Digiscrapbook pre začiatočníkov

meggi
11. sep 2007

Ahojte, zakladám túto tému, lebo vela mamičiek chce začat,len nemajú čas čítat si od začiatku diskusiu Mám koníčka Digiscrabook. Snád vám to ulahčí prácu... Sú tu použíté podklady z tejto diskusie, pričom odkazy a návody sú prebraté od šikuliek Rabivy, Hawry a mnohých iných mamičiek...

nevesta
10. nov 2008

Ak to stihnes este dnes tak v Happyfoto maju akciu 😉

rovni
10. nov 2008

vdaka za tipy,idem sa do toho pustit 😉

krajcoanka
10. nov 2008

ahojte, no ja som si niečo posťahovala do pc, ale nieako mi to neide zjednoťiť.Dám pozadie a na to chcem dať číselník a ked to tam natiahnem tak pozadie zmizne a objaví sa iba číselnik na bielom pozadí 😠 .Už ma to neba!

Rozmýšlam že by som radšej urobila stolný kalendár(na stôl).Neviete niektorá poradiť, kde by som našla číselník na ten stolový kalendár????? 😕 😕 😕 😕 a + nieaké veci na to?

markiza
10. nov 2008

na stolovy mozes dat rovnaky ciselnik ako na kalendar na stenu... na pravo ci nalavo hodis ciselnik a na opacnu stranu foto. ja mam v albume jeden.

sassi
10. nov 2008

ale v happy foto maju vlastne dizajny tam neurobia scrapíkový, lešie je v 24print
alebo skus v miestnej tlačiarni

elise
10. nov 2008

prosím môžete to niekto zhrnúť ako a čo si môžem zadarmo stiahnuť aby som mohla robiť také krásne obrázky 😉

markiza
10. nov 2008

sassi, ja som dala tlacit scrapovy stolovy kalendar a aj A4 v happy foto, ved nepridas ciselnik, scrap urobis na rozmer A4 alebo stolovy 29,7x10,5 tusim, vlozis scrap na celu stranku a hotovo. 😉

markiza
10. nov 2008

elise, stiahnut si mozes cokolvek ako freebie na strankach, ktore sem baby stale pridavaju. nastahujes si co chces a tvoris co sa ti paci...

sassi
10. nov 2008

elise
1. musíš si stiahnuť podklady - zadarmo su tzv. freebies - napr. na www.digiscrapdepot.com alebo si hod do googla "scrapbook freebie"
2. stiahnuť si Winrar, lebo všetky kity su zozipovane a nemohla by si ich používať (možno maš aj v PC, ak maš Vistu tak isto, ak XP, tak možno tiež - podla verzie)
3. program na upravu fotiek - ja mam GYMP, ale su viacere zdarma, Photoshop je zdarma na 30 dní, potom sa platí - nemám adresu, bude možno na 1. strane tejto diskusie, alebo vygoogli
4. mať peknú fotku a možeš tvoriť - navody najdeš na www.baby-cafe.cz , alebo aj na www.scrapmania.sk... a s čím budeš mať problemy, napíš sem, niekto sa isto najde, kto ti rad poradí

elise
10. nov 2008

Ďakujem🙂

sasa30
10. nov 2008

ahojte zienky,
urcite ste to tu spominali, ale neviem to najst jednoduche scrapy mi uz celkom idu, no chcem ich dat vytlacit ako fotku - rozmer 13x18cm. vie mi niekto poradit, ako si mam hned na zaciatku nastavit pozadie /robim v GIMPE/ - na aku velkost, rozmery - aby to nevytlacili ako nejaky stvorec napr.10x10??? kde sa to nastavuje - potrebny rozmer? davali ste to uz niekto tlacit ako fotku 13x18cm? potrebujem to do kalendara dakujem za vsetky odpovede!

