Digiscrapbook pre začiatočníkov

meggi
11. sep 2007

Ahojte, zakladám túto tému, lebo vela mamičiek chce začat,len nemajú čas čítat si od začiatku diskusiu Mám koníčka Digiscrabook. Snád vám to ulahčí prácu... Sú tu použíté podklady z tejto diskusie, pričom odkazy a návody sú prebraté od šikuliek Rabivy, Hawry a mnohých iných mamičiek...

rabiva
13. sep 2007

Lenny tu su navody ako zacat s gimpom a co vsetko sa v nom da robit:

http://digiscrap.baby-cafe.cz/gimp/

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten...

mirka414
13. sep 2007

meggi nieco sa my podarilo vykuzlit stale sa len ucim postupne chcem pridavat aj orezane a inak upravene fotky diiiiiiiiiiiik za trpezlivost.

hana033
14. sep 2007

rabivka supeeeer, ďakujem, konečne polopatistický návod. 🙂

evercila
14. sep 2007

ahojte, asi som to prehliadla, neviem to najst...
potrebovala by som pismo, kde su "mekcene", nas drobec ho totiz ma v mene...alebo ako to inak riesite?

dik!

teuska
16. sep 2007

Ahojte babenky. Mate velmi pekne fotky, velmi sa mi to paci a chcela by som sa to aj ja naucit. Mam vsak velky problem pri stahovani. Stiahla som si nejaky subor a nepodarilo sa mi ho rozzipovat. Potom som si postahovala z jednej stranky pozadia a obrazky a neda sa mi s tym pracovat. Mozte mi poradit?

mirka
16. sep 2007

meggi ďakujeme 😵 dúfam, že nepotrvá dlho a budem sa v tom hrabkať aj ja 😅

meggi
autor
16. sep 2007

teuska, skušala si to rozzipovat vo winrare? Pokial to nerozzipuješ, tak sa s tým nedá pracovat...

paska
16. sep 2007

ahojte 😀 tak som vytvorila prvý kus 😀
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

janina77
16. sep 2007

Ahojte sikulky,

velmi ste ma touto temou zaujali. Aj ked som doteraz nic podobne neskusala, uz dva dni len vyhladavam vsetko mozne na tuto temu a podaril (silne slovo) sa mi prvy kusok, ktory je v mojom albume 🙂 🙂 🙂

Mam na vas otazku - nenasla som nikde nejaky rozumny navod, ako urobit foto tak, aby malo okraje zozplynute do pozadia - neviem sa dobre vyjadrit, ale mozno chapete co myslim.
Zatial robim v programe Photoshop, kym mi ide TRIAL 😀
Dakujem vam za pomoc.

meggi
autor
16. sep 2007

janina, chápem ako to myslíš... snád sa vyjadria aj skusenejšie maminky, ale ja to robím tak, že si najprv vytvorí takýto rámik v programe :
photoframeshow - možeš stiahnut cez stahuj.cz - je to verzia na 15 dní zadarmo. Je tam aj mnoho iných rámikov, peknučkých ale digiscrapbook je o niečom inom ako tieto rámiky...
Tak a v tomto programe je shapes, potom si to dám uložit a pracujem s tým dalej... Aj ked neviem, či mam také v albume, ale tak by som to robila... Mám ešte aj program Arcsoft a v tom to robím, tam sa takéto pozadie rámika do stratena dá urobit...

simula
21. sep 2007

prosim poradte ako urobim puzzle ?

meggi
autor
21. sep 2007

a aký máš program? skus napísat aj do Mam koníčka Digiscrapbook... tam je viac skusených mamičie. Ja robím vo photofiltroch, mam aj jedno puzzle v albume, ale keby si chcela také puzzle do rámika, tak tie si treba stiahnut - mrknem stránku a večer ti možem napísat link...

simula
21. sep 2007

robim v photoshope a tie podklady som si stiahla a neviem čo teraz 😖

meggi
autor
24. sep 2007

ked si teraz pozerám túto stránku, zdá sa mi to strašne neprehladná😖 a zbytočne naprataná vela linkami...
Dúfam, že som vás neodradila, lebo neni to všetko o prejdení týchto stránok. Ako základná stránka je baby-cafe.cz, tam nájdete všetko potrebné - od inštalácie, cez návody - to je začiatok a nájdete tam vela odpovedí...

mirka414
24. sep 2007

meggi tato stranka je super,laskavo nenadavaj na to co si stvorila 😀 mne velmi pomohla staci si ju len dokladne prezriet.alebo skusime otvorit este jednu temu c.3?

bubaczik
24. sep 2007

meggi dobra je 😉 a ak chces pretriedovat nieco,poslem ti moj comp 😀 😀

mirka414
24. sep 2007

ja tiez moj 😀 niekto tu ma vela casu premyslat 😀 😀 .ja som konecne pochopila princip stahovania a ukladania (snad sa stoho do rana nevyspim a nezabudnem to)

renika
24. sep 2007

mirka ja ten princip sťahovania a ukladania stále nechápem ☹ ☹ rýchlo, kým nezabudneš, napíš to sem, veľmi veľmi by si mi pomohla 😅

rabiva
24. sep 2007

sorry ze sa miesam... Renika, skus ist podla tychto krokov
Podklady sa stahuju takto:
1. klik napr. na tuto stranku http://digifree.blogspot.com/
2. vyberiem si prvy kit ktory sa mi paci podla preview, napr.: http://sugarsnapscraps.blogspot.com/2007/09/can...
podla obrazka, a rozbali sa mi blog dizajnera ktory ho vyrobil...
3. vzdy pod vybranym obrazkom (preview) zvykne byt napisana Download here, alebo je tam rovno uvedeny link na stiahnutie teda kliknes na to co je napisane pod "Here's the link"
4. teraz chvilu cakas, kym sa ti nenacita uvedena stranka
5. cakaj
6. cakaj
7. Ak ti na tejto stranke nabehne ponuka "Download file" - stale je strede obrazovky priamo pred tebou, nie napravo nalavo, proste pred tebou... klikni na to a daj si dany kit ulozit do svojho PC.
8. mozes zadat komentar, podakovat prip. napisat ze sa ti paci
🙂 ale zaciatocnici nemusia 🙂
9. stiahnuty kit vo svojom PC rozzipuj a az tak s nim nasledne mozes pracovat a scrapovat!!

