Digiscrapbook pre začiatočníkov

meggi
11. sep 2007

Ahojte, zakladám túto tému, lebo vela mamičiek chce začat,len nemajú čas čítat si od začiatku diskusiu Mám koníčka Digiscrabook. Snád vám to ulahčí prácu... Sú tu použíté podklady z tejto diskusie, pričom odkazy a návody sú prebraté od šikuliek Rabivy, Hawry a mnohých iných mamičiek...

sasenka
23. júl 2008

kočky, hodila som do albumu prvotinu, tak sa pokochajte 😀 😀 😀 je to len taká skúška, z dceriných 7. narodenín 😉

adal
23. júl 2008

sasi, chválim Ťa, ja sa tiež učím, ale akosi nemám na to nervy. Nechápem, dám pozadie, potom fotku, potom rámik a h...o z toho 🙂 😝

ka4
23. júl 2008

ahojte!aj ja som len začiatočníčka,robím to asi 2 mesiac.treba len skúšať a skúšať.nič nepokazíte.pozrela som albumy sú krásne výtvory.ale keby ste chceli s niečím poradiť napíšte 😉

siwike25
23. júl 2008

Ahojte baby aj ja to chcem vediet,ako nato?čo potrebujem?

sasenka
23. júl 2008

v podstate kukni na 1. stranu, ja tahám kity (teda balíky podkladových papierov a ozdobiek) hlavne zo stránky http://www.digiscrapdepot.com/freebies/ tam sa mi to páči najviac, take prehladne to je, dolu na stránke su kity podla tématiky 😉
Adal, ani ja moc na to nemám čas, nervy by boli a asi nemám ani také správne výtvarné cítenie, no čo už, ale na bavkanie to stačí 😉

bambusko
25. júl 2008

velke dakujem za temy o scrapovani, ja sa hrajkam s fotkami uz dlhsie, len som sa nevedela dopracovat k tym vselijakym ramcekom, kvetinkam ap., kamarat, co robi grafiku mi povedal, ze ved si stiahni, na nete je toho plno. hej je, ked som nevedela, ze sa to vola digiscrap 😎 uplne som z toho nadsena, aj moje dcery, stoja mi za chrbtom a radia a dnes si zacali "scrapovat" s magnetkami na chladnicke, spekulovali nad tym a mladsia hovori: "takto nie, ja mam iny nazor" 😀

sasenka
25. júl 2008

Bambusko a aky program maš?
Nerobili ste niekto so smilebox ?

bambusko
25. júl 2008

mam corel a teraz sa ucim gimp

delphina
31. júl 2008

Ahojte, poradite mi prosim aku velkost obrazku mam zvolit vo photoshope ak si neskor chcem moj vytvor dat vyvolat ako fotku formatu 9x13?
Dakujem

droby
31. júl 2008

ahoj tu je super tabulka atam mas ake rozmery si mas dat na konkretne fotmaty fotiek, jednak skutocne rozmery v cm, a aj v pixeloch aby to bolo akurat na format co ti vytlacia 😉
http://www.happyfoto.sk/svk/direction/55/zavazn...

sasenka
31. júl 2008

Jas to robím tak, že si popredu papiere orežem na 10x15 resp 9x13 v Microsoft Picture Manageri a potom to už mam tak prichystané.
Inak teraz som dávala robiť vo fotolabe scrapbooky, a orezali mi to na štvorčeky 10x10cm 😉 Menšie by som robiť nedávala, práveže väčšie.

bambusko
31. júl 2008

dala som vyrobit v happy foto zosivanu fotoknihu, ale som mierne sklamana ☹ kvalita papiera aj tlace ok, ale na 3 strankach to tak blbo orezali, ze dole je 2mm biely pasik, inak su vsetky stranky plnofarebne, cize obrazky na celej ploche. som im aj pisala a neodpovedali. ma to byt darcek, tak som to chcela 100%. za tie peniaze 🙄 by to mohli urobit poriadne

sasenka
1. aug 2008

mne sa na jednej stalo, že mi orezali bok tak, že mi chýba posledne písmenko z textu 😖 Neviem prečo, ved to je na dlžku (nie na šírku), mohli nechať dlhšie 😠

droby
1. aug 2008

obno aj ked mate presny rozmer nastaveny, tak treba mysliet na to ze nedavat pismenka na okraje, vzdy totiz njzaky tem milimeter bude zrezany, kvoli presvieteniu obrazu na fotopapier aby sa trafili, ale ak vam z jednej strany viac zrezu, zial zly rozmer v tom pripade si vzdy ziadam nech neurezu nioc z fotku ale pridaju bieli ramik, pasik... ten si lahko potom orezem 😉

mimusiacik
1. aug 2008

🙂 s happy fotom mam i ja negat skusenost - ziadna fotka nemala dodrzany zaplateny rozmer,cik cak vselijak,zo scrapikov 10x15 mi urobili a orezali 10x10 cm vsetko slo do zelena,oranzova - hroza des!A to som tam dala v akcii robit 400ks fota - odvtedy radsej Kodak a 20ks, ale paradnych! 😉

