Digiscrapbook pre začiatočníkov

meggi
11. sep 2007

Ahojte, zakladám túto tému, lebo vela mamičiek chce začat,len nemajú čas čítat si od začiatku diskusiu Mám koníčka Digiscrabook. Snád vám to ulahčí prácu... Sú tu použíté podklady z tejto diskusie, pričom odkazy a návody sú prebraté od šikuliek Rabivy, Hawry a mnohých iných mamičiek...

basika
17. aug 2008

Zaujíma táto téma, rada sa zabávam s fotkami a tvorím, chcela by som pokročiť a vytvárať také krásne veci ako som tu videla odkazy, len neviem odkiaľ začať, táto diskusia je dlhykááááá... rada by som s niekým o tom pekecala.. a poraila sa ako začať...

sasenka
17. aug 2008

Basika a maš už nejaký program na upravu?

Barbarkaaa, našla som na tvojom blogu nááádherny slnečnicový freebie, dakujééém, milujem slnečnice 🙂 isto na niečo použijem 😉

basika
18. aug 2008

sasenka - áno robím v Zoner photo 9, ale tam myslím, nie je toľko možností a trošku začínam v Gimpe, len sa neviem pohnúť? Neviem odkiaľ začať či sa dajú stiahnúť z netu tie rámiky do programu Zoner Photo 9 alebo do gimpu s ktorými by som mohla pracovať. Ale mám už z toľkých programov a odkazov tu na týchto témach chaos. Chcela by som pokračovať v tom Gimpe, len zatiaľ som sa dostala potiaľ, že som si skopírovala nejaký rámik z netu a potom s použitím intelitengých nožničiek som vybrala pôvodnú fotku, kde som chcela dosadiť svoju, ale to mi nejak nejde....jednoducho chcem nájsť niečo pomerne jednoduché a z čoho sa dá krásne tvoriť.

bambusko
18. aug 2008

barbarkaaa, dik za tipy 🙂

basika, skus zacat s gimpom podla
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten...

ja som z neho bola tiez zufala, ale uz sme sa celkom skamaratili, no dost casu mi to zabralo. ked si vytvoris novy subor, musis tam elementy a fotky otvarat cez open as layers

sasenka
18. aug 2008

ja si vždy najskor otvorím nejaký podklad - papier z kitu a do toho potom fotky, cez Open as layers a všetliaké tie elementy a ramiky tiež cez Open as layers.
Trochu som sa nahladala, kým som ten príkaz našla... ono to nie je na hlavnom paneli, ale na tom paneli kde sa otvorí papier , alebo to maš čerky Otvoriť ako vrstvu.
Freebies kity sťahuje kde-kade, nemám tu tú moju oblúbenú stránku, som na inom PC, ale ked sa na moj dostanem nahodím 😉 Ale možeš aj vygooogliť, daj si hladať Freebies scrapbook kit a najde ti všeličo krásne 🙂

basika
19. aug 2008

Ahojte, ďakujem za reakcie... no veru zbadala som aj ja, že to vyžaduje veľa času.. a nejak začínam chápať, že popri malej si asi dosť ťažko nájdem na to čas 😢 . Stiahla som si aj Photofiltre českú verziu. No musím sa rozhodnúť v čom budem robiť, zatiaľ som len zisťovala čo bude ľahšie. Keď sme sa už bavili o tom Gimpe, tak už som pochopila ako si tie vrstvy urobím, len leviem ako alebo kde si stiahnúť originál rámiky alebo ak by som využila niekoho z netu.. tam musím vystrihnúť pôvodnú fotku a dosadiť svoju prostredníctvom tých vrstiev.. toto mi ešte nejak nejde... ale dosť mi pomôže, keď je možnosť s niekým o tom napísať a vymeniť skúsenosti. Ďakujem.

basika
19. aug 2008

sasenka - pozerala som tvoj albumík a tiež by som bola rada, keby som sa po také výtvory dopracovala, no ale hádam pomaly...Veľmi pekné výtrvory sú to. Vyskúšam pomaly aj ja a občas sem hodím teda dotaz..ak si nebudem môcť dať rady. Dávate si potom aj tieto výtvory vovolať ako fotografie?

bambusko
19. aug 2008

basika, nemusis nic vystrihovat, staci, ak si das dolnu vrstvu nejaky papier, potom fotku a ramceky napr. tieto

http://www.digiscrapbooking.ch/index.php?act=vi...
http://boutique.digiscrap.ch/index.php?act=view...

na klavesnici sa medzi vrstvami prepinas pageup a pagedown a fotku podla potreby zmensis cez nastroje-transformacne-mierka a potvrdis to v tom okne tlacitko mierka

jednoducho sa vyrabaju scrapy s quickpage

http://boutique.digiscrap.ch/index.php?act=view...

sasenka
19. aug 2008

ja sťahujem freebies ( papiere a elementy zadarmo, pre domáce využitie) hlavne na http://www.digiscrapdepot.com/freebies/
tam to denne aktualizujú a čo je dobre da sa vyberať aj podla kategórií, takže čo ma nezaujíma, nemusím ani
očumovať. denne tam pribuda aj 80-100 freebies, takže je z čoho vyberať 😉

Basika, dakujem za pochavlu, ale to som stále fakt na začiatočníckej úrovni a nejako sa mi teraz ani nechce, nemám pekné fotky 😒 To treba aby fakt bol základ, pekná kvalitná svetlá fotka a potom to už ide samo 🙂

