Digiscrapbook pre začiatočníkov

meggi
11. sep 2007

Ahojte, zakladám túto tému, lebo vela mamičiek chce začat,len nemajú čas čítat si od začiatku diskusiu Mám koníčka Digiscrabook. Snád vám to ulahčí prácu... Sú tu použíté podklady z tejto diskusie, pričom odkazy a návody sú prebraté od šikuliek Rabivy, Hawry a mnohých iných mamičiek...

alusha
10. dec 2008

ja som tiez dala v 24printe, kvalita aj cena super, ale dlho to trva, prisli mi dnes a v sobotu budu 3 tyzdne od objednania 😀

rovni
11. dec 2008

asi skusim fax´n´copy-najlepsie este dnes 😀

babulka25
14. dec 2008

ahojte robím v gimpe a potrebujem radu ako si upravovať fotky aby som ich mohla dať vyvolať????

jarinosk
14. dec 2008

babulka25,
siroky pojem, robim v Gimpe.
Aj ja robim v Gimpe a foto davam vyvolavat normalne.
Chcelo by to normalny popis problemu.
V akom rozliseni mas foto ?

nevesta
14. dec 2008

Babulka, ak myslis pomer stran tak 2:3 😉

babulka25
17. dec 2008

ja som nováčik v tomto takže možno neviem to dobre povedať,ale proste ak by som si chcela dať napr. fotku 9x13 tak ako postupovať aby nebola malá alebo veľká lebo už som skúsila raz a bola úzka takže mi to zrezali na cca 9x9 .Musím presne vedieť akú veľkosť fotky chcem dať potom z toho vyvolať aby neorezali z toho scrapíku môjho?A neviem v akom rozlíšení mám nastavené foto.Nemám tak super naštudovaný ginp svoj ja len robím jednoduché koláže takže to je zatiaľ všetko čo ovládam z toho. ☹

sassi
18. dec 2008

babulka, scrapíky su skoro všetky štvorcove - takže ked urobíš ako štvorec, tak ti to orežu na štvorec
teda musíš si upraviť vopred pozadie na "tvoj" rozmer - teda 9x13
a to sa da bud hned na začiatku v GIMPe , daj si otvoruť nový a tam si vyberieš velkosť a potom otvoríš na to svoj podklad ako vrstvu
alebo si podklad najskor orež v nejakom inom programe (napr. Microsoft Picture manager) a otvoríš si rovno taký podklad
tiež je dobre neumiestnovať elementy až ku kraju, lebo vždy sa po kraji nejaký milimetrík oreže

Inak ku kalendarom, my sme dali vytlačiť v Canone, urobili to na počkanie, cena za 13 strán A4 necelých 190,- aj so zviazaním kovovým (kalendarovým) hrebenom, ale cena sa odvíja aj od kvality a gramáže papiera ako si vyberiete (my mame matný) a vyrobili to na počkanie
Kvalita tlače na kaledár myslím prijatelna, na fotky neviem, ale možno na lesklom by to zasa inak ukázalo, vyskúšam
😉

janca704
18. dec 2008

Ahojte, ja mam s tymi rozmermi scrapov tiez problem. Dnes som si nejake dala vytlacit a teda som sklamana. Tie, ktore som robila zo zaciatku a neexperimentovala s rozmerom, su super, no tie, ktore som si dala v rozmere cca 10x15 su rozmazaneee.
Ako ich mam zmenit? Pri tych dobrych je napisane ze 1600x1200 a pri tych rozmazanych 320x400. Ako ich zmenit na tie 1600x1200? ☹

sassi
18. dec 2008

janca potom to maš asi uložene v malom rozlíšení a s tým žial už neurobíš nič
komprimovať sa da, ale naopak urobiť vyššie rozlíšenie sa nedá

janca704
18. dec 2008

Sassi, mam to poukladane aj ako xcf aj ako jpg. Neda sa nic? ☹ To mam robit znova? Do zajtra to nestiham 😢

sassi
18. dec 2008

xcf formát nepoznám
ale je to tak, že tie čísielka su pošty bodov ... čím vyšší počet pixelov (bodov) tým je možne vytlačiť kvalitnejšiu a väčšiu fotku, lebo ta štruktúra je "jemnejšia"
ak je tých bodov príliš málo, potom sa to "rozkockuje" ... teda vyzerá rozmazane

ak je tých bodov vela, subor je moc velký a možeš ho komprimovať (zmenšiť, znížiť počet bodov), ale naopak to nejde ☹

z.g.
18. dec 2008

ahojte, viete mi poradiť, ako vložiť fotku do fotorámčeka z frameshow, ktorý mám uložený v počítači? a ako to dostať sem do albumu, keďže to nie je jpg formát? vďaka
pozn. ešte som také nič nerobila

bambusko
18. dec 2008

janca, xcf je format gimpu, s tym nieco urobis, ked to nemas v slabom rozliseni. do jpg to exportujes pri ukladani

janca704
20. dec 2008

Bambusko, to viem, pre istotu si to ukladam aj ako xcf, aby som nieco mohla menit. No velkost menit nesla. takt som to pekne robila vsetko odznova vo velkosti 1600x1200 a vyslo to krasne 🙂

