Digiscrapbook pre začiatočníkov

meggi
11. sep 2007

Ahojte, zakladám túto tému, lebo vela mamičiek chce začat,len nemajú čas čítat si od začiatku diskusiu Mám koníčka Digiscrabook. Snád vám to ulahčí prácu... Sú tu použíté podklady z tejto diskusie, pričom odkazy a návody sú prebraté od šikuliek Rabivy, Hawry a mnohých iných mamičiek...

martina48
24. aug 2008

Ahojte stiahla som si GIMP...Zo začiatku sa my otvorili 2 okná a teraz už len jedno ☹ ..dá sa to nejak napraviť? 😅

sasenka
24. aug 2008

dá, ale ja už to presne neviem, počkaj pohladám link na babycafe

martina48
24. aug 2008

OK 😉 😀 ..čakám 😀 😀

sasenka
24. aug 2008

Toto tam je:
Váš Gimp nevypadá tak, jako ten v návodu? To bude asi tím, že jste minule vypnuli program přes křížek na panelu VRSTVY, a proto se vám příště už nenačetl.

POZOR - Vždy GIMP vypínejte křížek na tom levém panelu GIMP!! Je to trošku atypické, ale program nebyl původně koncipován pro windows 🙂

A teď jak z toho ven:

Na panelu GIMP - Subor - CZ:Předvolby/SK:nastavenia - Správa oken/Správa okien - a tam CZ:Obnovit uložené polohy oken na implicitní hodnoty/ SKzmeniť uložené pozície okien na štandardné hodnoty - a potom vypnout a zapnout GIMP - a je to hotovo 🙂 a příště opatrně 🙂

martina48
24. aug 2008

Jééééj sasenka podarilo sa 😀 😀 ......moooc pekne ďakujem 😀 😀

sasenka
24. aug 2008

niet za čo, mne sa to tiež stalo na začiatku 😉 😀

martina48
24. aug 2008

sasenka a ešte jedna otázočka 😅 ..ako si stiahnem freebie...ka4 my dala nejakú web stránku a tam si kliknem na freebie a vyhodí my douwnload now 😕 ..vieš my poradiť?

martina48
24. aug 2008

sasenka už som na to došla 😀 😀

sasenka
24. aug 2008

no daš download now, potom ťa spravidla hodí na stránku nejakého scrapera/autora a tam si daš znova download - hodí ťa na 4shared.com a tam zasa Download, čakacia doba je okolo 30sekúnd a potom potvrdíš Download ... vyberieš si priečinok kam to uložíš a potvrdíš. Potom to treba ešte rozzipovať.

martina48
24. aug 2008

rozzipovať?A to,ako??? 😕 ...asi som už otravná,čo?? 😖

basika
25. aug 2008

máte niektorá skúsenosti s vyvolávaním vašich výtvorov? Ja si chcem dať vyvolať, len digiscrap má rozmer 36x36 a dosť spodná vrstva je na tesno.

otázka:... ako zväčšiť spodnú vrstvu, aby mi pri oreze nezobrali z rámika. Skúšala som to všelijak zväčšiť vrstvu, ale nešlo mi to, rám kitu akoby mi zväčšilo, ale vzorku kitu nie, neviem či som to zrozumiteľne napísala. Chcem si to vytvárať, tak aby som potom nebola sklamaná pri vyvolaní fotiek, keď už tomu venujem toľko času.

ďakujem

sasenka
25. aug 2008

rozzipovať = rozbaliť spakovaný súbor
robí sa to prostredníctvom programu winzip
ak nemáš v PC, stiahneš ho napríklad na www.superforum.sk , www.cucaj.sk

potom klikneš lavým myškadlom na ikonku s knižkami (to je súbor s koncovkou .zip) a daš Extract here a rozbalí sa ti to, teda uloží do normálneho súboru a tam už budu tie papiere a elementy...

bibula
25. aug 2008

"odzipovac" je vo windows ,skus najprv bez zbytocneho stahovania 😉

sasenka
25. aug 2008

Basika papier teda najspodnejšia vrstva sa tuším zväčšiť nedá... neviem presne, ale asi nie
to maš lepšie umiestnovať tie elementy dalej od okraja
a daj si urobiť aspon 13x18, menší formát je o ničom, ja som davala robiť 10x15 a je to malé ☹

bibula
25. aug 2008

ja robim na velkom papiery a potom to zmensim pred tlacou- je to vyssia kvalita.

