Digiscrapbook pre začiatočníkov

meggi
11. sep 2007

Ahojte, zakladám túto tému, lebo vela mamičiek chce začat,len nemajú čas čítat si od začiatku diskusiu Mám koníčka Digiscrabook. Snád vám to ulahčí prácu... Sú tu použíté podklady z tejto diskusie, pričom odkazy a návody sú prebraté od šikuliek Rabivy, Hawry a mnohých iných mamičiek...

adaa
6. nov 2007

juj tazke to je, sak ja neviem ako si tam mam vlozit vlasnu fotku

vronka
6. nov 2007

adaa, to zvladneš. mne to v principe ide, určite ale nerobim nejake vychytavky. zatial mam jeden cvičny, jeden na 99percent hotovy a dva rozrobene, ale brzdi ma ten problem na ktory som sa pytala, že sa mi prekryvaju niektore "ozdobky". ja si myslim, že je na to nejaka jednoducha funkcia, ale nevieeeeeeeeeem na to prisť. poraďte pls...

mimka
6. nov 2007

vronka... a neprekrývajú sa ti náhodou vrstvy? skús v tabuľke s vrstvami na pravej strane dole chytiť obrázko a presunúť ho nad alebo pod ten, ktorý chceš mať na vrchu alebo dole... 😉 a napíš...

vronka
6. nov 2007

zdá sa mi, že chapem. idem skusiť, ďakujem

vronka
6. nov 2007

júúúj, mimka si super. také jednoduché, ide to, som happy a DIK. maj pekný večer 🙂

mimka
6. nov 2007

vronka teším sa... napíš ip ak niečo... rada poradím.. 🙂 do skrebukovania...

luculka
6. nov 2007

ahojte ak pracujem v gimpe.....tak tie vrstvy,,,,,mam ako presuvat hore dole...ked kliknem na vrstvy tak to tam mam vsetko v jednej kope 🙄

vronka
6. nov 2007

mám málo času, tak si trhnem len pár chviliek. ostatné zaberá dcérenka 🙂 , ale chcem pokračovať, lebo mi to robí radosť, ahoj. a ďakujem aj za ponuku pomoci, určite ešte využijem

vronka
6. nov 2007

luculka, mimka mi to teraz super vysvetlila a zadarilo sa mi. každy element mam v jednom riadku jednotlivo a tak si tam chytim element, kt. chcem mať napr. navrchu ramčeka, držim myškou a dam nad ramček. to asi nezrozumiteľne pišem, mimka vysvetli lepšie, však? 😉

mimka
6. nov 2007

vronka presne tak.... len tam nezaškrtni oko, lebo ten daný element sa skryje... len sa treba pohrať v tabuľke s vrstvami... síce nepracujem v gimpe ale malo by to byť tak.

luculka, ako v jednej kope? nechápem... 😉 že nie je na vrchu tá, ktorú by si chcela ty mať na vrchu ale tá, ktorú si tam pridala ako poslednú? tak na ňu klikni ľavým myšitkom a ťahaj ju dole pod predchadzajúcu vrstvu...

luculka
6. nov 2007

no ved,,,,ale ked dam podkladový papier....potom nejaku fotku,,,potom dalsiu....a potom by som ich chcela medzi sebou vymenit... 😒 tak sa mi to tam ukaze uz vsetko na tom papieri a nie zvlast

erika153
6. nov 2007

luculka a nemas tam v tom gimpe takemale okienka vedla toho velkeho jedneho?? a tam je take okienko ktore sa vola "vrstvy" a tam v tom malom (nie v tom velkom,v ktorom pracujes!)si ich chytas (su zoradene v riadku)a premiestnujes medzi sebou. ja mam sice PS ale myslim ze princip je tam rovnaky!

luculka
6. nov 2007

OK uz som na to prisla...ja som otvarala obrazky ako open,,,a to musi open as layer ci ako,,,,,vtedy to robi tie vrstvy zvlást 😀 😀

luculka
6. nov 2007

http://luculka.blogspot.com/ hned sa lepsie robi,,,,, 😀 😀

monkula
7. nov 2007

Mne to nejdeee, normálne mi už tečú slzy zo zúfalstva, priznám sa... 😅 😅
Mám gimp, aj ten filter stiahnutý, no neviem s tým nič robiť, som z toho úúúplný jeleň,rámčeky sa mi sťahujú malinké, vo formáte BMP, ja chcem tiež scrapíkovať ☹ ☹

mirka414
7. nov 2007

monkula chces darcek pre svokru 😀 ?trosku trpezlivosti ja mam pocitac v nemcine a islo mi to a teraz postupne skusam stale nove nastroje.trpezlivost treba citat zapisovat postupy atd...

