• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Digiscrapbook pre začiatočníkov

14. decembra 2013 
@fleuerette ohladom upravy tej fotky, ktoru si tu pridala - pravdepodobne ide o nejaku "akciu", rozne typy su napr. na deviantart.com, su free
http://browse.deviantart.com/?q=photoshop+actions
ako dostat akciu do PS navod: http://kattom.blogspot.sk/2008/03/tipy-triky-pre-adobe-photoshop-adobe.html
s akciami sa potom treba trosku "pohrat" cize rozkliknut si ich a jednotlive vrstvy prejst a prisposobit si podla svojho vkusu a uvazenia :wink:
9. apr 2013 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
20. máj 2013 o 18:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivetka09 stiahni si photoscape a mas to ja v tom stale pracujem,,,
18. júl 2013 o 22:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jarinosk prosimta, ty robis v gimpe? potrebujem poradit, robim kalendar, a mam ciselnik. Text je cierny, ale potrebujem nejak zvyraznit nedele a sviatky. Tucne pismo sa v gimpe asi neda urobit (resp. som na to zatial nedosla), minuly rok som to ale nejak urobila . Spominam si,ze som si dni vyznacila, a potom som isla cez menu Farba - Odtien, sytost. A tam som nieco nastavovala, ale netusim co. a teraz nad tym maturujem a nejde mi to.
19. nov 2013 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@labutka dni vyznacis - trebars aj vyberom, potom v menu - farby, ofarbit a nastavis odtien,sytost a svetlost.
Napr. pre cervenu je odtien na 360, sytost na 100 a svetlost na 50
20. nov 2013 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jarinosk dakujeeeem , funguje. :slight_smile: A ak chcem inu farbu nez cervenu, kde si mam zistit tie nastavenia odtiena, sytosti a svetlosti?
20. nov 2013 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@labutka neviem, ja len vzdy skusam, cervenu pouzivam najviac,tak si ju pamatam
21. nov 2013 o 18:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jarinosk dakujem za pomoc.
21. nov 2013 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jarinosk mozem este jednu otazku?
Robim vzorkovnik farieb, mam kazdu farbu ako jednu vrstvu v tvare stvorca, a chcela by som ich zarovnat. Spravit s toho taku stvorcovu siet, poradis ako? Nasla som tlacitko Align (zarovnat), ale netusim ako to urobit.
dakujem
5. dec 2013 o 10:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@labutka ja to robim tak,ze si dam cez horne menu -- zobrazit -- zobrazit mriezku.
V menu obrazok -- nastavit mriezku,si nastavim sirku a vysku okienka mriezky a podla mriezky potom zarovnavam.
9. dec 2013 o 19:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jarinosk Dakujem! Pomohlo! :slight_smile:
9. dec 2013 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jarinosk kamaratka mi Ta odporucila ako poradcu :slight_smile: robim v GIMP-e, potrebujem to exportovat do pdf, ale pri exporte mi zmeni font aj velkost pisma. Neviem si s tym poradit, ako to upravit, aby mi font pisma v pdf formate zostal rovnaky, ako je v GIMP-e. Velmi pekne dakujem za radu :slight_smile:
11. dec 2013 o 11:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hrasiak v tomto asi neporadim. Ja som nikdy prevod do .pdf nerobil a na nete vo forach radia akurat pouzit nejaky iny program a nie GIMP. Neviem co exportujes do .pdf, ci nejake .jpg alebo .xcf. mozno by som skusil export do .jpg a nasledne do .pdf
14. dec 2013 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok