Digiscrapbook pre začiatočníkov

meggi
11. sep 2007

Ahojte, zakladám túto tému, lebo vela mamičiek chce začat,len nemajú čas čítat si od začiatku diskusiu Mám koníčka Digiscrabook. Snád vám to ulahčí prácu... Sú tu použíté podklady z tejto diskusie, pričom odkazy a návody sú prebraté od šikuliek Rabivy, Hawry a mnohých iných mamičiek...

evercila
11. dec 2007

evunka neboj, ,kazdy z toho bol na zaciatku zmeteny 🙂
drzime palce!
charlinka, skus prehodit vrstvy, alebo vloz najprv fotku, potom ramik...

nitka
11. dec 2007

baby ako vkladate ramik?dala som najprv ramik potom fotku a naopak fotku a potom ramik ale akosi mi to nesedi.Poradite?Dik

evercila
11. dec 2007

nitka, v com pracujes?

nitka
11. dec 2007

v gimpe

evercila
11. dec 2007

nitka, tak ja mam PS, ale tu je blbovzdorny navod aj s obrazkami, skus prestudovat, mozno ti pomoze zorientovat sa:
http://digiscrap.baby-cafe.cz/gimp/

nitka
11. dec 2007

DIK 😉

charlinka
11. dec 2007

Pomoc 🙂 i já jsem si shodila ten panel vrstev v gimpu a nejde mi to najit. podle navodu v babycafe se musi kliknout na soubour, predvolby, sprava oken....ale ja to v te nabidce souboru nemam. Nemuzete mi nekdo pomoct????
Dik

zuzmag
11. dec 2007

Ahoj,charlinka ak si otvoris gimp das subor-dialogy a hned na vrchu mas vytvorit novy dokument a tam mas tie vrstvy,kanaly,stetce..... 🙂

charlinka
11. dec 2007

Dik, už jsem to našla. sice se neotevřelo uplně stené okno jak předtím, to bylo takový zdvojený ale hlavně že ty vrstvy mám. Dík 😉

rabiva
18. dec 2007

😎

michalag
18. dec 2007

AAhojte ako spravim kalendar a kde najdem kity a ciselniky?

rabiva
18. dec 2007

kalendare:
http://digiscraphawra.blogspot.com/2007/08/abln...

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten...

kity rozne z netu, na 1.stranke tejto diskusie je mnoho odkazov na rozne stranky

😎

michalag
18. dec 2007

rabiva, dakujem 🙂

anjelik85
18. dec 2007

ahojte žienky. viete to vysvetliť človeku, ktorý chápe ako z pomocnej školy? máme photoshop. ďakujem. ☹

mirka
18. dec 2007

čo znamená virus check pending? asi to nemám sťahovať, však? 😕

kattom
18. dec 2007

anjelik85 - na www.baby-cafe.cz je celkom dobry navod - aj z obrazkami - ja som odtial zacinala a tiez mi to chvilu trvalo s photoshopom 😝. pozri si stranku. potom su tam aj webove linky na web stranky, kde sa daju stiahnut "freebie" - t.j. ramiky, kvetinky, papiere, a ine - zadarmo. to si ulozis u seba v pocitaci, otvoris photoshop a zacnes pomalicky robit. nieco sa da stiahnut aj z babycafe priamo - neboj, na ten system, ako robit s photoshopom dojdes za chvilu - najviac pouzivas klasicke skratky na kopirovanie: ctrl+a (oznacit vsetko), ctrl+c (kopirovat)a ctrl+v (prilepit)
drzim palce 😉

mirka
18. dec 2007
anjelik85
18. dec 2007

ahoj, diky. už som si stiahla blbuvzdorný návod na photoshop, tak to pôjde. len ešte tie freebie posťahovať. nejaké vianočné hlavne teraz. s photoshopom robím už dlho, ale toto je iné kafé. pá

anjelik85
18. dec 2007

hm, mám problém. tam je vysvetlený len ten základ. ja napr. potrebujem, ako dostať foto už do hotového ramčeka, aby to nebolo vidno, že je to tam vsúvané. aby to vypadalo ako celok, aby nebolo vidno, že foto je dosádzaná do rámčeka. dúfam, že som to napísala dosť zrozumiteľne, lebo niekedy si ani ja sebe nerozumiem.

