Digiscrapbook pre začiatočníkov

meggi
11. sep 2007

Ahojte, zakladám túto tému, lebo vela mamičiek chce začat,len nemajú čas čítat si od začiatku diskusiu Mám koníčka Digiscrabook. Snád vám to ulahčí prácu... Sú tu použíté podklady z tejto diskusie, pričom odkazy a návody sú prebraté od šikuliek Rabivy, Hawry a mnohých iných mamičiek...

wighy
21. aug 2008

petaba diky ale tie su po cesky 😉

bihan diky uz som stiahla 😉 ak bude ece nejay iny typ daj prosim vediet 🙂

basika
21. aug 2008

Sasenka - ďakujem za pochvalu, no výtvor je začiatočnícky a áno papier už bol taký s otrhanými rohmi, to by som už bola riadna macherka, keby som to vedela urobiť ja s otrhanými rohami.

Motýliky si aj ja pozriem.

sasenka
21. aug 2008

motýliky mam už v PC, ked niečo urobím hodim do galerie, ale dnes nemožem, dnes prekladám 😢

basika
21. aug 2008

daj do albumu rada pozriem, zasa som niečo urobila kuk album..

sasenka akému jazyku sa venuješ?

barbarkaaa
22. aug 2008

Tak jsem napsala dlouhej prispěvek a spadl mi signál, tak jindy, dnes už nemám sílu to psát znova 🙂

bibula
22. aug 2008

sikulienky, este vas pootravujem ,nemate nejaky linkos,alebo niekde u seba v pc -nieco z fantazie?vily,vodnici,skriatkovia a pdobne?dakujem
motyliky mam uz asi vsade,ja ich zboznujem,ale sa mi pacia aj taketo bytostky,ale ako natruc som narazila len na nejake tie zvieratka 😖 😀

bambusko
22. aug 2008

barbarkaaa, krasne veci robis 🙂 uz som aj pouzila

bibula, mam vodnika, vlastnorucneho, ak chces pisni mail do ip

sasenka
22. aug 2008

Basika: AJ a NJ, obidva mam štatnicu.

No Barbarkaa, ja som tiež použila slnečnice, kuk do mojej galerky, je to tam posledné, a dííík su krásne

basika
22. aug 2008

sasenka - tak to musíš byť dobrá, keď oba jazyky...super.. učíš? alebo len prekladáš?

adal
22. aug 2008

baby pomôžte, vložím papier, dám fotku, dám rám a raz vidím fotku ale len keď dávam mierku, na ráme je biela plocha a neviem ako sa jej zbaviť, už som z toho na nervy 😀 😀

sasenka
22. aug 2008

na ráme biela plocha??? Neviem, ja mam ramy priehladné, teda ako rámiky vždy, len dookola fotky... a nie je to náhodou nejká "visačka" na text? Tie bývajú plné.

Basika aj-aj, ale teraz na MD, tak len take male brnkačky beriem

adal
22. aug 2008

sasenka, skús mi hodiť link na nejaké rámiky, prosím 🙂

sasenka
22. aug 2008

pohladám 😉

ka4
23. aug 2008

adal pozri si vo vrstvách kde máš fotku,skús si posunúť hore na rámik a potom si to s mierkou vtrep,možno si si len stiahla takú čo nie je vystrihnutá.Alebo si to vystrihni.Ozvy sa ke´d by si nevedela vystrihnúť.robím v GIMP.v tom ti pomôžem

cessy
23. aug 2008

ahoj ka4
prosim ta ako upravim velkost obrázku v gimpe, ked si idem vytvor vytlacit, tak mi to tlaci na celu stranu a ja by som chcela velkosť 9/13 alebo 10/15.
dakujem

martina48
23. aug 2008

Ahojte kočky...som tu po prvý krát v téjto téme...celkom ma zaujala,tak som sa rozhodla,že skúsim tvoriť aj ja 😕 😅 ..Poctivo si čítam odkazy od začiatku..rozmýšlam nad GIMPOM..asi troška blbá otázka,ale meggi písala že stiahnutie Gimpu je zadarmo...ešte to platí?? 😖 ...Pítam sa preto lebo,chcem vedieť či treba do takýchto zaujímavých výtvorkov niečo aj investovať,alebo sa dá tvoriť aj bez toho 😅 ..Ak je to spoplatnené,tak ako to zistím? 😅 Je tam vypísaná suma s "nákupným košíkom"? 😒 ..ďakujem za každú odpoveď

