Digiscrapbook pre začiatočníkov

meggi
11. sep 2007

Ahojte, zakladám túto tému, lebo vela mamičiek chce začat,len nemajú čas čítat si od začiatku diskusiu Mám koníčka Digiscrabook. Snád vám to ulahčí prácu... Sú tu použíté podklady z tejto diskusie, pričom odkazy a návody sú prebraté od šikuliek Rabivy, Hawry a mnohých iných mamičiek...

evercila
19. dec 2007

no ak kliknes na prislusnu vrstvu a das ctrl-t, tak by ti to malo ohranicit ako stvoruholnik, ktory potom mozes menit /teda tak to je vo PS/...

evercila
19. dec 2007

s gimom nepracujem, ale tu je napr.o transformacii obrazku:
http://digiscrap.baby-cafe.cz/gimp_trans/transf...

ja na to vo PS najcastejsie pouzivam v danej vrstve /napr.kde je fotka, musi byt na tu vrstvu klikute, svieti modro/ stisnem ctrl-T,
okolo tej fotky sa mi objavi obdlznik, potom posuvam jednotlive strany, aby mi to pasovalo...alebo ak chcem nakolonit obrazok, tak v rohu sa zmeni sipka na taky oblucik , a nim sa da krutit a naklanat obrazok.
navyse na hornej liste mam i percenta sirky a vysky, tak niekedy tam len vpisem hodnoty napr. 50% na sirku a 50% na vysku, a zmensi mi to celu fotku na polovicu....

zgurkaa
19. dec 2007

Dakujem evercila, uz sa mi to podarilo. Inak tie obrazky co vkladam do pozadia, by asi mali byt v povodnej velkosti, ci nie? Lebo potom mi to robi dost rozmazane. A viete mi poradit ako spravit takuto fotku : https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage..., tuto mi spravila jedna kocka z MMB. Chcela by som ju prerobit aby bol cistejsi obraz. Ci to uz je moc zlozite? Dakujem.

evercila
19. dec 2007

hej, zgurka, super!
mali by byt v co najlepsom rozliseni, aby to bolo dobre....

erika153
19. dec 2007

zgurii neviem ci sa nieco take este opravit.. aspon ja neviem. ale keby si zistila odkial ma ta kocka predlohu tak by si si mohla spravit vlastne a ostrejsie... 😵

erika153
19. dec 2007

zguri a ked vkladas obrazky do pozadia mozes si ich zvacsit ako ty chces... ak maju dobre rozlisenie, urcite ti ich nerozmaze.. ja mam fotky fotene vo velkosti 1200x1600 a 200pixelov a mozem ich kludne roztiahnut aj na cele pozadie a mam ich istre aj tak... a elementy su vacsinou tiez robene vo velkom rozliseni takze mozes ich zvacsovat tiez ako chces... nie vsetky ale to vidis ked potvrdis zvacsenie ci ti to rozmazalo. 🙂

zgurkaa
19. dec 2007

Ericka predlohu uz mam stiahnutu, len neviem ako dalej.

erika153
19. dec 2007

zguri otvor si fotku a vkladaj tam tie lemenety alebo to mas v celku??akoze tu stranku casopisu? a hlavne si najdi taku fotku ktora ma dobre rozlisenie...napr z mobilu tam uplne zbytocne davat fotku kym nieje kvalitny...musi byt kvalitna fotka z fotaku....das ju ako pozadia a na to uz das tu obalku casaku...alebo co nevies?

zgurkaa
19. dec 2007

Obalka je vcelku a dokonca na nej je nejaka zena. Chcem vediet akou funkciou to tam vlozit. Ako masku,............?

erika153
19. dec 2007

a v akom formate to mas!!!

erika153
19. dec 2007

vyskusaj si najprv take lahke veci podla navodov na baby cafe a pri nich pochopis rozne vychytavky a finty a potom treba zacat experimentovat s tazsimi ulohami, lebo ak je to tazsie, tazko sa to vysvetluje tym co zacinaju ☹

evercila
19. dec 2007

zgurka, neviem presne co myslis, stacilo by asi vymenit len fotku za fotku v prislusnej vrstve...

mmem
19. dec 2007

dik ever🙂

anjelik85
19. dec 2007

kattom, ďakujem. 😀

kattom
19. dec 2007

anjelik85 - som rada, ze pomohlo.
chybicka se vloudila do bodu 6 pri navode - treba stacit: "ctrl+alt+g", nie iba "ctrl+g" (citam si to po sebe a vidim, ze mi tam to alt vypadlo vcera)

mmem -vdaka 😵 - ja sem chodim, ale len citam rychlo,neprispievam a utekam vzdy zapinat PS a scrapovat 😀

charlinka
19. dec 2007

ahoj, já už jsem taky pokročila a mám v albumu svoje první scrapíky. 😉

charlinka
19. dec 2007

Zgurka a odkud jsi stahla tu predlohu toho cosmopolitanu? Je to užasný. Ráda bych si taky něco podobného vytvoříla.

