Digiscrapbook pre začiatočníkov

meggi
11. sep 2007

Ahojte, zakladám túto tému, lebo vela mamičiek chce začat,len nemajú čas čítat si od začiatku diskusiu Mám koníčka Digiscrabook. Snád vám to ulahčí prácu... Sú tu použíté podklady z tejto diskusie, pričom odkazy a návody sú prebraté od šikuliek Rabivy, Hawry a mnohých iných mamičiek...

michalag
15. nov 2010

nikto mi nevie poradit? ☹

kiwinka
18. nov 2010

ahojte dievky, som antitalent na taketo veci 🙂
TAK MA NAPADLO EDZE AJ PO PRECITANI NAVODU SOM Z TOHO JELEN, neurobi mi n iektora z Vas kalendar 2011? 3kusy?
postou 🙂 samozrejme za FO.

olise69
18. nov 2010

som absolutny antitalent, ale podarilo sa mi cez loonapix.com povkladať fotky do detských motívov. Teraz to chcem použiť do fotokalendára, len majú obrázky malé rozlíšenie. Čo s tým? V počítači som zväčšovala , len neviem, či výsledný efekt nebude "štvorčekovaný "obrázok. 😒 😒

rubinka
16. mar 2011

Ahojte, chcem sa opýtať na jednu vec, videla som zopár cewefotokníh v ktorých bol použitý digiscrap a vyzeralo to nádherné, nerobila niektorá z vás knihu takýmto spôsobom? Zaujímalo by ma ako sa to robí. Ďakujem

lili_mia
18. jún 2011

@meggi ahoj, vies mi poradit ako vo photofiltri pouzijem masku stiahnutu z freebie? cez vlozit masku to nejde, urobi hranate okraje, skusala som aj obmenit farby na tom liste s maskou, ale zanikaju detialy ako napr listie okolo okrajov masky

kika7
21. okt 2011

ahojte baby,potrebovala by som poradiť... robím malej pozvánku na narodeniny a ani za svet neviem zohnať obrázok torty, balónikov a obrázok darčeka,neviete o nejakej "free" stránke? ďakujem 🙂

halienka
22. okt 2011

@kika7 ahoj, ja ťahám freebka odtiaľto http://digitalcrea-galerie.fr/blog/ ale treba sa tam najskôr zaregistrovať a potom to sledovať , zhruba 2x do týždňa dávajú nové freebka, no tie majú platnosť vždy len pár dní, potom sú zas platené, takže preto, alebo si treba zakliknúť pri registrácii možnosť aby ti posielali oznam na e-mail. Ja nemám moc času sa tomu venovať, tak nepotrebujem toho moc a toto mi bohate stačí. Teraz je tam freebko s balónikmi, neviem či si vieš prehodiť farbu, lebo sú modré tie balóny. Inak keď už čosi neviem nájsť tak idem na stránku http://www.lenagold.ru/fon/clipart.html tam sú kliparty, je ich ale hrozne veľa a je to v ruštine, sťahuješ to spôsobom ako png obrázok po jednom, počkaj tu sú konkrétne balóny http://www.lenagold.ru/fon/clipart/v/vozd.html až 5 stránok, tak možno ti to pomôže, určite sú tam aj darčeky a iné veci k oslave, treba sa v tom len pohrabať 🙂

kika7
22. okt 2011

@halienka ďakujem, popozerám... 🙂

anamor
5. nov 2011

ahojte, nemate niekto ciselniky slovenske na kalendar 2012, dakujem 😉

janca704
7. nov 2011

Ahojte, aj ja zhanam ciselniky na 2012 😅

idris
8. nov 2011

@halienka prosím Ťa cez ten ruský server to ako sťahuješ?? však mne ide málo čo 😖 😖

halienka
8. nov 2011

@idris no tam sa to fakt tak blbo sťahuje, pod obrázkom je napísané: kartinka v PNG, na to klikneš, mne sa vtedy otvorí nové okno a v ňom len samotný obrázok, no a ten si stiahnem štýlom kliknem pravím tláčítkom a "uložiť obrázok ako" 🙂 je to pomalé, ale zas keď potrebujem ozaj niečo špeciálne, tak sa to dá vydržať tých pár obrázkov... 🙂