ka4
23. aug 2008

martina je GIMP zadarmo .dé sa to robiť aj bez investície.GIMP sa dá stiahnúť tu: http://www.stahuj.cz/grafika_a_design/tvorba_gr... a ja ostatné sťahujem väčšinou tu: http://www.digiscrapdepot.com/freebies/theme-ki...
vňčšinou je to zadarmo a keď nie tak na to prídeš lebo sa to nedá len tak jednoducho stiahnúť.

sasenka
24. aug 2008

cessy, ja si potom výtvorky ešte orežem v Picture Manageri na tu velkosť 9/13 alebo 10/15, ale som zistila, že lepšie je vopred si orezať papier (podklad) na tu velkosť a potom to tvoriť už na orezaný papier.
Obrázok ma vysoké rozlíšenei, preto ti to tlčíí na stranu, pravdepodobne to maš nieked tak nastavené, že prisposobiť velkosť tlači.
Je lepšie si to exportovať do nejakého programu na úpravu fotiek a tlačiť cez to, napr ja davam fotky robiť cez fotolab, ale keby som doma tlačila, hodím si to do programu Olympusu (čo mamod foťáku) a tlačím cez to, lebo tam sa da nastaviť, akú velkú fotku chcem tlačiť.

sasenka
24. aug 2008

Martinka, aj ja mam tie isté zdroje ako ka4, tam je asi najlepši prehlad freebie=zadarmo, teda vlastne nič z tej sránky nie je platené, len velmi staré su už možno spoplatnené, niekdy sa stáva, že na také narazím. Ale vtedy sa to stiahnuť nedá 😉

basika
24. aug 2008

Ahojte, poraďte... ako si uložím v Gimpe rozpracovaný obrázok. Lebo keď ho chcem uložiť zlúči mi vrstvy a už potom neurobím s tým nič.. teda aspoň tak mi to robilo. A ja by som chcela uložiť v tom štádiu aké mám a potom sa vrátiť a ešte upravovať...

bambusko
24. aug 2008

basika, musis ukladat vo formate xcf, pri exporte do jpg sa ti to zluci

basika
24. aug 2008

a ešte ma napadlo, ja by som chcela dať fotky na net, aby som nemusela známym posielať fotky mailom, len im pošlem adresu na link a tam si vždy pozrú nové fotky. Viete mi poradiť, kde by som mohla mať takýto svoj vlastný jednoduchý link? Nechcem si vytvárať celkový design nejakých web stránok taká dobrá nie som. Niečo jednoduché by som chcela, že si tam len pridám fotku a bude. Mám síce album tu na MK, ale chcela by som iný... niekde inde...

siwike25
24. aug 2008

ahoj sasenka aj ja sa to chcem naučit ,čo mam spravit a čom k tomu potrebujem,helllp 🙂

basika
24. aug 2008

bambusko - ďakujem... a potom vo finále uložím len jpg?.. tak?...

bambusko
24. aug 2008

presne tak 🙂 a pri davani na web je potrebne zmensit na 640x640 alebo 600x600 podla pravidiel, ake tam su

basika
24. aug 2008

...no len neviem s tým ako to dávať na web a chcela by som ešte tak, aby som mala zaheslovaný album, že komu pošlem link tomu aj heslo....neviem vymýšľam však?...

sasenka
24. aug 2008

siwike najlepšie ak si prečítaš 1. stránku tejto diskusie, su tam užitočné linky, ked sa rozhodneš, v akom programe chceš robiť (ja robím v GIMP) tak je treba posťahovať kity - tada tie podklady a potom už možeš tvoriť, ja som 1. pokusy robila len papier a na to fotky a mala som to ako v rámiku, postupne sa do toho dostaneš, len treba začať a skúšať 😉