Digiscrapbook pre začiatočníkov

meggi
11. sep 2007

Ahojte, zakladám túto tému, lebo vela mamičiek chce začat,len nemajú čas čítat si od začiatku diskusiu Mám koníčka Digiscrabook. Snád vám to ulahčí prácu... Sú tu použíté podklady z tejto diskusie, pričom odkazy a návody sú prebraté od šikuliek Rabivy, Hawry a mnohých iných mamičiek...

gabrielkabj
18. máj 2008

waw tak tato tema ma velmi zaujala fakt je tosuper len si to musim prečitat všetko od začiatku a naučim sa tu kopec veci ale teraz už nie idem háááá. Tak pa a d.noc všetkym. 😉 😉

xenakm
20. máj 2008

Tak som sa konecne "precitala" az na poslednu stranu, dakujem za vsetky rady aj linky. 🙂

katka13122
20. máj 2008

mam aj gimp aj PF,mam postahovane sablony,rozzipovane ulozene na ploche a neviem ako tam mat dat tu fotku,prosim poradte 😉

rabiva
20. máj 2008

ahoj, nemusis to mat na ploche, supni to riadne niekde vo svojej zlozke na disku... mrkni na tento navod http://digiscrap.baby-cafe.cz/kity/ su tu zaujimave rady...

No a ako zacat, tradicne vlozim skvele navody z bc 😵
PS http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten...
GIMP http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten...

katka13122
20. máj 2008

rabiva........si poklad 😀 😀 😀 dakujemmmm

mari.m
2. jún 2008

ahojte, prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim, naucite ma strihat ???

ked mam na jednom papieri napr. celu abecedu, ako vystihnem len jedno pismeno v gimpe???

poradte pls.

mari.m
5. jún 2008

help me pls. ☹

kattom
5. jún 2008

mari.m - kuk hore prvy prispevok na tejto strane 😉

halienka
8. jún 2008

Ahojte babenky, prosím, neviete kde by som našla freebe na tému škola, promócie? idem robiť promočné oznámenia a nemám nič na takúto tému. Ďakujem vopred 🙂

ka4
9. jún 2008

Ahoj!Ja som začiatočníčka,ale chcela by som vyrobiť kalendár s menamy.Neviete kde by som našla mená aj dátum na internete na stiahnutie?A ako sa vystrihujú postavy z fotiek a vkladá sa na pozadie v GIMP.Dík?

ka4
9. jún 2008

a ako vložiť nové písmo čo som stiahla do GIMPu

katka13122
9. jún 2008

pomoc prosim..mam stiahnute kitty ramceky a neviem ako tam mam dat foto...ked naskor otvorim ramcek a potom ako vrstvu foto,tak foto v ramceku je moc male a ked to spravim naopak tak sa mi to ako vrstva neda..kde robim chybu??? 😒

mari.m
9. jún 2008

katka, ved fotku zvacsi.. nie 😉

baby pozrite si : baby-cafe.cz su tam skvele navody na pracu v gimpe.. detailne.. ja som sa odtial ucila..

dikes kattom 😵

ka4
10. jún 2008

na baby cafe som nenašla ako do gimp-u vložiť nové písmo.vie niekto poradiť??Dík!

kattom
11. jún 2008

ka4 - nove pismo si musis vlozit do pocitaca (skopirovat): c/windows/fonts - tam. musi sa ti urobit rovnaka ikonka ako tam uz pisma mas - koncovka .ttf. a potom ked si otvoris gimp, uz by si ho tam mala vidiet medzi pisamami

adal
14. jún 2008

ahojte, poraďte ja nikde neviem nájsť súbor otvoriť ako vrstvu ? Pracujem ( teda mám ) GIMP. 😉

kattom
14. jún 2008

adal - princip gimpu nepoznam, ale predpokladam, ze je rovnaky ako v PS - otvoris si v gimpe ten subor - cez otvorit subor. a dalsie vrstvy si pridas cez "nova vrstva" - niekde v nastaveniach.
alebo ak chces vlozit do otvoreneho suboru iny element/obrazok (myslim tym napr. otvorila si si fotku a chces tam dat ramik) tak si otvoris v gimpe aj ramik. das ho kopirovat a prilepis do suboru, kde mas fotku. automaticky by sa ti mal ten ramik dat na novu vrstvu. inak navody aj na gimp najdes na www.baby-cafe.cz 🙂

ka4
16. jún 2008

Adal to keď máš otvorenú fotku tam v súbory je open as Layers /3 z vrchuú na to klikneš a vyberáš vrstvu a keď ďalšiu tak znovu.

ka4
17. jún 2008

vie my niekto poradiť ako sa otvárajú složky na rar /nie zip/

adal
17. jún 2008

ďakujem za rady. 😉

ka4
20. jún 2008

vie my niekto poradiť kde si stiahnem dátumy a mená do kalendára na rok 2009?Dík!

veverica
21. jún 2008

babulky mamulky ja by som potrebovala poradit ☹ urcite je to banalna zalezitost, ale ja uz som zufala!!! Ked si v PS otvorim novu vrstvu, aby som do nej vkladala vrstvy tak jy mam uzamknutu. Neviete mi poradit ako ju odomknem?

wighy
21. jún 2008

veverica tak kde mas vrstvy hore su take male ikonky a v stvorceku je to odfajknute,ked na to kliknej zrusis fajku a potom uz budes vediet narabat s vrstvou
😉

petaba
21. jún 2008

veveriva chod mysou na vrstvu pravym tlacitkom a daj tam nieco ako zmenit an vrstvu alebo tak, nemam to prave pred sebou ale malo by to byt ono 🙂

veverica
21. jún 2008

no nebolo to v tom co ste mi napisali ani sama neviem ako som to urobila ale uz to ide 😀 aj tak dakujem

mirka414
21. jún 2008

vedel by mi niekto jednoducho poradit?chcela by som nejak upravit fotku tvaricku do stratena,ako na to??myslim,aby bola na tapete akoby jemnucko vygumovana.dakujem

bolulka
21. jún 2008

mirka, a v akom programe? vo photoshope to spravis jednoducho.. das si tu fotku na nejake pozadie, ake chces a potom tam mas napravo v tej kolonke, kde su: vrstvy, kanaly, cesty taku ikonku: krytie - no a tam je nastavene 100% a ty si iba menis podla svojej potreby percenta.. 😉

naty21
22. jún 2008

prosím, poraďte mi. ako mam vložiť nove pismo do počítača? skušala som to, ale ja tam nemozem najst v c/fonts. díky.

ka4
22. jún 2008

v gimp-e je to tak isto vo vrstvách

naty21
22. jún 2008

tak to písmo uz mam vložené 🙂