Digiscrapbook pre začiatočníkov

meggi
11. sep 2007

Ahojte, zakladám túto tému, lebo vela mamičiek chce začat,len nemajú čas čítat si od začiatku diskusiu Mám koníčka Digiscrabook. Snád vám to ulahčí prácu... Sú tu použíté podklady z tejto diskusie, pričom odkazy a návody sú prebraté od šikuliek Rabivy, Hawry a mnohých iných mamičiek...

sticker
4. jan 2009

Tak najprv si musím tú stránku prelúskať 🙂 Jul Ty si "malý adimin" - to je zlaté 🙂 . Ja budem zatiaľ taký tichý pozorovateľ......
po prvé - neviem čo sú to tie world-art a po druhé - LO-čka to sú vlastne hotové fotky?
Veľa roboty mám ešte pred sebou 😒

julova
4. jan 2009

word art je nejake to motto, napis, slogan ktore uz je napisane a je to vlastne ako uceleny element, cize si to len hodis do LO-cka - a LO-cko je vlastne skratka z LayOut a je to uz ta vysledna "kolaz" 😉..neboj...si sikula..ides na to dobre...ja som s tym zacala v aprili 08 a ide to 😉..kludne pozoruj aj hlasnejsie...je tam sranda - kecame nie len o scrape 😀...ale to asi ako vsade..ale kludne naber odvahu..budeme radi za kazdu novu "ovečku" 😉 😀..pomozeme, poradime, naucime 😀

ukazka Wordartov je tu..a su free 😉

http://elegantwordart.blogspot.com/

sticker
4. jan 2009

No ja sa to učím dnes tretí deň. Ale cez deň na to naozaj nemám čas. Mám doma obe baby, ale aj tak práve mladšia Julka ma potrebuje najviac. Ešte sa nedokáže dlho hrať sama. Ale tak dala som si záväzok, že sa to tento rok naučím. Je to vlastne posledný celý rok, čo budem doma. A keďže som doma už piaty rok, tak musím dbať, aby mi mozog "neskrpateľ" 😅 😀 😀 😀

julova
4. jan 2009

ja som s tym zacala, ked bola Terezka este krpata a pol dna prespala, tak sa dalo veeela...ale vela aj po veceroch som robila...a teraz uz len ponocujem..cez den nehrozi..len obcas, ked ma muz volno...ale ked Ta to spravne chyti, je to ako droga 😝 😀 ..chodievam spavat najskor o jednej pol druhej 😝 ..ale vela som sa naucila...a ovladat graficky program Ti nikdy nebude na skodu..a uvidis - sama budes prekvapena, ako dokazes byt kreativna..ja som teda zo seba nechapala 😀

janca704
5. jan 2009

Ahojte, hrabala som sa tu, ale nenasla som - potrebovala by som kalendar na tento rok, ale vsetky mesiace na jednej strane... Poradi mi niekto? Pripadne hodte link. Vdakaaa 😅

julova
6. jan 2009

Janka - ved si stiahni kalendar na kazdy mesiac zvlast a potom si to len ako vrstvy naukladaj na jednu stranku 😕 😅

a ja som nejak v predstihu a vyrobila som uz ciselnik na rok 2010 😝 😀 ...tak kto ma zaujem, moze si ho stiahnut u mna na blogu 🙂

http://zuskinblog.blogspot.com/2009/01/slovensk...

krajcoanka
6. jan 2009

šikovnice, ja som ešte stále nestihla urobiť kalendár na rok 2009 😅 😝 .Nieako nebolo cez tie sviatky nato čas.
Nemôžete my niektorá poradiť kde by som si mohla stiahnuť číselník na stolový kalendár(sk), ale taký, kde sa dajú dopisovať termíny a kde sú vyznačené sviatky a mená.diki moc 🙂 😉

sticker
7. jan 2009

Zuzi - Ty si jednoducho poklad 😵 Mám za sebou iba tri fotky, ale keďže ja myslím vždy aj rok dopredu, tak som už pozerala aj kalendár na budúci rok 😅 😝 To sa dovtedy snáď naučím 😅

niciatko
8. jan 2009

Ahojte, len teraz som sa zaregistrovala a rada by som sa pustila tiez do scrapu. A uz potrebujem vasu radu. Pouzivam program gimp a chcela by som urobit tien. Citala som ,ze sa to urobi pomocou script fu, ale ja to script fu vobec na tom paneli nemam, vie te mi poradit, co s tym? ☹

krajcoanka
12. jan 2009

tak dostali sme sa už po 1000-ci príspevok 😅
chcem sa vás šikovníc spýtať: ten stolový kalendár na rok 2009 som v slovenčine nenašla. Ak by som si ho chcela urobiť, kde by som to mala robiť? Skúšala som excel a word, ale ked to odtial skopírujem, tak sa mi sviatky vyznačené inou farbou vyznačia v tej istej farbe. Nemáte nato nieaký trik ako to urobiť rýchlo a hlavne dobre? Ďakujem za každé info!Ď 😉 🙂

pookie
23. jan 2009

Vcera som si stiahla Gimp no zda sa ze uz som sa aj zasekla ☹ Otvorila som si pozadie, nan chcem dat foto no fotka mi prekryva cele pozadie a nie a nie ju zmensit, uz som sa naklikala vselikde, aj na oko ze potom sa da s foto pracovat no vobec neviem ako ju zmensit. A este k tomu mi tam sarabati stetec pripadne nieco ine, ako ich vypnut? Pre vas asi malickost no mne sa akosi nedari 😖

bianca
23. jan 2009

pookie musis dat ikonku ,, škalovani ,,

pookie
23. jan 2009

Ta sa kde nachadza? Prepac... Mam to v anglictine co nie je moc problem no ked sa mi podari zmensit foto dufam ze budem moct prejst na dalsi krok len tu som sa zasekla 😒

jarinosk
23. jan 2009

Ahojte zienky (chlapov tu akosi vela nevidno).
Potreboval by som poradit. Ked si chcem pomaly robit kalendar na buduci rok ake dat rozlisenie v pixeloch ked chcem mat A4 ?
pri fotkach 30x30cm mavam rozlisenie 3600x3600 pixelov.
Pri A4=?
Pouzivam Gimp.
Dakujem za rady.

