Digiscrapbook pre začiatočníkov

meggi
11. sep 2007

Ahojte, zakladám túto tému, lebo vela mamičiek chce začat,len nemajú čas čítat si od začiatku diskusiu Mám koníčka Digiscrabook. Snád vám to ulahčí prácu... Sú tu použíté podklady z tejto diskusie, pričom odkazy a návody sú prebraté od šikuliek Rabivy, Hawry a mnohých iných mamičiek...

vivere
8. dec 2008

a na www.digiscrapdepot.com medzi freebies a frames si nic nenasiel? treba tam trosku popatrat...

alebo tu: http://scrapteam.canalblog.com/archives/2008/12...

vivere
8. dec 2008

http://manusscraps.blogspot.com/search/label/Fr...
aj tu skus popozerat.
pokial viem, maloktory kit je vyslovene ramikovy a este s ramikmi v pomere 2:3. treba popatrat 😉

jarinosk
8. dec 2008

ved prave,ze malokedy je tam ramik v pomere 2:3.
skor vzdy v pomere 1:1
Ale dik,popozeram.

vivere
8. dec 2008

ja viem, casto su tam stvorcove alebo okruhle ramiky, ale da sa najst, len to chvilku trva. ja som prave vcera hladala na digiscrapdepot bledozlty obdlznikovy. keby hocijaky, ale bledozlty, no, chvilku to trvalo...

vela ramikov sa da najst u velmi sikovnych bab zo scrapmanie: http://digiscraphawra.blogspot.com/2008/11/scra...
treba postupne postahovat vsetky kity /alebo tie, ktore ti padnu do oka/ 😉

vivere
8. dec 2008

teda myslela som konkretne vianocny kit, ktory zacina u hawry, pod nim je link na dalsi kit u inej kocky atd.

titinkaa
8. dec 2008

pomóóóóc, babulky radte neviem zohnať kalendarium na cely rok 2009 v slovenčine na jednej strane

janina77
8. dec 2008

Tak mi dnes prisiel postou uz aj kalendar A3 objednany z 24print.cz, a musim povedat, ze som velmi spokojna. Kalendar som mala urobeny v PS vo formate A4, a na prvy pohlad to na tom vytlacenom velkom kalendari vobec nie je vidiet. Ja som moc spokojna, mozem vam ich len odporucat. (dufam, ze to nebudete brat ako skrytu reklamu, chcela som sa len podelit so skusenostou 🙂 )

avanka
8. dec 2008

Babulky, ja neviem, ci to takto upadam na materskej, ale ja chcem tiez tvorit taketo prekrasne fotky, ale ked ja tomu vobec nerozumiem ☹ ☹ ☹ a to mam prosim VS a aj 2 rocnu nadstavbu na celozivotnom vzdelavani...ja snad pojdem vratit diplom 😀

janette4
8. dec 2008

avanka, tak to nie si sama.ke´d pozerám tie albumíky,kde majú baby porobené krásne scrapy, pohľadnice a pod. mám chuť spraviť si niečo také ja ja.ale na toto som fakt antitalent.Všetky stránky,na ktoré sú tu linky sú v angličtine, takže tam sa moja snaha končí. ☹

pipi1211
8. dec 2008

jenette4 tu mas vsetky navody v cestine 🙂 🙂 🙂 🙂 http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten...

janette4
8. dec 2008

pipi, vďaka, skúsim. 🙂

anamor
8. dec 2008

baby nezufajte, ja som tiez dva mesiace dozadu zacinala, casu tiez nie je vela, ale moja vola chciet /a par dobrych rad aj v tejto teme/ a vysledky su vidiet, chyti to kazdu 😉
nastudujte na baby-cafe.cz zaklady a zaciatok tejto temy - to je moja rada. a anglinu nepotrebujete, staci vam prekladaci slovnik na nete a najst slovicko download a ideeeees 😉 stahujes 😉

markiza
9. dec 2008

NEVESTA, dakujem za ponuku, dnes mi odpisali toto:

"Dobrý deň prajem,

Áno, kalendáre budú vyrobené a následne odoslané na Vašu adresu. Zatiaľ je Vaša reklamácia stále v laboratóriu.