sasa30
10. nov 2008

markiza,
daju sa niekde pozriet tvoje scrapiky? 😉

krajcoanka
10. nov 2008

nevesti, to je krááááásne, jééééj! Ten prvý link, to je kalendár na stôl? Baby, veľmi pekne vás prosím pomôžte mi s tým stolovým kalendárom ☹ ☹ ☹
Ako to mám naštelovať, aby to bolo na ten stolový kalendár? Na aku veľkosť?Pracujem tiež s gimpom. Nechcem niečo robiť a potom zistiť že to je na prd! Času málo, už sa blížia vianoce! ☹ ☹
Dakujem za všetky začiatočničky za každé info!!!dik,dik,dik 😉 🙂

krajcoanka
10. nov 2008

nevesti, s akého kitu si si to všetko stahovala?Hoď link, ak môžeš, alebo napípš do IP!Boli to hotové kalendáre a ty si si len vložila fotky?

krajcoanka
10. nov 2008

mirka, aj tvoj je krásny 😅 , vy ste ale šikovnice!!!Zaujímavé že na sk také krásne číselniky nie su 😖
Niekde ani nieje uvedený rok 😠

nevesta
10. nov 2008

Babule, co robite trosku s Photoshopom, co je prolnuti v anglickej verzii? Dik

nevesta
10. nov 2008

Krajcoanka, to je kalendar Markizy, ja som sa do svojho este nepustila, nemam este doma fotky od fotografky 😉

rovni
10. nov 2008

baby-zacinam-kuk album 😉

krajcoanka
10. nov 2008

aha, som myslela že to su tvoje.
Markiza, naaaadhera!!!!

rovni
11. nov 2008

kočky-asi naivna otazka-pozerm si freebies hlavne na www.digiscrapdepot.com-ako viem co presne ktory balicek obsahuje,ci tam su len papere,alebo aj ramiky prip.elementy?z tych nahladov mi to nie je celkom jasne...a este jeden dotaz-ked chcem robit kalendar vo formate A4 tak si napr.aj stianuty papier musim nastavit na taky rozmer,ak je ineho rozmeru?

vivere
11. nov 2008

nevesta,
prolnuti nie je v angl. verzii opacity? 😅

rovni, niekde je napisane, co kit obsahuje, ked ho rozkliknes a zobrazi sa v takom vacsom formate, ale v zasade vidis, co obsahuje. ano, aj paper treba dat na rozmer A4 😉

nevesta
11. nov 2008

Prolnuti je feather 😉

vivere
11. nov 2008

no zasa som mudrejsia 😉

nevesta
11. nov 2008

Ja mam doma knihu, kde su vacsinou oba nazvy, tak ked pridem k opacity, dam ti vediet 😉 😀 Len som to nevedela vcera najst...

vivere
11. nov 2008

opacity je potom asi krytie 🙂

martina48
11. nov 2008

kočky,aj ja mám dotaz 😀 na vás 😅 ...podla vás ,aký je ideálny rozmer scrapov na vyvolanie?...taký aby bolo aj pekne vydieť fotku,lebo mám z toho vyvolávania také menšie obavy...bojím sa,že keď dám rozmer pr.:10x15 že nebude poriadne vydno fotku,že či náhodou nebude taká malinká 😅 😕 medzi tymi rôznymi kytmi...ešte sa chcem spítať 😅 dá sa rozmer zmeniť aj v samotnom Gimpe?Lebo je tam niečo také,ale keď si tam upravím rozmer,tak my ale otvorý biely papier a nie ten klasický sivý podklad...že či to nevadí 😅 ...za odpovede vám budem mooooooooooooc vďačná 😀

nevesta
11. nov 2008

Vivere 🙂

hawra
11. nov 2008

opacity je krytie.

Martina48, davala som robit scrap i ako fotku 10x15 minuly rok vianocnu pohladnicu a bolo to v pohode vidiet.

janula_nz
11. nov 2008

neviete nahodou niektora, kde si stiahnem ramceky s vianocnou tematikou? ja len take, kde sa iba vlozi fotka, viac nedokazem 😔 😝