Digiscrapbook pre začiatočníkov

meggi
11. sep 2007

Ahojte, zakladám túto tému, lebo vela mamičiek chce začat,len nemajú čas čítat si od začiatku diskusiu Mám koníčka Digiscrabook. Snád vám to ulahčí prácu... Sú tu použíté podklady z tejto diskusie, pričom odkazy a návody sú prebraté od šikuliek Rabivy, Hawry a mnohých iných mamičiek...

labutka
25. nov 2011

@idris dakujem, babycafe mam preluskane. 😉

labutka
25. nov 2011

@lemge dakujem aj tebe, uz mi poradila kamoska, tak ako pises. Akurat kedze okraj mam rovny, robim cez obdlznikovy vyber a polomer davam vacsi.

petrasalajova
12. sep 2012

Ahojte ja sa s tým trápim, nič sa mi nedarí stiahnuť.
Chcela by som si porobiť fotky s peknými pozadiami a aj také, že fotky vo fotke a tak.
No stále neviem ako na to.

Petra

jarinosk
13. sep 2012

@petrasalajova s cim sa trapis? co by si potrebovala stiahnut?
ja robim v GIMPe, teraz je novsia verzia (2.8) a na beh vyzaduje minimalne windows XP so service packom 3. Inak nenainstalujes. Alebo nainstalovat starsiu verziu (2.6).

petrasalajova
5. nov 2012

Ani neviem s čím. Len som sa chcela vyhrať s fotkami. ALe vyriešila som to. Stiahla som si do mobilu také aplikácie, kde len fotku doplním a uložím upravené. Potom si to viem dať spraviť a hotovo :o))) 😉

A veľmi pekne ďakujem za radu :o)

evka3231
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lemge
15. nov 2012

ahojte viete mi niekto poradit? chcela by som ciselnik na kalendar 2013 menny,a nasla som len jeden.

http://collabgirls.blogspot.sk/2012/09/slovensk...

celkom sa mi paci,len neviem ci je vo formate PNG 😕 neviem si ho stiahnut,a asi sa za to aj plati,neviem...ked som to zacala stahovat,akurat ma to zaviedlo k instalacii 4sync .
alebo neviete este o nejakom ciselniku..?moc ho potrebujem a neviem sa ku nemu dostat...

pripadne dam moj mail ak by bol niekto ochotny mi poslat mailom vo formate png...

🙂 velka vdaka 🙂

ketrina89
27. nov 2012

Prosim Vas kto by mi pomohol najst nejaky program na upravu fotiek jedna sa o upravu tvare popripade mi poradte nejake programy ku gimpu dakujem

lemge
10. dec 2012

@jarinosk @idris ...ahojte ,potrebujem poradit...pracujem v gimpe...na paneli nastrojov,ked chcem ppouzivat gumu,stetec,ceruzu,klonovanie,a ine kresliace nastroje,neviem ako si tam mam pridat vacsiu machulu...

aby ste ma rozumeli,pridam fotku..šipka -kurzor-ukazuje na najvacsiu machulu(Circle Fuzzy (19))..ked dam najvacsiu velkost(scale)-aj tak je ta machulka na oazovke max 1,5cm
😒 ..viem ze je to mozne,len mi nema kto poradit,viem ze sa da ta machula spravit aj cca 10cm...ale ako si to mam na panel nastrojov dat? 😕

kto mozte prosim poradte,dakujem moc... 🙂

lemge
10. dec 2012

tu je ta fotka 😉

idris
15. dec 2012

baby pomóc ja s gimpom robím raz ročne a vždy a stále sa to učím od znova 😅 😀 😀 😀 😀

lemge
16. dec 2012

@idris aha,tak ty mi asi neporadis,vsak? 😅 😀 🙂

mijason
21. dec 2012

Super nápad takhle všechno shromáždit na jednom místě. Chtěla bych si vyzkoušet i sama vytvořit nějaké elementy a další věci. Dal by se někde najít návod? děkuji 🙂

