Digiscrapbook pre začiatočníkov

meggi
11. sep 2007

Ahojte, zakladám túto tému, lebo vela mamičiek chce začat,len nemajú čas čítat si od začiatku diskusiu Mám koníčka Digiscrabook. Snád vám to ulahčí prácu... Sú tu použíté podklady z tejto diskusie, pričom odkazy a návody sú prebraté od šikuliek Rabivy, Hawry a mnohých iných mamičiek...

cistko
10. júl 2008

naozaj tu nieje ziadna z vas co to vie? ☹

monkula
10. júl 2008

čistko, k vloženiu fotky...
Otvor si to pozadie a minimalizu jna lištu, poto msi vyber fotku, ktorú tak ccheš dať, vyrež so približný kruh, ako ej tam, potom saj úpravy, vyjmout, minimalizuj a otvor si pozadie, daj úpravy, vložiť a máš to, potom len posúva do toho kruhu, čo prečnieva vygumuj... 😉 😉 😉

cistko
10. júl 2008

joj teraz by som poprosila nieco ine, nasla som si ramik jeden detsky do toho som vlozila fotku, vlozila som text a cely ten vytvor som chcela dat do dalsieho ramiku ale z ineho programu, vyzeralo to na prvy pokus celom dobre ale kedze nieje program registrovany tak cez cely stred mam napisanu starnku:/ pomoooc, uz som sa tak tesila aj som si to ukladala ako finale a v porovnani s vasimi vytvormi som nic nespravila🙂

monkula
10. júl 2008

taká blbosť, ale nejde to vygumovať? Asi si musíš zapaltiť, ak ho chceš použiť v scrape... 😠

cistko
11. júl 2008

Neslo lebo to bolo akurat cez fotku a a tu by som nevedela opravit 😀 ale nevadi, poradila som si dalsim programom aj ked ten ramcek nebol taky pekny predsa som nejaku pozvanku vykuzlila aj ked na vase nema, no slubila som si ze do narodenin budem macher a naucim sa ako to robite vy 😀 len neviem co na to manzel haha lebo uz teraz som postahovala tolko programov ze mu vlasy dupkom stali ked to vecer videl 😀 😀

monkula
11. júl 2008

aj ja som dnes konečne niečo vykúzlila, kuk do albumu... 😉

janula_nz
11. júl 2008

monkula a preco sa musi davat to minimalizuj? 😨

monkula
11. júl 2008

no, nemusí vlastne... 😅 😅 😅
Ale potom musíš otvoriť fotku, vyrezať z nej, čo chcešm potom soubor, zavrieťm uložiť zmeny, nie a potom pokračovať, ja si to tiež takto komplikujem... 😀

lenkalienka4
13. júl 2008

baby, poradite mi ako si stiahnem adobe photosop? nejde mi to cez slnecnicu.... 😕

eva7780
13. júl 2008

moc sa v tom nevyznam ale skuk kuknut sem:http://www.softmania.sk/Design-A-Foto/Editory-A-Prehli...

eva7780
13. júl 2008

neviem ci ti to pomoze,urcite ti viac poradia skusenejsie,ja som ho mala nainstalovany v pc 😉

janula_nz
18. júl 2008

ten adobe photoshop je plateny ci nie? ako to je?

ka4
18. júl 2008

to neviem ale gimp je určite zadarmo a podľa mňa je dobrý.

janina77
18. júl 2008

monkula - ten tvoj prvy pokus je velmi pekny!!!
Porad - ako si robila tie fotky v ramcekoch? Je to velmi pekne. Gumou? A tie ramiky si mala ako hotove?
Dik za radu.

