Digiscrapbook pre začiatočníkov

meggi
11. sep 2007

Ahojte, zakladám túto tému, lebo vela mamičiek chce začat,len nemajú čas čítat si od začiatku diskusiu Mám koníčka Digiscrabook. Snád vám to ulahčí prácu... Sú tu použíté podklady z tejto diskusie, pričom odkazy a návody sú prebraté od šikuliek Rabivy, Hawry a mnohých iných mamičiek...

rabiva
9. apr 2013

@fleuerette ohladom upravy tej fotky, ktoru si tu pridala - pravdepodobne ide o nejaku "akciu", rozne typy su napr. na deviantart.com, su free
http://browse.deviantart.com/?q=photoshop+actions
ako dostat akciu do PS navod: http://kattom.blogspot.sk/2008/03/tipy-triky-pr...
s akciami sa potom treba trosku "pohrat" cize rozkliknut si ich a jednotlive vrstvy prejst a prisposobit si podla svojho vkusu a uvazenia 😉

monilik
20. máj 2013
nella1
18. júl 2013

@ivetka09 stiahni si photoscape a mas to ja v tom stale pracujem,,,

labutka
19. nov 2013

@jarinosk prosimta, ty robis v gimpe? potrebujem poradit, robim kalendar, a mam ciselnik. Text je cierny, ale potrebujem nejak zvyraznit nedele a sviatky. Tucne pismo sa v gimpe asi neda urobit (resp. som na to zatial nedosla), minuly rok som to ale nejak urobila . Spominam si,ze som si dni vyznacila, a potom som isla cez menu Farba - Odtien, sytost. A tam som nieco nastavovala, ale netusim co. a teraz nad tym maturujem a nejde mi to.

jarinosk
20. nov 2013

@labutka dni vyznacis - trebars aj vyberom, potom v menu - farby, ofarbit a nastavis odtien,sytost a svetlost.
Napr. pre cervenu je odtien na 360, sytost na 100 a svetlost na 50

labutka
20. nov 2013

@jarinosk dakujeeeem , funguje. 🙂 A ak chcem inu farbu nez cervenu, kde si mam zistit tie nastavenia odtiena, sytosti a svetlosti?

jarinosk
21. nov 2013

@labutka neviem, ja len vzdy skusam, cervenu pouzivam najviac,tak si ju pamatam

labutka
21. nov 2013

@jarinosk dakujem za pomoc.

labutka
5. dec 2013

@jarinosk mozem este jednu otazku?
Robim vzorkovnik farieb, mam kazdu farbu ako jednu vrstvu v tvare stvorca, a chcela by som ich zarovnat. Spravit s toho taku stvorcovu siet, poradis ako? Nasla som tlacitko Align (zarovnat), ale netusim ako to urobit.
dakujem

jarinosk
9. dec 2013

@labutka ja to robim tak,ze si dam cez horne menu -- zobrazit -- zobrazit mriezku.
V menu obrazok -- nastavit mriezku,si nastavim sirku a vysku okienka mriezky a podla mriezky potom zarovnavam.

labutka
9. dec 2013

@jarinosk Dakujem! Pomohlo! 🙂

hrasiak
11. dec 2013

@jarinosk kamaratka mi Ta odporucila ako poradcu 🙂 robim v GIMP-e, potrebujem to exportovat do pdf, ale pri exporte mi zmeni font aj velkost pisma. Neviem si s tym poradit, ako to upravit, aby mi font pisma v pdf formate zostal rovnaky, ako je v GIMP-e. Velmi pekne dakujem za radu 🙂

jarinosk
14. dec 2013

@hrasiak v tomto asi neporadim. Ja som nikdy prevod do .pdf nerobil a na nete vo forach radia akurat pouzit nejaky iny program a nie GIMP. Neviem co exportujes do .pdf, ci nejake .jpg alebo .xcf. mozno by som skusil export do .jpg a nasledne do .pdf