Digiscrapbook pre začiatočníkov

meggi
11. sep 2007

Ahojte, zakladám túto tému, lebo vela mamičiek chce začat,len nemajú čas čítat si od začiatku diskusiu Mám koníčka Digiscrabook. Snád vám to ulahčí prácu... Sú tu použíté podklady z tejto diskusie, pričom odkazy a návody sú prebraté od šikuliek Rabivy, Hawry a mnohých iných mamičiek...

claudinka
12. mar 2009

no babulky, akurat som sa konecne odhodlala zacat tiez robit scrapy, ale ako pozeram, vyzera to na riadnu maturitu.. ☹ ☹ precitala som si prvu stranu, polovica linkov uz neni aktualnych a ja mam len plnu hlavu otaznikov, kde co ako 😀

claudinka
12. mar 2009

ale uz som si stiahla prvy kit! tolko uspechu 😉 teraz len prist na to, co s nim 😀

claudinka
14. mar 2009

mno a skoncila som.. ten kit je o nicom a neviem iny najst, vsak vsade su nejake texty a ja chcem iba taky na fotky, ziaden cudzi text 😠 😠 😠

vivere
14. mar 2009

claudinka, mrk na www.digiscrapdepot.com, su tam freebies clenene aj podla temy, urcite najdes taky, aky sa ti bude pacit 😉

claudinka
15. mar 2009

dakujem pekne, uz som tam bola, na tej stranke, tak to viac asi musim pobehat.. lebo ked vidim anglinu, vacsinou to po chvilke vzdam 😀

claudinka
15. mar 2009

aj tak tam neviem nic najst, vsade su anglicke texty a ja si ked tak tam chcem dat text vlastny.. ☹ ☹

vivere
15. mar 2009

ved nehladaj texty, ale obrazky 😉 asi mi nie je jasne, co hladas 😅 ale na tamtej stranke je toho habadej.......

claudinka
15. mar 2009

vsetky tie obrazky su povacsine s nejakym textom po anglicky.. a hladam nejake obycajnucke ramiky pekne s pozadim alebo nieco podobne.. 😒

vivere
15. mar 2009

no, neviem, ci pozerame tu istu stranku 🙂 podla mna maloktore maju text. ak tam aj vidis nejaky text, nie vzdy je aj na tom stiahnutom obrazku. ja bez problemov stahujem odtial vselico a bez textu. myslim, ze vlastne hladas quickpages, takze tu som zopar nasla:

napr.
http://www.digiscrapdepot.com/freebies/quickpag...
http://www.digiscrapdepot.com/freebies/quickpag...
http://www.digiscrapdepot.com/freebies/quickpag...
http://www.digiscrapdepot.com/freebies/quickpag...
http://www.digiscrapdepot.com/freebies/quickpag...
http://www.digiscrapdepot.com/freebies/quickpag...

riskokatka1
15. mar 2009

caute.snazim sa najst nejaky program s velkonocnymi motivami,akoze do obrazka len dam foto mojho maleho,pripadne napisem text a je hotova velkonocna pohladnica.Niekde som videla aj take dieta oblecene do zajkoveho kostymu a tvar sa tam pridala vlastna.Nepoznate niektora nejaky takyto program?dakujem

claudinka
16. mar 2009

a ked chcem stiahnut napr. ten prvy? tak mi to otvori dalsiu stranku.. ci si to mozem normalne stiahnut pravym a ulozit ako obrazok?

vivere
16. mar 2009

claudinka, z tych linkov: najprv kliknes na link pod obrazkom, hodi ta to na stranku autora. niekde na tej stranke /zvycajne pod obrazkom toho, co chces alebo je uvedene, aby si klikla priamo na obrazok/ by mal byt link, kde sa to da stiahnut, kliknes nan. hodi ta to na dalsiu stranku stranku, zvycajne na 4shared.com, kde sa zjavi obdlznik download, kliknes nan, chvilku odratava a zjavi sa dalsi link click here and download now tusim. kliknes nan a vyhodi ti okno, kam si to chces ulozit, zvolis a ulozis. takto sa postupuje pri vsetkom z digiscrapdepotu.

claudinka
16. mar 2009

ja viem stahovat 😉 ja len neviem, kde to mam hladat.. paci sa mi napr. nejaky obrazok, tak skocim na tu autorovu stranku a tam ju uz neviem najst.. teda ten obrazok.. alebo velakrat ho aj najdem a ked na neho kliknem, sa mi samotny otvori a nikde tam neni, ze download.. som zbehla v pocitacoch, tak nechapem, vo co gou 😠 😠 a stale neviem najst jednoduche freebies.. obyc ramceky, vsade je plno textu a sprostosti.. ale to som tu pisala viackrat.. tak sa na to asi vykaslem alebo pojdem k niekomu po rady, lebo si pripadam jak blbec 😝 😀

vivere
17. mar 2009

claudinka, ved hore sa pytas, ci to mas ulozit pravym klikom a ked ti napisem, ako to treba ukladat, pises, ze ukladat vies... tak asi uz ani ja nechapem 😅
ja naozaj neviem, kde stale vidis tie napisy na ramikoch, ja uz som postahovala x kitov a napisy boli na maloktorych...