kattom
18. dec 2007

anjelik85

na to sa pouziva "paths" -cesty
1. das si ramcek
2. cez kreslenie tvarov - si urobis na vrstve pod ramcekom jednofarebny obdlznik/stvorec (podla toho aky tvar ramika mas)
3. postavis sa na vrstvu s tym obdlznikom - teraz na boku kde mas info o vrstve (ak nemas otvorenu tabulku - odporucam stale mat otvorene - hore na liste niekde si najdi view layers - zobrazit vrstvy)
tam mas hore 3 listy - vrstva / cesta/ ? (a volaco-nemam otvoreny PS,tak ti nenapisem presne)
klik na cestu/paths
dole na ikonkach malych si das: create new path/vytvorit novu cestu
do siveho prazdneho okna ti pribudne: path 1 /cesta 1 (ak to tam mas uz pri prekliknuty na cestu, tak novu cestu nemusis vytvarat)
4. otvoris si fotku - celu oznacis, prekopirujes a das ju prilepit sem -na tu cestu
5. teraz si klikni spat na liste z cesty na vrstva (dufam ze to pisem zrozumitelne) a uvidis ze ta fotka vo vrstvach sa ti tam zobrazi linknuta-takou sipkou smerom dolu k tomu tvojmu jednofarebnemu obdlzniku/stvorcu a "pretrca" ti
6. teraz este stlac "ctrl+g" -to sa ti fotka hodi priamo iba do toho obdlznika (a prestane "pretrcat") - pod neho a uz si ju len posun a prisposob, ako potrebujes.

inak system "paths" funguje a vyuziva sa pri "templates" - nie len pri fotkach, ale aj pri ostatnom

a ak chces este davat tienovanie/menit vlastnosti alebo pod k tej fotke - musis to robit na tom jednofarebnom obdlzniku (ak to spravis cez fotku, tak sa ti to nezobrazi)

keby nieco, tak daj vediet (neviem, kolko este budem teraz na MK - ak tak do IP posli)

vandaa
19. dec 2007

mirka, http://www.mamasonboard.com/blog/index.php?paged=2 a roluj troska dole, tam sa to da postahovat.

evercila
19. dec 2007

anjelik, neviem, co presne myslis, ale musis mat spravne poradie vrstiev. ak chces mat fotku pod ramikom, musis mat aj vrstvy tak poskladane, ze dole je fotka, nad nou ramik... / v tom okne, kde mas vrstvy/
ak ti napr. nesedi velkost fotky a ramika, kliknes na prislusnu vrstvu, a das ctrl-t /napr.kliknes na ramik a natiahnes ho do velkosti fotky....
so svetlostou a upravou fotiek je to trosku zlozitejsie...

mmem
19. dec 2007

ahoj kattom: davno som ta tu nevidela, este stale spominam na super vysvetleny postup na akcie 😉

evercila:ahoj,prosim ta to pozadie na tej vianocnej pohladnici mas len otvoreny novy list,alebo je to nejaky papier?

evercila
19. dec 2007

to mmem: myslis tu ,kde su piati mikulaskovia?

mmem
19. dec 2007

ano presne tu🙂

evercila
19. dec 2007

hej, to je len obyc. biela vrstva 🙂 na to potom ramik 😉

zgurkaa
19. dec 2007

Ahojte. Tak ja som asi totalny antitalent. 😀 Sice som zvladla stiahnutie Gimpu, ale nic viac a to som uz precitala vsetky dostupne navody. Najvacsi problem mi robi vrstvovanie. Mam pozadie vo formate .jpg, na to si otvorim vrstvu a uz som dalej nahrata. Jeden obrazok mi prekryje druhy a nie a nie ho zmensit napriklad do stvorceka na pozadi. Viete mi niekto poradit? Dakujem.

evercila
19. dec 2007

zgurka, na upravu velkosti ctrl-T...

evercila
19. dec 2007
zgurkaa
19. dec 2007

Presla ☹ .