bianca
23. jan 2009

pookie je to stvrty riadok hned prve.Je to ikona kde je malicky stvorcek,velky stvorcek a sipka.

pookie
23. jan 2009

Vdaka bianca, daco sa mi podarilo, zda sa ze je to spravna ikona kt. som pouzila. Idem sa posunut dalej, hned je to lepsi pocit. Snad sa k dacomu casom dopracujem. 🙂

julova
24. jan 2009

Jarinosik - A4ka je 2480 x 3508 😉

kessina
26. jan 2009

ahojte baby, mna strasne ocaril tento "konicek" precitala som si takmer vsetky vase stranky. uz treti den mam stiahnuty gimp, no napriek vsetkym radam, co tu pisete, sa mi vobec nedari. vobec neviem pochopit tie vrstvy ako sa s nimi pracuje, uz sa mi podarilo dat do ramceka fotku, dokonca dve, ale boli tak strasne malicke. na zvacsenie som tu citala, ze by malo byt nejake okienko s dvoma stvorcekmoi, ale ja nic take neviem najst. a nakoniec, ked som tie foto nejak dnu dostala, tak som to chcela ulozit, ze kde mi to ulozi a teraz ked si chcem otvorit ten ramcek, tak mi ho otvori stale uz aj s tymmojim nepodarkom vo vnutri ☹ poradi niekto?

lenka.pav
28. jan 2009

kessina, dobre navody su na stranke
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten...
priamo zvacsovanie a zmensovanie je na
http://digiscrap.baby-cafe.cz/gimp_trans/transf...
snad ti to pomoze 😉

lenka.pav
28. jan 2009

kocky, aj ja potrebujem radu. rada by som spravila roztrhnuty papier. podla baby cafe som sa dostala potadial, ze mam v obrazku uz dva papiere, aj otrhane, ale nejde mi tam pridat ten tien a bez neho to vyzera nanic. pisu tam, ze treba ist na scrip fu - vrzeny stin. ale ja bohuzial v gimpe pod scrip fu nic nemam...ako to? (mam tam ze: console, start servera, znovunacitat scripty) ☹ . co s tym??? dakujem za pomoc

kessina
28. jan 2009

lenka.pav, dakujem, uz som prisla na to ako sa da najpr papier, potom obrazok, potom ramik a nakoniec nejake obrazky 🙂 to je jedine, co viem, zvacsit, zmensit, vygumovat 😀 snad sa casom naucim viac

lenka.pav
28. jan 2009

kessina, nemusis to vkladat v takomto poradi. daju sa totiz vrstvy presuvat, zvysit, znizit. to mas na liste pod vrstvami alebo napravo pod panelom vrstiev take zelene sipky dohora a dodola. tym si vrstvu presunies kam chces 😉

kessina
29. jan 2009

aha, a aky je v tom rozdiel?? 😅 ja mam momentalne problem, ze to neviem vytlacit 😒 lebo ten pappier ma rozmery 3600x3600 pixelov a aj ked to potom v inom programe zmensim na 200x200, tak mi nevytlaci cely, chybaju rohy z oboch stran, nechapem preco 😕

lenka.pav
29. jan 2009

no, musis si to ulozit ako jpg format. najlepsie je, ked si pred tvorenim scrapu vytvoris A4 rozmer a potom do neho pracujes. inak su totiz papiere vacsinou stvorcove a to mi tiez pri tlaci robilo problemy....
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten...

lenka.pav
29. jan 2009

a vie niekto poradit mne??? please
kocky, aj ja potrebujem radu. rada by som spravila roztrhnuty papier. podla baby cafe som sa dostala potadial, ze mam v obrazku uz dva papiere, aj otrhane, ale nejde mi tam pridat ten tien a bez neho to vyzera nanic. pisu tam, ze treba ist na scrip fu - vrzeny stin. ale ja bohuzial v gimpe pod scrip fu nic nemam...ako to? (mam tam ze: console, start servera, znovunacitat scripty) . co s tym??? dakujem za pomoc

marrrrrry
5. feb 2009

...chcem sa to naucit...poradte mi mam krasneho syna marca a chcem mu popridavat obrazky macka pu atd k fotkam....pozeram cely den stranky ale neviem sa v nich pohnut...prosim poradte mi niekto....

patulienka
24. feb 2009

no ja by som len chcela vediet ,ze kde sa da stiahnut 30 dnova verzia corel photo paint zadarmo... 🙂 dakujeeem

patulienka
24. feb 2009

kde sa da stiahnut 30 dnova verzia corel photo paint zadarmo??? 🙂 dakujeem

martina48
27. feb 2009

ahojte.....som z toho Gimpu niekedy na nervy 😠 ...keď chcem masku na papier,tak si dám alfa do výberu,ale potom sa my nedá otvoriť okienko výber,proste žiadne a neviem sa potom ďalej pohnúť 😠 😠 ...vedel by my niekto pomôcť?poradiť?...prosíím budem vďačná 🙂