bambusko
25. aug 2008

ja si tiez novy subor otvaram 3600x3600 pixlov, tolko maju vecsinou aj papiere, tak si to ukladam a ked davam tlacit, zmenim velkost podla rozmerov, tu je taka tabulka

http://foto.dm-drogeriemarkt.sk/fotovyroba_napo...

janina77
25. aug 2008

baby, neviete mi niekto poradit kde by som stiahla ciselniky pre kalendar 2009? Najlepsie keby boli aj s menami.
Dakujem velmi pekne.

hawra
25. aug 2008

ahojte, pre tlacenie scrapov mozem doporucit www.24print.cz davala som tam tlacit 3x a zatial vzdy super spokojnost.
Nechavam to v originalnej velkosti 3600x3600 a dam ulozit ako jpg v najvyssej kvalite. Natiahnem do ich galeriie a davam objednat A4. Oni to automaticky orezu na ten stvorcovy format 21x21 cm, co ma vyjde asi na 12 Sk jeden scrap.
Postovne sa neplati, platba je bud kreditkou alebo maju uz tiez ucet v slovenskej Tatrabanke, takze sa da i prevodom. 😉
Minuly tyzden v pondelok som objednala, zaplatila kreditkou a vo stvrtok som mala scrapy doma. Super servis. Da sa s nimi komunikovat aj cez skype.

sasenka
25. aug 2008

hawra dik za tip 😉 vyskúšame 🙂

martina48
25. aug 2008

sasenka.....asi som fakt blbá 😒 ,ale neviem si to stiahnuť,už som sa aj zaregistrovala na oboch stránkach 🙄 a neviem to nájsť 😠 ..našla som jedine v superfore WINZIP,ale ani náznak možného stiahnutia ☹ tam je samé fórum 😕 ..mohla by si my ešte v tomto poradiť?? 😢 ..velmy by som sa to chcel naučiť ☹ ale asi to nebude také jednoduché,ako som si myslela ☹ 🙂

bibula
26. aug 2008

martina48 -skusala si,ci to uz neobsahuje tvoj win? staci pravou myskou kliknut na ten zazipovany subor a najdes tam extrahovat zde,alebo rozbalit tu -podla toho aky mas win 😉 my sme nemuseli nic doinstalovavat. 😉

bambusko
26. aug 2008

hawra, paradny tip 🙂 vyskusam

bibula
26. aug 2008

hawra aj ja vyskusam 😉
a farby maju dobre?nezmeni to farby obrazku? moj pratel je na to dost citlivy 😀 😒
to akoze im tam poslem obrazky aj vacsie a napisem aky rozmer chcem? 🙂

hettie
26. aug 2008

http://downloads.sk/download/winzip_44

winzip je tu, treba si kliknúť na Sťahuj!

inak to som ja S. 😉

ka4
26. aug 2008

http://downloads.sk/program/winzip_44
Martinka tu je winzip na stiahnutie

ka4
26. aug 2008
martina48
26. aug 2008

ahojte 😀 ...bibula ja som len našla WINRAR,to nie je náhodou to isté??...kočky mám otázočku...keď sťahujem teraz všetko čo na výtvorky potrebujem,odzrkadlí sa to na mesačnej faktúre internetu??mám tmobil 😕 😅 ..ďalšia blbá otázka 😀

bibula
26. aug 2008

no nie celkom,ale winrar podporuje aj zip subory-niektore su "zazipovane" ,niektore "zararovane"
winrar je zvacsa spoplatnovany.

bambusko
26. aug 2008

martina, ak mas limit na prenos dat, tak po prekroceni sa to uctuje navyse. zvycajne ta o tom upovedomia, ze si prekrocila limit

gabika7
26. aug 2008

Ahojte babulky poradte mi v jednej drobnosti... 🙂 ked si spustim Gimp a otvorím si nejakú fotku vždy sa mi spusi ta fotka v novom okne a nie priamo v Gimpe...aj ked v tom okne sú tie rozne veci ako filtre a tak...asi to treba nastavit,že? 😀 😀 😀