mirka414
7. nov 2007

luculka nadhera 😵

monkula
7. nov 2007

Prečo darček pre svokru? Nepochopila som to...
Ja som trpezlivá až, až, ale keď sa s tým trápim celý deň, tak ma to teda hnevááá 😠 😀

mirka414
7. nov 2007

bola si aj v mojej teme naj svokra,ci nie?ja tie obrazky darujem rodine,myslela som to obrazne..a to este potrva kym to pojde ja som prve fotky a to boli len 2ks lepila dokopy 4 hodiny!!pozri sa to bol moj prvy obrazok v albume moje lasky a potom to uz slo lepsie.

monkula
7. nov 2007

jaj, áno, bola,prepáč, nejako mi to dnes nepáli...
Už som to skúsila podľa jedného návodu tu na prvej, či druhej strane, ale keˇuž som to mala hotové, vyhodilo ma to a tak asi trikrát, no skoro ma porazilo...

A ako sa vkladá text? Pracuješ v GIMP-e alebo vo PHOTO filtri?

mirka414
7. nov 2007

sory boli sme vonku na prechadzke.ano ja mam tiez Gimp a tiez som postahovala milion veci kym mi to islo.text das na plochu teda aspon u mna to tak funguje pomocou naboku v pomockach mas nejake pismeno tusim T a to stlacis a nadstavis si druh -tvar pisma a uz len pises.tazko sa mi to vysvetluje ja to mam cele v nemcine a tiez som s toho este trochu tatar...

evercila
13. nov 2007

ahojte, chcela by som znovuozivit tuto temu, nech sa pripajaju dalsie kreativistky !

dada30
13. nov 2007

Ahoj evercila, tak teda aj ja sa rada pripájam.
Nevieš náhodou ako sa robia tempates? 🙂 😒 😀

evercila
13. nov 2007

navod na template:
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten...

v podstate to je len sablona, ktora ti orezava fotky, papiere.
to znamena ak ich mas viac, tak vzdy si musis vlozit danu fotku NAD spravnuvrstvu a potom ctr-G, a to ti oreze /napr.hviezdicka,stvorec, etc.../
poradie vrstiev si das ako okno-vrstvy a tam vidis, v akom su poradi. skus a uvidis...ja niesom velmi edukacny typ ☹

mirka414
13. nov 2007

a navod prosim na gimp s template.dakujem

dada30
13. nov 2007

mirka : http://digiscrap.baby-cafe.cz/gimp_templates/
evercila: ja pracujem v gimpe, ale podľa toho to neviem robiť. Tam je už orezaná nejaká kvetinka template a ja čo som hladala template, tak boli vcelku. Aj sa mi to sťahuje vcelku. To treba najprv orezať, alebo ako? 😒 ☹

evercila
13. nov 2007

to dada a mirka: ja neviem, ako je to s gimpom, ale myslim, ze by to malo byt podobne...
proste malo by ti to stiahnut kazdy element, pasik, alebo otvor na fotku zvlast, a postupnymi krokmi to potom orezavat...myslim, ze podla toho navodu , co si dala dada link, by to malo ist...

dada30
13. nov 2007

Ale mne to nesťahuje element po elemente ale vkuse. Prečo? Je na to nejaký iný program?

evercila
13. nov 2007

dada, ono to len vyzera vkuse, ale ked si to otvoris v gimpe, najdes nejaku kolonku /my to mame pod vrstvy/,kde su jednotlive komponenty.
ak si vsimnes na tom navode s gimpom,co si dala link, v pravom hornom rohu je to pod sebou - papier, kvietok, etc...

tak si skus rozbalit ten program a mrkni na ten navod este raz.

danu
13. nov 2007

meggi dakujem aj ja za rady len mam otazoćku . Ako spravim mkalendar na rok 2008 vo Photofiltre?
Dakujem