Digiscrapbook pre začiatočníkov

meggi
11. sep 2007

Ahojte, zakladám túto tému, lebo vela mamičiek chce začat,len nemajú čas čítat si od začiatku diskusiu Mám koníčka Digiscrabook. Snád vám to ulahčí prácu... Sú tu použíté podklady z tejto diskusie, pričom odkazy a návody sú prebraté od šikuliek Rabivy, Hawry a mnohých iných mamičiek...

meggi
autor
13. nov 2007

super, že sa pridávajú nové mamičky a zaujímajú sa o tento koníček...
Viaceré pracujú v gimpe, čo je super program, len neprispievam, lebo v tomto programe nerobím - ale skuste si hlavne preštudovat digiscrapbook na www.baby-cafe.cz - tam je to vážne velmi podrobne popísané. Zo začiatku treba vela študovat a chce to vela trpezlivosti, prvý scrapík vám bude trvat veeeela hodín, ale ked sa potom do toho dostanete, tak to pojde už samé a od ruky. Prajem vela tvorivosti a dufam, že sa pridáte do našej témy: Mám koníčka Digiscrapbook - radi vam tam poradia aj ostatné skusené tvorivky 😉

dada30
14. nov 2007

evercila, tak skúšala som to znovu stiahnuť a už mi to išlo pekne všetko po kusoch. Tak drž palce, idem na to. 🙂 😒 😅 Dík za rady

meggi
autor
14. nov 2007

danu,klasicky ako iné fotky... Najskor nastavíš velkost na rozmery A4 - zatial to zistujem, aké su - potom napíšem,ja som dala zatial rozmery fotky 10x15 čo je 1795x1205 pixelov, ale nemam to vytlačené,tak neviem či je to správne.Na téme Mám koníčka Digiscrapbook mi radili v mm čo je 210x297mm ale neviem či je to rovnaké aj v pixeloch...
Tak najskor vyberieš pozadie, nastavíš si velikost obrázka na správne rozmery, potom si daš rámiky s fotkou, a pod fotku si prekopíruješ kalendár - šablona sa dá stiahnut z viacerých stránok - aj aprilmouse dala teraz tip v svojom bloku - skus pozriet posledné strany Mam koníčka Digiscrapbook, aj hawra ma v svojom bloku. Pokial by si chcela s menami ako mam ja v albume, tak ti ho možem poslat do mailu, ten je v exceli a prekopírujem ho do photofiltroch... \Zatial tolko, ked budeš mat nejaké otázočky, rada pomožem - len mam teraz menej času, lebo ten moj drobec už vyžaduje vela pozornosti...

zuzmag
15. nov 2007

Ahojte dievčatá,prosím vás o radu stiahla som si Gimp a keď som ho otvorila tak som nechtiac klikla na tu fajku a keď ho teraz otvorím tak nemám tam tie vrstvy.V návode som sa dočítala že na panely Gimp mám dať súbor a potom predloľby ale ja ich tam nemám (alebo to nemôžem nájsť?)hmmm? ☹ Ď

konica
16. nov 2007

ahoj, ja som tu nova, len zatial stahujem a skusam, nam stiahnuty photoshop 7 v angl, poradte mi prosim ako sa otaca s fotkou, ramcekami...
da sa fotka aj zvacsovat? ako? Dik

evercila
16. nov 2007

konica, das ctrl-T, a objavi sa ti okolo objektu taky stvocek, bud nim posuvas, alebo menis velkost.
takisto hore na liste su cisla, kolko percent ma obrazok po uprave, mozes tam tie hodnoty aj vpisat.
to zuzmag: ja gimp nemam ☹

konica
16. nov 2007

dik, vyskusam..

rebeca10
16. nov 2007

pomozte,kto viete.som uz v gimpe,chcem otvotit obrazok,a nechce ho otvorit.ale kity tam mam,len sa nedaju ukazat.preco? ☹

rebeca10
16. nov 2007

dakujem,pomohlo,takze mozem skusat dalej 🙂

rebeca10
16. nov 2007

uz mi to zase neide,oznacila som si kit,a nic... ☹

konica
18. nov 2007

ahoj, ako dam sepiu cez photoshop angl? Filter?...

michalag
5. dec 2007

Ahojte, skusam robit v gimpe, ale nejako my nechce ukazat panel vrstiev a ked mam otvorenu vrstvu a otvorim si foto, tak mi vyhodi novy panel a nevlozi sa mi do povodnej vrstvy ako je to v navode ☹ . Prosim poradte mi

evercila
6. dec 2007

to michala: , mrkni na :
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten...