S pozdravom...."

takze objednane 6/11 este stale cakaju v laboratoriu. dik, ja tuto firmu veru doporucit nemozem. 😠

rovni
9. dec 2008

ahojte scrapmaniacky 😉
idem sa poradit,aj ked asi na niektore moje otazky si viem odpovedat sama:
-asi pred 2 mesiacmi ma uputala tema o scrapovani tu na koniku a vyrabam kalendar,stahujem vacsinou z depotu,len moj najvacsi problem je velkost suborov a stranok.Mame internet s 2 giga volnych dat mesacne a ked zacnem stahovat alebo aj len prezerat stranky odkial stahujem,tie data naskakuju neskutocnou rychlostou-ani sa nenazdam a uz mam za chvilu 200 mega.Takto strasne rychlo presvihnem nas mesacny limit.Vy asi vsetky mate neobmedzeny internet-ze?
-potom ked pracujem v Gimpe,niektore operacie-ako zvacsovanie,ukladanie robi dost dlho-ale to je asi pocitacom-ze?
-mam stiahnuty ciselnik na format A3,stiahla som si papiere,ale ked ich otvorim (ako vrstvu) na ciselniku,je to taky maly stvorcek,takze ho musim pozvacsovat na format A3.Ale neviem ci robim dobre,ci sa to potom neprejavi v zhorsenej kvalite pri tlaci,ci nemam rovno hladat papiere vacsieho formatu?Mozte mi prosim nejak laicky vysvetlit ako je to s tymito velkostami?Co to znamena ked tam je ze 1200x1200?Aky format mam hladat na A3?A ked je papier vzorovany,vzdy zvacsujem v rovnakom pomere obe strany aby vzor nebol zdeformovany,len potom mi to pretrca cez tu A3-ako to orezem?Viem ze su to take zaciatocnicke problemy,budem vdacna za kazdu radu 🙂

markiza
9. dec 2008

JANINA77, prosim Ta, mohla by si ten Tvoj kalendar odfotit? V 24printe si davala tlacit kalendare alebo len fotky A4 a potom dala zviazat? Dakujem. Asi do happyfoto odpisem, ze kaslem na nich a ako na neserioznu fi. a objednavku rusim.

monkula
9. dec 2008

rovni ,rovnaký problém, preto nesťahujem 😅 😅 😅 ☹ ☹
ale s ostatným neporadím ,ale ten druhý problém bude asi naozaj počítačom... 😉

rovni
9. dec 2008

mon-asponze nie som sama 😉
len mna ten scrap tak straaasne laka 😀 ,poviem si ze este toto stiahnem a koncim,len zase narazim na nieco pekne a neodolam a potom si vycitam ze kolko som toho zase postahovala

sassi
9. dec 2008

ja už mam tooolko posťahovaneho, ale ked vidím krásny kit, neodolám 😔

rovni
9. dec 2008

sassi-ty si odbornicka-porad mi prosim 🙂

janina77
9. dec 2008

markiza, neviem ako myslis odfotit. Su to normalne zviazane kalendare. poslala som digitalne predlohy cez net (jpg subory) a objednala to ako kalendar. prislo pekne zviazane ako kalendar co kupis v papiernictve.
Len objednaj ryclo, lebo do vianoc to bude LTT, posta aspon k nam ide straaaaaasne dlho.