jarinosk
21. dec 2012

@lemge pouzivam verziu gimpu 2.8 a tam to ide jednoducho - vid obrazok
ide to aj v starsich verziach,len si nespomeniem ako ☹

lemge
22. dec 2012

@jarinosk ach jajj,no ale aj tak dakujem za snahu.... 😉 🙂

jarinosk
22. dec 2012

@lemge na obrazku v pravo dolu ako sa da vybrat tvar gumy,tak tam by mala byt ponuka vytvorit novu,alebo nieco take - kebyze za tym sedim,tak na to pridem, popozeraj,poskusaj

lemge
22. dec 2012

@jarinosk paraaada,velka vdaka 🙂konecne mam velikansku machulu...podarilo sa.tesim sa...

jarinosk
22. dec 2012

@lemge to som rad!!! 😎 🙂

siposova
3. jan 2013

baby prosim vas enviete mi poradit nejaku stranku alebo program kde spravim pozvánku na krstiny mojho drobca ???? dakujem

ivetka09
8. feb 2013

ahoj maminky, prosim vas ako sa da dat do jednej fotky viac fotiek ... napriklad takto ako to je na tychto fotkach - ako sa to robi viete mi napisat cely navod ??? dakujem

jarinosk
8. feb 2013

@ivetka09 aky program pouzivas? Ak mas Gimp,viem ti pomoct..

ivetka09
8. feb 2013

@jarinosk ja mam Zoner Photo Studio 13, potom Photofiltre 7 a mam aj Picasa 3 ale ked treba stiahnem aj Gimp ked mi v tom vies pomoct dakujem vopred 🙂

jarinosk
8. feb 2013

@ivetka09
skus stiahnut, uvidime ci ti to pomoze
http://jarinosk.hys.cz/navod_dve_foto_v_jednej.doc

jarinosk
10. feb 2013

@ivetka09 pomohlo,nepomohlo?

ivetka09
11. feb 2013

@jarinosk ahoj, ano dakujem len som sa stym musela viac popasovat ale ide to dakujem ... 🙂

jarinosk
11. feb 2013

@ivetka09 som rad. Ono treba pochopit ten princip ako na to,a potom to uz ide 🙂

ivetka09
12. feb 2013

@jarinosk len sa s tym treba vela hrat 🙂

fleuerette
13. feb 2013

Kočky potrebovala by som poradiť, strašne sa mi páči typ fotografiíí - akoby nostalgických, pár albumov som našla tu na MK s takýmito fotkami, samozrejme zákon schválnosti, teraz neviem nájsť nič 😠 😠 . Tak som niečo podobné stiahla z netu, nie je to síce ono ale aj toto by pomohlo.
A teraz k tej rade 😵 , neviete mi poradiť aký filter použiť vo PS aby som docielila tento efekt? prípade nejaký postup

Ďakujem krásne za rady

flossie
15. feb 2013

ahojte babenky....ja by som sa chcela opytat, ze ked to potom uz mate vsetko hotove v digi podobe, tak potom si to ako vytlacate? na nejaky obycajny papier, alebo niekde vo foto na nejaky "lepsi" kvalitnejsi fotopapier? ako si to potom zakladate do almubov? ja som povodne chcela robit rucny scrap, velmi sa mi to zapacilo, zial nemam tolko roznych veci na efekty, vystrihovacky, a jednoducho si myslim, ze v digi podobe by to bolo zaujimavejsie....ale neviem, ci sa mam do toho pustat, aby to neskor nezostalo len v pocitaci...chcela by som si to potom realne chytit a obzerat 🙂 dakujem za rady

kekisa
5. mar 2013

ooooooooooooooooo dievcata dakujem vaaam za tuto temu😀 budem sa snazit sledovat a tiez prispiet svojim zrnkom😀DDD