bzucinka2
4. jan 2009

ahojte scrapacky

chcela by som pre maleho urobit pozvanku na narodeninovu oslavu a pomohli by ste mi, keby ste mi sem hodily nejake linky na stiahnutie, dakujem veeeeeeeeeelmi pekne 🙂

vivere
4. jan 2009

bzucinka, skus popozerat par stran dozadu, zarucene tam nejake linky najdes 😉

sticker
4. jan 2009

Tak som čakala, či niekto "oživý" túto tému 😅 Tri dni sa pokúšam dostať do tajov scrapov. V piatok som spravila svoj prvý pokus - je to v albume. Ale to keď si pozrie "profík", tak sa iba zasmeje 😅
Ale už dva dni neviem pohnúť s jednou úpravou fotky. Mám PS ale anglický a tak mi to veru robí problém ☹ Chcela by som fotku spraviť akoby do stratena. Aby mala také hmlisté okraje...neviem ako to opísať. Aj som si našla nejaký návod na baby-café, ale ani podľa toho mi to nešlo ☹
Viem mi niekto poradiť? Moc ďakujem 😉

hawra
4. jan 2009

sticker, nuz neviem presne v anglictine tie nazvy...ale tu su este nejake navody: http://www.scrapmania.sk/index.php?option=com_f...

sticker
4. jan 2009

Ďakujem hawra. Skúsim to, ale pri mojich schopnostiach 😅 😅 😅
Už som si aj knižku požičala o ps 😅

sticker
4. jan 2009

Hawra - hurá, podarilo sa 🙂 🙂 🙂 🙂 Moc ďakujem 😉

vivere
4. jan 2009

hawra, hoci som sa zatial nepytala, dakujem aj ja za navod na rozmazanie okrajov 😉

sticker, nie som sice profik, co sa tyka scrapov, ale myslim, ze tvoje su dobre. mne osobne sa paci, ak je obraz jemne farebne zladeny a tiez ma nejaky motiv, ktory nie je ruseny dalsimi 😉

sticker
4. jan 2009

vivere - ale ja som robila iba jeden z môjho albumu 😅 A to práve ten úplne posledný - ružový s Julkou. Tie prvé dva a tie z narodenia malých robila kamarátka 🙂 A tak sa to chcem naučiť robiť sama. Ja som iba povedala farby a čo tam chcem mať a ona to spravila. Ale ďakujem, som rada, že sa Ti to páči 😉

vivere
4. jan 2009

sticker,
aha, az teraz som pochopila 🙂 aj tak si myslim, ze na zaciatok je to dobre 😉 myslim, ze tam este nemas vrhnuty tien jednotlivych elementov, s tym tienom to bude vyzerat take viac 3D, bude to viac zvyraznene. ak nevies, ako na to, v blbuvzdornom navode na baby-cafe to je. ja som tym navodom asi pred dvom mesiacmi zacala 🙂 nemam vsak v albume ziadne vytvory, kedze nemam zatial deti.

sticker
4. jan 2009

Myslíš na každú vec dať nejaký tieň? Tuším s písmenkami som niečo také robila 🙂 Teraz robím pre Janku niečo, ale stále z toho nemám ten správny pocit 😒 😅

vivere
4. jan 2009

ano, presne tak, kazdemu elementu dat tien.
niekedy treba skusit viacero elementov, pripadne vymenit pozadie, ci ramik a ten spravny pocit pride 😉 niekedy to ide lahsie /aj za 15 minut som mala hotovo/, inokedy som sa hrajkala 4 hodiny... 😅

sticker
4. jan 2009

Veď hej. Už som vymazala asi 5 vecí, x-krát som ich presunula 😀 😀 😀 😀 Ale zatiaľ ma to baví. Z tejto stránky som si posťahovala z prvých strán, čo sa dalo a ešte mrknem baby-café. Ale asi najviac mi tá knižka pomôže. Len jediný čas, kedy to môžem robiť v kľude je teraz večer 😝 . Aj to nie moc dlho, lebo mladšia má budíček niečo po šiestej 😀 .
A keď budem mať čas, prelúskam celú túto tému 🙂

vivere
4. jan 2009

aj ja mam aj dve knihy photoshopu, jednu som popozerala, druhu precitala iba obsah 🙂
zacala som presne podla toho navodu a zaciatku tejto temy /na zaciatku je taky pekny zaklad naozaj pre zaciatocnikov - odporucam/ a postupne som sama prichadzala na rozne sposoby. a ked neviem, pytam sa kamosky, pozriem na baby-cafe alebo sa pytam tu 🙂

hawra
4. jan 2009

tak supis, ze to slo.
na scrapmanii mame novu sutaz: http://www.scrapmania.sk/index.php?option=com_f...
za ucast je bonusovy kitik, tak mrknite a pokojne sa pridajte. 😉

julova
4. jan 2009

sticky...sup sup k nam 😉..vies ako sa pri takej sutazi zapotis? a dajake to kilo vypotis - verim ze si ma este pamatas 😝 😀 😀

sticker
4. jan 2009

No tak ja sa určite necítim na súťaž. A práve som zistila, že mám málo vecí - freebies, či ako sa tomu hovorí 😅 . A tom som skoro v kuse sťahovala dva dni 😝 .
Julovka jasné, že pamätám. Keď som čítala spätne, tak najprv ma zaujala čiapka, potom nick a že aká pekná fotka 😵 😉