renika
24. sep 2007

Rabiva veľké díky, si zlatá 😉 Ešte otázku - kde si to ukladáš do svojho pc? Vytvorím si vlastný súbor a do neho to všetko čo sa mi páči a čo si posťahujem ukladám? Nechápem totiž ten postup - začnem pracovať v Photoshope, dám si tam foto alebo fotky a potom odkiaľ tam dostanem všetky tie nádherné veci, ktoré máte vy profesionálky okolo fotiek...Otvorím ten môj súbor a odtiaľ to tam nejako dávam??? Viem, som v tom blbá, ale veľmi by som to chcela vedieť. A keď sa neprehryziem cez takého začiatky, tak len ťažko sa pohnem ďalej ☹ 😢

rabiva
24. sep 2007

ale v pohode, vsetko sa naucis 😉 aj my sme takto zacinali...
vytvor si vo svojom PC zlozku napr. Digiscrap... a do nej potom ukladaj vsetko stiahnute z netu. Ja si to nechavam tak ako to stiahnem, nechavam povodne nazvy kitov a suborov, nic nemenim, potom viem odkial co mam a viem podla toho pisat kredity - ale s tym sa zatial nezatazuj...
Len vytvor zlozku a stahuj...
Nezabudni rozzipovat!!
Potom si otvor svoj program a cez ponuku Otvorit to jednoducho otvoris a zacinas pracovat... neviem aky mas program? uz tu boli uvedene uvodne kroky ako zacat ci uz s Gimpom alebo PS... 😎

renika
24. sep 2007

Program mám Photoshop. Otvorím ho a cez ponuku Otvoriť si otvorím ten môj súbor Digiscrap a kliknem na siahnutý link na ktorom je napr. nejaký rámik alebo iná dekorácia a vložím ho do fotky, tak??
Veľmi pekne ti ďakujem 😵

renika
24. sep 2007

Baby a prečo nepoužívate program Wondershare? Nie je dobrý? Nevyznám sa v tom, ale máme v pc Photoshop aj Wondershare. Ktorý je lepší?

rabiva
25. sep 2007

Renika, nie, ak si otvoris PS tak cez Otvorit si vyber svoju zlozku Digiscrap a pod nou ak mas ulozeny nejaky kit tak ten si otvor a potom z neho v prvom rade vyberas podkladovy papier, na to davas fotku a k tomu nejaky ramcek, element - teda kvietok, maslicku, cokolvek co sa ti k tomu paci a hodi...

Zacni podla tohto postupu:

http://digiscrap.baby-cafe.cz/phot/

Stiahnute kity obsahuju vzdy papiere vo formate .jpg - to je vzdy podklad a potom elementy vo formate .png ...

A Wondershare nepoznam, ani som zatial nepocula zeby nejaka kocka v nom robila... 😎

renika
25. sep 2007

rabiva ten postup je super, pochopil by ho každý a dokonca aj ja mu chápem 😀

ešte sa chcem spýtať - učím sa dávať fotku do fotky vo photoshope. Jednu mám veľkú, ktorá pôjde na pozadie a druhú som si zmenšila. Teraz by som na tej malej mala dať úpravy-kopírovať, potom zväčším pozadie a tam úpravy-vložiť. Malá fotka by sa mi mala vložiť na pozadie. Ale nevloží sa 😠

Nemám totiž vôbec aktívne úpravy-kopírovať, mám to také bledé, že sa na to nedá kliknúť. A keď som na malej fotke a dám pravé tlačidlo myši a chcem dať kopírovať, tak tam mám na výber len z týchto troch možností - Fit on Screen, Actual Pixels alebo Print size. Neviem prečo je to tak ☹

meggi
autor
25. sep 2007

rabiva - krásne si to napísala, si proste profička 😉, naša inšpirovatelka a učitelka - máme sa od teba veeeela čo učit 🙂 Moc si tvojej pomoci ceníme 🙂 😎 😵 🙂 🙂 😉 🙂 a dakujeme za tvoje rady 😉

rabiva
25. sep 2007

😅 jaj meggi ja len ze to tu zas zaplname textami a nie linkami, ako bolo povodne myslene, pardon 😅

Renika, s tymi fotkami by som to urobila asi tak ze by som si otvorila "novy" dokument ako prvu vrstvu a na nu potom dalsiu a dalsiu fotku... hm skus 😎
s tym kopirovanim, nefunguje to ani tak ak das oznacit CTRL A, potom CTRL C a vlozit do papiera cez CTRL V?

dannynka
27. sep 2007

meggi dik za rady.
moc si my pomohla 🙂 🙂 🙂

dzidzuska
28. sep 2007

potrebujem pomoct s photofiltrom... ☹

meggi
autor
28. sep 2007

dzidzuska, s čím konkrétne potrebuješ pomoct? Ja vo photofiltroch robím...