droby
1. aug 2008

mimu 😲 to dsi planujem dat spravit svadobne foto.. vela kusov, to by ma teda nastvalo keby mi ich zohavili, preto stale zistuje kto s nimi ma ake skusenosti, tak vdaka, staci jedna zla skusenost a nebudem riskovat take dolezite foto

sasenka
1. aug 2008

ja mam z Fotolabu celkom pekné fotky, ale asi by som si take na čom mi záleží dala urobiť v premium kvalite. Inak akj ked som dala do zberne, dali to nakoniec urobiť v cewe-foto, tak to je úplne zajedno 😖 lenže drahšie 😠

zrzulka
8. aug 2008

kocky viete mi poradit? ja si stiahnem tie papiere aj elementy na tvorbu ale mne to da v kope. cize nie je to podelene na jednotlive komponenty:(((( ako docielit aby som to nestiahla v celku ale jednotlivo rozdelene?

zrzulka
8. aug 2008

este ma zaujima preco ma to vzdy hodi na niekoho blog ked si konecne vyberiem kit? odtial sa to niekedy neda stiahnut. chcela by som sa to naucit ale je to pre mna spanielska dedina. tusim ja ostanem pri tych papierovych🙂)))

andulqa
9. aug 2008

ahojte baby, skuste paint.net vyzera to ako photoshop a je to zadarmo, a hlavne to je zrozumitelnejsie ako GIMP 🙂

http://www.getpaint.net/download.html

andulqa
9. aug 2008

som to myslela pre tie co sa nevedia vysomarit z GIMPU 😀 myslim ze to je tiez dobra volba pre scrapbooking 🙂

matar
9. aug 2008

zrzulka, kfreebiečko musíš najskôr rozzipovať, potom sa ti ukážu jednotlicé komponenty.
a sťahuješ vlastne skoro vždy z blogu autorky- pod freeebies je vačšinou dawnload, alebo niečo podobné, tam klikni a môžeš sťahovať 🙂

bambusko
9. aug 2008

zrzulka, myslis v kope ako jeden subor alebo jeden obrazok? ono sa to po stiahnuti musi rozzipovat a tam mas potom jednotlive subory - papiere, elementy. ak to mas na jednom obrazku, musis stiahnut nieco ine

z happy foto mi odpisali po 9 dnoch, ze mam poslat napalene cdcko, reklamacny list a fotoknihu a vyrobia mi novu. lenze ja som to uz poslala, aby to prislo okolo narodenin

zrzulka
9. aug 2008

ja som z toho nestastna ze mi to nejde:( uz som to aj rozzipovala a teraz neviem ako vystrihnut tie casti co chcem dat na fotku. aky nastroj pouzivate? ja som sa pokusala s carovnou palickou poriesit nieco. kolko vam trva kym vytvorite nejaky obrazok? asi to nie je"len tak"🙂

monkula
10. aug 2008

zrzulka, ja si časť označím takým obdĺžničkom, prerušovaná čiara, úpravy-vyjmout a potom len úpravy, vložit....

matar
10. aug 2008

zrzulka ja ja tak ako monkula. a inak, na stránke scrapmania.sk su strašne zlaté baby, oni ti poradia ked niečo, aj ja sa od nich vela učím. tam su profíčky, ale nehanbi sa ich sppýtať čo chceš vedieť, fakt su v pohode 😉

claudinka
11. aug 2008

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš Ahojte babulky.. mam jednu prosbicku.. v marci som mala svadbu a rada by som svojim tetam spravila radost v podobe fotecky v ramiku, ale akosi nechcem taku obycajnu tam vlozit.. nenasla by sa nejaka schopna a ochotna maminka, ktora sa s podobnymi vecami rada hrajka? by som jej poslala na mail par foteciek a rada by som ich dostala nejakym sposobom do jednej..
aj ja sa chystam naucit robit taketo fotecky, ale akosi toto potrebujem teraz akutne, bez toho necem ist ani k nim na navstevu a ak to niekoho bavi..

bambusko
11. aug 2008

zrzulka a v akom programe robis? gimp ma pre mna sice dost krkolomne ovladanie, ale daju sa tam robit paradne veci

sasenka
11. aug 2008

na GIMP si treba zvyknúť, mne robilo problemy, že to mam 3 okná a ešte som ani na všetky finty neprišla, ale je to len tak, akoby pravák zrazu mal všetko písať lavou rukou, proste v podstate jednoduché, len iny systém.

barbarkaaa
12. aug 2008

Ahojky omlouvám že nakukuju, ohlesně digicrapbooku chodím na Baby Cafe a na modrého koníka, ale českého ale tam se to moc nehýbe. abych se představila tak alespoň takto http://barbarkaaascrap.blogspot.com/
a jdu vám ukázat jednu krásnou věc, spolupráci 4 mejlepších českých designérů, stoji to málo, má to pres 300mega užasného materiálu a najdete to tady a je to na výýýbornou věc zbytek necham na vás 😉 http://shop.baby-cafe.cz/product_info.php?produ...