Digiscrapbook pre začiatočníkov

meggi
11. sep 2007

Ahojte, zakladám túto tému, lebo vela mamičiek chce začat,len nemajú čas čítat si od začiatku diskusiu Mám koníčka Digiscrabook. Snád vám to ulahčí prácu... Sú tu použíté podklady z tejto diskusie, pričom odkazy a návody sú prebraté od šikuliek Rabivy, Hawry a mnohých iných mamičiek...

majernicka
18. apr 2009

ahoj lusinda2000, tu stranku studujem od vcera vecera... uz viem stiahnut kity a tak... ale je mi to nic platne, ked mi chyba cast programu v ktorom by som to mala robit... tak patram dalej, niekde som urobila chybu, no neviem, kde, kedze to tam nie je...
pa

zoeno.1
18. apr 2009

majernicka a co keby si skusila odinstalovat ten gimp a potom znovu nainstalovat...potom by ti tam mohlo to prave okno nabehnut co?

majernicka
18. apr 2009

ahojte zoeno.1,

to som skusila x-krat a neslo to...
aaaaaaaaaleeeeeeeeeeee.... moj skvely uzasny manzel na to prisiel a uz to tam mam...
rada pre lusindu2000 .... otvoris si gimp, otvoria sa ti aj nastroje a...subor, novy,ok.. dalej: vyber,editor vyberu, zobrazi sa Ti editor vyberu, kliknes na sipku vlavo a das pridat kartu,a potom kliknes na vrstvy, kanaly, cesty, stetce /to su tie stopy/ a je to...
mozes zacat pracovat
zatial

lusinda2000
23. apr 2009

majernicka,prišla si nato,ako sa robia v gimpe tie fotečky v krásnych rámikoch? ja ešte nie,keď nato prídeš,pomôžeš mi? to okno s vrstvami tam už mám🙂 díky🙂

lusinda2000
23. apr 2009

troška som sa pohrala a mám fotečku v rámiku,ale nejde mi to uložoť ako klasický obrázok...prečo? ako sa to ukladá? uloží mi to iba v tom gimpe,takže keď si chcem tú fotečku pozrieť a kliknem nato,tak mi ju otvorí v gimpe,nie ako klasickú foto.pomôžte mi ako na to.

sakura77
23. apr 2009

ja si ukladam najprv dam "obrazok"
"splynut do jednej vrstvy"

potom "ulozit ako"
-priklad lusinda1.jpg

a tam ti vypise do ktorej zlozky to chces ulozit,ulozis a hotovo-ale v tom pripade uz sa ti neda upravovat,ak ju chces este casom upravovat tak nazov.xcf-vtedy to to ostne v gimpe

dufam ze si to este dobre pamatam,davno som uz nerobila

lusinda2000
23. apr 2009

no ja to skúsim teda...

lusinda2000
23. apr 2009

stále rovnako,neuloží mi to normálne...dala som zlúčiť vrstvy a nič☹

sakura77
23. apr 2009

aj si si to dala pod to "ulozit"? a hlavne to jpg treba vypisat,nic?

janka_fr
23. apr 2009

Lusinda, kliknes na subor, potom ulozit ako, a tam mas dve +, kliknes na druhe + : zvolte typ suboru(podla pripony), najdes obrazok JPEG, kliknes na to a ulozis si to. Potom uz ale s tym obrazkom nemozes dalej pracovat, pretoze sa ti vsetky vrstvy spoja.

lusinda2000
23. apr 2009

janka_fr, ďakujem,nejako som to robila podľa toho,čo si napísala a ide to, som Vám kočky veľmi vďačná.
chcem sa ešte spýtať, keď si dám najprv fotku a nato rámik,ide mi to super,ale akonáhle dám prvý rámik,a potom fotku, dá mi ju na rámik veľmi zväčšenú, ani nie celú,len kúsok zväčšenej fotky, neviete čo s tým???

sakura77
24. apr 2009

asi mas moc maly ramik a moc velku fotku-skus si ju zmensit-"obrazok" potom "velkost obrazka"-vyskoci ti taka tabulka-tam si uprav velkost-poskusaj kolko ti treba-alebo podla velkosti ramika sa mozes orientovat-a malo by to ist-teda ak som pochopila dobre,co myslis

katka29
3. máj 2009

Ahojte baby, ja som tiez zaciatocnik...snazim sa zmaturovat z gimpu...ak vam mozem poradit tak na tie precnievajuce plochy z ramika je dobre dat si k vrstve masku a zaciernit stetcom vsetko co precnieva..ked vrstvy splynu, to co precnievalo tam uz nebude a maskou si neposkodite obrazok...maska je super vec...skuste sa snou pohrat...🙂)
a super su aj stiahnute quickpages, na nich uz nemusite nic robit, len si na urcene miesta date foto a scrap je na svete...🙂)

sisa.b
15. máj 2009

ahojte dievcata. potrebovala by som poradit. chcem urobit podla navodu na babycafe vpitu fotku do podkladu, ale ked mazem gumou okraje, tak sa mi fotka zmazava, no ostava mi tam biele miesto presne vo velkosti tej fotky. co robim zle? uz som to robila, len neviem prist na to, co robim teraz zle ☹

janka_fr
15. máj 2009

Sisa robis v GIMPe???Ak ano, tak ak gumujes fotku a ostava ti biele, treba si pridat alfa kanal: Vrstva - Pruhlednost - pridat alfa kanal, potom ked to budes gumovat tak uz ti nebude ostava biele pozadie.

monkula
15. máj 2009

sisa, skppíruj si vrstvu... 😉

sisa.b
15. máj 2009

jj, v gympe, idem to skusit. ale nejde mi to do hlavy, lebo jednu som urobila a druha mi nesla ☹

sisa.b
15. máj 2009

pomohlo, dakujem 🙂 🙂 🙂

chymenitta33
21. máj 2009

Dakujem kočky linky🙂

dadka33
27. máj 2009

kočky ahojte potrebujem poradit ☹

ako si urobim fotku ako pozadie a nato taku istu ale v mensom???
diki za rady

janina77
31. máj 2009

dadka, to by som aj ja chcela vediet. Presne na to hladam teraz navod, ale zatial som nenasla :(. Ak najdes, daj vediet.
Neporadi niekto?

monkula
31. máj 2009

najprv si vložíte fotku ako pozadie a potom ako vrstvu číslo jedna...

janina77
1. jún 2009

dadka, nasla som to co som hladala, neviem, ci si aj ty mala na mysli nieco taketo:
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten...

lusinda2000
1. jún 2009

kočky to je super,a ako sa také prekrytie robí v gimpe?

monca301
10. jún 2009

ahojte
Chcela by som robit stolovy a aj nastenny kalendar na buduci rok,ale neviem v akom formate ich mam urobit aby sa mi potom dali pekne vo fotolabe urobit.

lusinda2000
10. jún 2009

janka,díííky🙂

erika107
22. jún 2009

ahojcek

chcela by som sa spytat na stranke... www.imikimi.com su rozne sablonky ak si taku stiahnem do PC da sa potom v gimp-e do toho este pisat? nemate stym skusenosti?

erika107
22. jún 2009

alebo kde by som nasla neake ramiky alebo pozadia proste nieco k vytvoreniu pozvanky ??? dakujem

monkula
22. jún 2009

erika, zadaj si do vyhľadávača slovko freebies a nebude vedieť, čo skôr ťahať 😀 😀