to konica:mozes aj napr. cez obraz /hore v liste treti zlava/, ak rozbalis, druhe zhora je prisposobenie, a po rozbaleni das "mapovat na prechod" /to je siedme zospodu 🙂/ , a urcis si dve farby vo stvorcekoch, skusas tie farby, az ti bude sepia vyhovovat/
da sa aj iny sposob, ale to je na dlhsie rozpravanie... 😉

charlinka
7. dec 2007

Ahoj, zdravim vsechny začátečníky. Já jsem si dneska stáhla Gimp, ráda bych se v něm naučila. Zatím se mi podařilo pomalovat fotku jako kočičku, ale snad se to zlepší 😉
Super stránka pro začínající, určite se potom pochlubím jak to jde.
Zkušeným srapbookařkám děkuju za rady. A budu je potřebovat 🙂

evercila
7. dec 2007

charlinka, drzime palce !

charlinka
9. dec 2007

Ahoj baby. Tak jsem si udelala svuj vlastní rámeček. ale vyšlo mi z něho 36 kb. V jakém souboru si ukládáte fotky, myslím tím jpg atd...?
A dají se fotky zmenšit, když mám hodně pixelu?? Jinak si ty moje výtvory mužu maximálně uložit v PC, ale nedají se nikde poslat na net. Dík

petaba
9. dec 2007

charlinka: v .png

evercila
10. dec 2007

charlinka, v png su komponenty.
scrapy si ukladam v psd /kde su vrstvy/ aj v jpg, potom si to aj zmensujem na pozadovanu velkost.

sofika
10. dec 2007

Ahojte,
nemam cas vsetko citat co ste napisali. Ale chcela by som urobit kalendar 2008. Nasla som aj freebies -kalendar 2008,ale neviem ako mam postupovat. Moze mi to niekto vysvetlit. Dakujem

meggi
autor
10. dec 2007

sofika, tažko sa to zhrnuje, treba si najst čas a počítat si. Zhotovenie kalendára trva niekolko dní a ked ho chceš mat prepracovaný s každým detailom, tak aj niekolko mesiacov...
- treba mat program - gimp, photoshop, photofiltre...iné
- treba si stiahnut podklady z internetu - pozadie, ozdoby, rámiky,kalendár
- potom si treba v programe ako prvé nastavit velkost strany - na A4
- potom už len pracovat s vrstvami... a do rámika fotku, nadpis a kalendár
na www.baby-cafe.cz je presný návod na vytvorenie kalendára, skus aspon tu stranku si preštudovat, určite ti to pomože...

meggi
autor
10. dec 2007

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten... - Tu je konkrétna stránka na výrobu kalendára

meggi
autor
10. dec 2007

čo sa týka toho kalendára v exceli, už ho neposkytujem cez mail - dakujem za pochopenie... Pokusim sa najst link na internete a potom ho sem určite dam...

evercila
10. dec 2007

meggi, za ten menny kalendar som ti aj ja strasne vdacna 😉 😉 😉
/to pre mojich rodicov je ten obycajny, len s cislami, uplne nepouzitelny 🙂/

michalag
10. dec 2007

Ahojte, chcela by som sa spytat ako vystrihnem z fotky hviezdicku, alebo nejaky iny tvar, ked uz mam ramik hotovy?

meggi
autor
10. dec 2007

Michalag - a v akom programe pracuješ?

michalag
10. dec 2007

v gimpe 🙂

meggi
autor
10. dec 2007

ja v gimpe nerobím...tak snad ti niekto pomože... ale baby-cafe si mrkala, tam je vela návodou pre gimp...Určite tam bude odpoved na tvoju otázku... Alebo ti ešte nejaké šikulky, čo robia v gimpe poradia... Držím palce.

charlinka
10. dec 2007

Ahoj, tak jsem zvladla svoji první koláž, dělala jsem v coreli, tak tam jsem si vybrala pozadí a vložila tvary a fotky. ale aby to mělo málo kb, tak jsem to uložila do pdf, ale takhle to zase nejde poslt ☹ tak se nemuzu pochlubit.
Taky by mě zajímalo. stáhla jsem si nějaké rámečky ale když vložím fotku tak se mi zakryje. jako kdyby to místo v rámečku bylo zabarvený a nepustí to přes vrstvu. nemáte nekdo typ jak to udelat, nebo kde stáhnout rámečky takový aby se s nima dalo pracovat, tzn, dávat pod ně fotky bez toho aby se ten prostředek nezakryl?? 🙂
Dík moc.

evunka1
11. dec 2007

baby ste šikovne ale ja mam z toho miš maš tu tak stranka tu taka stranka, tu toto stiahnut tu toto stiahnuť , neviem či sa mi niečo podari urobiť vytvoriť, musim si všetko poporiatku poriadne prečitať lebo som z toho zmetena (mam z toho miš maš v hlave)
moj muž sa namna zlosti čo mu stahujem do pc