vivere
17. mar 2009

skus este tu pohladat. inak jasne, ze je tam kopa sprostosti okrem ramikov, preto je to kit 😉 ved sprostosti vymaz 😉
http://scrapteam.canalblog.com/archives/p10-10....

a specialny kit so stuzkami a ramikmi:
http://scrapteam.canalblog.com/archives/2008/12...

zoeno.1
19. mar 2009

ahojte,mozete mi niekto poradit?ja som uz tak davnejsie daco postlacala na gimpe,no a robi mi to stvorcove obrazky a neviem ako si to mam zmenit 😅 jedine,ked dam pozadie fotku,tak vtedy to nie je do stvorca....ja som z toho jelen 😕

martina48
5. apr 2009

Ahojte neviete náhodou,kde sa dá stiahnuť číselník na rok 2010?..budem vďačná za každý link 🙂

vivere
5. apr 2009

martina, ak si dobre spominam, niekolko stran dozadu bol link na ciselnik. prip. v teme digiscrapbook.

gogogo
7. apr 2009

ahojte dievcata...to je super ze je tu takato tema aj pre zaciatocnikov...ja sa tiez pomaly ucim..potrebovala by som poradit ak mate niaka cas...uz 😀 😀 som do gimpu vlozila fotku, a na to by som rada dala ramik...teda uz som ho tam aj dostala len neviem ako ho prisposobit na fotku aby sa mi pekne prekryli...a ako upravujete velkost fotiek, kamaratkaami povedala ze ked chcem dat vyvolat foto 10x15 mam si upravit velkost obrazka hned na zaciatku na 1772x1181...tak neviem ...ak budete mat cas prosim poradte...dakujem

zuzidr
9. apr 2009

ahojte nevietew mi poradiť nejakú lahko ovládatelnú stránku kde by som si vedela vytvoriť veľkonočnú pohladnicu s fotkou malej? dakujem pekne 😅

slnyecko
10. apr 2009

Ahojte,prosim o radu.Stiahla som si novsiu verziu gimpu,a teraz mam problem.Ked chcem dat fotku do ramika,tak normalne dam ramik,fotku,fotku supnem pod ramik a okraje ogumujem.A tu je zadrhel....to co ogumujem mi ostane biele,takze tie okraje mi tam zostanu biele 😝 Ja uz neviem co s tym 😢

slnyecko
10. apr 2009

gogogo,ja to robim tak,ze hned na zaciatku si to upravim ako pises na tu 1772X1181.Potom dam ramik,a na ten ramik fotku,potom tu fotku posuniem pod ramik a je to-znizit vrstvu-a zagumujem co vytrca.Inak neni si to nahodou ty susedka? 😀

lusinda2000
10. apr 2009

ahojte kočky, dostala som typ na túto stránku od jednej slečny. ja mám tiež taký problém,že som si stiahla gimp a neviem v ňom nič robiť. aj som čítala návody ale som z toho debílek.teraz sa chcem vedieť ako si urobím fotečku v rámiku stiahnutého z netu. neviem v tom pracovať, robí sa cez vrstvy,ale absolútne tomu nerozumiem,poradíte mi??? hrozne ma bavia takéto veci na úpravu fotiek ale keď to neviem tak som sklamaná.myslela som,že to bude ľahšie, aj retuš fotiek, kamoška mi tak krásne vyretušovala moju fotku,že som sa nespoznala. ako nato v gimpe??? prosím, poradťe mi, som z toho zúfalá,lebo konečne som si stiahla program a nič z toho☹
chcem si totiž urobiť kalendár na budúci rok s fotečkou malej, no vôbec netuším ako dám jej fotečky pekne do rámikov....
prosím poraďte mi....... aj do IP mi môžete písať, lebo ja kým to pochopím,to bude trvať,ale inak je to jedno,prečítam si aj tu vaše rady.

slnyecko
10. apr 2009

hellou,poradte prosiiim,som s toho nestastna 😢

kattom
10. apr 2009

slnyecko - nerobim s gimpom - skus na babycafe sa opytat alebo na scrapmania, ale nemas nahodou farbu pozadia zapnutu na bielo? mozno preto to tak robi - daj si priesvitne/transparent

bambusko
17. apr 2009

slnyecko, skus si preklikat na tu bielu vrstvu a odstranit ju. asi to mas tak nastavene, ze je vzdy v novom obrazku

majernicka
17. apr 2009

ahojte,

stiahla som si Gimp 2.6.6. a on ma iba nastroje a chybaju mi tam vrstvy a stopy... ako toto okno tam mam nainstalovat?
diky za pomoc

lusinda2000
17. apr 2009

tak majernicka,som na tom rovnako. ☹ ☹ ☹

majernicka
18. apr 2009

lusinda2000,
tak ma celkom "tesi" ze nie som jedina "blba"...
nepomoze nam niekto???
dakujeme

lusinda2000
18. apr 2009

mňe poradili,aby som si preštudovala návod na babycafé. vytvorila som tu aj novú tému pomoc s gimpom,tak keď chceš,môžeš mrknúť.