Digiscrapbook pre začiatočníkov

meggi
11. sep 2007

Ahojte, zakladám túto tému, lebo vela mamičiek chce začat,len nemajú čas čítat si od začiatku diskusiu Mám koníčka Digiscrabook. Snád vám to ulahčí prácu... Sú tu použíté podklady z tejto diskusie, pričom odkazy a návody sú prebraté od šikuliek Rabivy, Hawry a mnohých iných mamičiek...

nicky77
2. dec 2008

Ja už to asi vzdám. Už sa s tým trápim druhý deň a nič. Nejde mi to. Asi si to dám urobiť niekomu, kto to vie. 😔

kimka
2. dec 2008

ahojte, prosim Vas vie mi niekto pomoct. Mojou sikovnostou som stlacila v adobe Photoshop uzamknutie vsetkeho a teraz to neviem odblokovat. Je to napravo taka kladka a tu som stlacila a teraz mi skoro nic neide som myslela ze ked vypnem program tak si to enbude pamatat ale figu. poradte prosim. vdaka

bambusko
2. dec 2008

nicky, nevzadavaj to 🙂 ja som tiez zo zaciatku nad gimpom nervacila 😉 fotka sa zmensuje cez nastroje-transformacne nastroje-mierka, tam si nastavis rozmery, alebo zmensis podla % a musis mat pritom oznacenu prave tu vrstvu, ktoru menis, ukazuje to v okne s obrazkom uplne dole - ktoru vrstvu mas aktualnu

nicky77
2. dec 2008

bambusko - Ďakujem. Idem skúsiť, ale už som skeptická zo svojich schopností. 🤐

nicky77
2. dec 2008

A keď robíš v gimpe ako si tam vkladáš svoje fotky? Musíš mať prázdny rámik alebo môže byť už z fotkami a Ty tam dáš len svoje?

sassi
3. dec 2008

ahoj, no ja robim tak, že si dam najskor fotku ako spodnu vrstvu, až na to otvorím ramik, prázdny.
Ramiky su v kitoch, http://www.digiscrapdepot.com/freebies/theme-ki... tu pohladaj, ale skoro v každom kite je nejaký ramik. No a potom to ešte dozdobím tymi ozdobkami (elemetami)

ekia
3. dec 2008

Baby v akej veľkosti robíte vianočne pohľadnice?

skuska
3. dec 2008

OTAZKA: chcem vediet kde najlacnejsie farebne tlacia A4 a A3 - najlepsie keby sa dalo aj cez internet objednat.

sassi
3. dec 2008

skuska skus ten 24print.cz
tam davaju kočky tlačiť, ale ja to vyskušane nemám

hawra
3. dec 2008

skuska, ved toto si sa uz niekolko krat pytala a dokonca si doporucovala tu jednu stranku, ktora nema na seba na webe ani kontakt... to je nejaka serioznost? a z tvojej strany nejaka snaha o reklamu, na mmb mas v diskusii presne tu istu otazku? ci ako to chapat?

hawra
3. dec 2008

ekia, no vianocne pohladnice je dobre robit v takom formate ako ti ich najlahsie vytlacia.
Minuly rok som davala robit 10x15 cm a pohoda. Sla som len do dajakeho fotolabu a nechala si to na pockanie vyvolat ako foto.
Na zaciatku si nastavis rozmer, ale potom sa s takym malym rozmerom dost zle pracuje, skor si daj velky rozmer v pomere 2x3.

ekia
3. dec 2008

Ďakujem Hawra. Inak chodím sa inšpirovať na tvoj blog - si šikovnica 😵 😵

hawra
3. dec 2008

kimka, skus stlacit znova tu kladku, asi si si zamkla vrstvy.

hawra
3. dec 2008

ekia, dikes, no na blogu toho vela nepribuda, hehe, nejako nie je casu. 😵

markiza
3. dec 2008

skuska je aj na bbt a tam sa pyta to same, tiez mam z nej pocit, ze si cosi reklamuje 😎

markiza
3. dec 2008

hawra, ten vas vianocny kit je super truper 😉

anamor
3. dec 2008

kocky mne nejde moj kalendar na 24print poslat, tak idem hladat narychlo ine riesenie, aby som nestracala na kvalite tak manza odporucil, ze to nemam zmensit, tak kazda stanka ma 7-10mb, neviem ci mi to neprechadza, lebo mame pomaly net my doma.... alebo zeby tam bola chyba na ich stranke.... och joj

bambusko
3. dec 2008

anamor, skus iny prehliadac, mne to v exploreri tiez pada, netscape je ok. ale natahuje to fakt pomaly, my mame rychly net a aj tak 😒 ale ma 24print aj tak srdia, lebo neodpovedaju na maily, neviem, ci nestihaju 😕 robila som 3 objednavky v jeden den, nauctovalo mi 2x postovne a nakoniec mi jednu objednavku stornovali 🙄 ale kalendare su supeeeer, len to trvalo dkoro 3 tyzdne

lucinka
3. dec 2008

ahojte... chcela by som poprosiť... nemá niektorá z vás vzor toho, čo má byť na druhej strane pohľadníc... 😕 nechce sa mi s tým strácať čas... 😅 ďakujeeem... 🙂

anamor
3. dec 2008

bambusko nepouzivame explorer ale operu, ja to mam asi prilis velke.

skuska
3. dec 2008

markiza: mas pravdu - pytam sa to na roznych forach - presne to iste - kde sa da najlacnejsie tlacit? mam spraveny scrapbook ktory ma "zatial" 126 stran a tak mi nie je jedno kolko zato zaplatim. a rady ze pozri si to na google ako som dostala na MMB 😀 - zatial mam napisane ceny a kvalitu - print ,happyfoto, fotolab, faxcopy - ale na kazdu firmu mam aj negativne hodnotenia ohladom kvality tlace, alebo dodania a tak patram dalej. ked sa do niecoho zakusnem tak idem po tom ved som skuska 😎

markiza
3. dec 2008

ja som objednavala v happy foto 5 ks kalendarov este 6.novembra a poslali len dva 😠 vraj maju vela zakaziek.... mna len zaujima ci budem aku cenu budem platit. som z nich kustik sklamana 😒

ekia
3. dec 2008

baby, možno od veci, ale keď som si vrobila kalendár v adobe photoshop tak je to vo formate jpeg? 😒

bambusko
3. dec 2008

ekia, zalezi od toho, v akom formate si to ulozila 😉 ved si to pozri, za menom suboru mas priponu

ekia
3. dec 2008

Mám tam príponu psd. Ako to môžem zmeniť? 😒

bambusko
3. dec 2008

ekia, ak chces jpg, musis to pri ulozeni exportovat, photoshop nepoznam, neviem ako 😕

skuska
3. dec 2008

ekia: nie exportovat ale SAVE AS /uložiť ako/ klavesova skratka Shift + Ctrl + S a tam si vyhladas JPEG no a ulozis to - keby nieco napis - najlepsie na forum - mozno to niekomu pomoze 🙂

skuska
3. dec 2008

anamor : skus aku mas rychlost - http://www.zive.sk/NetMeterSk/sc-25/default.aspx ALE MUSIS zaskrtnut testovať upload! v kazdom pripade si myslim ze obrazok JPG ktory ma 3 - 5MB musi na vytlacenie A4 stacit.

ekia
3. dec 2008

skuska ďakujem, ide to. Zas som o niečo múdrejšia 😉

skuska
3. dec 2008

anamor: este k tej rychlosti - na tej stranke pekne vidis ze za aku dobu prenesies 1MB 😉