mirka
20. dec 2007

mňa by zaujímalo, či písmená treba vystrihnúť, keď sú spolu na jednom obrázku

mari.m
23. dec 2007

ahojte..chcela som si stiahnut fonty..aj som si stiahla..ale su vsetky pismena na jednom obrazku..tak ako to vlozit do obrazku???ked potrebujem napr.len niektore prismenka???hm???cmuk 😎

droby
23. dec 2007

ahoj mari, treba si vyrezat to pismenko ktore potrebujes 😉 neviem ale v akom programe pracujes.

adrikaa
23. dec 2007

Ahojky, poraďte mi, prosím prosím!!!!! Robím v Gimpe, chcela som gumovať a niečo som zle nastavila a teraz mám miesto obyčajnej gumy nejakú gumu s malou pomlčkou nad ňou. Ako to zmením a čo to je? Ďakujem Adrikaa

martinka.t
27. dec 2007

Hojte holky, moc děkuji za toto téma... díky Vám všem jsem vytvořila svůj první kalendář a nechala dát vytisknout a dala celé rodině pod stromeček, všem se strašně moc líbil a byli nadšenííííí!!!! děkuji Vám a přeji hodně úspěchů v digisrapíkách!!!!!

Jste zlaté holčiny!!!! 😉

kamilecka
2. jan 2008

Taky mali tahacik pre tie ktore neradi pracuju v roznych programoch,alebo im to velmi nejde,staci ak mate word 😀

http://cp.c-ij.com/english/scrapbook/howto/howt...

kattom
4. jan 2008

pre photoshop: dve rychle pomocky k uprave fotiek (kazda zaberie max. 1 minutu), ak

a) automaticky blesk sa nezapol a fotka je prilis tmava - netreba ju zmazat -skuste toto:
1. otvor foto
2. stlac ctrl+J (skopiruje sa do novej vrstvy)
otvorit vlastnosti vrsty a nastavit blend mode/prekrytie z normal na screen/?asi zavoj po slovensky
3. stlacit ctrl+J (a zopakovat krok c.3 dovtedy, kym nie som s vysledkom spokojna - kludne aj 3-4x za sebou)
(ak sa mi zda, ze fotka je teraz az prilis svetla - tak znizit opacity/prekrytie vrstvyna 50%)
4. dat zlucit vrstvy do jednej (flatten image) a hotovo

b) fotka bola prilis osvietena bleskom:
1. otvor foto
2. ctrl+J
vlastnosti vrsty - blend mode/prekrytie z normal na multiply/nasobenie
(ak je fotka stale prilis presvetlena - este raz stlacit: ctrl+J - pripadne ak prilis stmavla - znova znizit opacity/prekrytie vrstvy podla potreby)
3. zlucit vrstvy - flatten image a hotovo

😉

kattom
4. jan 2008

pre PS: ako urobim pokrceny papier (viem, ze na to existuju aj akcie - ale svoje je svoje a clovek sa vytesuje, ze vie nieco aj sam urobit 😉 :
(asi 2 minuty casu zaberie) - PS mam v anglictine a nie som si ista prekladom niektorych vyrazov do slovenciny)

1. otvor novy dokument - rozmer podla toho, ako si bezne robis scrapy (aby sa dal pokrceny papier pouzit ako template na cely scrap v buducnosti) - v RGB a biele pozadie
2. urob novu vrstvu
3. filter / render / clouds=?oblaky
4. filter /render / difference clouds=?ine oblaky
5. image=obrazok / adjust=prisposobenie/levels=urovne - nastav na 0 , 1 , 200
6.filter / stylize=pridat styl/ emboss=?vystup - 110, 6px, 300%
7. vlastnosti vrstvy prepnut na soft light (pripadne aj znizit opacity=prekrytie vrstvy podla potreby)

8. otvorit si foto alebo dokument, ktory chces pokrcit - a cely novy dokument, co si spravila - prekopirovat/pretiahnut na foto a je to.
(ak je prekrytie prilis velke a obrazok nie je vidno - znizit si este prekrytie vrstvy=opacity podla potreby)

ten novy dokument sa da aj ulozit a pouzit v buducnost ako template (ked som si to ja dala ulozit ako -jpg alebo -png - pri znovaotvoreni mi to nefungovalo - takze to mam ulozene ako -psd)

janino
21. jan 2008

jej..vidím, že budem mať čo čítať, kým to pochopím...ale chválim vás baby...je to krásne 😵 😵

dadko
27. jan 2008

Babenky neviete mi niektorá poslat kod na program photoimpact xl. dakujem

mirka414
27. jan 2008

skus www.dama.cz je tam vela sikuliek co poradia...

pavlokova
15. feb 2008

Český internetový obchůdek, spouta věcí pro scrapbooking www.shshop.cz

mari.m
27. feb 2008

ahojko, kde by som mohla najst cisla do gimpu???pleaseporadte..chcem sravit kalendar,ale nielen na rok 2008,ale taky,co bude na kazdy rok..a potrebujem cisla..ale neviem nikde najst..
dajte linky
dikes
pa