janina77
9. dec 2008

rovni, k tvojim otazkam:
- ja mam net s mesacnyym limitom 20 GB, takze takpovediac neobmedzeny, lebo to mi nehrozi naplnit. Bezne mame za mesiac vycerpane tak okolo 3 GB. Takze podla mna aj pri 2MB sa co to da postahovat.
- ja pracujem v PS, a tiez hlavne pri transformaciach - zmensovani, zvacsovani, musim dlhsie cakat, kym sa pocitacu "uraci". To je ozaj sposobene rychlostou procesora, velkostou RAM, kvalitou grafickej karty a vecami okolo hohoto.
- no, ja som kalendar A3 nerobila, iba A4, ale dala som si ho vytlacit aj ako A3, a laickym okom je to vpohode. Inak ja som ciselniky A3 tento rok ani nevidela.
- velmi obrazky a pozadia nezvacsuj, lebo ked sa to vytlaci, tak tam bude zrejme vidiet raster . bude to take stvorcekove. Pri formate A3 pri rozliseni 300 DPI potrebujes format pre pozadie 3508 x 4961.
- ked mas nastaveny subor ktory tvoris na A3, tak vsetko co je mimo A3 automaticky odpadne - aspon tak je to v PS, v Gimpe si nie som ista.
Pokojne sa pytaj dalej, urcite sa najde niekto, kto ti poradi.

rovni
10. dec 2008

dakujem pekne za rady janina,pravdupovediac som z tych formatov este trosku zmetena
pri stahovani z depotu napr.papierov-je to nejak rozdelene ktore su pouzitelne na format A4?alebo hociktory?

janina77
10. dec 2008

rovni, nestretla som sa s tym rozdelenim. Moja skusenost je, ze to zistis az ked stiahnes ☹. No a papier takej velkosti aby postacoval na A3 som este nevidela, najvacsie su standardne myslim 3300x3300 (opravte ma ak sa mylim). Ja to zvycajne riesim tak, ze ked je papier maly, tak ich tam dam viac vedla seba, niekedy sa daju pekne pospajat, ze ani prechod nevidlo, alebo ich prelozis cez seba a jemne do stratena pregumujes prechod.

rovni
10. dec 2008

vdaka-vidim ze sa este musim vela ucit a scrapovat 🙂

markiza
10. dec 2008

JANINA, mala som na mysli odfotit tvoj kalendar ako vyzera. mas scrap nacelu stranku alebo ma biele okraje. ak mozes posli mi cez ip link na konkretny tip co si davala tlacit. dakujem ti pekne 😉

janina77
10. dec 2008

markiza, ziadne biele okraje.

rovni
10. dec 2008

ozaj-a kde davate tlacit kalendare?citala som tu tipy-24print,fotolab,happyfoto...s cim ste boli najviac spokojni?
posiela sa to ako jpg cez email alebo sa to tam da odniest osobne na USB?myslim ak su v Blave....a kolko trva vytlacenie?chcela by som to stihnut do Vianoc 😉

deni1
10. dec 2008

Ahojte ja som si dala urobit kalendar s vlastnych scrapov v 24printe a som velmi spokojna vyzera to super,od objednavky to trvalo dakych 10 dni.Tam sa treba prihlasit a potom tam vkladas tie fotky alebo sckrapy,v co najlepsej kvalite.

Markiza ja mam velkost A3 ale scrapy som poslala stvorcove tak mam na vrchu a spodu biely kraj ale je to v pohode 🙂

skuska
10. dec 2008

rovni: nechcem Ta srasit , ale myslim ze mas za 5 minut 12, lebo napriklad bess.sk uz kalendariky prestal prijimat a myslim ze to tak za chvilku spravia aj ostatny - tak sup, sup nech to stihnes 🙂

skuska
10. dec 2008

rovni: a k tomu kde kto dava tlacit - precitla som hadam vsetky fora nielen TU , a dokonca som si aj zapisovala ze kto co napisal na koho ohladom kvality, ceny a rychlosti dorucenia a poviem Ti ze to mas uplne jedno kde to das tlacit, lebo na kazdeho som sa docitala nieco negativne a nikoho dalsieho som nenasla. som si na zaciatku ked som sa sem na forum prisla pozriet myslela ze to tu taja 😀