebola, uz chodim do prace tak casu je pomenej 😔
ani som nestihla vsetko precitat tak dufam ze sa mate vsetky dobre a aj vase drahe pokladiky 😉

ja idem od zajtra na tyzden do Nitry na skolenie, kvoli malej chcem kazdy den dochadzat tak zase budem kazdy vecer K.O., no ale musim nejako vydrzat 😝

peknu nedelu 😉

giza
30. nov 2009

Martinano oni podlahli "caru" Facebooku ( ci ako sa to pise) 😀 ....

MAMI... 😕 klobuuuk dolu 😕 😕 😕 😕 😨 mas niekoho na strazenie? to je sila ako to zvladas,... a este idu sviatky, tak sa drz a oddychuj ako sa len da....

martinano
autor
5. dec 2009

ahojky
tak sem fakty nikto nechodi
giza asi mas pravdu

giza
6. dec 2009

jj 😉 ....ja len sem tam nakukam.....zijes? 😵

martinano
autor
6. dec 2009

ahojky ano
ako sa mas