monkula
18. júl 2008

janinka, Ďakujem... 😵 😵
Rámčeky som si urobial sama a veľmi jednoducho, okolo postavy na fotke som namaľovala štetcom biele miesta, tak ako t ovidíš, potom som to tak vygumovala, aby to vyzeralo také ohorené, otrhané a potom so mt oložila na pozadie, potom som si vymenila farbu za žltú a štetcom, pomalyčky opatrne okolo tých kontúr 😉 😉

janula_nz
19. júl 2008

ka4 ked si dam v gimpu pozadie a potom si otvorim napr fotku , ktoru tam chcem daat, ako spravim , ze mi tamostane? lebo ja bud pozadie mam alebo len fotku. ale fotku v pozadi nie, neviem urobit , aby mi tam ostala ☹

janula_nz
19. júl 2008

ja neviem, podla toho co citam tie vseliake navody a kde su aj ukazky, ja mam iny gimp. niektore kolonky vobec nemam a asi preto to nechce ist 😢

janina77
19. júl 2008

monkula, tak to si sikovna, vyzera to tak originalne 🙂.

sasenka
19. júl 2008

No dnes som stiahla GIMP. Adobe Photoshop som mala na 30dní, verzia už vypršala, ani som to neokukla, nestihla 😒
No ale robiť s tým neviem, aj som kukla nejaké navody, ale nemám tie kity, neviem, kde to sťahujete, hodte nejaké linky, lebo sa trasiem, že čo krásne porobím.... no len aby som vobec niečo 😀 😀 😀
A v GIMPe ak niekto robíte, neviem kde je príkaz "otvoriť ako vrstvu" ja tam mam len "otvoriť" nič ine 😖 som blba, alebo slepá, alebo čo??? 🙄

sasenka
19. júl 2008

Janula, ten isty problem, mam 2 vrstvy ale samostatne, nie "cez seba" a neviem ako dalej s tým, to asi bdem mať zle 😠

adal
19. júl 2008

mám ten istý problém, nie si slepá 😉 , ani ja neviem nájsť " otvoriť ako vrstvu ", zrejme je ten návod iný 😝

sasenka
19. júl 2008

ja mam GIMP 2

sasenka
19. júl 2008

presne veruia 2.4.6

sasenka
19. júl 2008

už som tio raz mala stiahnute a potom mi to nešlo, tak som sa nassss... že som to cele odinštalovala, tak mi niekto PORADTE prosííím, lebo sa na to vykašlem... a deti budu bez upravených fotiek musieť žiť 😀 😀 😀

sasenka
19. júl 2008

ahááá, už som na to prišlááá, super, takže holky, tak to je, že tu dalšiu vrstvu otvoríte tlačítkom Otvoriť ale nie na hlavnom paneli GIMPu ale na tom paneli, čo sa otvorila ta 1. vrstva, no neviem, či so m to dobre napísala.

Proste 1. vrstvu otvoríte na hlavnom paneli.
no a dalšie vrstvy otvoríte tak, že nad tým obrazkom (pozadím) je tiež Súbor, tam Otvoriť/Otvoriť ako vrstvu 🙂 a otvorí vam to v tom obrazku.
na paneli Vrstvy, kanály, cesty si klinite na záložku vrstvy a tam su pekne pod sebou a tam si jednotlive vrstvy prepnete 😉

sasenka
19. júl 2008

ja ma AJ verziu, takže mam tam "Open as layer" - otvoriť ako vrstva

janula_nz
20. júl 2008

sasenka na to som uz aj ja vcera prisla 😝 tak teraz som tak, ze si otvorim pozadie, v tom ramcek a potom fotku. a zase stojim na textom. napisem ho do tej kolonky , co sa mi otvori, zmenim tvar, farbu atd a neviem ako ho dam na tu vrstvu aby zostal tam , kde chcem 😅

no ale postupujem aj ked slimacim tempom 😀

janula_nz
20. júl 2008

ja mam tiez verziu 2.4.6 🙂

ka4
22. júl 2008

janula.text si tiež posúvaš s myškou.a kam ho položíš tam zostane.Možno som to nepochopila.A vo vrstvách ho môžeš posúvať ale len vstvy