Digiscrapbook pre začiatočníkov

meggi
11. sep 2007

Ahojte, zakladám túto tému, lebo vela mamičiek chce začat,len nemajú čas čítat si od začiatku diskusiu Mám koníčka Digiscrabook. Snád vám to ulahčí prácu... Sú tu použíté podklady z tejto diskusie, pričom odkazy a návody sú prebraté od šikuliek Rabivy, Hawry a mnohých iných mamičiek...

denisocka
2. júl 2008

no ja idem skusiť podla BLBUVZDORNEHO NAVOU http://digiscrap.baby-cafe.cz/phot/

marbella
3. júl 2008

vedeli by ste mi poradit,preco sa mi do pozadia neda vlozit gif? pise mi tam "indexovana"....co to znamena?to sa akoze neda ci len ja to neviem? 😠

bihan
3. júl 2008

prípona gif znamená animovaný súbor skladajúci sa z viacerých obrázkov, čiže na pozadie nepoužiteľný

marbella
3. júl 2008

dakujem bihan.takze musim hladat stranky s jpg obrazkami len?ine tam nevpracem?

bihan
3. júl 2008

jj, jpg (papiere sú väčšinou štvorcové) alebo png (to sú väčšinou elementy - pozadie máš "priesvitné") 😉

marbella
3. júl 2008

no moj muzicek ma naucil ze si mozem zmenit gif na hocijaky iny format. 😀 jupi.

inac tie scrapy od scraperiek su naozaj uzasne,krasne..
aj ja to xcem vedet..ucim sa z babycafe ale viem ozaj len zaklad,nic extra..
niesu este niekde nejake navody ako na to?hmmmmm?

ka4
3. júl 2008

a koncovka rar čo znamená?prečo ho neviem otvoriť keď si ho uložím?

petaba
3. júl 2008

ked chces otvorit rar potrebujes na to program s nazvom winrar a cez neho otvaras tieto subory,musis si ich niekam extrahovat cize rozbalit... oni su tzv zbalene,cize maju mensiu velkost ako v skutocnosti

bubaczik
3. júl 2008

juuj,dievcata,tato tena tu este funguje? 🙂
drzim palce!!!!!!!

ka4
3. júl 2008

je to ako zip?a ten program sa dá stiahnúť na internete?a kde? dík

bubaczik
3. júl 2008

juuj dievca,klik na ten subor pravym tlacidlom namysi,a tam sa ti ukazu volby..daj extract here,a to sa ti rozbali 😉

bubaczik
3. júl 2008

zip,rar,to je koncovka suboru ktory si stiahnes s webu..su to vacsinou akoby knizky na sebe!fialove!ak na to kliknes pravym tlacidlom na myši,a das extract here tak sa to to zacne rozbalovat,a potom to mozes pouzit 😉

ka4
3. júl 2008

bubaczik dík!už to chápem.

eva7780
4. júl 2008

zienky prajem pekny den,chcem sa opytat ci nahodou neviete ako urobit z fotky tvare kreslenu(ale celu tvar)dakujem

droby
4. júl 2008

eva hore vo filtroch mas efekty a tam mas ze paintbrusch, toti spravi kresnmy fotku, len si nastavis ako velmi, sirku ceruzkya tak, drzim palce 🙂

eva7780
4. júl 2008

droby dakujem vyskusam 😵

eva7780
4. júl 2008

droby v akych filtroch?

eva7780
4. júl 2008

uz som nasla filtre ale nemozem najst paintbrusch,asi som daka lava 😠

droby
4. júl 2008

nema teraz pri sebe photoshop tak ti neviem rpesne povedat mam pocitz e sa to vola tak ale mozno sa mylim, ak vies anglicky tak si to skus prelozit, mozno nieco ako
wattercolor by tam malo byt, poskusat klikat na tie jednotlive filtre, zacinaju blurom, ten rozmazava a ono ti to ukaze nahlad coto spravi alebo v nakhorsom ked to nebude ono daj ctrl+Z a vratis sa spet
najlespe sa uci skusanim, vzdy to vies vratiti spet tak enmas co stratit,
drzim palce. teraz ti presne neporadim ked to nemam otvorene

eva7780
4. júl 2008

droby aj tak dakujem uz som cosi skusala,tak budem pokracovat aj dalej 😉

droby
4. júl 2008

tak dufam ze sa podari najst to spravne 😉

elika
7. júl 2008

konecne som zistila ako to robite 😉

ka4
9. júl 2008

baby vie niekto ako sa vyrábajú FEEBIES. alebo kde nájdem návod na internete.dík

monkula
9. júl 2008

ka4, freebies si urobíš sama a to tak, že si vyfotíš niečo zaujímavé, vzor na tričku, rozkvitnutú čerešnu, alebo hocičo, čo ťa zaujme, orežeš to, upravíš ako chceš a máš....
Papiere podobne, niečo si nafoť, použi filter a máš krásny, vlastný scrapík... 😉 😉

ka4
9. júl 2008

dík,budem skúšať

cistko
10. júl 2008

Ahojte🙂 citim sa ako totalny pako, pretoze sedim nad tym uz skoro styri hodiny a nic, proste totalne nic a nicomu nerozumiem 😨
Uz nemam momentalne viac casu sa s tam "bavit" chcela by som spravit pozvanku na meniny s drobcovou fotkou. Niekedy sa dal stiahnut skusobny program/svojho casu som mala asi tri druhy/tam boli rozne ramceky kde stacilo vlozit fotku a potom cez malovani dopisat text....viete mi narychlo poradit prosim?

monkula
10. júl 2008

cistko ,to sú hotové freebies, ale kde to nájdeš, netuším...

cistko
10. júl 2008

ani neviem ako sa mi podarilo stiahnut jeden obrazok uz ani neviem z ktoreho linku tuto v teme🙂🙂🙂je to taky kresleny domcek so slnieckom a nad nim je "kruho" do ktoreho by som chcela vlozit synovu fotku...ale akoooooooooooooooooooooooo?

cistko
10. júl 2008

nie ste tu ziadna sikovnica?

cistko
10. júl 2008

ako si stiahnem framefotoshow registrovanu verziu?