idris
8. nov 2011
idris
8. nov 2011

@halienka nojsené tak som to skúšala ale nebol som si istá či je to to ale dá sa to aj inak ale len niektoré práve som si sťiahla krásnu abecedu na zimu 😵 😵 😵 ale zistila som že som zabudla robiť s gimpom po 3 m

idris
8. nov 2011

@halienka ale ďakujem za tu stránku je tam vážne všetko možné

halienka
8. nov 2011

@idris som rada ak pomôže 🙂 ja robím v Coreli, takže s Gympom moc neporadím...no a ja tebe zas ďakujem za číselníky, tiež som čakala či niekto nehodí 😀

halienka
8. nov 2011

cha a tie kalendáre sa ukladajú zas akosi inak 😀 😀

idris
8. nov 2011

@halienka veru to sa sťahuje a potrebuješ to potom rozbaliť ;)

halienka
8. nov 2011

@idris áno, cez to depositfiles sa mi to podarilo 😀 😀

idris
8. nov 2011

kočky a ešte nejaké číselníky pozháňam slovenské

janca704
11. nov 2011

@idris vdaka, nieco sa mi uz stahuje 😉 😵

labutka
14. nov 2011

kocky, pls poradite? robim v GIMPe, chcela by som orezat fotku, ale aby mala take "makke" okraje - proste aby isli do stratena. ako to mam uroibt?

lemge
22. nov 2011

ahojte kocky.potrebujem stiahnut najnovsi gimp v cestine alebo slovencine.jednu stranku som nasla,bola tam ceska vlajka,ale aj tak bol po anglicky 😒 ak viete,prosim hodte link.dakujem 🙂

labutka
22. nov 2011

@lemge ja robim v gimpe, stahovala som si ho ale pred rokom, tak neviem odkial, ale nemam ho uplne po cesky. Nieco mam vesky, nieco anglicky.

lemge
23. nov 2011

@labutka ja mam taky na starom notebooku.je tam skoro vsetko cesky.ak nie aj uplne vsetko cesky 😕ked ho zapinam je tam napisana verzia 2.6. teraz mame novy pocitac,a neviem si rady...hodila som si aj do googla,stiahnut cesky gimp,aj tak ked to instalujem je to v anglictine.neviem ako to mam spravit... 😖

idris
25. nov 2011
lemge
25. nov 2011

🙂 @idris ahoj,vcera tu bol jeden znamy,a spravil to 🙂 teda ale mal co robit,kym na to prisiel,bolo to nejak zasifrovane.ja by som sa z toho nevysomarila 😀 teraz mam gimp v slovencine 🙂
dakujem za linky🙂

lemge
25. nov 2011

@labutka uz si prisla na to ako sa robia tie makke okraje?
v prvom rade by si si mala pridat k obrazku alfa kanal(na paneli vrstiev,ked kliknes pravym,da ti to takuto moznost)
ja si skoro vsetko orezavam lasom-na paneli nastrojov mam napisane volny vyber,a pod tym vzhladzovanie to mam odfajknute,a zaoblenie hran to mam tiez odfajknute.a este je tam polomer-ten mam nastaveny na 10,0..vtedy su ttie kraje take dostratena...

pekne dookola poklikam napr . postavu,potom zacnu ti mravcekovia pochodovat.dam vyber-invertovat,potom upravit-vystrihnut 😉

idris
25. nov 2011

@lemge ja som rada že to tu ožíva alebo ja som sa s gimpom potrápila ale už v pohode kým nezačnem znova niečo nového skúšať 😀 😀

lemge
25. nov 2011

@idris ja som na gimpe dost tvorila pred troma rokmi.tiez som sa natrapila,kym som sa niecio naucila.bola som vtedy dotoho doslova zazrana 😀 no len vtedy som mala aj viac casu..teraz len sem tam,ale mame novy PC,super obraz,tak to je ina pohadka 😀