Ja som sa teraz učila "zapíjať" fotku do papiera, neviete mi niekto s tým poradiť? Viete ako majú niektoré kočky, že ako podklad tu istú fotku ako navrchu, ale je to ako papier, teda kolorované a svetlejšie... ja som kukala bna Baby-cafe, ale sa mi to zda dosť zložité a vysledný efekt aj tak nebol taký ako som chcela 🙄 🙄 🙄

Fotky som si davala robiť už cez Fotolab a pekne mi to odstrihli do kocky 10x10cm, nabudúce muusim dať spraviť väčší rozmer. Ak to chcete vyvolávať, snad len jedna rada, nemiestnujte nič uplne na okraj výtvoru, lebo taký milimetrík sa po obvode "stratí" pri orezávaní, tak ja na jednej nemám posledné písmenko z textu, ale inak je to aj vyvolané pekné.
Ak checte mať fotky v klasickom rozmere 10x15 alebo iný, tak si voperd upravte podklad (papier) na ten rozmer, aby ste potom nemali s tým problemy.
Vela šťastia a potom nahoďte do albíka 😉

eva7780
19. aug 2008

mozte mi poradit zakej str.stiahnut program kde by sa mi dali tvorit fotky napr.4 v jednom aalebo v pohyblivej kocke(aby tam boli len fotky)dakujem

basika
19. aug 2008

ďakujem za rady, škoda, že neviem dobre po anglicky, lepšie by sa mi na tých stránkach orientovalo... ono ako sa poznám, stačí urobiť jednu fotku a už sa rozbehnem, len tieto začiatku sú ozaj také ťažké, zvlášť, keď to človek chce robiť ale nemá času...

bambusko - tie podklady na sťahovanie sú zadarmo?

sasenka
19. aug 2008

Eva nemyslýš take tie slideshows?
No to je napr. aj na www.glitterfy.com, tam si daj slideshow, ale nie je to nič moc 😖 inak neviem ☹

bambusko
19. aug 2008

basika, tie linky, co som dala su zadarmo /free download/

eva7780
19. aug 2008

sasenka myslela som nieco podobne ale aby sa tie fotky nehybali

sasenka
19. aug 2008

Evka: aha, aby sa nemenili? tak to neviem, žial...
Basika: Všetky freebies su neplatené, takže veselo sťahuj, ak je to platené, tak je tam nákupný košík alebo niečo také, neda sa to stiahnuť, to sa objednáva a link alebo heslo nejako príde mailom.

hawra
20. aug 2008

sasenka, mas pravdu, freebies su zadara, pokojne stahujte.
Platene kity sa davaju v obchodoch do kosika a platia sa cez paypal. Po platbe to potom hodi na stranku s linkom na stiahnutie, alebo tie linky pridu mailom.
na http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten... najdete kopec uzitocnych veci, to urcite kopec z vas vie.
A taktiez vela infosiek ziskate na www.scrapmania.sk
sasenka, s tym zapitym fotom do podkladu...v akom programe robis? Na scrapmanii sa to prave v tychto dnoch riesilo, tak mrkni do navodov, urcite to tam najdes. 😎

sasenka
20. aug 2008

Hawra dikes, už to riešim, da sa to asi viacerými spôsobmi... Našla som aj na baby-cafe aj ka4 mi niečo poradila, ešte looknem tu scrapmaniu, len sa k tomu nejako neviem dostať ☹ ☹ ☹

basika
20. aug 2008

Mám otázočku, keď si stiehnem s vami uvedených stránok rámiky... je to inak dosť veľké až 65MB, mám to uložiť do programu Gimpu?...resp. do zložky gimpu? Neviem či som sa správne vyjadrila.

basika
20. aug 2008

No tak celkom sa mi niečo podarilo, pridám potom do albumu, len sa chcem ešte spýtať, keď napíšem text ale farbu chcem mať podľa kitu? Je to v Gimpe možné?

sasenka
20. aug 2008

ja mam na Frebies zvlášť priečinok, v dokumentoch, to mam uplne zvlášť, ked toho bude vela, hodim si to na CD-čko 😉 Netreba to do priečinka GIMPu.
Farba textu sa da vybrať akú chceš.

basika
21. aug 2008

Tak som už pridala môj výtvor do albumu, kuknite. Viem, že je možnosť rôznych farieb, ale či je možné dať farbu písma presne ako je kit. Možno by to išlo tak, že vystrihnem ten text a bude pod tým vidieť vlastne kit a bude to tá istá farba, neviem.. skúsim vyskúšať...

bibula
21. aug 2008

maminky nemate nejake motyliky a kridelka? uz som toho presnorila,no nic z toho.... 😖 dakujem 😉

bibula
21. aug 2008

diky moooooc 🙂 🙂

bihan
21. aug 2008

A tu je celý priečinok s motýľmi http://digiscrapdepot.com/freebies/theme/butter...

bibula
21. aug 2008

ake su krasne ako ziveee....este raz velka vdaka🙂

wighy
21. aug 2008

ahojteeee

chcem sa opytat ci sa uz da niekde stiahnut kalendar na rok 2009 🙂

petaba
21. aug 2008
sasenka
21. aug 2008

No ja som to skúsila zapiť to foto do papiera, ak chcete kknite do albumu, celkom mi to na 1.x vyšlo 😀
Idem kuknúť motýle, ja motýle rada 😉
Basika krásne dieťa a krásny výtvor, ako si robila tie otrhané rohy? Alebo to už bol taký papier ?

bihan
21. aug 2008