Digiscrapbook pre začiatočníkov

meggi
11. sep 2007

Ahojte, zakladám túto tému, lebo vela mamičiek chce začat,len nemajú čas čítat si od začiatku diskusiu Mám koníčka Digiscrabook. Snád vám to ulahčí prácu... Sú tu použíté podklady z tejto diskusie, pričom odkazy a návody sú prebraté od šikuliek Rabivy, Hawry a mnohých iných mamičiek...

markiza
23. okt 2008

ten je pekny JANINKA, vdaka 😉

janina77
23. okt 2008

mne sa viac paci tento
http://natalidesign.blogspot.com/2008/09/and-i-...
len nie je v slovencine ☹
ale uz som ho objednala v anglictine, skusim opravit tie nazvy a ak mi to nepojde, tak to necham v anglictine. Aj tak je to jasne a blizsie nasmu jazyku ako cesky 🙂.

markiza
23. okt 2008

peknucky 😉 ktory si vybrala, ten s farebnym ci s ciernobielym podkladom?

janina77
23. okt 2008

vybrala som s priehladnym pozadim, povkladam si tam nejake pozadia aby mi to ladilo s fotkami.

markiza
23. okt 2008

pekny bude a najkrajsi Dominik 😉

anamor
24. okt 2008

markiza krasny mas ten kalendarik 😵 pochvala velka, sikulka

mimik9911
25. okt 2008

baby a nemate nejaky link na slovensky kalendar ale aj s menami?

janina77
25. okt 2008

davali ste niekto tlacit kalendar alebo fotky cez 24PRINT.cz? Neviete kolko je postovne a balne na slovensko? Nikde na stranke som to nenasla, tak neviem, ci ta cena 99 Kc za kalendar je ozaj taka vyhodna 🙂. (podla mna je, len nech mi nenauctuju 200 Kc za postovne a balne)

ooo
25. okt 2008

mimik - kalendar najdes tu www.calendar.sk

alusha
25. okt 2008

to by aj mna zaujimalo s tym 24print, ake je tam postovne... ta stranka je nejaka neprehladna

halienka
25. okt 2008

Babky, pre tie čo si trošku čosi pamätajú z ruštiny tu je stránka http://www.lenagold.ru/fon/clipart.html je tam obrovské množstvo elementov, len sa to sťahuje iným spôsobom ako sme zvyknuté pri klasických kitoch. Musíte si vybrať v katalógu tému, otvorí sa vám stránka z viacerými obrázkami, ten, ktorý si chcete stiahnuť pod ním ke napísané KAPTNHKA B PNG - na to treba kliknúť, otvorí sa nové okno len s tým obrázkom a vtedy si normálne pravým kliknete a dáte možnosť Uložiť obrázok a uložíte si ho. Ukladáte si len to čo sa vám páči po jednom, tak je to trochu zdĺhavejšie, ale nájdete tam naozaj snáď všetko 😉

sassi
25. okt 2008

ooo odtial sa to neda stiahnut

ooo
25. okt 2008

sassi - vsetko sa da. sprav si obrazok z toho kalendaru (tlacidlo print screen na klavesnici) a potom si to orez v nejakom programe, aby ti zostal len ten jeden mesiac - napr. gimp, je zadarmo

sasa30
28. okt 2008

Baby, poradte pls! Omylom som zatvorila GIMP cez panel Vrstvy /automaticky som klikla na 1.krizik co mi padol do oka 😀/, skusam si teda dat GIMP do "povodneho stavu" podla navodu http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten.... Lenze idem si oci vyocit, ale ja pod ponukou Subor nemam nieco ako Predvolby, Sprava okien... Ako si to mam urobit??? ☹ Ked si spustim GIMP, nalavo mam Nastroje a v strede GIMP s ponukou Subor, Upravit, Vyber atd. Kto ma ten GIMP nauci???????????? 😀 😎

veja79
28. okt 2008

Ja som s gimpom začala včera takže ťa toho moc nenaučím, ale ten istý kix som spravila aj ja 😀 😀 😀 Tak som bádala ako na to a je to v novom gimpe v hlavnom okne tam na lište kde je aj súbor nájdi windows a tam odlkikni recentli closed docks. Mlo by to nabehnúť zasa s troma pracovnými oknami.
Ja mám zasa iný problém- neviete niektorá poradiť - nebije sa náhodou Vista s Gimp 2.0.6? Stále to blbne vykazuje chybu- hlavne vtedy keĎ nemám robotu uloženú a všetko je potom fuč. Nod vírus nenašiiel tak neviem čo je s tým. Poradte pls.

ajula25
28. okt 2008

halienka super stránka. vďaka. som si už posťahovala nejaké vianočné elementy....sa vytešujem z toho 😉

anamor
31. okt 2008

ja som do 24printu pisala ohladne postovneho na SK, ale neozvali sa mi, tak neviem

slnyecko
31. okt 2008

Ahojte,ja mam taky problemik,mam stiahnute ciselniky na kalendar,je to v exceli,ale neviem to dostat do obrazku,nieje to v ponuke ked to chcemm dat ako dalsiu vrstvu,poradte 😅

sassi
31. okt 2008

no to mame rovnaký problem, pisalo sa o tom na scrapmanii som sem davala link, ale znie mi to zložito, neskúšala som to ani robiť 😒

slnyecko
31. okt 2008

a nemozes sem ten link este hodit?nechce sa mi hladat

slnyecko
31. okt 2008

diiiiiiiiiiiiiiiik 😉

janina77
31. okt 2008

slnyecko, ten kalendar v exceli mas aj s menami? Ja som mala taky vlani, a teraz neviem nikde taky zohnat. Mozes sem hodit link, odkial ho mas? Dakujem.

sassi
31. okt 2008

janina ja mam tiež taký, ale viem poslať len na mail, tak ak chceš, hod mi do IP mailovu adresu, pošlem ti.

anamor
1. nov 2008

kocky mozno blba otazka, ale ked chcem kalendar A4 tak rozmer obrazku ma byt ako papier A4? 😅

markiza
2. nov 2008

ano anamor 😉

martina48
2. nov 2008

baby,jedna otázočka na Vás..ja robým s gimpom a keď si dám v súbore nový list na úpravu rozmerov,nevadí keď sa my po úprave rozmerov ukáže biely list a nie ten pôvodný sivý? 😅

sona28
2. nov 2008

čaute baby, neviete niektorá poradiť aj mne? mám v pc veľa kitov a chcem ich dať na cd, ale pred tým ich potrebujem zazipovať. nech to robím akokoľvek, stále sú rovnako veľké. rozbaliť stiahnutý kit mi nerobí problém, ale zmenšiť ho, to mi akosi nejde. vďaka!!!

sassi
2. nov 2008

soni to som ešte nerobila, takže neporadím, ale nemožeš to nahrať rozbalené?

janina77
2. nov 2008

sona, ked zipujes tak by sa ti mala dat nastavit miera kompresie. Musis dat najvyssiu.